dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1

    Domyślnie Fundamenty pod bramę przesuwną

    Witam forumowiczów,

    Zwracam się do was z prośba o pomoc w następującej sprawie
    Mam do zamontowania bramę przesuwną na wózkach 5 rolkowych, światło 4m, przeciwwaga 1,5m, wysokość 150 cm.
    Z tego co się zorientowałem fundamenty powinny być długości przeciwwagi, czyli około 150 cm, niestety ilość betonu a co za tym idzie cena mnie przeraża, niestety nie mam możliwości samodzielnego wyrobienia betonu w betoniarce, ponieważ mieszkam w takim miejscu, gdzie żaden wóz z piaskiem i żwirem po prostu nie wjedzie, musiałbym to chyba nosić wiaderkami od sprzedawcy Szukając alternatyw dla pełnego fundamentu znalazłem coś takiego:

    http://alex-ogrodzenia.pl/attachment...rama_prawa.jpg

    Co o tym sądzicie? Zda egzamin? Jak się rozejrzałem trochę w "internecie" to trochę osób ma takie fundamenty...na pewno wyjdzie taniej niż robić pełny.

    Będzie wdzięczny za pomoc

    Pozdrawiam,

  2. #2

    Domyślnie

    trochę ponad 1 m3 betonu B20 Ciebie przeraża?

  3. #3

    Domyślnie

    na ten moment tak i nie przeraża tylko po prostu nie mam na to pieniędzy, historia bramy jest długa i skomplikowana, w skrócie niedawno przeprowadziłem się i stan zastany: brak ogrodzenia, bramy itp. nie wchodząc w szczegóły, niestety w swoim budżecie nie przewidziałem wydatków na tego typu rzeczy, bo ich po prostu nie miało być. Teraz żebym mógł to dokończyć w tym roku szukam oszczędności - nie chciałbym tego zostawiać na przyszły rok - tyle czasu posesja bez płotu wiadomo bezpieczne to nie jest.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobbbudowniczy Zobacz post
    na ten moment tak i nie przeraża tylko po prostu nie mam na to pieniędzy, .
    Wiesz , że to stwierdzenie nikogo nie zwalnia taki fundament jak pokazałeeś sprawdzi się na terenach górzystych , skała itp.
    Jeśli ziemia grunt jest nieznany to tak jak projektant zaprojektował i przeliczył. Później jeśli nie zrobisz tego dobrze przyjdzie wiatr czy deszcz i brama po prostu się przewróci albo opadnie , że nie będzie jej można otworzyć.
    Ja taki fundament na bramę 5m zrobiłem w taczce.....są worki w markecie z betonem B 20/25kg po 7 zl. Trochę głazów, pospółki i będzie jak ta lala.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #5

    Domyślnie

    ja za beton pod bramę zapłaciłem 220 netto, z gruchy, z dopłatami za puste metry itp.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.606
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobbbudowniczy Zobacz post
    na ten moment tak i nie przeraża tylko po prostu nie mam na to pieniędzy, historia bramy jest długa i skomplikowana, w skrócie niedawno przeprowadziłem się i stan zastany: brak ogrodzenia, bramy itp. nie wchodząc w szczegóły, niestety w swoim budżecie nie przewidziałem wydatków na tego typu rzeczy, bo ich po prostu nie miało być. Teraz żebym mógł to dokończyć w tym roku szukam oszczędności - nie chciałbym tego zostawiać na przyszły rok - tyle czasu posesja bez płotu wiadomo bezpieczne to nie jest.
    Wiesz co, troche bez sensu zadane pytanie.
    Zaryzykujesz taki fundament, bo ktos napisze - "mam taki, rób smiało" ?
    Nie wiesz, czy warunki gruntowe sa podobne, czy waga bramy jest porównywalna...
    Pamietaj, ze robienie czegos "po taniości" a potem naprawianie jest drozsze, niz zrobienie tego raz, a pożądnie
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  7. #7

    Domyślnie

    W piasku sie nie nadaje , nie wytrzyma (sprawdzałem ). Takie fundamenty to mozna pod bramę 2m z przeciwwaga 1,5. A zreszta policz trochę, kopiesz jamke pod słupak wymiar tej jamki abyś mógł go wykopać na 1,2 m to 0,5m na 0,5 potem jeszcze wybierasz pod spodem na boki. Teraz kolejny dołek kopiesz 150 cm w osiach . Kubatura to jakieś 0,6 m3. Teraz kubatura pod brame 0,35 na 1,7 na 1,2 to 0,7 m3

  8. #8

    Domyślnie

    Dzięki za pomoc, póki co temat zostawiam do wiosny, wtedy zobaczę na ile pozwolą fundusze.
    Przy okazji mam jeszcze jedno pytanie, muszę osadzić dwa słupki od furtki o wymiarach 8cm x 8cm x 230 cm, czy fundament pod te słupki powinien mieć zbrojenie, czy wystarczy sam beton i gruz? Jakiej wielkości kopać dół, wystarczy 40cm x 40 cm x 70cm? Czy robić tylko fundament pod słupki, czy jeden wspólny dla dwóch słupków?

  9. #9

    Domyślnie

    Przeraża Cię koszt kilkunastu (strzelam) worków gotowego betonu z marketu?! A koszt bramy Cię nie przeraził w takim razie?!
    Noelia Bis 2M, OZC 4,8 kW + 1kW CWU, 198 m2 podłogówki (480 m3 - skosy na górze!), podłoga 12 cm PIR + 8 cm grafitu, ściany silka + 23 cm grafitu 0,031, dach 35-50 cm wełny 0,035, okna Vetrex V82 3 szyby, PC Stiebel Eltron WPC 07 cool, WM Aeris 350 standard, PV 5,8 kWp panele REC + Fronius 5 kW.
    zużycie CO/CWU 2017/2018: 2300 kWh
    zużycie CO/CWU 2019: 2014 kWh
    https://www.jakoszczedzic.pl

  10. #10

    Domyślnie

    kerad85 czytaj uważnie i ze zrozumieniem i proszę odpowiadaj na temat, ponieważ Twoja wypowiedź nic nie wnosi sensownego do tematu

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobbbudowniczy Zobacz post
    kerad85 czytaj uważnie i ze zrozumieniem i proszę odpowiadaj na temat, ponieważ Twoja wypowiedź nic nie wnosi sensownego do tematu
    Czego niby nie rozumiem? Że nie masz nawet 100 zł i szukasz jakiegoś wyjścia na forum?! To może pożycz od znajomych albo na kokosie...

    Dostałeś już sensowne odpowiedzi.
    Noelia Bis 2M, OZC 4,8 kW + 1kW CWU, 198 m2 podłogówki (480 m3 - skosy na górze!), podłoga 12 cm PIR + 8 cm grafitu, ściany silka + 23 cm grafitu 0,031, dach 35-50 cm wełny 0,035, okna Vetrex V82 3 szyby, PC Stiebel Eltron WPC 07 cool, WM Aeris 350 standard, PV 5,8 kWp panele REC + Fronius 5 kW.
    zużycie CO/CWU 2017/2018: 2300 kWh
    zużycie CO/CWU 2019: 2014 kWh
    https://www.jakoszczedzic.pl

  12. #12

    Domyślnie

    Pod bramki, bramy lejesz jeden wspólny fundament i mała belka w betonie (4 prety żebrowane w strzemionach.) inaczej ten słupek na zawiasie może (ale nie musi) odjechać. Zależy od gruntu i od tego co ktos kiedyś będzie kopał przy ogrodzeniu.

  13. #13

    Domyślnie

    Ogrodzenie i brama to ważny element i nie ma co dziadować. Bo przyjdzie mróz, wysadzi taki mały fundamencik i brama się podeprze na ziemi i pozamiatane.

    Juz w 2 domach widziałem ze w zależności od pory roku furtka się otwiera sama lub w ogole nie da się zamknąć bo się słupki ruszają razem z fundamentem. Widziałem też podparte bramy.

    Fundament musi być solidny. Stopa głęboka(poniżej przemarzania) i ciężka i powiązana najlepiej z całym fundamentem płotu.
    Zrobisz stope do bramy 150cm, to wózki zamocujesz w dystansie 130cm - za mało, będzie brama mocno pracować. Trzeba pogadc z producentem jak długą przeciwwagę moze zrobić a całość będzie trwalsza. Ja mam trochę za małą - nie pamietam ile ma stopa ale około 180cm a brama 550. Działa bez problemu ale brama się gnie w skrajnych położeniach.

  14. #14

    Domyślnie

    Do jakiej wysokości względem docelowego poziomu kostki powinna sięgać stopa pod bramę przesuwną? Czy to zależy od czegoś?
    Docelowy poziom kostki znam natomist nie wiem ile niżej powinienem wać fundament pod bramę.
    Jaka dokładnie będzie brama i mechanizm to jeszcze nie wiem.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  15. #15

    Domyślnie

    Montażyści sobie dopasują. Ja mam kilka cm niżej niż kostka.

  16. #16

    Domyślnie

    No tak też myślałem, ale ostatnio jakimś majster coś mi cudował obliczał i wyszło mu, że powinienem zostawić 20cm luzu Strasznie dużo mi się to wydaje. Mówił coś o wózkach. Nie mam pojęcia jaki będzie mechanizm bramy itp. Wiem na razie tylko, że przesuwna, wymiar z przeciwwagą itp. Zakładając, że kostka będzie miała te 6-8cm grubości to, żeby kostka przykryła stopę to ile zostawić. Z 10cm?
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  17. #17

    Domyślnie

    Większa połowa wysokości wózka i tak znajduje się w szynie bramy.

    Mam wysoko stopę i nie przykrywałem kostką jej, więc nie wiem. Zostaw tak żeby kostka na stopie była co najwyżej na poziomie kostki pod bramą.

  18. #18

    Domyślnie

    Dobra dzięki. Ja bym wolał, żeby była przykryta kostką to zostawię coś koło 10cm luzu w takim razie.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony