dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Co będzie cieplejsze?

    Dobry wieczór.
    Szykuję się powoli na postawienie sobie na wsi garażu i w tej chwili rozmyślam nad fundamentem.
    Mam już tam domek i zawsze nie podobała mi się w nim zimna podłoga. Niby podczas lania fundamentu był tam układany jakiś styropian ale i tak 'ciągnie' od podłogi. Chciałbym tego uniknąć w garażu bo zamierzam tam nierzadko leżeć czy siedzieć na podłodze.
    Pytanie brzmi czy gdybym ten garaż posadził nie na ziemi tylko na powiedzmy 9 czy 12 bloczkach betonowych to by było lepiej? W tym scenariuszu podłoga garażu nie dotykała by ziemi po za tym kilkoma bloczkami betonowymi więc zimno by pochodziło tylko z powietrza więc powinno być cieplej dobrze myślę?
    Ewentualnie ile i jakiego izolatora bym musiał użyć żeby uzyskać podobny efekt wylewając ławę?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.259
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Jak garaż ogrzewany, to izoluj posadzkę. Jak nie - to nie (zimą grunt będzie grzał).
    A posadzkę zawsze będziesz miał za zimną, żeby przyjemnie było na niej leżeć (chyba, że zrobisz ogrzewanie podłogowe).

  3. #3

    Domyślnie

    Taką srogą zimą to nie będę tam pewnie przebywał chyba że kupię traktor żeby jakoś dojechać chodzi mi raczej o to, że w naszym klimacie bez ogrzewania to można tam porobić coś góra trzy miesiące a ja bym chciał czasami trochę posiedzieć tam nawet w taką pogodę jak mamy dziś i bez odpalenia pieca to wiem, że będzie zimno. Ściany planuję zrobić z płyty warstwowej albo osb-styropian/wełna-osb takiej płyty własnej roboty to jeszcze do przemyślenia.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony