dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 7
Pokaż wyniki od 121 do 126 z 126
  1. #121

    Domyślnie

    ok dzieki, fajna zabawkia taki noz. Robiles tynki przed wylewkami? U mnie najpierw tynki. Rozmawialem z paroma tynkarzami i nie chce im sie tej papy zabezpieczac. Ponoc to mission impossible. Zabezpieczales(liscie) jakos pape?

  2. #122
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.259
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał gryziciel Zobacz post
    ok dzieki, fajna zabawkia taki noz. Robiles tynki przed wylewkami? U mnie najpierw tynki. Rozmawialem z paroma tynkarzami i nie chce im sie tej papy zabezpieczac. Ponoc to mission impossible. Zabezpieczales(liscie) jakos pape?
    Tak, tynki miałem przed wylewkami. To bezpieczniejsze rozwiązanie choć zrobienie najpierw wylewki oddylatowanej 2-3cm od ściany (odrobinę więcej niż grubość tynku) to lepsze rozwiązanie, bo tynk dobrze tu przewodzi ciepło z wylewki grzewczej do gruntu. Jak zrobisz najpierw wylewkę, to tynkarze będą musieli się przyłożyć, żeby na samym dole było równo a i wylewkę trudno zabezpieczyć więc prawdopodobieństwo pracochłonnego skrobania wylewki po tynkarzach duże.
    Dobra papa jest trudna do uszkodzenia (ale można kupić też taką, co drze się w rękach). Ale położyłeś papę po całości przed tynkami, czy obawiasz się o tą, co wystaje spod ścian?

  3. #123

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Tak, tynki miałem przed wylewkami. To bezpieczniejsze rozwiązanie choć zrobienie najpierw wylewki oddylatowanej 2-3cm od ściany (odrobinę więcej niż grubość tynku) to lepsze rozwiązanie, bo tynk dobrze tu przewodzi ciepło z wylewki grzewczej do gruntu. Jak zrobisz najpierw wylewkę, to tynkarze będą musieli się przyłożyć, żeby na samym dole było równo a i wylewkę trudno zabezpieczyć więc prawdopodobieństwo pracochłonnego skrobania wylewki po tynkarzach duże.
    Dobra papa jest trudna do uszkodzenia (ale można kupić też taką, co drze się w rękach). Ale położyłeś papę po całości przed tynkami, czy obawiasz się o tą, co wystaje spod ścian?
    jest po calosci dobra markowa jak trzeba. Mniej sie boje ze sie uszkodzi bo robi pancerne wrazenie, bardziej ze bede musial ja skrobac bez konca.. Jak to u Ciebie bylo?

  4. #124
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.259
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał gryziciel Zobacz post
    jest po calosci dobra markowa jak trzeba. Mniej sie boje ze sie uszkodzi bo robi pancerne wrazenie, bardziej ze bede musial ja skrobac bez konca.. Jak to u Ciebie bylo?
    Papę kładła mi ekipa po tynkach. Skrobania chyba nie mieli dużo, bo ekipę od tynków miałem wzorową i co spadło to zbierali i zazwyczaj wykorzystywali.

  5. #125

    Domyślnie

    Takie szybkie pytanie.
    Folia na chudziaku (pod styropianem) - wywijamy przy ścianach na górę (otulając tym samym styropian po bokach) czy wersja II : docinamy i wsuwamy pod papę (izolacja pozioma ściany fundamentowej)?
    Widzę że różnie robią. Większość wywija, a bardziej szczelne wydaje mi się wsunięcie pod papę.

  6. #126

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Papę kładła mi ekipa po tynkach. Skrobania chyba nie mieli dużo, bo ekipę od tynków miałem wzorową i co spadło to zbierali i zazwyczaj wykorzystywali.
    A co sądzisz o mojej wizji... izolacji chudziaka przy pomocy dostępnych materiałów
    Izolacja pozioma pod ścianami wykonana z markowej papy 6mm która wchodzi kilka cm na chudziaka.
    W pierwszej kolejności planuje wrzucić na chudziaka (pomiędzy wystającą papę) geowłókninę o wysokiej gramaturze (mam na stanie) która po pierwsze zmniejszy różnicę poziomów pomiędzy papą, a chudziakiem, po drugie zabezpieczy folię basenową przed betonem.
    Połączenie folii z papą przy pomocy masy KMB (którą posiadam) - choć nie wiem jak to wyjdzie w praktyce

Strona 7 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony