dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 7
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 126
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sagemini

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-224
    Posty
    90

    Domyślnie Izolacja pozioma chudziaka

    Panie i Panowie proszę o radę,

    Jestem obecnie na etapie wykonywania hydrauliki i wkrótce będę miał rozkładaną podłogówkę. Hrydraulik zamierza na chudziak rzucić jedynie folie budowlaną 0,3mm i to w pojedynczej warstwie. Ogolnie to ten pomysł jest beznadziejny sam w sobie ale po przejściach z elektryką, tynkami i rekuperacją widzę, że wszyscy próbują chadzać na skróty i robić wszystko przy najmniejszym nakładzie robocizny i kosztów.

    Zastanawiałem się, co mogę zrobić we własnym zakresie by poprawić izolację poziomą bo to, że większość nieskomplikowanych rzeczy najlepiej wykona sie własnoręcznie to już wiem. Na ławach nie mam papy a folie PE, wewnątrz miejscami dość małe zapasy tej folii by ją połączyć dalej z izolacją poziomą na chudziaku. Nie wiem czy byłoby do czego zgrzać pape termozgrzewalną, szczególnie po przejściu hydraulika a wcześniej tynkarzy. W tej sytuacji rozważam zaciągnięcie chudziaka dysperbitem w dwóch warstwach właściwych i jednej gruntującej na początek.Pytanie czy to rozwiązanie w ogóle ma sens i czy jest sens zadawać sobie trudu by go wykonać?.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał sagemini Zobacz post
    Na ławach nie mam papy a folie PE.
    A co masz na ścianie fundamentowej? Chudziak jest równo ze ścianą, czy w zagłębieniu?

    Generalnie najlepiej wysmarować dysperbitem i na to położyć papę termozgrzewalną. Pozgrzewać tylko zakłady i z papą położoną na ścianie fundamentowej. Papy do chudziaka lepiej nie przygrzewać, bo gdyby pękł, to łatwiej się przerwie.
    Ale to w sytuacji, gdy masz chudziak równo ze ścianą fundamentową. Inaczej trzeba wywinąć papę na ściany.

    Jeżeli na ścianie fundamentowej nie masz papy termozgrzewalnej, ta opcja raczej odpada. Więc pozostaje droższa - mapelastic albo coś podobnego (nie dysperbit, bo to się nadaje na grunt i daje złudzenie izolacji).

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sagemini

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-224
    Posty
    90

    Domyślnie

    Chudziak jest równo ze ścianą, na ścianie fundamentowej jest dysperbit lub cos w ten deseń + ocieplenie 10 lub 15cm (nie pamiętam dokładnie) + folia kubełkowa.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał sagemini Zobacz post
    na ścianie fundamentowej jest dysperbit lub cos w ten deseń + ocieplenie 10 lub 15cm (nie pamiętam dokładnie) + folia kubełkowa.
    Pytałem o izolację poziomą. Jak jest papa pomiędzy ścianą fundamentową murem, to najlepiej zgrzać do niej papę położoną na chudziaku.

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sagemini

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-224
    Posty
    90

    Domyślnie

    Niestety zamiast papy jest folia PE więc za bardzo niema do czego zgrzewać.

  6. #6

    Domyślnie

    u mnie też folia ale będę dawał papę wywiniętą na ściany

  7. #7

    Domyślnie

    jak przyziemie masz wysokie (40 cm i wyżej) to nic nie dawaj dodatkowo. Jak niskie to papa jak wyżej opisane.

  8. #8

    Domyślnie

    ja tam mam wyżej dom ale papę wolę i tak położyć

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał creative_21 Zobacz post
    u mnie też folia ale będę dawał papę wywiniętą na ściany
    Standardowy tekst w większości projektów.

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Folia budowlana, ta ze składu miała 0,3 mm, ale złożona na cztery warstwy. Mierzone suwmiarką. U siebie zastosowałem folię do oczek wodnych ze sklepu ogrodniczego za kilkaset zł. Na papę termozgrzewalną wydasz pewnie kilka tysięcy. Folie kleiłem taśmą butylową dwustronną.

    Pozdrawiam
    Cezary
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Standardowy tekst w większości projektów.
    ?? a co nie dałeś i żałujesz

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał cezary.pl Zobacz post
    Folia budowlana, ta ze składu miała 0,3 mm, ale złożona na cztery warstwy. Mierzone suwmiarką. U siebie zastosowałem folię do oczek wodnych ze sklepu ogrodniczego za kilkaset zł. Na papę termozgrzewalną wydasz pewnie kilka tysięcy. Folie kleiłem taśmą butylową dwustronną.

    Pozdrawiam
    Cezary
    przeliczyłem wyjdzie mnie około 1600zł

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sagemini

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-224
    Posty
    90

    Domyślnie

    Widzę, że dyskusja się rozwinęła i dobrze. Generalnie pomysł z papą najbardziej mi się podoba jednak refleksja co do jej zastosowania przyszła mi chyba nieco za poźno bo na chudziaku idzie juz sporo kabli elektrycznych w peszlach wzdłuż ścian. Nie ma zatem teraz specjalnie możliwości na podłożenie papy pod te kable, no i też nie uśmiecha mi się kładzenie papy po peszlach. Idealnym rozwiązaniem byłoby więc zastosowanie jakiegos mazidła, stąd pomysł wysmarowania wszystkiego dysperbitem i na to folia budowlana x2. Mimo wszystko to ponoć nadal jedynie substytut prawdziwej izolacji. Sam już nie wiem co robić

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^ Moze pomysl po masach KMB ?

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał sagemini Zobacz post
    Widzę, że dyskusja się rozwinęła i dobrze. Generalnie pomysł z papą najbardziej mi się podoba jednak refleksja co do jej zastosowania przyszła mi chyba nieco za poźno bo na chudziaku idzie juz sporo kabli elektrycznych w peszlach wzdłuż ścian. Nie ma zatem teraz specjalnie możliwości na podłożenie papy pod te kable, no i też nie uśmiecha mi się kładzenie papy po peszlach. Idealnym rozwiązaniem byłoby więc zastosowanie jakiegos mazidła, stąd pomysł wysmarowania wszystkiego dysperbitem i na to folia budowlana x2. Mimo wszystko to ponoć nadal jedynie substytut prawdziwej izolacji. Sam już nie wiem co robić
    A co w tej sytuacji mazidło ulatwi? Peszle i tak trzeba podnieść, wyczyścić pod nimi i wsunąć rozgrzaną papę, żeby się przykleiła.

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sagemini

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-224
    Posty
    90

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    A co w tej sytuacji mazidło ulatwi? Peszle i tak trzeba podnieść, wyczyścić pod nimi i wsunąć rozgrzaną papę, żeby się przykleiła.
    Różnica jest taka, że mazidło naniesiesz pędzlem a opcja z podniesieniem peszli jest dużo trudniejsza do wykonania. Druga sprawa, że ciężko byłoby wówczas zachować ciągłość izolacji. Peszle mam co ok. 50 - 70 cm przytwierdzone do chudziaka. Każda taka kotwa to miejsce w którym wilgoć może się przedostawać do wyższych warstw...
    Ostatnio edytowane przez sagemini ; 19-10-2017 o 14:42

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał sagemini Zobacz post
    Różnica jest taka, że mazidło naniesiesz pędzlem
    Ale naniesiesz na co? Na peszle? Co to za trwałość i szczelność - jeszcze przed ułożeniem styropianu spora szansa na rozszczelnienie (o ile w ogóle położysz szczelnie).

    Co do kotwienia - to jaki ma to sen? Odlecą peszle? U mnie też elektrycy IMO bez sensu wiercili w chudziaki, to im powiedziałem żeby sobie dali spokój bo i tak trzeba będzie odczepić to, co przyczepili.

    Znasz takie mazidła, to producent dopuszcza do smarowania PVC i podłoży mineralnych? Mazidłem też trzeba posmarować pod, a nie na peszlu, jak ma być trwale szczelne. A żeby posmarować pod, to i tak musisz odpiąć i unieść całość - bo inaczej będziesz miał sito w postaci tych "kotw" od peszli.

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sagemini

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-224
    Posty
    90

    Domyślnie

    Peszle jestem w stanie odchylić i dotrzeć pod nie pędzlem bez rozbebeszania całej elektryki. Spróbuj zrobić coś takiego z papą...

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał sagemini Zobacz post
    Peszle jestem w stanie odchylić i dotrzeć pod nie pędzlem bez rozbebeszania całej elektryki. Spróbuj zrobić coś takiego z papą...
    Takie luźne masz mocowanie, że obsmarujesz ten drucik/blaszkę razem z gwoździem tak dokładnie, że będzie szczelne?

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Znasz takie mazidła, to producent dopuszcza do smarowania PVC i podłoży mineralnych?
    Masami KMB np robi sie uszczelnienia przejsc rur pcv przez ścianę, to sie lepi do wszystkiego ...

Strona 1 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony