dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 14
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 274
  1. #41
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Wykorzystanie modulu PC - masz na myśli chlodzenie podłogą? Czy klimakonwektor? Pierwsze malo komfortowe, drugie pewnie drożej od klimy wyjdzie.

    Jak wystarczą małe moce - i da się spiąć PC z wentylacją, moze byc to najlepsze wyjscie.
    Jak trzeba dużo mocy, ale w jednej przestrzeni (np salon połączony z kuchnią i jadalnią) - wystarczy jeden split za jakieś 3k zł z montażem.

    Jak chlodzenie ma być w kilku pomieszczeniach - trzeba się dokladniej pochylić, rozplanowac i wycenic różne rozwiązania i policzyć koszty eksploatacji.
    Nie jestem w stanie podzielić się informacją na temat kosztów obsługi mojego GGWC opartej na KK, ale ostatnio otrzymałem rachunek za prąd. Za dwa miesiące ( Sierpień i Wrzesień) mam do zapłacenia 368.58 zł. Na koszty rachunku: o prócz CWU, nawodnienia trawnika opartego na hydroforze był zużyty prąd na potrzebę GGWC oraz płyty indukcyjnęj.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 27-10-2017 o 23:14
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  2. #42
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ironsmith

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Jarocin
    Kod pocztowy
    63-200
    Posty
    576

    Domyślnie

    witam czy jest sens montowania chłodnicy wodnej za reku zasilanej pc?

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Po pierwsze to jest przystawka do zastanej instalacji w zamieszkałym i wykończonym domu ...
    Po drugie czym się różni nawiewane schłodzone powietrze zewnętrzne od schłodzonego powietrza wewnętrznego skoro w obydwóch sytuacjach temperatura jest taka sama...?
    Niezależnie od temperatury na wejściu do KK masz stałą temperaturę na wyjściu?
    Te Twoje instalacje to są jakieś - magiczne.
    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Teraz oświeć mnie i napisz jak byś to rozwiązał mając do dyspozycji wykończony dom i do dyspozycji TYLKO pomieszczenie w piwnicy w którym jest rekuperator i pompa ciepła...?
    Klimakonwektory (i zresztą wszystkie urządzenia chłodnicze - w domach) montuje się tak by pracowały na powietrzu w 100% recylkulowanym.
    Schładzanie powietrza świeżego w momencie, gdy masz już w domu instalację nawiewno/wywiewną to "wypaczanie" systemu.
    Nieefektywnie korzystasz z i tak niewielkiej dostępnej mocy chłodniczej.

    Jeśli o mnie chodzi, to ja bym nie podłączył instalacji chłodniczej, do "zastanej" instalacji wentylacyjnej.
    Natomiast zdaję sobie sprawę, że jak jeden chce wydać a drugi zarobić, to i fizykę można napisać na nowo.
    Cytat Napisał ironsmith Zobacz post
    witam czy jest sens montowania chłodnicy wodnej za reku zasilanej pc?
    Jeśli rekuperator ma komorę mieszania i wystarczającą wydajność, to TAK.
    Czyli realnie patrząc - nie ma to sensu
    Ostatnio edytowane przez _John ; 29-10-2017 o 22:34

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Niezależnie od temperatury na wejściu do KK masz stałą temperaturę na wyjściu?
    Te Twoje instalacje to są jakieś - magiczne.

    Klimakonwektory (i zresztą wszystkie urządzenia chłodnicze - w domach) montuje się tak by pracowały na powietrzu w 100% recylkulowanym.
    Schładzanie powietrza świeżego w momencie, gdy masz już w domu instalację nawiewno/wywiewną to "wypaczanie" systemu.
    Nieefektywnie korzystasz z i tak niewielkiej dostępnej mocy chłodniczej.

    Jeśli o mnie chodzi, to ja bym nie podłączył instalacji chłodniczej, do "zastanej" instalacji wentylacyjnej.
    Natomiast zdaję sobie sprawę, że jak jeden chce wydać a drugi zarobić, to i fizykę można napisać na nowo.

    Jeśli rekuperator ma komorę mieszania i wystarczającą wydajność, to TAK.
    Czyli realnie patrząc - nie ma to sensu
    Zajmij się może swoimi klimatyzacjami bo jak widzę z niczym innym nie miałeś doczynienia...

    Mam u siebie GWC rurowe i nie mam problemu z jakimiś dyskomfortem w domu chociaż jak mieszkaliśmy kilka pierwszych lat bez tego według Ciebie nic nie wartego rozwiązania mieliśmy w lecie cały czas problem z bardzo gorącym poddaszem...
    Dokładnie taki sam klimakonwektor jak u Tomasza zamontowałem u swojego sąsiada i podłączyłem do wymiennika spiralnego ...
    Efekt...? Zrobiło się za zimno w domu i trzeba było dorobić układ redukujący wydajność chociaż wcześniej przed zamontowaniem tego wynalazku mieli w chałupie dosłownie jak w piekle po kilku dniach słońca...
    U Tomasza tak samo..., Pomimo dość dużego domu niej odczucia zaduchu pomimo że wcześniej taki występował...
    Mam też kilka zrealizowanych ( i kilka w budowie...) rozwiązań z chłodnicą zintegrowaną wraz z centralną wentylacyjną i DZ pompy ciepła...
    Jakoś dziwnym trafem we wszystkich tych budynkach nie ma problemu ze zbyt wysoką temperaturą...
    Wystarczy wyłączyć na kilka dni pompę obiegową od GGWC i zaczyna się robić duszno w domu...

    Oczywiście zawsze trafi się jakaś nie zadowolona jednostka która twierdzi że ma takie cudo ale nie działa...
    Jak przyjdzie co do czego to okazuje się że wentylacja chodzi na minimum ( bo przecież jak podkręci to mu dużo prądu źre...) A okno tarasowe otwarte całymi dniami ( bo piesek musi sobie pobiegać...)
    Wystarczy tylko być świadomym pewnych ograniczeń takiego rozwiązania, jak ktoś ma z tym problemem to niech zakłada klimatyzację ...
    W pierwszej kolejności to użytkownik powinien sobie zadać pytanie czy jest/ chce być energooszczędny...
    Ludzie mają problem z NIE otwieraniem okien przy WM c,y nawet z głupim zamykaniem za sobą drzwi a co dopiero cała reszta...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  5. #45
    ELITA FORUM (min. 1000)
    hajnel

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    43-178
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Witam,
    Mam PC - grzeję i chłodzę tylko podłogówką. Wszystko działa bez zarzutu. Instalacja z buforem. Dodam, że prawie cała praca PC w taniej taryfie.
    pozdrawiam.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...iennik-Hajnela
    Dom z poddaszem z silikatu na płycie fundamentowej... OZC ~6,5kW PPC Panas T-cap, went. mech.
    Grzanych 250m2 podłóg plus garaż tak trochę....

  6. #46

    Domyślnie

    Witam,
    Skoro jesteśmy już przy temacie chłodzenia i klimakonwektorów, z czym mieliście do czynienia? jakie firmy? Porównywałem kilka kanałowych, są one strasznie głośne...mimo iż wyposażone w silniki DC to najwyższym biegu to aż 69dBA! a najniższy uwaga...59dBA wydajności to 1240/1020m3 mówię o mocy 6kW chłodniczej przy parametrze 7/12*C. Większym zaskoczeniem jest pobór prądu przez sam wentylator od 100-150W cena katalogowa to 4500zł + sterownik czyli pewnie z 5tys, ceny oczywiście netto. Jestem ciekaw całej tej polityki...przecież klimakonwektor to jednostka wewnętrzna splita z rurami o większej średnicy. Dla porównania klimatyzator kanałowy bardzo znanej marki o mocy chłodniczej 7kw to koszt 6700zł netto to się kompletnie kupy nie trzyma...
    Dobrym rozwiązaniem jest znalezienie używanej jednostki kanałowej od klimatyzacji ale starszego typu on/off ze sterownikiem i delikatna modyfikacja hydrauliczna aby móc podłączyć się pod obieg wodny, problemem mogę być rury wymiennika o małej średnicy. Musi to być on/off wtedy można normalnie sterować zarówno prędkością wentylatora jak i ruchem żaluzji(ścienny) w zależności od modelu działa także termostat - dostosowanie prędkości wentylatora do zapotrzebowania na ciepło. Działa to wszystko jedynie w jednostkach on/off gdyż te nie łączą się cyfrowo po między jednostkami. Podłączenie samej jednostki wewnętrznej od invertera będzie wywalało komunikacji i urządzenie sie wyłączy. Coraz gorzej zdobyć starsze ale nowe jednostki ale trzeba szukać. Ja kupiłem Midea 18kBTU nową zafoliowana za 250zł z wysyłką.
    Pozdrawiam,

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Zajmij się może swoimi klimatyzacjami bo jak widzę z niczym innym nie miałeś doczynienia...

    Mam u siebie GWC rurowe i nie mam problemu z jakimiś dyskomfortem w domu chociaż jak mieszkaliśmy kilka pierwszych lat bez tego według Ciebie nic nie wartego rozwiązania mieliśmy w lecie cały czas problem z bardzo gorącym poddaszem...
    Dokładnie taki sam klimakonwektor jak u Tomasza zamontowałem u swojego sąsiada i podłączyłem do wymiennika spiralnego ...
    Efekt...? Zrobiło się za zimno w domu i trzeba było dorobić układ redukujący wydajność chociaż wcześniej przed zamontowaniem tego wynalazku mieli w chałupie dosłownie jak w piekle po kilku dniach słońca...
    U Tomasza tak samo..., Pomimo dość dużego domu niej odczucia zaduchu pomimo że wcześniej taki występował...
    Mam też kilka zrealizowanych ( i kilka w budowie...) rozwiązań z chłodnicą zintegrowaną wraz z centralną wentylacyjną i DZ pompy ciepła...
    Jakoś dziwnym trafem we wszystkich tych budynkach nie ma problemu ze zbyt wysoką temperaturą...
    Wystarczy wyłączyć na kilka dni pompę obiegową od GGWC i zaczyna się robić duszno w domu...

    Oczywiście zawsze trafi się jakaś nie zadowolona jednostka która twierdzi że ma takie cudo ale nie działa...
    Jak przyjdzie co do czego to okazuje się że wentylacja chodzi na minimum ( bo przecież jak podkręci to mu dużo prądu źre...) A okno tarasowe otwarte całymi dniami ( bo piesek musi sobie pobiegać...)
    Wystarczy tylko być świadomym pewnych ograniczeń takiego rozwiązania, jak ktoś ma z tym problemem to niech zakłada klimatyzację ...
    W pierwszej kolejności to użytkownik powinien sobie zadać pytanie czy jest/ chce być energooszczędny...
    Ludzie mają problem z NIE otwieraniem okien przy WM c,y nawet z głupim zamykaniem za sobą drzwi a co dopiero cała reszta...
    Jakiego klimakonwektora używasz?
    Do jakiego poziomu zwiększasz w domu wentylacje, by jego użytkownik stwierdził że jest "mniej duszno"
    Temat jest bardziej o chłodzeniu z pompy ciepła niż z ggwc, dlatego pozwolę sobie nie komentować tej części wypowiedzi.

    O otwartych oknach można podyskutować, dopiero jak się ma zbilansowaną WM.
    A w przypadku rozwiązania jak u Tomasza, otwarcie okna raczej pomaga niż przeszkadza.
    Gdyż klimakonwektor bypass'uje WM i wyłącznie tłoczy do domu powietrze świeże.
    Czyli jakiegokolwiek bilansu tutaj nie ma.

    Cytat Napisał kamil.szymczak Zobacz post
    Witam,
    Skoro jesteśmy już przy temacie chłodzenia i klimakonwektorów, z czym mieliście do czynienia? jakie firmy? Porównywałem kilka kanałowych, są one strasznie głośne...mimo iż wyposażone w silniki DC to najwyższym biegu to aż 69dBA! a najniższy uwaga...59dBA wydajności to 1240/1020m3 mówię o mocy 6kW chłodniczej przy parametrze 7/12*C. Większym zaskoczeniem jest pobór prądu przez sam wentylator od 100-150W cena katalogowa to 4500zł + sterownik czyli pewnie z 5tys, ceny oczywiście netto. Jestem ciekaw całej tej polityki...przecież klimakonwektor to jednostka wewnętrzna splita z rurami o większej średnicy. Dla porównania klimatyzator kanałowy bardzo znanej marki o mocy chłodniczej 7kw to koszt 6700zł netto to się kompletnie kupy nie trzyma...
    Klimakonwektory kanałowe Daikin zaczynają się od 1000 pln netto.
    Ciśnienia akustyczne to nie więcej jak 44 dBA.
    Pamiętaj, że klimakonwektor kanałowy jest najczęściej schowany i dodatkowo tłumiony kanałami.
    To zupełnie inna sytuacja niż jednostka powieszona na ścianie.

    Oczywiście, takiej ceny nie dostanie lokalny instalator wentylacji mechanicznej który "od święta" kupuje jedną jednostkę.
    Musisz uderzyć do większych firm, które kupują takie jednostki w setkach sztuk.
    Tam powinieneś dostać lepszą cenę, jak się podłączysz do większego zamówienia.

  8. #48
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Salah

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Wieluń
    Kod pocztowy
    98-300
    Posty
    505

    Domyślnie

    MAM PC i chłodzenie podłogówką. Uważam że jest to jeden z najlepszych wynalazków w moim domu
    Skutecznie obniża temperaturę i co najważniejsze nie działa źle na moje oczy jak to wygląda w wypadku klimy :/ ,a gadanie o szkodliwości to TO SAMO CO "ODDYCHAJĄCE ŚCIANY" I " podłogówka jest nie zdrowa przez kurz "

    Nie ma róży bez kolców, Pompę mam firmy HTC [ Wihajster ] i mam problem z jednym czujnikiem tzn Wihajster ma i nie pojawia się mimo licznych telefonów od ponad roku aby naprawić ten problem. Generalnie kiedyś polecałem znajomym Wihajstra a teraz zaczynam odradzać
    PC 12 kw - brak kominów i kominków, to jest to Nie smrodzę innym.
    PV 9.9 kw - Stoją i produkują atomy, gazy, brudasy i kopciuchy mają w tyłku.

  9. #49
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Pamiętam o sprawie, chciałem tylko przy jednej okazji zaktualizować oprogramowanie do najnowszej wersji która jeszcze jest dopracowywana. Tego typu sprawy wymagają dokładnego przetestowania bo w innym przypadku nie robiłbym niczego innego tylko jeździł na poprawki.
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał wrozansk Zobacz post
    Dzień dobry,

    Staram się ogarnąć temat chłodzenia za pomocą pompy ciepła. Trochę o tym czytam, i mam spory mętlik w głowie. Mam nadzieję, że ktoś, kto tego używa, będzie mógł się wypowiedzieć i rozwiać moje wątpliwości.

    Z tego co wyczytałem, do chłodzenia lepiej jest zastosować klimakonwektory, a nie podłogówkę. Martwi mnie trochę większy koszt, gdyż sam klimakonwektor kosztuje jakieś 2k PLN, a planuję kupić 4. No ale za komfort się płaci. Zastanawia mnie natomiast jedno. Jeśli na poddaszu w sypialniach miałbym zamontowane klimakonwektory, a na parterze podłogówkę, to jak zapobiec wychłodzeniu podłogi na dole w momencie, gdy pompa będzie pracowała w cyklu passive/active cooling? Podobnie rzecz się ma z łazienką na górze, gdyż tam raczej będzie podłogówka i chciałbym jej nie chłodzić. Jak to najlepiej rozwiązać?

    Chciałbym się również upewnić, bufor CO w przypadku klimakonwektorów jest niezbędny prawda?

    Pozdrawiam,

    Wojciech
    Witam,

    Pompy ciepła współpracujące z ogrzewaniem podłogowym również będą dobrym rozwiązaniem do chłodzenia. Zaletą takiego rozwiązania jest brak dodatkowych kosztów (oprócz systemu regulacji zabezpieczającego przed obniżeniem się temperatury w instalacji poniżej temperatury punktu rosy). Jest to znacznie tańsze rozwiązanie od montażu klimakonwektorów.
    Sam koszt chłodzenia budynku za pomocą pompy ciepła jest porównywalny z kosztem chłodzenia budynku klimatyzatorem ściennym. Natomiast w przypadku gruntowych pomp ciepła istnieje dodatkowo możliwość chłodzenia pasywnego, gdy nie pracuje sprężarka.
    Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Buderus

  11. #51
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Salah

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Wieluń
    Kod pocztowy
    98-300
    Posty
    505

    Domyślnie

    Cytat Napisał wihajster Zobacz post
    Pamiętam o sprawie, chciałem tylko przy jednej okazji zaktualizować oprogramowanie do najnowszej wersji która jeszcze jest dopracowywana. Tego typu sprawy wymagają dokładnego przetestowania bo w innym przypadku nie robiłbym niczego innego tylko jeździł na poprawki.
    Piotrze nie będę tu na forum psuł Ci opinii jedynie tak w skrócie Ci przypomnę :
    - znasz problem od ponad półtora roku
    - będąc ponad 8 miesięcy temu przy okazji jak robiłeś naszym znajomym pompę [ z naszego polecenia ] nie uporałeś się z problemem i powiedziałeś że będziesz ponownie za tydzień. Jak już wspomniałem wcześniej z tygodnia zrobiło się ponad 8 miesięcy.
    - następstwem nie wywiązania się z umówionego przez Ciebie "TYGODNIA" było nie odbieranie przez Ciebie telefonów.

    tak w skrócie, bo uważam ,że coś takiego nie powinno mieć miejsca ,a zachowanie swoje sam oceń i przemyśl.
    PC 12 kw - brak kominów i kominków, to jest to Nie smrodzę innym.
    PV 9.9 kw - Stoją i produkują atomy, gazy, brudasy i kopciuchy mają w tyłku.

  12. #52
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Hej.
    Sprawdź system Samsung EHS TDM .Możliwość grzania/chłodzenia powietrzem/wodą z jednej jednostki zewnętrznej.Możliwość grzania/chłodzenia klimatyzatorem typu Split lub Slim (kanałowy).

  13. #53
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bepo
    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    My mamy samą podłogówkę, monterzy zapewniają, że różnica w temperaturze wewnątrz przy chłodzeniu pasywnym będzie odczuwalna. Zobaczymy latem 2018 Pocieszający jest fakt, że dwie niezależne ekipy instalatorów(hydraulicy i elektrycy) potwierdzają, że takie rozwiązanie zdaje egzamin- klienci sobie chwalą. Ja na razie nie potwierdzę, ale dam znać jak wypróbuję.
    Ostatnio edytowane przez Bepo ; 18-11-2017 o 21:44

  14. #54
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    I jak to działa?. W sumie trochę dni ciepłych już było.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  15. #55
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    reksgildo

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    orzesze
    Posty
    199

    Domyślnie

    Dobry wieczór.
    Mam T-CAPa 9kW i chciałbym wypróbować chłodzenie nim domu. Odblokowałem funkcję chłodzenia, ustawiłem na COOL+TANK. Temp. wody na wylocie podczas pracy w trybie chłodzenia ustawiłem na 16 stopni. Mam pytanie. Czy jeszcze muszę coś ustawić? Czy 16 stopni jest ok? Jaki jest algorytm pracy pompy podczas chłodzenia tzn kiedy się załączy a kiedy wyłączy? Z góry dzięki za wyjaśnienia
    Dom 145m2 pow użytkowej +40m2 strych nad częścią parteru. Ytong 24cm + 20cm białego styro. Płyta fundamentowa 25 cm, pod płytą 15 cm EPS 200 na płycie 10 cm EPS 100. Podłoga poddasza 8 cm EPS 100. Ocieplenie dachu piana otwartokomórkowa 25 cm część użytkowa, 20 cm strych. Okna Vetrex V82, dachowe FAKRO. Podłogówka na całości, na strychu 1 pętla. Podłogi parter płytki, sypialnie na górze panele 8cm. WM Brink Excellent 300. Fotowoltaika 3,2 kW. PC Panasonic T-CAP 9kW 1 fazowy z buforem 100l

  16. #56

    Domyślnie

    U mnie okazało się, że instalator pomylił rurki i źle podłączył wymiennik ciepła
    Po przełączeniu zaworu trójdrożnego na chłodzenie, robi się zamknięta pętla i nie ma przepływu na DZ. Mają na dniach przyjechać to poprawić.
    Noelia Bis 2M, OZC 4,8 kW + 1kW CWU, 198 m2 podłogówki (480 m3 - skosy na górze!), podłoga 12 cm PIR + 8 cm grafitu, ściany silka + 23 cm grafitu 0,031, dach 35-50 cm wełny 0,035, okna Vetrex V82 3 szyby, PC Stiebel Eltron WPC 07 cool, WM Aeris 350 standard, PV 5,8 kWp panele REC + Fronius 5 kW.
    zużycie CO/CWU 2017/2018: 2300 kWh
    zużycie CO/CWU 2019: 2014 kWh
    https://www.jakoszczedzic.pl

  17. #57
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Jedyną bolączką chłodzenia podłogówką jest brak możliwości pozbycia się nadmiaru wilgoci. Ale używając tej funkcji z głową nie ma problemu i zdaje ona doskonale egzamin.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  18. #58
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    reksgildo

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    orzesze
    Posty
    199

    Domyślnie

    Ponawiam pytanie
    Cytat Napisał reksgildo Zobacz post
    Mam T-CAPa 9kW i chciałbym wypróbować chłodzenie nim domu. Odblokowałem funkcję chłodzenia, ustawiłem na COOL+TANK. Temp. wody na wylocie podczas pracy w trybie chłodzenia ustawiłem na 16 stopni. Mam pytanie. Czy jeszcze muszę coś ustawić? Czy 16 stopni jest ok? Jaki jest algorytm pracy pompy podczas chłodzenia tzn kiedy się załączy a kiedy wyłączy? Z góry dzięki za wyjaśnienia
    Dom 145m2 pow użytkowej +40m2 strych nad częścią parteru. Ytong 24cm + 20cm białego styro. Płyta fundamentowa 25 cm, pod płytą 15 cm EPS 200 na płycie 10 cm EPS 100. Podłoga poddasza 8 cm EPS 100. Ocieplenie dachu piana otwartokomórkowa 25 cm część użytkowa, 20 cm strych. Okna Vetrex V82, dachowe FAKRO. Podłogówka na całości, na strychu 1 pętla. Podłogi parter płytki, sypialnie na górze panele 8cm. WM Brink Excellent 300. Fotowoltaika 3,2 kW. PC Panasonic T-CAP 9kW 1 fazowy z buforem 100l

  19. #59
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Jeśli chcesz chłodzić na krzywej to sprawdź deltę. Jeśli jest ustawiona na 5 stopni to przy ustawieniu wody na 18 stopni załączenie chłodzenia nastąpi jeśli woda w obiegu przekroczy 23,5 stopnia czyli wyświetlacz pokaże 24 a wyłaczy gdy powrót osiagnie ~18 stopni
    Ustawienie wody na 16 stopni może skutkować wykraplaniem się wody na podłodze. Wszystko zależy jaką masz temp. w pomieszczeniu i wilgotność. Sprawdź punkt rosy.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  20. #60
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    reksgildo

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    orzesze
    Posty
    199

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Jeśli chcesz chłodzić na krzywej to sprawdź deltę. Jeśli jest ustawiona na 5 stopni to przy ustawieniu wody na 18 stopni załączenie chłodzenia nastąpi jeśli woda w obiegu przekroczy 23,5 stopnia czyli wyświetlacz pokaże 24 a wyłaczy gdy powrót osiagnie ~18 stopni
    Ustawienie wody na 16 stopni może skutkować wykraplaniem się wody na podłodze. Wszystko zależy jaką masz temp. w pomieszczeniu i wilgotność. Sprawdź punkt rosy.
    Dzięki za zainteresowanie. Nie wiem czy dobrze ale sprawdziłem na kilku kalkulatorach on-line i punkt rosy wyszedł mi ok 19 stopni. Czy na 19 mam ustawić chłodzenie? Jak przy funkcji chłodzenia sprawdzić deltę w T-CAP-ie?
    Dom 145m2 pow użytkowej +40m2 strych nad częścią parteru. Ytong 24cm + 20cm białego styro. Płyta fundamentowa 25 cm, pod płytą 15 cm EPS 200 na płycie 10 cm EPS 100. Podłoga poddasza 8 cm EPS 100. Ocieplenie dachu piana otwartokomórkowa 25 cm część użytkowa, 20 cm strych. Okna Vetrex V82, dachowe FAKRO. Podłogówka na całości, na strychu 1 pętla. Podłogi parter płytki, sypialnie na górze panele 8cm. WM Brink Excellent 300. Fotowoltaika 3,2 kW. PC Panasonic T-CAP 9kW 1 fazowy z buforem 100l

Strona 3 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony