dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 73 z 73

Temat: Fotowoltaika

  1. #61
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.490

    Domyślnie

    Cytat Napisał carlos68 Zobacz post
    Firma nie pomyliła się co do kwoty oszczędności. Po prostu policzyła zyski od pierwszego dnia użytkowania instalacji i tak dalej aż do 30 roku. Podoba mi się co konsultant vismann napisał powyżej - "Będę interweniował w tej sprawie" - w jakiej?
    Do drugiego zgodzę się, że firma vismann jest firmą rozpoznawalną, nie "garażową" i jak w wielu przypadkach płaci się za nazwę firmy.
    Nie ma zysku "od pierwszego dnia użytkowania". Zysk może być dopiero gdy zwróci się inwestycja. Od pierwszego dnia uruchomienia instalacji to ona produkuje energię elektryczną. Zyskuje społeczeństwo, bo mniej "śmieci" wypuszczą kominy elektrowni.
    Oczywiście w przyszłości może pojawią się szczęśliwcy, którzy otrzymają 100 % dofinansowania i wtedy to stanie się aktualne.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  2. #62
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał carlos68 Zobacz post
    . Podoba mi się co konsultant vismann napisał powyżej - "Będę interweniował w tej sprawie" - w jakiej?
    Otóż w takiej, by wszystko w ofercie było czytelne i jednoznaczne
    Pozdrawiam!
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  3. #63
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał vr5 Zobacz post
    Oczywiście w przyszłości może pojawią się szczęśliwcy, którzy otrzymają 100 % dofinansowania i wtedy to stanie się aktualne.
    100% chyba nigdy nie będzie , póki co dają w kraju w kilku miejscach 85% + vat (zwykle 8%) . Lubliniec , Bełchatów , Komorniki ,Dopiewo jest tego więcej https://www.google.com/search?q=oze+...le&channel=new
    Ostatnio edytowane przez cuuube ; 11-01-2018 o 18:58

  4. #64
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    janio32

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Szydłowiec
    Kod pocztowy
    26-500
    Posty
    35

    Domyślnie

    Witam.
    A ja dalej Was czytam i czytam.
    No i mam problem bo:
    planowałem PV ale problem zrobił się tego rodzaju ża w planie budynku mam płaski dach i do PV chciałem na etapie wylewania stropu zatopić szpilki by można było potem dokręcić stelaże. Dzwoniłem do firm które pokrywają dachy EPDM i jest dylemat z uszczelnieniem owych szpilek czyli nie dadzą mi gwarancji na swoja robotę. Stoję teraz przed nowym wyzwaniem czym się ogrzać,jak by szedł gaz ziemny to bym miał temat z głowy ale go niema,i teraz PC , pelet gaz w butli na działce a może macie inną alternatywę do rozmyślunku.
    Aha będę zakładał WM.

  5. #65

    Domyślnie

    Najwyżej panele postawisz bez przymocowywania do dachu tzw. systemem obciążeniowym albo jakoś tak podobnie.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	panelP19.jpg
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	53,7 KB
ID:	404791
    Zmieścisz ok. 20 szt. paneli (tak na oko), to będzie ok. 5,5kWp za które zapłacisz ok. 25k. Prądu wyprodukuje Ci to za ok. 2,5k rocznie, min. 10 lat spłaty (jak nie dłużej).

  6. #66
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.490

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    100% chyba nigdy nie będzie , póki co dają w kraju w kilku miejscach 85% + vat (zwykle 8%) . Lubliniec , Bełchatów , Komorniki ,Dopiewo jest tego więcej https://www.google.com/search?q=oze+...le&channel=new
    Tak, dają nawet 85 %. Ci co dostaną 100 %, to nie mali, prywatni inwestorzy, ale "firmy Córki" koncernów ZE. Przecież płaciliśmy opłatę OZE. Tego już się tyle nazbierało, że chwilowo zaniechano ściągania. Wystarczy, że zebrane pieniądze dostaną takie firma, a reszta będzie z Unii. Myślę, że można i tak...
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  7. #67
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.490

    Domyślnie

    Cytat Napisał janio32 Zobacz post
    Witam.
    A ja dalej Was czytam i czytam.
    No i mam problem bo:
    planowałem PV ale problem zrobił się tego rodzaju ża w planie budynku mam płaski dach i do PV chciałem na etapie wylewania stropu zatopić szpilki by można było potem dokręcić stelaże. Dzwoniłem do firm które pokrywają dachy EPDM i jest dylemat z uszczelnieniem owych szpilek czyli nie dadzą mi gwarancji na swoja robotę. Stoję teraz przed nowym wyzwaniem czym się ogrzać,jak by szedł gaz ziemny to bym miał temat z głowy ale go niema,i teraz PC , pelet gaz w butli na działce a może macie inną alternatywę do rozmyślunku.
    Aha będę zakładał WM.
    No dach w tym projekcie nie jest najlepszy do PV, ale panele da się ułożyć. Co do gazu z butli - to w początkach tego wieku kilka firm sprzedawało gaz płynny na takie cele (Shell BP i kilka innych) . Myślę, że i teraz jest dostępny. Jest to gaz "ze zbiornika". Najbardziej typowe zbiorniki to chyba 2,7 m3 oraz 4,8 m3 (może to pojemności nieco się różnią od tych, które wymieniłem, ale na pewno nie wiele). W zasadzie do domku jednorodzinnego wystarczy 2,7 m3.
    Są 2 sposoby osadzania zbiorników:
    1. Na płycie fundamentowej
    2. Zbiornik zakopany w ziemi.

    Wymaga to projektu i pozwolenia na budowę.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  8. #68
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał carlos68 Zobacz post
    Po co chcesz interweniować?
    Zależy nam na tym, by wszystko było dla Was jasne.
    Otóż, w informacji o oszczędnościach rzędu 16500 PLN chodzi o oszczędność na 1kW mocy zainstalowanej przez 20lat przy założeniu stałej ceny i 100% konsumpcji prądu na użytek własny.

    Pozdrawiam!
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  9. #69
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Zależy nam na tym, by wszystko było dla Was jasne.
    Otóż, w informacji o oszczędnościach rzędu 16500 PLN chodzi o oszczędność na 1kW mocy zainstalowanej przez 20lat przy założeniu stałej ceny i 100% konsumpcji prądu na użytek własny.
    Jak przez te 20 lat normalnie bym "zaoszczędził" 20MWh za które bym zapłacił 14000zł (70gr/kWh) to jak mogę zaoszczędzić na 1kW 16500 zł? A gdzie jeszcze koszt instalacji i konserwacji?

  10. #70
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Aseiel

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-180
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam! Czy ogrzanie parterowego domu 90m^2 z paneli SIP będzie bardziej opłacalne samą pompą ciepła czy może ogrzewanie matami grzewczymi + rekuperator + fotowoltaika 4,5KW?

  11. #71
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    arkadiuszkalinowski7

    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    Ciechanów
    Kod pocztowy
    06-400
    Posty
    11

    Domyślnie

    Pv jak najbardziej się opłaca bo jest bezobsługowa, cicha, bezemisyjna, a przede wszystkim się zwraca

  12. #72
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aseiel Zobacz post
    Witam! Czy ogrzanie parterowego domu 90m^2 z paneli SIP będzie bardziej opłacalne samą pompą ciepła czy może ogrzewanie matami grzewczymi + rekuperator + fotowoltaika 4,5KW?
    Fotowoltaika i pompa ciepła to bardzo efektywne połączenie więc postawiłbym i polecałbym właśnie to, w połączeniu z wentylacj z odzyskiem ciepł, czyli rekuperacją - system na miarę XXI wieku!
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  13. #73

    Domyślnie

    całe to połączenie będzie bardzo kosztowne, ale jeżeli masz takie możliwości to jak najbardziej. Ja bym zaczęła od fotowoltaiki

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony