dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 32 z 32
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    W glinie będzie występować woda "czasowo spiętrzająca się" po ulewach i taką wodę należy traktować jak gdyby była pod ciśnieniem i wykonać odpowiednią hydroizolację. Płyta znakomicie ułatwia takie zabezpieczenie się od spodu. Naprawdę warto w to wejść.
    Nie ma się co przerażać piwnicą tylko należy prawidłowo zaprojektować hydroizolację i prawidłowo ją wykonać. Niestety będzie to kosztować.
    Jaką masz powierzchnię zabudowy? Ile masz m2 ścian piwnicy? Zsumuj te m2 i wtedy będzie można policzyć ile materiału hydroizolacyjnego (np. Kiesol + Profi Baudicht) będziecie musieli zużyć.
    A jak się wykomnuje płytę, jeśli część fundamentu musi być głębiej? łąwy robi się schodkowo, ale płyte? chodzi mi o fragment ściany, w któej jest brama garażowa - to jest odsłonięte, więc tam muszą być fundamenty pogłębione, poniżej przemarzania.
    Budynek jest prostokątny, powierzchnia tej piwnicy, licząc po obrysie surowej ściany to 114,3m kw. Nie chodzi mi o to, żeby liczyć koszty, tylko orientacyjnie, o ile to będzie więcej, w przeliczeniu na m2 i czy ta płyta to faktycznie mus. Na ten drenaż to chyba się zdecyduję, ale w projekcie go nie umieszczę, bo nie mam dla niego odprowadzenia wody - nie chcę, żeby ktoś się czepiał, a chyba zbiornik oficjalnie nie jest rozwiązaniem.

  2. #22

    Domyślnie

    Jeszcze pytanie, kolego Robinson74:
    Czy zamienić bloczki bet. na ścianę monolityczną, czy nie ma takiej potrzeby?
    interesująca ta hydroizolacja, którą proponujesz, jak to by wyglądało warstwami na ścianach i w podłodze na gruncie ?
    Ciekawe ile drożej to wychodzi - może warto zmienić tę papę z projektu na Twoje rozwiązanie.

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    profi baudicht jest dobrym ale i drogim produktem, jeżeli już chciałbyś to zastosować to musisz dać to zrobić profesjonalisicie a nie paprokowi -> koszt za robociznę jak pisze andrzej około minimum 100 pln/m2 tylko za ta kase ma byc zgodnie ze sztuka, a co do płyty , no jest szczelniejszym rozwiazaniem , tak samo lane sciany , jezeli chodzi o plyte to bym sie nie zastanawial koszt mozliwe ze porównywalny, jak nawet to niewieile drozej, przy zwykłych fundamentach i tak musisz zrobić porzadnego chudziaka, przy scianach lany to juz inna inszosc bo trzeba do tego szalunki systemowe i tu robi sie cena , sam beton to nie problem ale wlasnie szalunki, jak nawet jest firma ktora ma wlasne szalunki to woli zrobic lany , szybciej i lepiej anizeli murowane oraz sztywniejsze .... ale Twoj wybor

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZZE Zobacz post
    mam w projekcie na całej wys. ścian od fundamentu 2 warstwy papy na lepiku na to termiczna XPS i osłona z foli kubełkowej do tego izolacja pozioma podłogi na gruncie 3x folia PE
    Moim zdaniem papa to nie jest prawidłowa hydroizolacja pionowa (pozioma - tak, ale pionowa raczej nie). Ponadto folia PE to żadna hydroizolacja pozioma. Obawiałbym się przerwania folii, a najmniejsza dziurka i woda się przesączy przez folię.

    Cytat Napisał ZZE Zobacz post
    więc tam muszą być fundamenty pogłębione, poniżej przemarzania.
    O ile się nie mylę, to płyta fundamentowa nie musi być poniżej poziomu przemarzania.

    Cytat Napisał ZZE Zobacz post
    Czy zamienić bloczki bet. na ścianę monolityczną, czy nie ma takiej potrzeby?
    Ja nie musiałem nic zmieniać, bo domyślnie w projekcie mam ściany piwnicy lane z betonu i właśnie takie bym Ci radził. Niestety pewnym problemem jest tu zastosowanie wysokich szalunków dobrej jakości i dobrego ich podparcia, gdyż ciężar betonu będzie olbrzymi i jest duża szansa, że takie ściany nie wyjda idealnie proste.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZZE Zobacz post
    wśród sąsiadów (większość stare domy) nikt nie ma problemów z zalanymi piwnicami, chociaż izolacja i ogólnie konstrukcja tam zapewne wiele pozostawia do życzenia.
    OK, wody nie ma - to bardzo dobrze. Ale zapewne są to raczej wilgotne i nieprzyjemne piwnice, a grzyba może nie być widać. Ponadto wilgoć może podgryzać zbrojenie, czego nie widać.

    Cytat Napisał ZZE Zobacz post
    Konstruktorzy, którzy są w trakcie liczenia moich fundamentów również nie zgłaszali potrzeby projektowania tam płyty.
    Ich hydroizolacja raczej nie obchodzi. Oni patrzą na nośność gruntu i jeżeli ta jest wystarczająca, to uznają, że ławy wystarczą. A ponadto może nie mają doświadczenia w projektowaniu płyty fundamentowej.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZZE Zobacz post
    interesująca ta hydroizolacja, którą proponujesz, jak to by wyglądało warstwami na ścianach i w podłodze na gruncie ?
    Pewnie jakoś tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Drenaż_Remmers.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	97,6 KB
ID:	399376

  7. #27

    Domyślnie

    piaskiem się nie zasypuje fundamentu w glinie.
    Nie jest problemem woda pod ciśnieniem, każda izolacja to spełnia ale pod ciśnieniem negatywnym.
    Crystalizer daje się po to aby zlikwidować nawet rysy skurczowe. tak na wszelki wypadek . Wykonywałem basen na warunku 0.1 więc jedt to realne.

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Pewnie jakoś tak:
    a klient zapłaci za kawał betonu dookoła płyty..mały "nie" winny cokolik..
    koszmarek termiczny .. jak już płyta fu .. to też trzeba izolację pod dać.. a nie nad.. i dzielić ją żelbetem..

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    a klient zapłaci za kawał betonu dookoła płyty..mały "nie" winny cokolik..
    koszmarek termiczny .. jak już płyta fu .. to też trzeba izolację pod dać.. a nie nad.. i dzielić ją żelbetem..
    Ale odsadzki lepiej zachowuja sie statycznie oraz w przypadku szalowania jest na czym postawic szalunek a to duza zaleta, tam trzeba by jeszcze dodac izolacje pod plyte i gra gitara

    Cytat Napisał Andrzej733 Zobacz post
    piaskiem się nie zasypuje fundamentu w glinie.
    Nie jest problemem woda pod ciśnieniem, każda izolacja to spełnia ale pod ciśnieniem negatywnym.
    Crystalizer daje się po to aby zlikwidować nawet rysy skurczowe. tak na wszelki wypadek . Wykonywałem basen na warunku 0.1 więc jedt to realne.
    ALe basen olimpijski basenowi wokół domu nierówny, basen olimpijski ma bardzo agresywną wodę z chlorem, tak więc ten szlam krystalizujacy i moze fajna sprawa, ale czy go trzeba obligatoryjnie dawać przy każdy warunkach to juz sprawa dyskusyjna, odnośnie zasypywania w glinie to skad czerpiesz takie informacje ze sie w glinie nie zasypuje piaskiem czy powiedzmy gruntem przpuszczalnym , można zaypać gliną ale po pierwsze dren i tak trzeba zrobić, żeby zbierał resztki wody, dodatkowo to trzeba mieć wiedze jak zagescić gline bo 90% Wykonawców tego nie robi i nie umie ...
    Ostatnio edytowane przez jacentyy ; 24-10-2017 o 05:01

  10. #30

    Domyślnie

    Dokładnie. Zagęszczenie gliny pod domem? A jeszcze lepiej to gliny po deszczu? Dom musi stać na solidnym gruncie, a nie na błocie.

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    Ale Andrzejowi chodziło o zasypywanie boków przy ścianach piwnicznych, ale tak czy sie trzeba to umiec robić, tym bardziej jak glina jest wilgotna..

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Dren zasypałem aż po wierzch - równo z gruntem! to dało efekt - "za domem" jest sucho teraz nawet po deszczu szybko robi się sucho- kiedyś było
    "bagienko" W najwyższym miejscu - dren ma 2,5m wysokości. W gruncie nieprzepusczalnym tak powinno się wykonywać drenaż.. tyle że trochę m3 żwiru na to trzeba i geowłókniny. Nie robiłem dla jakiegoś marudy, tylko dla siebie.. stąd na "bogato" dren zrobiłem i działa.
    Teraz i owszem będzie trzeba to przerobić- bo fundament przerabiam na ścianę oporową - to dopiero będzie roboty ale wyjścia wielkiego nie mam..
    tj mam, ale szukanie coraz to nowych wyjść.. prowadzi.. że nie będzie nic.
    U siebie nie robię odsadzki- nie ta klasa obciążeń. Zresztą - tarcza żelbetowa, ba skrzynia.. trzyma w domu naprawdę pancernie...
    20 prętów na m2 rzutu robi swoje.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony