dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Woda w koszach przelewa się poza rynny

    Dzień dobry. Panowie wczoraj byłem na budowie i akurat trafiłem na sporą ulewę. Zauważyłem że woda z koszy która wpada do rynny własnie w tym miejscu przelewa się przez nią. Rynna 135 galeco. W innych miejscach nie ma tego problemu tylko na wyjściu z koszy.
    Kolejny problem pojawia się w dwóch kosztach które są zakończone blisko krawędzi dachu tzn od zakończenia kosza do krawędzi dachu jest tylko jedna dachówka lub w drugim koszu dwie. Podczas ulewy część wody która wypływa z kosza przelatuje przez te dachówki i wylatuje poza obrys dachu.
    Chciałbym zapytać was najpierw zanim wezwę dekarzy. Nie wiem czy podczas ulewy takie coś może się zdarzać czy nie?
    Dziś wziąłem szlaufa i z dużym ciśnieniem lałam na dach w okolicach koszy. Powtórzyła się ta sama sytuacja jak podczas ulewy.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pawel Sowinski

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    164

    Domyślnie

    Dla własnego dobra nie lej wężem po dachu jak przyjada dekarze ;P

    Pomijając ponadnormatywne ulewy, zwróc uwage czy problem wystepuję. Jeżeli tak, to przykreć zabezpieczenie przelewowe i po problemie
    http://cdn20.muratordom.smcloud.net/...tandardowy.jpg

  3. #3

    Domyślnie

    Bardzo ciekawe rozwiązanie. Będę musiał coś takiego zastosować. Tylko czy możesz napisać jak się to nazywa bo jak wpisuję zabezpieczenie przelewowe to nic takiego nie znajduje.
    A powiedz mi co zrobić w tych miejscach gdzie woda z kosza przepływa przez dachówkę skrajną i część tej wody wypływa poza obrys dachu. Czy jest jakiś patent do zastosowania jak na rynnach?
    Co do samego lania wody po dachu. Nie miałem na celu sprawdzenia czy woda się wylewa tylko chciałem umyć dach. Dachówki zostały ułożone ponad miesiąc temu. Deszcz leje u nas praktycznie co dziennie a dach jest prawie cały biały, pokryty pyłem z dachówek betonowych jak je cieli i żaden deszcz tego nie zmyje. Wodą pod ciśnieniem też mi się nie udało.
    Ostatnio edytowane przez qwertykokos ; 10-10-2017 o 19:59

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Kamil30cm

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Żukowo
    Kod pocztowy
    83-330
    Posty
    381

    Domyślnie

    Jak przykręcisz "zabezpieczenie przelewowe" to zimą Ci je śnieg zerwie z rynną.

  5. #5

    Domyślnie

    Tak zdaje sobie z tego sprawę. Na zimę musiał bym to zdejmować. Dziwne jednak jest to że nie mogę znaleźć niczego podobnego do tego w sprzedaży.
    Najbardziej jednak wkurza mnie to że część wody z kosza wylatuje poza obrys dachu, przez dachówki krawędziowe. Rozmawiałem z dekarzem i powiedział że wie że tak się będzie działo gdyż miedzy końcówka kosza a krańcem dachu jest tylko jedna lub dwie dachówki. Musi wstawić jakąś blachę by skierować wodę w inna stronę by jej nie wyrzucało. Innego wyjścia jego zdaniem nie ma.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pawel Sowinski

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    164

    Domyślnie

    Dokladnie na zime ściągać. Dekarz powinien bez problemu wygiąć co taki antyprzelewowy element.

    Ale adal uważam że powinieneś sie przyjrzeć przy normalnym deszczu

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Jakieś zdjęcie dachu dałoby obraz czy czasem rynny nie są za nisko? Czy woda z krycia wstępnego jest odprowadzona do rynny? Rynny powinny odebrać nawet duże opady deszczu. Natomiast żadna rynna nie odbierze ulewy czy oberwania chmury. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  8. #8

    Domyślnie

    Mam analogiczny problem, już podczas średniego deszczu część wody z kosza przelatuje przez rynnę. Tak jakby prędkość, której nabiera powoduje, że nie leci do rynny tylko ponad nią. Jak myślicie rynna za nisko? Zabezpieczenie przelewowe wystarczy czy trzeba rynnę po prostu podnieść?
    https://ibb.co/kJxxc8h
    https://ibb.co/cvZQ4RC

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony