dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał MD. Zobacz post
    Wracając do tematu jeśli chcesz dobry i tani to chcesz dwa wkłady. Moim zdaniem nie ma dobrego wkładu, który ekonomicznie nadawałby się do sporadycznego palenia. Więc albo zaakceptujesz wysoki koszt mebla do rekreacyjnego palenia albo odpuść pomysł z tanim wkładem. Jeśli kupisz skrzynkę do rekreacyjnego palenia, to nawet przy kilku rozpaleniach w roku będziesz tą inwestycję przeklinać

    Cała obudowa z tanim marketowym wkładem może dojść do 10k. Piecokominek dobrej jakości może kosztować niewiele więcej...
    Jak go sobie sam zbudujesz....

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Jak go sobie sam zbudujesz....
    Niewiele więcej czyli 50% więcej
    200 m2 powierzchni użytkowej; zakończenie budowy 2016/2017; ściany 20 cm styro białego 0,038; podłoga 18 cm EPS100 0,036; Dach 25 cm piany OK, ogrzewanie piecokominek wodny z akumulacją ceramiczną + Immergas Victrix 12kw TT, wszędzie podłogówka, WM z reku

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał MD. Zobacz post
    Wracając do tematu jeśli chcesz dobry i tani
    Chcę coś porządnego, nigdzie nie napisałam że ma być dobry i tani, no chyba że o czymś nie wiem
    Znam zasadę mówiącą o "szybko i tanio" "tanio i dobrze" i "dobrze i szybko"

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamila. Zobacz post
    Chcę coś porządnego, nigdzie nie napisałam że ma być dobry i tani, no chyba że o czymś nie wiem
    Znam zasadę mówiącą o "szybko i tanio" "tanio i dobrze" i "dobrze i szybko"
    To przede wszystkim pomyśl o piecokominku. Postaw coś co będzie skutecznie odbierać energię ze spalin zanim trafią one do komina.
    200 m2 powierzchni użytkowej; zakończenie budowy 2016/2017; ściany 20 cm styro białego 0,038; podłoga 18 cm EPS100 0,036; Dach 25 cm piany OK, ogrzewanie piecokominek wodny z akumulacją ceramiczną + Immergas Victrix 12kw TT, wszędzie podłogówka, WM z reku

  5. #25
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Grzesiek_M

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    05-126
    Posty
    2

    Domyślnie

    Wątek może przedawniony, ale może komuś przydadzą się te informacje...

    Też miałem taką obawę - ale poczytałem i chodzi o powietrze na kurtynę powietrzną (aby szyba się nie brudziła) które jest pobierane z górnej krawędzi szyby - jest to normalna praktyka we wkładach kominkowych które nie są montowane w domach z tradycyjną wentylacją - same drzwiczki są naprawdę szczelne i nawet na połączeniu szyb nie ma żadnej szczeliny.
    Kupiłem tan kominek KFD MAX 7 3F i jestem bardzo zadowolony.
    Skusiła mnie:
    Konstrukcja żeliwno / stalowa (żeliwny korpus, stalowa fasada i drzwi) - jest to połączenie łączące wytrzymałość żeliwa z estetyką stali;
    Unikatowa konstrukcja urządzenia z trzema szybami bez szprosa - nie znalazłem nic podobnego na rynku w tak atrakcyjnej cenie. Jedyną alternatywą są kominki z podnoszonymi drzwiami (ale te kosztują powyżej 10000zł)
    Efekt wizji ognia z 3 stron jest naprawdę imponujący

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzesiek_M Zobacz post
    Wątek może przedawniony, ale może komuś przydadzą się te informacje...

    Też miałem taką obawę - ale poczytałem i chodzi o powietrze na kurtynę powietrzną (aby szyba się nie brudziła) które jest pobierane z górnej krawędzi szyby - jest to normalna praktyka we wkładach kominkowych które nie są montowane w domach z tradycyjną wentylacją - same drzwiczki są naprawdę szczelne i nawet na połączeniu szyb nie ma żadnej szczeliny.
    Kupiłem tan kominek KFD MAX 7 3F i jestem bardzo zadowolony.
    Skusiła mnie:
    Konstrukcja żeliwno / stalowa (żeliwny korpus, stalowa fasada i drzwi) - jest to połączenie łączące wytrzymałość żeliwa z estetyką stali;
    Unikatowa konstrukcja urządzenia z trzema szybami bez szprosa - nie znalazłem nic podobnego na rynku w tak atrakcyjnej cenie. Jedyną alternatywą są kominki z podnoszonymi drzwiami (ale te kosztują powyżej 10000zł)
    Efekt wizji ognia z 3 stron jest naprawdę imponujący
    A kiedy go kupiłeś?

  7. #27

    Domyślnie

    Ja byłbym ostrożny z pakietem trzyszybowym - pomyśl ile ciepła wyjdzie na salon / pomieszczenie które chcesz ogrzać. Tutaj prawie nie ma mowy o akumulacji, także trzeba uważać żeby po rozpaleniu jeszcze dało się wytrzymac w tym pomieszczeniu. Przykład mojego qmpla który ma narożny kominek o dużej mocy ale słabej akumulacji - po rozpaleniu mówi ze moze chodzić w majtkach a i tak jest za gorąco i trzeba otwierac okna..

  8. #28
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Grzesiek_M

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    05-126
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    A kiedy go kupiłeś?
    Kupiłem i instalowałem gdzieś na początku maja.
    W końcu zaczęły się chłodne wieczory i można korzystać z kominka

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzesiek_M Zobacz post
    Kupiłem i instalowałem gdzieś na początku maja.
    W końcu zaczęły się chłodne wieczory i można korzystać z kominka
    Grzesiek. Zaglądaj tu czasem. Przydadzą się opinie o wkładzie...

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzesiek_M Zobacz post
    Kupiłem i instalowałem gdzieś na początku maja.
    W końcu zaczęły się chłodne wieczory i można korzystać z kominka
    I jak się sprawdza? Trochę czasu minęło.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony