dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Styropian grafitowy EUROSTYR - prośba o opinie

    Witam,

    Potrzebuję kupić około 60m3 styropianu grafitowego lambda 0,31 na docieplenie fasady.
    Otrzymałem stosunkowo dobrą (cena, czas dostawy) ofertę na styropian EUROSTYR z Łańcuta.
    Czy ktoś miał styczność z tym produktem. Deklarują wagę ok. 15 Kg więc wagowo powinno być ok.

    Pozdrawiam,


    Jacek

  2. #2

    Domyślnie

    Kolego powiem Ci ze mialem podobny dylemat, nie kupilem akurat tego styropianu, ale innego "taniego" producenta.
    Plyty krzywe, krawedzie nierowne. Ocieplalem sam, kazda spoine piankowalem i sporo sie natarlem zeby to w miare wyrownac.
    Nie polecam kupiwac nic innego oprocz tych firm na a, k, t, s. Jak bym to zlecil ekipie, to pewnie te wszystkie szpary zapchali by klejem i "bedzie Pan zadowolony"
    Taka moja opinia w tym temacie.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał admiralbar Zobacz post
    Kolego powiem Ci ze mialem podobny dylemat, nie kupilem akurat tego styropianu, ale innego "taniego" producenta.
    Plyty krzywe, krawedzie nierowne. Ocieplalem sam, kazda spoine piankowalem i sporo sie natarlem zeby to w miare wyrownac.
    Nie polecam kupiwac nic innego oprocz tych firm na a, k, t, s. Jak bym to zlecil ekipie, to pewnie te wszystkie szpary zapchali by klejem i "bedzie Pan zadowolony"
    Taka moja opinia w tym temacie.
    podzielam opinie i nawet kolejnosc jakosciowo, chyba ze.... k - Etixx to pierwsze na liscie
    a - Austrotherm
    k - Knauf
    t - Termoorganika
    s - Swisspor
    hmmm 4 z 5 producentow styropianu, ktorych mam w ofercie do tego 5 przyznaje sie tylko jak ktos sie uprze na tani styropian
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  4. #4

    Domyślnie

    Koledzy,

    Dziękuję za odpowiedzi i podpowiedzi. Wykonawca zamówił już styropian na E Mam nadzieję, że nie będzie to bubel. Jeśli tak - to pójdzie do zwrotu natychmiast!
    Dam znać jak dotrze na budowę w przyszłym tygodniu,

    Pozdrawiam,

    J

  5. #5

    Domyślnie

    Co pojdzie do zwrotu, 60m3 styro ? A kto zaplaci za transport z powrotem ?

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    dokladnie, bedzie za pozno, ta "zabawa" w odeslanie bedzie Cie kosztowac co najmniej 800pln jak nie wiecej, o ile sie wogole bedzie dalo
    to nie buty z zelando tylko tir styropianu - tu koszt dostawy to nie kurier czy tam paczkomat za 10zl..
    skad wgle taki pomysl ze tak sobie mozna zrobic
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  7. #7

    Domyślnie

    Potwierdzam, tak zwane ekonomiczne grafity mają odchyłki czasem do kilku milimetrów, szkoda czasu i materiałów wypełniających. Z najbardziej płaskich wspomniany powyżej styropian firmy K A później pod względem jakości A i S, to mój osobisty ranking.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Cytat Napisał FUJIJACK Zobacz post
    Witam,

    Potrzebuję kupić około 60m3 styropianu grafitowego lambda 0,31 na docieplenie fasady.
    Otrzymałem stosunkowo dobrą (cena, czas dostawy) ofertę na styropian EUROSTYR z Łańcuta.
    Czy ktoś miał styczność z tym produktem. Deklarują wagę ok. 15 Kg więc wagowo powinno być ok.

    Pozdrawiam,


    Jacek
    Jaka jest cena tego styro? Niech wykonawca dokupi pełno pianki aby wypełnić luki.
    Zawsze można się pochwalić wśród znajomych że masz grafitowy.
    Ja bym na twoim miejscu nie kupował styropianu no name.
    Jest takie przysłowie tanie mięso psy jedzą.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    BTW ciekaw jestem co z tegoi wyszlo
    przyjechalo grafitowe styropianowpodobne cos?
    moze tak - moze nie
    Inwestor pierwszy raz w zyciu widzi styropian grafitowy u siebie na budowie.
    60m3 - widzial ze przyjechal tir, widzial ile to roboty zeby to rozladowac
    podoba mu sie/nie podoba - nie wiadomo - w sumie troche "kruchy" w sumie troche krzywy.... ale zeby wymieniac? dzownic, gadac, nie chca przyjac, jakies koszty...., czekac, pisac maile, znowu czekac, zamawiac gdzie indziej? ladowac z powrotem ? omg ile roboty... a majstry zaraz wejda i co.... a jak nie dojedzie...
    AAAA dobra ... w sumie niech zostanie Calkiem fajny...
    a za 2 lata "ja mam u siebie xxxxx i jestem zadowolony" no jestem - bo nie mam porownania i nie wiem ze moglem miec duuuzo lepiej za 500zl ktore zaoszczedzilem 2 lata temu....



    Tak wlasnie odbywa sie
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  10. #10

    Domyślnie

    Jak to co wyszło -''Fachowcy nie narzekali''
    Przyjechało ? - przyjechało
    Troche krzywe ? - a tarka to od czego, sie przyciera i git
    Troche kruche ? - Panie to nie posadzka, po ścianie przecie nikt nie chodzi nogami
    Piankować spoiny ? Panie coś Pan, kto tak robi, ile to roboty a jeszcze Pan 200zł na pianke zmarnujesz, aaaa i żeśmy się umawiali po 40 złote na gotowo
    Trzyma się ściany ? - no trzyma
    To czego jeden z drugim problemu szuka....Wielki spece k..jego mać

  11. #11

    Domyślnie

    Witam
    Na wstępie chciałbym napisać że nie mam żadnych powiązań z branżą styropianową, i ten post chciałbym aby traktowano informacyjnie i ku przestrodze, ponieważ czuje się oszukany! Bynajmniej nie chcę żadnej firmy dyskredytować.
    Uwaga! Będzie przydługawo! A teraz do rzeczy…
    Początkiem października tego roku zamówiłem styropian w firmie EUROSTYR z Łańcuta EPS 100 pod posadzkę. Na początku wszystko spoko - zamówienie przyjęte termin dostawy ustalony. Styropian przyjechał prosto z fabryki z kilkugodzinnym opóźnieniem, gdyż jak mi wyjaśniano telefonicznie był cięty i pakowany. OK pomyślałem. Styropian przyjechał więc go sobie układam w swoim domu… widzę dwa baliki nierówno ucięte… płyta zamiast 5 cm grubości ma 6,5 a druga 3,5 cm. Myślę ok., w końcu może się spieszyli i przypadkiem tak ucięli… Po kilki paczkach stwierdziłem że niektóre płyty są jakby lżejsze i łatwiej się je tnie… myślę.. może z różnych kloców, no ale nie powinno być aż takiej znacznej różnicy! Porównałem z jakimś styropianem elewacyjnym który miałem na budowie i ZONK – wydaje się identyczny! Ale pomyślałem że może się tylko tak mi wydaje.
    Najpierw układałem styropian w kotłowni więc kupę rur i mnóstwo docinek więc nie zauważyłem że znaczna ilość płyt jest po prostu krzywa! Wyszło to w salonie na dużej powierzchni. Ale nie zrażam się bo przecież to styropian i dość często się słyszy że płyty nie są idealne. Ułożyłem cały parter i stwierdziłem że płyta płycie nie równa jedne są miękkie i lekkie a inne cięższe i twardsze (nawet jest różnica w śladach po butach na styropianie). Oczywiście część płyt jest krzywa i są szczeliny między płytami pomimo ciasnego układania. Więc pianka i do boju… ale to nie koniec przygód…
    Parter ułożony pora na strych… duża powierzchnia (ok. 150m2) i krzywe płyty dają się we znaki bo jakbym nie układał to wychodzą szpary czasem na 2–3 cm! Czarę gotyczy przelały 3 baliki. Rozcinam folię i pierwsze 3 płyty w baliku to standard.. krzywe, ale do przyjęcia. I niespodzianka! Dwie płyty sklejone ze sobą… po rozklejeniu są brudne i mokre (jakaś ziemia i liście). Myśle ok. może kloc leżał na polu na parkingu albo coś…. Ale! Płyty krzywe jak licho! próbowałem je wpasować ale nie szło ich wkomponować! Pomierzyłem i wyszło, że szerokość z jednej strony ma 49cm a z drugiej 47cm! Kolejne dwie to samo! K***A! jeszcze w dwóch balikach to samo mi się przytrafiło! Płyty poszły na „docinki”, bo przecież nie wywalę. W końcu ułożyłem prawie cały strych i widzę że braknie kilku balików. Więc w pierwszym składzie budowlanym dokupiłem EPS 100 z firmy jakiej mieli (specjalnie nie piszę jaka firma żeby nie było kryptoreklamy). Zawiozłem na budowę i SZOK! Jak przekładałem baliki na strychu to te kupione na składzie są wyraźnie cięższe! NO K***A myślę! Jeszcze się upewniłem ze dwa razy bo nie mogłem uwierzyć! Rozpakowałem te nowe baliki i układam … normalnie SZOK! Wszystkie płyty idealnie 50 cm szerokości – mierzyłem chyba w każdym nowym baliku! Styropian twardy jak deska! Prawie nie zostają na nim ślady po butach - nie to co w przypadku tego z EUROSTYRU! Żeby zrobić docinkę to trzeba się napracować dużo więcej bo styropian zbity i twardy!
    NO K***A! już za późno na reklamację bo międzyczasie firma zrobiła mi podłogówkę na parterze, no i do wylewek goście umówieni za kilka dni!
    A teraz moje przemyślenia….
    1. Prawdopodobnie pomimo deklaracji producenta i napisu na opakowaniu zamiast EPS 100 to pewnie dostałem EPS 70 (sądząc po ciężarze, wgnieceniach i łatwym przecinaniu płyt).
    2. Te brudne i mokre płyty wewnątrz balika to prawdopodobnie płyty które wróciły jako reklamacja z innej budowy. Pewnie dorzucili „na sztukę” podczas pakowania mojego transportu, no bo przecież zwróconego styropianu nie utylizują tylko trzeba coś z nim zrobić! (znajomy kupił w firmie Eurostyr styropian elewacyjny i reklamował bo też był krzywy! Szkoda że wcześniej się z nim nie zgadałem)
    3. pomimo że styropian zamawiany u producenta kilka złotych tańszy za m3 niż na składzie budowlanym to nie warto - drugi raz nie kupie w tej firmie tylko u konkurenta choć może i drożej to kupię ten co mieli na składzie – nie napiszę wam jaki, ale jak teraz zaobserwowałem to pełno go na składach w okolicy Rzeszowa. Widać trzeba brać to czym najwięcej się handluje bo jak schodzi dużo to znaczy że dobre…
    To tyle. Pozdrawiam firmę EUROSTYR z Łańcuta. Popracujcie trochę nad jakością!
    PS. Ten tekst znajdziecie też na innych forach budowlanych bo uważam że takie informacje powinny dotrzeć do jak najszerszej grupy ludzi

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    majmaj

    Zarejestrowany
    May 2017
    Kod pocztowy
    35-322
    Posty
    118

    Domyślnie

    Witam.
    Ktoś ma jakieś nowe opinie na temat tego styropianu?
    Kolega jest w stanie załatwić mi go za połowę ceny (wtyki w fabryce).
    Potrzebuje 400m2 na podłogi 10cm i 170m2 grafitu na ściany.
    Czytając opinie najbardziej jestem skłonny kupić tylko na podłogi eps 100 a ściany thermo organike.

  13. #13
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grv

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Mała Nieszawka
    Kod pocztowy
    87-103
    Posty
    417

    Domyślnie

    Za połowę ceny to grzech nie kupić.
    Projekt TK44 piętrowy, 153m2 pow. użytk., pow. netto 182 m2; ściany Porotherm, Polstyr 15cm 0,38; podłoga EPS100 17cm 0,38; strych Isover 0,41 30cm; dachówka Roben; kocioł Buderus GB072 14kW + RC300 + pogodówka + termostaty Salus + głowice Salus, Galmet 140l.

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    redbox

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-019
    Posty
    263

    Domyślnie

    Cytat Napisał majmaj Zobacz post
    Witam.
    Ktoś ma jakieś nowe opinie na temat tego styropianu?
    Kolega jest w stanie załatwić mi go za połowę ceny (wtyki w fabryce).
    Potrzebuje 400m2 na podłogi 10cm i 170m2 grafitu na ściany.
    Czytając opinie najbardziej jestem skłonny kupić tylko na podłogi eps 100 a ściany thermo organike.
    na podlogi nie musi byc rowno co do mm bo i tak nie polozysz rowno. Wylewka wyrówna

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony