dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 56 z 56
  1. #41
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    golfmk1

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Żary
    Kod pocztowy
    68-200
    Posty
    53

    Domyślnie

    No i już mniej więcej rozwialem swoje wątpliwosć co do budowania domu po taniosci wybuduje "normalny" dom z pozwoleniem projektem itp. bd to nie duzy dom 80m2 jeszcze kwestia czy bedzię to dom murowany czy szkieletowy, przyczym duzo osob uważa dom szkieletowy za gorszy od tradycyjnej budowli murowanej.

  2. #42
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar bcgarage
    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Żagań
    Posty
    106

    Domyślnie

    Jest jeszcze jedna prastara mądrość: Jak się nie ma miedzi, to się na d..e siedzi. U mnie koszty papierów z projektem adaptacją i pozwoleniem na budowę ok 5tys. To nie jest dużo za domek 100m2 i polecam taki sam tok myślenia

  3. #43
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    golfmk1

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Żary
    Kod pocztowy
    68-200
    Posty
    53

    Domyślnie

    I to juz walkowalismy czy 500m2 czy 50m2 to jedne koszty papierow. Kwestia czy 80m2 czy 100m2 to jest do przemyslenia od tego jaki projekt dopasuje do swoich potrzeb.

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Możecie wybudować nawet 105m2 po obrysie W teorii może nawet więcej.

    35m2 budynek rekreacji indywidualnej + antresola XXm2.
    35m2 przydomowy ganek.
    35m2 ogród zimowy.

    W teorii nawet więcej niż jeden ganek.

    Niestety funkcja ganku i ogrodu zimowego powinna być taka jak mówi nazwa.
    Jeżeli ktoś lubi szklane domy to ogród zimowy może być realnie salonem.
    Nie ma prawnej definicji ganku, więc trzeba się posługiwać zwyczajowym wytłumaczeniem tego terminu.
    Ganek raczej nie może być pokojami, może być zabudowany, ganek może być piętrowy z pokojami na piętrze!

    Jest opcja zmiany sposobu użytkowania, która wymaga formalności i architekta.

    Zalet budowy domu rekreacyjnego na zgłoszenie jest kilka, np kluczowa dla mnie - możliwość budowy na terenie rolnym bez uzyskania Warunków Zabudowy.

    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  5. #45
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dana0606
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Hlubcice
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    601

    Domyślnie

    Kamil. Nie ma znaczenia wielkość czy dom letniskowy, bo ja w sumie mam go zaznaczonego jako gospodarczo-mieszkalny. A cena ubazpieczenia właśnie dlatego, że nie murowany. Jak ktoś chce szkieletowy wybudować czy z bala to musi raczej popytać ubezpieczyciela czy mu potem to się będzie opłacało. Mi powiedział, żeby ubezpieczenie nie było takie drogie to tylko murowany. Sami wiecie, że Neli miała szkieletowy i się spalił jej. to oni w ubazpieczeniach dobrze wiedzą, że taki cały sie spala i częśćiej niż murowany.

  6. #46
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał dana0606 Zobacz post
    Kamil. Nie ma znaczenia wielkość czy dom letniskowy, bo ja w sumie mam go zaznaczonego jako gospodarczo-mieszkalny. A cena ubazpieczenia właśnie dlatego, że nie murowany. Jak ktoś chce szkieletowy wybudować czy z bala to musi raczej popytać ubezpieczyciela czy mu potem to się będzie opłacało. Mi powiedział, żeby ubezpieczenie nie było takie drogie to tylko murowany. Sami wiecie, że Neli miała szkieletowy i się spalił jej. to oni w ubazpieczeniach dobrze wiedzą, że taki cały sie spala i częśćiej niż murowany.
    Częściej się spali szkieletowy od murowanego względem czego? Obecnie 95% domów to domy tradycyjnie murowane. Więc na 1000 domów 950 to murowane a 50 drewniane. Jeżeli się spali 5 murowanych i 5 drewnianych to statystycznie w murowanych ucierpi 5/950x100=0,53% ale w drewnianych to wygląda tak 5/50x100=10%. czyli statystycznie więcej jest pożarów wśród domów drewnianych ale wśród drewnianych. Stąd pewnie te głupie statystyki.
    W jednym i drugim domu może dojść do pożaru. W murowanym i tak więźba jest drewniana, wyposażenie itp. Jak pytałem kiedyś sie kogoś kto budował dom szkieletowy to pisał że ubezpieczenie płaci normalnie i nikt nie kazał dawać jakiejś zwyżki za konstrukcję domu. Na to inni też pisali podobnie.

  7. #47
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    golfmk1

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Żary
    Kod pocztowy
    68-200
    Posty
    53

    Domyślnie

    Pomalu podoba mi sie pomysl zeby zrobic szklany salon 35m tylko pytanie czy w takim szklanym ogrodzie dach tez musi byc przeszklony ?

  8. #48
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dana0606
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Hlubcice
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    601

    Domyślnie

    Kamil wiesz ja nie wiem na jakich oni statystykach bazują, ale ja tak mam, że płacę więcej. Może w innych firmach ubezpieczeniowych wyszło by inaczej ale ja w PZU płaciłam. A jak inni płąca normalnie to tylko się cieszyć, byle ubezpieczyciel był ok, żeby potem z odszkodowaniem nie było problemu.

  9. #49
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    golfmk1

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Żary
    Kod pocztowy
    68-200
    Posty
    53

    Domyślnie

    A jesli zrobił bym 3 ściany murowane a w jednej wstawił bym ot takie drzwi przesówne https://www.google.pl/search?q=drzwi...PmI_R0HV3zHfM:
    to czy spełniało by to wymogi aby było ogrodem zimowym ???

  10. #50
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kocbeat

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-217
    Posty
    96

    Domyślnie

    Takie okno przesuwne czyli hst o szerokości 5 m to będzie koszt sporo ponad 10 tys. Jak nie 20

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał golfmk1 Zobacz post
    A jesli zrobił bym 3 ściany murowane a w jednej wstawił bym ot takie drzwi przesówne https://www.google.pl/search?q=drzwi...PmI_R0HV3zHfM:
    to czy spełniało by to wymogi aby było ogrodem zimowym ???
    Ogród zimowy – definicja

    Ogród zimowy nazywany także oranżerią to przeszklone pomieszczenie dobudowywane przeważnie do boku już istniejącego budynku mieszkalnego. Ogród zimowy może służyć jako całoroczny taras czy jako miejsce do hodowli ciepłolubnych roślin. Zaletą posiadania oranżerii jest możliwość jej wykorzystania jako kolejnego pokoju zarówno zimą, jak i latem. Ogród zimowy tworzy ciekawe miejsce do spotkań towarzyskich, do spędzania czasu z rodziną czy do samotnego*wypoczynku. Przeszklone ściany pozwalają podziwiać piękno naszego ogródka o każdej porze roku, zaś w okresie bożonarodzeniowym oranżeria może – po udekorowaniu – zamienić się w jeszcze przytulniejsze pomieszczenie i tym samym ozdobę całego budynku

  12. #52
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    golfmk1

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Żary
    Kod pocztowy
    68-200
    Posty
    53

    Domyślnie

    Wiem że troche zawracam gitare swoimi pytaniami ale jeśli bym zrobil 35m2 normalnego budynku i 35m2 ogrodu zimowego oczywiście był by to jeden budynek scalony w całosc o wymiarach 10x7 w ogrodzie zimowym zrobil bym 3 ściany coś na wzór tego https://www.google.pl/search?q=dom+z...VgmkR5F90cbyM: Lub wstawil bym 3 duże okna Lub drzwi takie tarasowe przeszlo by cos takiego na zgłoszenie ???

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał golfmk1 Zobacz post
    Wiem że troche zawracam gitare swoimi pytaniami ale jeśli bym zrobil 35m2 normalnego budynku i 35m2 ogrodu zimowego oczywiście był by to jeden budynek scalony w całosc o wymiarach 10x7 w ogrodzie zimowym zrobil bym 3 ściany coś na wzór tego https://www.google.pl/search?q=dom+z+przeszklona+scian%C4%85&hl=pl&sourc e=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjrpvv5xKLXAhXD0hoK HZBbDHIQ_AUICigB&biw=1680&bih=944#imgrc=1VgmkR5F90 cbyM: Lub wstawil bym 3 duże okna Lub drzwi takie tarasowe przeszlo by cos takiego na zgłoszenie ???
    zapytaj w starostwie albo gminie w zależności gdzie to sie zgłasza.


  14. #54
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    golfmk1

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Żary
    Kod pocztowy
    68-200
    Posty
    53

    Domyślnie

    Mam pytanko jakie grubosci scian liczyc w domu szkielotowym. Bo w murowanym po odliczeniu scian z domu 7x10m zostaje mi 48m2 powiezchni uzytkowej.

  15. #55
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar blitzkrieg
    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    ŚLĄSKIE
    Posty
    269

    Domyślnie

    Cytat Napisał golfmk1 Zobacz post
    Mam pytanko jakie grubosci scian liczyc w domu szkielotowym. Bo w murowanym po odliczeniu scian z domu 7x10m zostaje mi 48m2 powiezchni uzytkowej.
    Ja proponuję wejść na zbudujsamdom.pl i zobaczyć jak to wygląda w praktyce w małej szkieletówce, jak to się ma z papierologią do 35m2 (bo papierów i kosztów jest po prostu mniej. O ile dobrze zrozumiałem, nie musisz mieć projektu od architekta, choć sam projekt musi faktycznie być), dobudową ganku itp. I tam masz propozycję oraz modyfikacje użytkowników jak uzyskać większy dom z mniejszą ilością kosztów.
    Ostatnio edytowane przez blitzkrieg ; 09-09-2018 o 18:07

  16. #56

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony