dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 7
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 126
  1. #41
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bartis

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Oleśnica
    Kod pocztowy
    56-400
    Posty
    33

    Domyślnie

    Ja rowniez mam folie pcv albo pe czarną 1mm pod pierwsza warstwa bloczkow jako izolacja pozioma. Rozumiem ze przygrzanie papy termozgrzewalnej do niej bedzie szczelne,poprawne i zgodne ze sztuka budowlana ?

  2. #42

    Domyślnie

    Tak czytam te posty i zastanawiam się czy wszyscy tutaj swoje domy na bagnach stawiają? Straszna napinka na izolację poziomą tu jest, ja zrywałem chudziaka po roku od wylania, chudziak był suchy jak i pod nim było sucho. Grunt u mnie raczej ciężki, gliniasto wapienny.

  3. #43
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar doktorant
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Piaseczno
    Posty
    128

    Domyślnie

    Też się tak zastanawiam. Teraz mamy mokrą jesień, a i lato nas nie rozpieszczało. Brat buduje się obok mnie. Na jego działce (jeszcze nie jest zmeliorowana) cały czas stoi woda. Od prawie roku ma stan surowy zamknięty i tam ani grama wody na chudziaku.
    Dom parterowy E-115L 135m2 + garaż 42m2 (w przyszłości poddasze ok. 85m2) - 100% podłogówka, włącznie z garażem. Pompa ciepła Daikin ERLQ016CW1 + EHVH16S26CB9W 3-fazowa. Ściany BK 24cm+20cm styro grafit 0,031, strop 5 cm EPS 100 - 0,038, podłoga 22 cm EPS100, dach 24 cm piany OK. Garaż 10cm grafit 0,031. Okna Veka Softline 82 3-szybowe. Wentylacja mechaniczna z reku Daikin Vam500FB.

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.306
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzeesiek Zobacz post
    Straszna napinka na izolację poziomą tu jest, ja zrywałem chudziaka po roku od wylania, chudziak był suchy jak i pod nim było sucho.
    Jakieś 7 czy 8 lat temu okolice gdzie budujemy były mocno podmokłe. Co dziwne nie był to okres wyjątkowych opadów czy roztopów. Ani wcześniej, ani później tak nie było. Oczywiście działki wtedy zalane omijaliśmy szerokim łukiem szukając działki na dom. Kupiliśmy inną. Ale kto wie, czy nie będzie sezonu jeszcze bardziej mokrego? Warunki wodne nie są dane raz na zawsze. Nie chcę uciekać z wymażonego, wychuchanego domu sprzedając go za bezcen bo wilgoć wyszła na ściany bo zaoszczędziłem 1,5k zł.

    Teraz też jest mokro - ale dwa miesiące leje z krótkimi przerwami i woda nie wsiąka. Nie jest to, tak ja te kilka lat temu, podejście wód gruntowych.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 02-11-2017 o 12:16

  5. #45
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bartis

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Oleśnica
    Kod pocztowy
    56-400
    Posty
    33

    Domyślnie

    Ja również dmucham na zimne i wole wydać 1200 zł na pape termozgrzewalną i mieć święty spokój, niż wychodzić ze skóry i zastanawiać się czy styro na posadce nie jest gnój od wilgoci.
    Wracając do pytania bo nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi, jak połączyć pape termozgrzewalną chudziaka z izolacją poziomą pod pierwsza warstwą bloczków z foli pe/pcv grubości 1 mm ? Zgrzać pape do tej foli ? Ale czy to będzie poprawnie zgodnie ze sztuka i przede wszystkim szczelnie ?

  6. #46

    Domyślnie

    Zgrzejesz papę a folię rozpuścisz lub zwęglisz i będziesz się kruszyła, tak więc izolacja to żadna. Połóż papę na pionowym odcinku a szczelinę między nimi wypełnij jakimś elastycznym mazidłem (może izohan WL WM) bo w tym miejscu ściana będzie pracowała i sztywne połączenie na nic się zda. Ta izolacja z folii nie jest konieczna (w sensie izolacji) i jeśli by jej nie było to przecież byłby ten sam efekt. Co do warunków wodnych to ja też od maja wody nie miałem a teraz się pojawiła i jak to mówią .... lipa.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  7. #47
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bartis

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Oleśnica
    Kod pocztowy
    56-400
    Posty
    33

    Domyślnie

    Dlaczego twierdzisz ze izolacja z foli pcv 1mm to taki sam efekt jakby jej nie bylo ?

  8. #48

    Domyślnie

    Byłby ten sam efekt gdybyś folię miał połączoną z papą poprzez zgrzewanie i połączenie sztywne które popęka po jakimś czasie, niż byś tej folii nie miał wcale. Pierwsza warstwa izolacji ma pełnić jakąś funkcję poślizgową czy jakoś tak a ochrona przed wilgocią/wodą jest funkcją dodatkową, jeśli nie ma piwnic to izolowanie wszystkiego co jest pod ziemią nie jest do końca z sensem bo woda ma to do siebie że przełazi przez wszystko, przez szczeliny, pęknięcia i co śmieszne jak już wlezie to wyjść nie chce
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  9. #49

  10. #50

    Domyślnie

    mam pytanie jaką papę można kłaść w domu na chudziaka pisałem do ICOPAL i odpisali że nie mają pap do stosowania wewnątrz budynku tylko na fundamenty tarasy dachy itp.
    nie dają gwaranci że coś się nie będzie wydzielać

  11. #51

    Domyślnie

    Dla mnie to jest też ciekawe zagadnienie. Jak napiszesz że dajesz folie to wielkie halo że dziurawa itd ale jakoś w dziennikach budowy za bardzo nie widać aby ktoś stosował cos innego

  12. #52

    Domyślnie

    też jestem na etapie izolacji chudziaka. jak tylko przymrozki ustąpią zaczynam, i sam nie wiem, wstępnie było zagruntować chudziaka siplast primer a następnie papa. większość osób mówi aby dać folię. wód gruntowych nie ma. czy ten siplast primer można smarować zimą? jak to dlugo schnie i wietrzeje? ile należy odczekać aby mozna było zgrzewać papę do podłoża?

  13. #53

    Domyślnie

    Cześć,
    Jestem na etapie stanu surowego zamkniętego, lada chwila wchodzi hydraulik i elektryk. Moja izolacja pozioma ściany fundamentowej zrobiona jest z folii PVC grubości 1 mm i z takiego materiału mam zamiar wykonać izolację na chudziaku. Przeczytałem kilka wątków dotyczących izolacji poziomej podłogi na gruncie (chudziaka). Nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na pytania:
    1. Kiedy wykonać izolację na chudziaku? Przed instalacjami czy po nich?
    2. Czy tylko instalacja c.w.u. winna być w warstwie ocieplenia? Docelowo planuję 20 cm styro. Czyli kładę 10, "robię" c.w.u., i następnie drugie 10?

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.306
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Jak upierasz się przy folii, to jak najpóźniej (tuż przed rozkładaniem styropianu). A i tak spore szanse masz na uszkodzenie.

    Co do rur, to ja dałbym 10cm + na grubość rur + uzupełnienie w tym miejscu, gdzie idą rury. Bruzdowanie na rury w 10cm jest pracochłonne i niewygodne. CWU z cyrkulacją jak najbardziej. Ja puściłem też rury od klimy (jakbym robił PC też instalację dałbym w środku izolacji).
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 11-02-2018 o 21:41

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał Termo Organika Zobacz post
    Film instruktażowy na temat wykonania termomodernizacji podłogi zawiera błędy, począwszy od zastosowania foli jako izolacji poziomej na chudziaku (co jest nieporozumieniem) a skończywszy na sposobie układania na zakładkę /mijankę, prowadzący mówi o tym , układający płyty pracownik układa płytę na płytę bez zakładki mijanki( widać w 1.10 filmu) .
    Pozdrawiam Tomraider.

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał paweł 40 Zobacz post
    też jestem na etapie izolacji chudziaka. jak tylko przymrozki ustąpią zaczynam, i sam nie wiem, wstępnie było zagruntować chudziaka siplast primer a następnie papa. większość osób mówi aby dać folię. wód gruntowych nie ma. czy ten siplast primer można smarować zimą? jak to dlugo schnie i wietrzeje? ile należy odczekać aby mozna było zgrzewać papę do podłoża?
    Papę zgrzewa się do papy , nie zgrzewa się do podłoża, niczym nie gruntuj podłoża, szkoda pracy i kasy i tak nic nie da ,wystarczającą i najlepszą izolacją jest papa termozgrzewalna zgrzana palnikiem. wszelkie połączenia z rurami kanalizy itp robisz bitumem z resztek papy. W jakimś blaszanym naczyniu czy wiaderku stapiasz palnikiem resztki czy kawałki papy, patykiem wyjmujesz włókno zbrojące papę , i masz lepik na gorąco (do nanoszenia np .pędzlem) idealny do uszczelnienia tego co trudno zgrzać palnikiem czyli rury kable , dolny profil drzwi tarasowych itp. Nie stosuj lepików rozpuszczalnikowych bo będą śmierdzieć i gasić (rozpuszczać) styropian.
    Tomraider.
    Ostatnio edytowane przez tomraider ; 11-02-2018 o 23:32

  17. #57

    Domyślnie

    Witam
    Proszę o pomoc radę w przyjęciu optymalnego rozwiązaniu problemu izolacji.
    Dołączam zdjęcia stanu obecnego.

    Izolację na chudziaku chcę położyć z papy do jakiej wysokości należy ją wykleić na ścianę?
    Właściwa podłoga ma być 30cm powyżej poziomu chudziaka (20cm eps100, 7-8 wylewka, 2cm okładzina kafle/panel. Czyli podłoga w domu będzie się zaczynać ok 4cm nad górną krawędzią porothermu.
    Czy wgrzanie papy na ścianę na wysokość 30cm wystarczy czy lepiej wyżej/niżej? Czy może lepiej zrobić to jakoś inaczej?

    2 pytanie z czego wykonać izolację na zewnątrz, dom planują podsypać do ok połowy wysokości 1 warstwy. Większość okien mam do poziomu podłogi i chcę uniknąć nadmiernych stopni.
    Ścianę fundamentową mam ocieploną XPS obawiam się, że może zostać uszkodzony podczas zgrzewania papy z izolacją poziomą. Czy można zastosować jakieś 2 składnikowe masy hydro izolacyjne lub papę samoprzylepną i do jakiej wysokości aby uniknąć zawilgocenia ścian.
    Na zdjęciu może nie do końca to widać ale papa z izolacji poziomej wystaje ok 1-2 cm na zewnątrz budynku.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20171215_145011.jpg
Wyświetleń:	581
Rozmiar:	94,5 KB
ID:	407123
    Ostatnio edytowane przez czorekopole ; 12-02-2018 o 16:21

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.306
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał czorekopole Zobacz post
    Izolację na chudziaku chcę położyć z papy do jakiej wysokości należy ją wykleić na ścianę?
    Nie wywijasz na ścianę, tylko zgrzewasz z papą izolaującą ściany nośne od ścian fundamentowych i ścianki działowe od chudziaka. Wychodzi jedna, szczelna płaszczyzna.


    Cytat Napisał czorekopole Zobacz post
    2 pytanie z czego wykonać izolację na zewnątrz, dom planują podsypać do ok połowy wysokości 1 warstwy.
    Znaczy chcesz przysypać EPSa którym zaizolujesz elewację? To bardzo zły pomysł.

    Cytat Napisał czorekopole Zobacz post
    Ścianę fundamentową mam ocieploną XPS obawiam się, że może zostać uszkodzony podczas zgrzewania papy z izolacją poziomą.
    Nie rozumiem. Przecież miejsce zgrzewania od XPSa oddziela mur albo poszerzenie okna.

  19. #59

    Domyślnie

    Widzę, że nie dodało się drugie zdjęcie mam chyba jakiś problem z ich dodawaniem muszę poćwiczyć.
    Tak wygląda to z zewnątrz Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180116_134550.jpg
Wyświetleń:	660
Rozmiar:	97,9 KB
ID:	407140
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180129_120509.jpg
Wyświetleń:	513
Rozmiar:	97,2 KB
ID:	407141

    Tak chce przysypać aby nie robić 2 schodków, mogę tam dać też XPS zamiast EPS.
    Dlatego chciałem zaizolować mur z zewnątrz aby nie podciągał wilgoci.
    Okna mają być montowane na poszerzeniach, część okien robi jednocześnie za drzwi balkonowe aby można było wyjść bezpośrednio na ogródek czy taras
    Jeśli to złe rozwiązanie to jak to zrobić aby było dobrze.

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.306
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Jak przysypiesz, to masz wilgoć i w gruncie, i powierzchniową w czasie opadów powyżej izolacji poziomej. To prosta droga do zawilgocenia ścian i wylewki.
    Pozioma izolacja przeciwwilgociowa powinna być powyżej poziomu terenu.

Strona 3 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony