dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Projekt indywidualny a adaptacja

    Witam. Jesteśmy mocno zdecydowany na projekt Naomi G2, z tym że mamy na myśli wiele poprawek dość istotnych jak doprojektowanie piwnicy, zwiększenie ścianki kolankowej i wiele wiele innych. Stąd tez przymierzamy się do zlecenia tego jako projekt indywidualny lokalnemu projektantowi. na pewno będzie to korzystniejsze niż doprojektowanie do gotowego projektu. Przeprowadziłem rozmowy z kilkoma projektantami i jeden z nich powiedział mi coś co mnie zaskoczyło. Zapytałem się go czy będzie prowadził też adaptacje, to powiedział że tu w przypadku projektu indywidualnego adaptacji nie będzie bo wszystko jest projektowane od podstaw a adaptacja to nić innego jak zmiany kosmetyczne przeprowadzane na etapie budowania. Prawda to? jak wygląda faktycznie taka adaptacja i na czym polega?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.154
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Teoretycznie ma rację. Praktycznie, to potocznie pod adaptacją rozumiane jest też zagospodarowanie terenu, przyłącza i inne rysunki i opisy, które nie są projektem budynku. Często jako opcja albo i w standardzie jest załatwienie formalności. I to bym doradzał - jak architekt dostanie kasę (w przypadku adaptacji zazwyczaj całość) dopiero jak dostarczy PnB. Bo dopiero wtedy masz pewność, że wykonał swoją pracę co najmniej zgodnie z WZ/MPZP a i dla niego to rutyna, a dla Ciebie sporo wiedzy a czasami i kopania się z koniem, jak trzeba jakieś poprawki czy uściślenia do projektu zrobić.

  3. #3

    Domyślnie

    No ale projekt gospodarczy (woda, kanaliza) to już nie wchodzi w skład projektu budowlanego (czyli jakby kompetencje projektanta domu) tylko jest osobnym projektem branżystów?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.154
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał dedert Zobacz post
    No ale projekt gospodarczy (woda, kanaliza) to już nie wchodzi w skład projektu budowlanego (czyli jakby kompetencje projektanta domu) tylko jest osobnym projektem branżystów?
    Projekt zagospodarowania terenu wykonuje projektant. Tam masz narysowane trasy przyłączy, gdzie szambo, gdzie brama, gdzie dom itp. Projekty przyłączy to osobna sprawa choć też może to architekt organizować.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony