dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 42
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    https://t.me/pump_upp
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Widzę że w lubelskim jest duży problem z pompami

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Michalgosc
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    lubelszczyzna
    Posty
    108

    Domyślnie

    Cytat Napisał rustin Zobacz post
    Widzę że w lubelskim jest duży problem z pompami
    Problemów z pompami chyba nie ma ale żeby znaleźć instalatora który zrobi całą "kotłownie" juz jest trudniej, a takiego który może się pochwalić się chociaż kilkoma zadowolonymi klientami jeszcze nie znalazłem. Póki co czytam i przygotowuje dom pod pompe według zaleceń CNC.
    W budowie. Bilbo z małymi zmianami, pow 218m2; 160m2 użytkowej +33m2 garaż w bryle nie ogrzewany; 558m3, okna ms evolution większość fixy.W planach podłoga 18cm styro sciana suporek + 20cm grafit, skosy od 30 do 40cm wełny, 100 % podłogówki + drabinki w łazienkach, WM airpack 400, ozc by Asolt 6,1KW, panasonic t-cap 9kw 3f.

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    https://t.me/pump_upp
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    A pompę gdzie u nas kupić jeżeli nie ma problemu? Oczywiście w normalnej cenie

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Michalgosc
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    lubelszczyzna
    Posty
    108

    Domyślnie

    Np. W gali w Lublinie. Ale co to za pompa nie pamiętam. A i cena zachęcająca 10 tyś reszta to jakaś dotacja , o parametrach za wiele się nie dowiedziałem.
    W budowie. Bilbo z małymi zmianami, pow 218m2; 160m2 użytkowej +33m2 garaż w bryle nie ogrzewany; 558m3, okna ms evolution większość fixy.W planach podłoga 18cm styro sciana suporek + 20cm grafit, skosy od 30 do 40cm wełny, 100 % podłogówki + drabinki w łazienkach, WM airpack 400, ozc by Asolt 6,1KW, panasonic t-cap 9kw 3f.

  5. #25
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    rally55

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Kod pocztowy
    97-200
    Posty
    1

    Domyślnie

    Podpinam sie pod temat,szukam instalatora w woj. łódzkim ?

  6. #26
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    Szczerze mówiąc meile z tamtąd traktuje jako spam, znajomi instalatorzy też bo oni tyle tego wysyłają że chyba nikt nie ma czasu się zagłębiać.
    To nie jest złośliwa uwaga.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  8. #28

    Domyślnie

    Coś słabo szukaliście, ja mam dobre doświadczenia z swoim instalatorem a i wymienić bym kilku z regionu mógł.
    A gdzie kupić no to to już przesada, chyba co niektórym się nie chce nawet poszukać.
    Domek Piętrowy po podłodze 162mkw. Ocieplenie styro Fasada Gold 15cm, podłoga 10cm EPS100, poddasze 30cm+10cm wełna. Ogrzewanie 100% podłogówka + 2x Drabinka, Panasonic T-Cap 9kw 1F + Elektromet 300L PC Duo,Wentylacja mechaniczna Zehnder ComfoAir 350Luxe + Inteligentne Sterowanie DOMOTICZ. Okna Drutex Iglo5, dachowe Fakro. Okazyjnie kominek RobiRen AirTerm Corner Akubet 15KW. Klimatyzacja: Klimatyzator podsufitowy Rotenso Jato 5KW. Instalacja PV Z dofinansowania gminnego instalacja 3,3KW.

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Posty nie związane z tematem wątku
    "Polecani instalatorzy pompy ciepła"przeniosłem TUTAJ
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 15-12-2017 o 07:23 Powód: Korekta linku..
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  10. #30
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    okobar

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Karczów k. Opola
    Posty
    936

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Posty nie związane z tematem wątku
    "Polecani instalatorzy pompy ciepła"przeniosłem TUTAJ

    ale dlaczego do tematu związanego z domami drewnianymi?

    co do polecenia, polecam tylko tego którego znam - który u mnie robił i którego z czystym sumieniem mogę :

    GHS z Rudy Śląskiej
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 15-12-2017 o 07:29 Powód: Korekta cytowanego linku.
    Dom pod fikusem - jest: solbet 36+20cm grafitowego 0,031, czarno-brąz ROBEN, 30 cm wełny 0,040, 19 cm 0,031 styro na podłogę na gruncie, PC SmartHeat Bravour 008i, 190m odwiertów, pow.zabudowy 118,16m2, powierzchnia podłóg 173,71m2, powierzchnia całkowita 230,3m2, kubatura 761,06m3, MistralSmart 300, ECO Ocean BNT 30...
    zamieszkane od 16.06.2015

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pratchawiec

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-037
    Posty
    1.058

    Domyślnie

    Cytat Napisał okobar Zobacz post
    ale dlaczego do tematu związanego z domami drewnianymi?
    Witam

    Decyzją "szeryfa" o przesunięciu krytycznych postów o pewnym wykonawcy do działu o domkach drewnianych budzi moje zdumienie i gniew.
    Domyślam się, że "szeryf " idiotą nie jest; mam natomiast nieodparte wrażenie, że w taki sposób traktuje uczestników i obserwatorów dyskusji o ciemnych stronach jednego z uczestników dyskusji, - niezwykle aktywnego w dziale o PC, posługującego się przy tym płatnym profilem.
    Nie wchodząc w szczegóły; jeśli przesunięcie części postów do działu o domkach drewnianych było oczywistą pomyłką moderatora, sugeruję ich przesunięcie do istniejącego już w tym dziale wątku
    Instalatorzy pomp ciepła - TYCH FIRM LEPIEJ UNIKAĆ
    - założonego zresztą przez nie kogo innego jak rzeczonego na wstępie wykonawcę.

    Jeśli natomiast moderator uzna, że wszystko jest OK, to ja z kolei uznam, że .............

    Pozdrawiam

    Pratchawiec
    Dom parterowy 142 m2 pow. użytkowej - 2 osoby. Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 138 m2, Okna i drzwi zewn. 45m2. Ściany silka 24 - 20 cm grafit , podłoga 20 cm, dach płaski żelbetowy 20-32 cm (śr 26) - styropian. Pompa T-Cap 1-faza z serii SXC. Klimakonwektor sufitowy Aermec FCL 62. Kominek BG SD 442, o mocy nominalnej 7 kW, dotychczas nieużywany.

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    O matko Kulsona
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pratchawiec Zobacz post
    Witam

    Decyzją "szeryfa" o przesunięciu krytycznych postów o pewnym wykonawcy do działu o domkach drewnianych budzi moje zdumienie i gniew.
    Domyślam się, że "szeryf " idiotą nie jest; mam natomiast nieodparte wrażenie, że w taki sposób traktuje uczestników i obserwatorów dyskusji o ciemnych stronach jednego z uczestników dyskusji, - niezwykle aktywnego w dziale o PC, posługującego się przy tym płatnym profilem.
    Nie wchodząc w szczegóły; jeśli przesunięcie części postów do działu o domkach drewnianych było oczywistą pomyłką moderatora, sugeruję ich przesunięcie do istniejącego już w tym dziale wątku
    Instalatorzy pomp ciepła - TYCH FIRM LEPIEJ UNIKAĆ
    - założonego zresztą przez nie kogo innego jak rzeczonego na wstępie wykonawcę.

    Jeśli natomiast moderator uzna, że wszystko jest OK, to ja z kolei uznam, że .............

    Pozdrawiam

    Pratchawiec
    Może Panu moderatorowi zależało aby rzeczywiście posty związane były z tematem. Jakby nie patrzeć temat to "Polecani instalatorzy...". W pewnym momencie rzeczony instalator z płatnym profilem przestał być polecany, a wręcz odradzany innym. Widzę tu rzeczywiście brak związku z tematem. Szkoda, ale być może płatny profil chroni przed negatywnymi opiniami. Ciekawe czy wątek o instalatorze rozwinie się dalej w dziale domków drewnianych.

  14. #34
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Macie rację pomyliłem działy. Link już poprawiłem.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  15. #35
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mmr

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Płock
    Kod pocztowy
    09-407
    Posty
    57

    Domyślnie

    Witam, poszukuje instalatora podlogowki oraz powietrznej pompy ciepla w woj. Łodzkim. Czy mozecue kogos polecic?

  16. #36
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmr Zobacz post
    Witam, poszukuje instalatora podlogowki oraz powietrznej pompy ciepla w woj. Łodzkim. Czy mozecue kogos polecic?

    Witam, TUTAJ masz listę firm z Łodzi i okolic.
    Przy okazji, zobacz co oferują nasi partnerzy:
    Bezpłatne, niezobowiązujące i indywidualne doradztwo, również u klienta.
    Określenie zapotrzebowania na ciepło i ciepłą wodę użytkową w gospodarstwie domowym/nieruchomości klienta.
    Konkretne zalecenie, który nośnik energii – olej, gaz, energia słoneczna, drewno, ciepło z powietrza i gruntu – najlepiej odpowiada potrzebom i możliwościom budynku, zarówno nowego, jak i modernizowanego.
    Informacje o możliwości połączenia różnych nośników energii w celu osiągnięcia maksymalnych oszczędności.
    Kontrola komina w porozumieniu z kominiarzem pod kątem przystosowania do nowego kotła grzewczego oraz spełnienia wymogów ustawowych.
    Poglądowa kalkulacja oszczędności na kosztach ogrzewania dzięki modernizacji.
    Informacje dotyczące publicznego dofinansowania na zakup i montaż urządzeń grzewczych oraz wsparcie na etapie składania wniosków.
    Kalkulacja okresu zwrotu nakładów inwestycyjnych poniesionych na nową instalację grzewczą.

    Jeśli będzie problem z kontaktem - pisz
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  17. #37

    Domyślnie

    Cześć,

    Poleciłby ktoś instalatora pompy ciepła w województwie kujawsko-pomorskim, okolice Brodnicy?

    Pozdrawiam

  18. #38
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marecky2000 Zobacz post
    Cześć,

    Poleciłby ktoś instalatora pompy ciepła w województwie kujawsko-pomorskim, okolice Brodnicy?

    Pozdrawiam
    Zapraszam do skorzystania z linka do naszej sieci sprzedaży: https://www.viessmann.com.pl/ss/ss.php
    Na podanej stronie znajdziesz nie tylko najbliższy salon firmowy, ale także nasze firmy partnerskie w Twojej okolicy. Wystarczy podać adres lub kod pocztowy i od razu znajdziesz najbliższego instalatora.
    Pozdrawiam
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  19. #39
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Przemek89g

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Ostrołęka
    Kod pocztowy
    07-410
    Posty
    180

    Domyślnie

    Drodzy użytkownicy pomp ciepła, czy możecie polecić mi jakiegoś sprawdzonego i kumatego instalatora panasonica? Na razie biorę pod uwagę Budotom i CNC pompy ciepła ale odległość odpowiednio 450km i 300km trochę mnie niepokoi w razie awarii pompy. Nie chciałbym w zimę czekać tydzień na serwis.

  20. #40
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lukikow

    Zarejestrowany
    May 2021
    Skąd
    Chrzanów
    Kod pocztowy
    32-500
    Posty
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek89g Zobacz post
    Drodzy użytkownicy pomp ciepła, czy możecie polecić mi jakiegoś sprawdzonego i kumatego instalatora panasonica? Na razie biorę pod uwagę Budotom i CNC pompy ciepła ale odległość odpowiednio 450km i 300km trochę mnie niepokoi w razie awarii pompy. Nie chciałbym w zimę czekać tydzień na serwis.
    Co wybrałeś?
    Mam dokładnie taką samą rozterkę.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony