dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    westo

Domyślnie Jak otwieracie drzwiczki w swoich Tarnavach?

Wczoraj odbyło się pierwsze odpalenie mojej Tarnavy (Comfort - 16kW). Jest super... ale mam mały problem z otwieraniem drzwiczek. Gdy wkład jest gorący nie bardzo jest za co pociągnąć. Na dolnej stronie drzwiczek jest mały występ, próbowałem używać żeliwnej rączki "rączki" jaką znalazłem w popielniku ale efekt był marny. Po "zassaniu" drzwiczek przez ciąg w kominie siła jakiej trzeba użyć jest znaczna, nie posiadam niestety szybra w kominie aby go zmniejszyć. Jak Wy sobie radzicie ?

Domyślnie

Ja mam Tarnave Comfort 18kW i problem jest ten sam.....U mnie "rączka" zdaje egzamin, ale faktycznie trzeba małej wprawy aby szło to w miarę sprawnie. Innym mało oryginalnym rozwiązaniem jest kawałek szmatki która słuzy do ścierania kurzy z kafelków w moim kominku i którą można wykorzystac do otwierania bez obaw o poparzenia palców
    -----------
    Hubertus

Domyślnie

A ja w swoje tarnawie otwieram lewą reką.
    Ale nie wiem czy moje zdanie się liczy bo jam tą tarnawe przez w a nie prze V ale to inny watek. Mam 18 Kw z połokragła szybą i rączką którą troche przerobiłem jest Ok przy najwiekszym paleniu mogę smiało złapac za rączke. Wiem że w wiekszości kominków tego producenta zamkniecie to taki skobel u mnie jest na sczęście inaczej jest jak klamka

Domyślnie

Witam. Mam 16 kW z płaską szybą. Najmniejszych problemów z otwieraniem wszuystko przy pomocy tego uniwersalnego narzędzia jakie dołancza producent, pez problemu da sie pociagnąć za ten mały występek u dołu. Jak troche popalicie to komin ciut zajdzie i ciag się zmniejszy. A dodatkowo polecam rekawice spawalnicze dostepne w każdym markecie budowlanym za ok. 15 zł bez problemu można dotykac drzwiczek, oprużnić popielnik lub dołozyć drzewa, wiele razy uratowały mnie od poparzeń - niestety ich zywotnośc to ok 1 roku, ale naprawdę warto.
    Pozdrawiam uzytkowników Tarnaw.

Domyślnie

To otwieranie to chyba największa wada tych kominków. NIe wiem czy tak trudno jest zrobic jakis uchwyt? Ja tez jakos sobie daje rade przy pomocy dołączanej rączki. Ciąg można chyba zmniejszyc zamykajac doplyw powietrza?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia