dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Jak uratować cokół

    Temat typu "Zostawił inwestor fachowców bez dozoru".
    Zleciłem wykonanie płotu (w sierpniu). Robili go ze 2 miesiące (ok. 50 mb). Inwestor (czyli ja) był w tym czasie na etapie przeprowadzki i wykańczania wnętrza i siebie, więc uznał, że tak prosta rzecz jak zrobienie cokołu w płocie nie wymaga nadzoru ani specjalnego odbioru. No i naiwny inwestor teraz ma stan taki: na ok. 20 przęseł cokół jest w miarę OK w 3, w większości ma spękania i duże ubytki (odpada płatami) a w 3 całe elementy rozsypuja się jakby były z piasku (a w zasadzie nie jakby tylko są).
    Oczywiście szef ekipy bije się w piersi i mówi że naprawi, ale zastanawiam się co z tym zrobić. Mam wrażenie że nie wystarczy odkucie luźnych elementów i ponowne zalanie. Wyburzyć całość?? Proszę o radę.
    Paweł

  2. #2

    Domyślnie

    Pytanie uzupełniajace: czy są jakieś środki które są w stanie związać taki b. słaby beton. "Fachowiec" proponuje wodę szkalaną ale coś mi to nie pasuje.
    Paweł

  3. #3

    Domyślnie

    Ja własnie aby uniknąć takiej niespodzianki postanowiłem zamówic beton w wytwórni. Zgadzam się, że nawet przy płocie trzeba stac nad gośćmi. Wczoraj u mnie kopali pod fundament pod płot i mieli wykopać głęboki na 60 - 70 cm a zrobili na 40cm. Jak przyszedłem z pracy to dostałem piany na ustach (mieli szczęście, że już ich nie było ) ale jak ochłonąłem to zadzwoniłem do szefa a ten na swoje szczęście, że oczywiście poprawią jak będą szalować i zaproponował, że zanim bedzie zalane to ja sprawdzę czy wszystko jest OK i dopiero wtedy zamówi się beton i zaleje.
    Oby tak dalej i oby nie było to tylko słowo mówione a może to testowanie inwestora na co pozwoli - oj na niewiele
    pozdrawiam

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Nie godź się na żadne kompromisy.

    MA BYĆ DOBRZE. Oznacza to materiał o pełnej wytrzymałości.
    Możesz kawałek "dobrego" wyciąć i też dać do badania.
    Byle byś się nie zdziwił...

    Szkło wodne jedynie trochę impregnuje warstwę nawierzchniową, ale nie podniesie wytrzymałości materiału konstrukcyjnego. To próba wykupienia się z reklamacji na minimum kosztów własnych.

    Betony O DOSTATECZNEJ WYTRZYMAŁOŚCI daje się łączyć na tzw. materiały naprawcze do betonu (stosuje się m.in. do napraw balkonów i w mostownictwie). Ale ceny nawet do 6 pln za kg zaprawy + koszt mostka zczepnego! To chyba taniej zrobić od nowa.
    Pośrednia warstwa zczepna może być zrobiona np. PCI Pecihaft , PCI Repahaft firmy PCI.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony