dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Imieniny

  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MarasDH

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Płock
    Kod pocztowy
    09-402
    Posty
    2

    Domyślnie Imieniny

    Cześć,

    Czytam nasze forum od pewnego czasu i dopiero teraz postanowiłem się odezwać. Trochę głupia sprawa, bo pierwszy temat i nie w temacie forum, ale może mnie za to nie zjecie. Otóż wróciłem z za granicy, dostałem zaproszenie od cioci na imienin i nie bardzo wiem jaki prezent kupić kobiecie 70-letniej. Nie znam jej jakoś szczególnie dobrze, widujemy się przy okazji rodzinnych uroczystości, ale ją lubię. Niedawno straciła męża i nie chcę jej zrobić przykrości. Problem polega na tym, że kompletnie nie wiem co kupić na prezent takiej starszej pani. Alkohol odpada, myślałem o kwiatach i perfumach, ale tutaj też nie mam pojęcia jakie kupić. Może są na forum osoby, które były w podobnej sytuacji i coś doradzą. Z góry dzięki za pomoc i przepraszam za temat spoza tematyki forum, ale w końcu to hydepark.

    Objawienie Pańskie, czyli święto Trzech Króli
    Każdy z nas wie, że dnia 6. stycznia wszyscy chrześcijanie obchodzą Święto Trzech Króli. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę, że uroczystość ta wcale nie jest formą upamiętnienia mędrców, ale raczej objawienie się Boga człowiekowi. W tym dniu obchodzimy [url=SPAM[/url] Kacpra, Melchiora oraz Baltazara, bo tak brzmią imiona trzech magów. Co jeszcze warto wiedzieć o tej dacie? Dlaczego jest tak ważna i z w jaki sposób należy ją obchodzić?

    Zwyczaje i obchody
    Święto Trzech Króli nierozerwalnie związane jest z wieloma tradycjami i zwyczajami, do których należy zaliczyć między innymi święcenie kadzidła, złota i mirry. Każdy z nas doskonale zna również zwyczaj oznaczania kredą drzwi w chrześcijańskich domach – tradycja ta upowszechniła się w XVIII wieku, ale znana była już znacznie wcześniej.
    Niewątpliwie ciekawym zwyczajem jest również tak zwany Orszak Trzech Króli – jest to ogólna nazwa zespołu tradycji, do których można zaliczyć między innymi wspólne kolędowanie, jasełka, a także różnego rodzaju miejskie obchody tego święta, w czasie których dzieci integrują się z rodzicami i innymi mieszkańcami lub sąsiadami.

    Historia
    Bardzo ciekawa jest historia tego święta w naszym kraju. Po wojnie święto to było dniem wolnym od pracy, co zostało zniesione ustawą PRL w roku 1960 w ramach stopniowego usuwania świąt kościelnych z kalendarza. Powrót do dawnej tradycji nastąpił dopiero w 2011 roku i od tamtej pory Objawienie Pańskie znów jest dniem wolnym od pracy.
    Warto wiedzieć, że Objawienie Pańskie jest dniem wolnym od pracy również w takich krajach, jak: Austria, Cypr, Finlandia, Grecja, Szwajcaria, Szwecja, Włochy, niektóre landy niemieckie, a także wiele innych państw w Europie i nie tylko.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 23-07-2018 o 15:43

  2. #2

    Domyślnie

    Kwiaty zawsze są ok, nie ważne jakie, o ile nie weźmiesz jakichś cmentarnych to będzie dobrze Oczywiście świeże, gorzej z perfumami... Może lepiej weź coś słodkiego?

  3. #3

    Domyślnie

    Świeże kwiaty, wino zawsze się sprawdzają. W mojej rodzinie zawsze obchodzi się huczne imieniny. Starszym osobom rzeczywiście ciężko kupić coś orginalnego. Aby pamiętać o świętach innych często korzystam z [spam] Żaden ważny dzień mi nie umknie
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 29-08-2020 o 19:53

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony