dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 56
  1. #21
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    golfmk1

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Żary
    Kod pocztowy
    68-200
    Posty
    53

    Domyślnie

    Kurde jak to wytłumaczyć o co mi kaman ja wiem że czy 500 m2 czy 50m2 to jeden gwizdek jezeli chodzi o dokumentacje, mam mozliwosc wszystkiego zrobic sam jężeli chodzi o budowe no może prócz instalacji elektycznej ale mam znajomego który to ogarnie i wystawi na to papier. w czym jest żecz a no w tym że jezeli projekt kosztuje 2500zł to ja sobie kupie bloczki, regipsy czy cokolwiek innego dlatego cały czas dąże niewiem czy warto i czy dobrze myśle żeby ominąc ta biurokracje.

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kocbeat

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-217
    Posty
    96

    Domyślnie

    Nie da rady. Jak do 35m dostawisz coś więcej to będziesz musiał albo rozebrać albo przejść przez całą biurokrację po budowie, był już taki przypadek i nsa orzekł rozbiórkę. Możesz za to wybudować na każde 500m działki jedna samowolę, oczywiście nie połączone ze sobą

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Czyli w jednych 35m2 robisz pokoje a w drugich kuchnię i łazienkę i jest gicior������

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    i z łazienki do sypialni dajesz w 20* mrozie zimą. Ta papierologia ani taka droga ani taka straszna.
    A jak nie będziesz miał projektu i robił na oko albo coś pójdzie nie tak z urzędem to wyjdzie cię drożej.
    Za 4 tyś. znajdziesz kogoś kto zrobi projekt i go adoptuje do wydania PNB włącznie. Ja zapłaciłem 5.
    Nie wiem czy warto oszczedzać na tym etapie.

  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kocbeat

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-217
    Posty
    96

    Domyślnie

    Dokładnie Aiki dobrze pisze. Zobacz ile ludzi na forum buduje samemu i papiery zrobili. U mnie projekt i adaptacja 4500

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar bcgarage
    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Żagań
    Posty
    106

    Domyślnie

    Kup 2 kontenery, w środku zrób, lekki dach na każdym i już Jak się styro obije to nie widać czy budowany czy składany

  7. #27
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    golfmk1

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Żary
    Kod pocztowy
    68-200
    Posty
    53

    Domyślnie

    To tak mniej wiecej po skrócie jakie papiery bym potrzebował na budowe domu i ewentualne koszty wiadmo tak mniej więcej.,

  8. #28
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Zróbcie jak on http://forum.muratordom.pl/showthrea...rmalno%C5%9Bci! i po problemie. Z drugiej też strony jest pełno projektów domów modułowych o powierzchni do 35m2 z salonem, kuchnią i nawet dwoma pokojami na upartego dla rodziny 2+2.

  9. #29
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    golfmk1

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Żary
    Kod pocztowy
    68-200
    Posty
    53

    Domyślnie

    Kolegi projekt z antresola śledze od dawna ale mi by zalezalo własnie na domu parterowym, no na upartego zmiesciło by sie wszystko na 35m2 ale ciasnota niesamowita

  10. #30
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dana0606
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Hlubcice
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    601

    Domyślnie

    Buduj lepiej normalnie z pozwoleniem. Jak Ci potem dowalą karę od 5tys do 50tys to dopiero zobaczysz jakie to koszty, a tak wybierasz sobie projekt domu i projekty wody z kanalizacją i prądu i już gotowe. I śpisz spokojnie to o wiele cenniejsze niż potem stres całe życie.

  11. #31
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dana0606
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Hlubcice
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    601

    Domyślnie

    Po drugie z czego będziesz to budował? Bo jeżeli drewniany lekkiej konstrukcji to pomyśl ile kosztuje ubezpieczenie takiego budynku. Mam na działce letniskowy do 25m2 i płacę ubepieczenia ponad 300zł za 20tys , a dom mam około 100m2 i ubezpieczenie na 200tys wychodzi 200zł rocznie. To jakbym chciała ubepieczyc ten mały domek na taką kwotę to cena ubepieczenia by powaliła, ale nie wiem czy nie było ograniczeń tylko do 50tys ubezpieczenia, a to dość mało na to wszystko co w domu człowiek posiada nie licząc samego domu w razie spalenia. Ja się nie przejmuje, bo ten domek co ja mam to tylko tymczasowo ubezpieczany, jak tylko poprzenosimy meble i większość rzeczy np ciuchy, pościel i inne takie to ubezpieczać nie będziemy od przyszłego roku. Za to dobezpieczymy nasz dom do wyższj kwoty i lepiej na tym wyjdziemy czyli taniej z ubezpieczeniem na wyższą kwotę. Pomyśl.

  12. #32
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    golfmk1

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Żary
    Kod pocztowy
    68-200
    Posty
    53

    Domyślnie

    Myslalem o budowie z betonu komurkowego

  13. #33

    Domyślnie

    Beton komórkowy. Przeglądarka nie podkreśla Ci błędów?
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  14. #34
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dana0606
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Hlubcice
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    601

    Domyślnie

    Widocznie nie podkresla, ja piszę w Operze i też mi nie podkreśla. Często zjadam literki, albo za krótko przytrzymuję Alt i polskie znaki nie wchodzą, a jak za długo przytrzymam to następny też wchodzi polski znak albo literka pominięta

  15. #35

    Domyślnie

    to trzeba zaznaczyć opcję w narzędziach->opcje->język - sprawdzaj pisownię podczas wprowadzania tekstu


  16. #36
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    golfmk1

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Żary
    Kod pocztowy
    68-200
    Posty
    53

    Domyślnie

    Faktycznie mój błąd rano na szybko pisalem. Ale chyba nie w tym rzecz.

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał golfmk1 Zobacz post
    Ale chyba nie w tym rzecz.
    no nie w tym, na resztę swoich pytań dostałeś odpowiedzi


  18. #38
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał dana0606 Zobacz post
    Po drugie z czego będziesz to budował? Bo jeżeli drewniany lekkiej konstrukcji to pomyśl ile kosztuje ubezpieczenie takiego budynku. Mam na działce letniskowy do 25m2 i płacę ubepieczenia ponad 300zł za 20tys , a dom mam około 100m2 i ubezpieczenie na 200tys wychodzi 200zł rocznie. To jakbym chciała ubepieczyc ten mały domek na taką kwotę to cena ubepieczenia by powaliła, ale nie wiem czy nie było ograniczeń tylko do 50tys ubezpieczenia, a to dość mało na to wszystko co w domu człowiek posiada nie licząc samego domu w razie spalenia. Ja się nie przejmuje, bo ten domek co ja mam to tylko tymczasowo ubezpieczany, jak tylko poprzenosimy meble i większość rzeczy np ciuchy, pościel i inne takie to ubezpieczać nie będziemy od przyszłego roku. Za to dobezpieczymy nasz dom do wyższj kwoty i lepiej na tym wyjdziemy czyli taniej z ubezpieczeniem na wyższą kwotę. Pomyśl.
    A może to była kwestia tego ze domek 25m2 jest jako domek letniskowy nie do stałego pobytu a nie że drewniany? Po drugie co innego domek typowo drewniany (np. z bala) a co innego o konstrukcji szkieletu drewnianego w którym wełna jest w konstrukcji czy płyty gk które nie są łatwo palne a nawet niepalne. To jest tylko jakiś głupi dogmat że dom o konstrukcji szkieletu drewnianego jest łatwiej palny od murowanego. mało było domów murowanych które sie całe spaliły a potem trzeba było konstrukcję burzyć bo się naruszyła i nie nadawała do niczego?

  19. #39
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał golfmk1 Zobacz post
    Kolegi projekt z antresola śledze od dawna ale mi by zalezalo własnie na domu parterowym, no na upartego zmiesciło by sie wszystko na 35m2 ale ciasnota niesamowita
    Albo ciasnota albo budować normalny dom i nie wymyślać.
    Nie chodzi mi o reklamę ale warto się pochylić nad tym projektem http://gamebodom.pl/domy-drewniane-s...we/gamebo-100/ przygotuje sie fundament, przyjadą i zmontują Ci konstrukcję domku z wykończeniem z zewnątrz za 100k plus tyle co za montaż, transport domku czy dźwig i zakwaterowanie pracowników na czas montażu. Kończąc samemu w 200-250k ma sie domek.

  20. #40
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Tylko trzeba pozwolenie załatwić...

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony