dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 14
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 274
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Tak się składa że ja zrobiłem to ustrojstwo , wiem jak i dlaczego tak a nie inaczej jest rozwiązane...
    Proponuję najpierw pomacać takie rozwiązanie a dopiero potem się wypowiadać....

    Jakie to typowo Polaczkowe jeździć po czymś czego nawet się nie widziało...
    A potrafisz merytorycznie obronić swoją koncepcję i chociaż odnieść się do wad, które wskazałem?

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    A potrafisz merytorycznie obronić swoją koncepcję i chociaż odnieść się do wad, które wskazałem?
    Po pierwsze to jest przystawka do zastanej instalacji w zamieszkałym i wykończonym domu ...
    Po drugie czym się różni nawiewane schłodzone powietrze zewnętrzne od schłodzonego powietrza wewnętrznego skoro w obydwóch sytuacjach temperatura jest taka sama...?

    Teraz oświeć mnie i napisz jak byś to rozwiązał mając do dyspozycji wykończony dom i do dyspozycji TYLKO pomieszczenie w piwnicy w którym jest rekuperator i pompa ciepła...?

    A skoro takie rozwiązanie działa to co mają dać jakiś zmiany...?
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wrozansk

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Radziuszki
    Kod pocztowy
    16-500
    Posty
    124

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Po pierwsze to jest przystawka do zastanej instalacji w zamieszkałym i wykończonym domu ...
    Po drugie czym się różni nawiewane schłodzone powietrze zewnętrzne od schłodzonego powietrza wewnętrznego skoro w obydwóch sytuacjach temperatura jest taka sama...?

    Teraz oświeć mnie i napisz jak byś to rozwiązał mając do dyspozycji wykończony dom i do dyspozycji TYLKO pomieszczenie w piwnicy w którym jest rekuperator i pompa ciepła...?

    A skoro takie rozwiązanie działa to co mają dać jakiś zmiany...?
    Mam takie pytanie. Czy Twoje rozwiązanie jest bardziej efektywne od chociażby zastosowania chłodnicy wodnej na glikol z dolnego źródła między czerpnią a rekuperatorem? Wydaje mi się, że w tym wypadku instalacja będzie łatwiejsza, tańsza w montażu i tańsza w eksploatacji.

    Drugie pytanie, dlaczego powietrze omija rekuperator? W ten sposób tracimy jedną z zalet rekuperacji, czyli filtrowania powietrza. Jeśli rekuperator ma bypass letni, to czy nie dałoby tego samego zamontowanie klimakonwektora za (lub w sumie nawet przed) rekuperatorem? Chyba, że chodzi o sterowanie i określenie kiedy klimakonwektor ma być w użyciu.

    Cytat Napisał map78 Zobacz post
    Posiadam tokowy system i jeśli miałbym doradzić to wybrałbym 100% podłogówki.
    Dlaczego 100% podłogówki? Gdzie nie zajrzę, poza jednym artykułem, ogólnie ludzie odradzają wykorzytywanie podłogówki do chłodzenia.

    Pozdrawiam,

    Wojciech
    Ostatnio edytowane przez wrozansk ; 26-10-2017 o 12:45 Powód: Dodatkowe zapytanie

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał wrozansk Zobacz post
    Mam takie pytanie. Czy Twoje rozwiązanie jest bardziej efektywne od chociażby zastosowania chłodnicy wodnej na glikol z dolnego źródła między czerpnią a rekuperatorem? Wydaje mi się, że w tym wypadku instalacja będzie łatwiejsza, tańsza w montażu i tańsza w eksploatacji.

    Drugie pytanie, dlaczego powietrze omija rekuperator? W ten sposób tracimy jedną z zalet rekuperacji, czyli filtrowania powietrza. Jeśli rekuperator ma bypass letni, to czy nie dałoby tego samego zamontowanie klimakonwektora za (lub w sumie nawet przed) rekuperatorem? Chyba, że chodzi o sterowanie i określenie kiedy klimakonwektor ma być w użyciu.



    Dlaczego 100% podłogówki? Gdzie nie zajrzę, poza jednym artykułem, ogólnie ludzie odradzają wykorzytywanie podłogówki do chłodzenia.

    Pozdrawiam,

    Wojciech
    Wymiennik gruntowy do chłodzenia da może z 300W(strzelam) mocy chłodniczej, czyli nic.
    znów jak więcej mocy się da przez np. chłodnicę glikolową to za mocno przechłodzimy powietrze i albo będzie nam kapać z wentylacji albo zrobimy sobie grzyba w rurach od rekuperacji. a wyczyścić się go nie da.

    Pompa ciepła da ze 7kW mocy chłodniczej, nie można wykorzystać jej całej przy podłogówce bo by sie wykraplało na podłodze ale 300W to tyle co czasem ciepła wpada przez jedno duże okno.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    Wymiennik gruntowy do chłodzenia da może z 300W(strzelam) mocy chłodniczej, czyli nic.
    znów jak więcej mocy się da przez np. chłodnicę glikolową to za mocno przechłodzimy powietrze i albo będzie nam kapać z wentylacji albo zrobimy sobie grzyba w rurach od rekuperacji. a wyczyścić się go nie da.

    Pompa ciepła da ze 7kW mocy chłodniczej, nie można wykorzystać jej całej przy podłogówce bo by sie wykraplało na podłodze ale 300W to tyle co czasem ciepła wpada przez jedno duże okno.
    Z tego co widać to wy tylko "strzelać" potraficie...

    To całe NIC wystarcza do utrzymaniu przyzwoitego komfortu w większości domów...
    Temp nawiewu 18*
    Temp w domu 24*
    Nawiew 500m3/h
    To jest te strzelane 300w...???

    Fachoffcy...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Z tego co widać to wy tylko "strzelać" potraficie...

    To całe NIC wystarcza do utrzymaniu przyzwoitego komfortu w większości domów...
    Temp nawiewu 18*
    Temp w domu 24*
    Nawiew 500m3/h
    To jest te strzelane 300w...???

    Fachoffcy...
    Ja mam w salonie klimatyzacje split 3,5kW, i jak żona latem włączy piekarnik bo ma pomysł coś upiec to taka klima ledwie daje tyle chłodu co ten piekarnik ciepła. do tego jeszcze gotowanie na płycie, ludzie, zyski przez okna, ciepło z zewnątrz.. To tak w szczycie pewnie z 6kW potrzeba żeby utrzymać komfort.
    Dlatego wiem że 300W to nic nie zrobi
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    Ja mam w salonie klimatyzacje split 3,5kW, i jak żona latem włączy piekarnik bo ma pomysł coś upiec to taka klima ledwie daje tyle chłodu co ten piekarnik ciepła. do tego jeszcze gotowanie na płycie, ludzie, zyski przez okna, ciepło z zewnątrz.. To tak w szczycie pewnie z 6kW potrzeba żeby utrzymać komfort.
    Dlatego wiem że 300W to nic nie zrobi
    Proponuję jeszcze rozpalić kominek będzie większa zasadność do klimatyzacji...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wrozansk

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Radziuszki
    Kod pocztowy
    16-500
    Posty
    124

    Domyślnie

    To, że GWC nie będzie równie wydajne jak klimatyzacja jest jasne. Tylko że patrząc na koszt klimatyzacji, konieczność przeglądów, odgrzybiania oraz sam fakt ile czasu by chodziła (klikanaście dni w roku?), nie widzę specjalnie sensu montowania jej. W przypadku już istniejących domów ma to sens, ale jak dom jeszcze nie jest nawet w budowie i pole do popisu jest duże, chyba lepsze będą inne rozwiązania.

    Podsumowując wszystkie opcje, jakie się przewinęły przez ten wątek:
    1) Klimatyzacja
    + największa wydajność
    - spory koszt instalacji
    - największy koszt eksploatacji
    2) Wykorzystanie modułu chłodzenia w pompie ciepła
    + może być jedyną sensowną opcją w przypadku pompy powietrznej
    + stosunkowo wydajne (chyba)
    - większy koszt samego urządzenia
    - konieczność kupna klimakonwektorów
    - większe skomplikowanie instalacji w porównaniu do 100% podłogówki
    3) GWC glikolowe*
    + najmniejszy koszt
    + brak konieczności dopasowywania instalacji CO
    - stosunkowo mała wydajność
    - praktycznie zerowe możliwości sterowania
    4) Klimakonwektor obok rekuperatora (jak u Tomasza)*
    + stosunkowo niewielki koszt (aczkolwiek nadal większy niż sama chłodnica)
    + duże możliwości sterowania
    + brak konieczności dopasowywania instalacji CO
    - rezygnacja z zalet rekuperacji (filtrowanie)
    - większe skomplikowanie samej instalacji chłodzenia

    *zakładając, że do ogrzewania służy gruntowa pompa ciepła i dolne źródło już jest wykonane.

    Sam już nie wiem którą opcję wybrać. Aczkolwiek skłaniam się ku opcji numer 3, ze względu na najmniejszy koszt i najprostszą instalację. A że wydajnościowo najsłabiej. Cóż, przy takiej cenie instalacji nie ma co wymagać cudów. Ale schłodzenie powietrza o te kilka stopni jakiś tam komfort zapewni.

    Jednak jak już wspomniałem, dużo zależy od tego czym będę ogrzewał dom. Może się okazać, że zamiast pompy będzie kocioł i wtedy cały misterny plan wiadomo gdzie

    Pozdrawiam,

    Wojciech

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Wykorzystanie modulu PC - masz na myśli chlodzenie podłogą? Czy klimakonwektor? Pierwsze malo komfortowe, drugie pewnie drożej od klimy wyjdzie.

    Jak wystarczą małe moce - i da się spiąć PC z wentylacją, moze byc to najlepsze wyjscie.
    Jak trzeba dużo mocy, ale w jednej przestrzeni (np salon połączony z kuchnią i jadalnią) - wystarczy jeden split za jakieś 3k zł z montażem.

    Jak chlodzenie ma być w kilku pomieszczeniach - trzeba się dokladniej pochylić, rozplanowac i wycenic różne rozwiązania i policzyć koszty eksploatacji.

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000)
    coachu13

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.205

    Domyślnie

    Klimakonwektor wpięty w obwód rekuperatora ?
    kto tak ma ?

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał wrozansk Zobacz post

    3) GWC glikolowe*
    + najmniejszy koszt
    + brak konieczności dopasowywania instalacji CO
    - stosunkowo mała wydajność
    - praktycznie zerowe możliwości sterowania
    Czy ktoś może analizował jakby to wychodziło przy zabudowaniu 2 chłodnic połączonych szeregowo. Może wówczas temperatura powietrza spadłaby do zadawalającego poziomu.
    Jest jeszcze droższe rozwiązanie, zabudować rurowy GWC przed chłodnicą. Tylko czy to jest ekonomiczne?

    Co do pomysłu rozwiązania schłodzenia powietrza mam pomysł, ale nie wiem na ile jest on możliwy do zrealizowania tj .czy istnieje jakakolwiek możliwość podpięcia powietrznej pompy ciepła z opcją chłodzenia do chłodnicy. Woda lodowa miała by lepsze parametry niż z GWC.
    Czy to jest możliwe do zrealizowania i jakie były by tego koszty?

  12. #32
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wrozansk

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Radziuszki
    Kod pocztowy
    16-500
    Posty
    124

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Wykorzystanie modulu PC - masz na myśli chlodzenie podłogą? Czy klimakonwektor? Pierwsze malo komfortowe, drugie pewnie drożej od klimy wyjdzie.

    Jak wystarczą małe moce - i da się spiąć PC z wentylacją, moze byc to najlepsze wyjscie.
    Jak trzeba dużo mocy, ale w jednej przestrzeni (np salon połączony z kuchnią i jadalnią) - wystarczy jeden split za jakieś 3k zł z montażem.

    Jak chlodzenie ma być w kilku pomieszczeniach - trzeba się dokladniej pochylić, rozplanowac i wycenic różne rozwiązania i policzyć koszty eksploatacji.
    Jeśli chłodzenie pompą, to klimakonwektory. Ale z drugiej strony, to działałoby tylko w sypialniach, gdyż na dole 100% podłogówki. A że w sypialniach się przebywa w nocy gdy temperatury spadają, to coraz bardziej przestaję widzieć sens tego rozwiązania.

    Chyba zdecyduję się na GWC. Koszt niewielki. A jak się okaże, że nie wystarcza, to się klimę za jakiś czas dorzuci.

    Pozdrawiam,

    Wojciech

  13. #33
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wrozansk

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Radziuszki
    Kod pocztowy
    16-500
    Posty
    124

    Domyślnie

    Cytat Napisał coachu13 Zobacz post
    Klimakonwektor wpięty w obwód rekuperatora ?
    kto tak ma ?
    Zobacz post Tomasza na 1 stronie. 11 post w temacie.

    Pozdrawiam,

    Wojciech

  14. #34

    Domyślnie

    Przeczytaj post #3 ze zrozumieniem .
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  15. #35
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał wrozansk Zobacz post
    Dlaczego 100% podłogówki? Gdzie nie zajrzę, poza jednym artykułem, ogólnie ludzie odradzają wykorzytywanie podłogówki do chłodzenia.

    Pozdrawiam,

    Wojciech
    Wiem, że temat jest o chłodzeniu i pod tym kontem go rozpatrujesz. Ja jednak rzuciłem Ci szersze spojrzenie. Oczywiście, że do chłodzenia dużo bardziej nadają się kk, ALE! chłodzenie jest nam potrzebne tylko kilka dni w roku. Natomiast ogrzewanie to około 200 dni w roku. A do ogrzewania dużo bardziej nadaje się podłogówka - chyba, że lubisz szum wentylatorów i pęd nawiewanego powietrza Można się do tego oczywiście przyzwyczaić, ale ja gdybym mógł zrobiłbym 100% podłogówki, a do chłodzenia zamontował sobie klimę. Obecnie dobrą klimę LG możesz kupić za 1700zł a mój jeden kk kosztował 2500zł - montaż jest podobny w obu przypadkach...
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  16. #36
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wrozansk

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Radziuszki
    Kod pocztowy
    16-500
    Posty
    124

    Domyślnie

    Cytat Napisał map78 Zobacz post
    Wiem, że temat jest o chłodzeniu i pod tym kontem go rozpatrujesz. Ja jednak rzuciłem Ci szersze spojrzenie. Oczywiście, że do chłodzenia dużo bardziej nadają się kk, ALE! chłodzenie jest nam potrzebne tylko kilka dni w roku. Natomiast ogrzewanie to około 200 dni w roku. A do ogrzewania dużo bardziej nadaje się podłogówka - chyba, że lubisz szum wentylatorów i pęd nawiewanego powietrza Można się do tego oczywiście przyzwyczaić, ale ja gdybym mógł zrobiłbym 100% podłogówki, a do chłodzenia zamontował sobie klimę. Obecnie dobrą klimę LG możesz kupić za 1700zł a mój jeden kk kosztował 2500zł - montaż jest podobny w obu przypadkach...
    Zgadzam się w 100%. Dlatego na chwilę obecną decyzja jest podjęta, że inwestuję w GGWC, i zobaczymy co z tego wyjdzie. A klime się dokupi jak będzie trzeba.

    Pozdrawiam,

    Wojciech

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał wrozansk Zobacz post
    Zgadzam się w 100%. Dlatego na chwilę obecną decyzja jest podjęta, że inwestuję w GGWC, i zobaczymy co z tego wyjdzie. A klime się dokupi jak będzie trzeba.

    Pozdrawiam,

    Wojciech
    A czym się różni GGWC od rozwiązania Tomasza...?
    Tak swoją drogą to on ma filtr powietrza nawiewanego w tym wymienniku...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  18. #38
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wrozansk

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Radziuszki
    Kod pocztowy
    16-500
    Posty
    124

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    A czym się różni GGWC od rozwiązania Tomasza...?
    Tak swoją drogą to on ma filtr powietrza nawiewanego w tym wymienniku...
    Jeśli dobrze rozumiem jego instalację, to:
    + lepsze sterowanie - może dokładnie określić kiedy powietrze ma przechodzić przez rekuperator, a kiedy przez klimakonwektor, a przy rozwiązaniu, ku któremu ja się składniam, powietrze zawsze przejdzie i przez rekuperator i przez chłodnice.
    + większe możliwości chłodnicze/grzewcze
    - większe zużycie prądu przez klimakonwektor - chyba
    - większe skomplikowanie instalacji, czyli więcej do popsucia się
    - podejrzewam, że większa cena całości

    Oba rozwiązania są dobre, nie twierdze że nie. Na szczęscie przejście od mojego planowego rozwiązania do tego co ma Tomasz nie powinno być trudne. Sam zresztą pisałeś, że tam tylko była pompa i rekuperator

    A według Ciebie, które rozwiązanie jest lepsze?

    Pozdrawiam,

    Wojciech

  19. #39

    Domyślnie

    Czytałem pewnie te same wątki co ty o chłodzeniem podłogówką, doszedłem jednak do wniosku że chłodzenie podłogą mimo że niekomfortowe to uruchomine latem, na noc, kilka dnii w roku nie będzie dużym dyskomfortem. Do tego rolety.
    Czy zastąpi klimę? Mam nadzieję! Jednak słysząc wiele głosów sceptycznych to na wszelki wypadek będę miał przygotowane rurki pod klimatyzatory w ścianie. Jakbym potrzebował zamontować klimę w przyszłości, uniknę kucia.

    Klimakonwektory odrzuciłem ze względu na koszt, GWC ze względu na zbyt małe efekt chłodzące (rekuperator wymienia znacznie mniej powietrza niż klimatyzator).

  20. #40
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał coachu13 Zobacz post
    Klimakonwektor wpięty w obwód rekuperatora ?
    kto tak ma ?
    U mnie tak jest.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 27-10-2017 o 22:53
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

Strona 2 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony