dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 42
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie Polecani instalatorzy pomp ciepła

    Witam.
    Czy możecie polecić jakąś firmę z Lubelszczyzny lub z kraju która bez problemu podjęła by się montażu pompy w tej części Polski?
    Oczywiście kogoś takiego co uczeszcza na forum i po jego montażu nie będę musiał ja uczęszczać, pytaniami dlaczego nie grzeje itd.
    Pozdrawiam

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    Pisz do CNC

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    O jakiej pompie myślisz? Powietrznej czy gruntówce?
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Jeżeli już to powietrznej. Zastanawiam się nad nią jako alternatywa dla gazu ziemnego.

    Na początku miał być ekogroch ale ceny są jakieś chore za węgiel, jest jeszcze pellet

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gwilkolek

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-854
    Posty
    46

    Domyślnie

    To juz jest nas dwoch, ja tez szukam kogos kto by mi dostarczyl i zainstalowal Panasonica T-cap, woj lubelskie.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał rustin Zobacz post
    Jeżeli już to powietrznej. Zastanawiam się nad nią jako alternatywa dla gazu ziemnego.

    Na początku miał być ekogroch ale ceny są jakieś chore za węgiel, jest jeszcze pellet
    Witaj!
    Jeśli bierzesz pod uwagę produkty firmy Viessmann - rodzinę pomp ciepła Vitocal, to zapraszam do kontaktu z naszymi partnerami branżowymi rozlokowanymi na terenie całego kraju - tutaj znajdziesz ich adresy. W razie pytań, lub problemów kontaktem - zapraszam do kontaktu na forum. Pozostaję do dyspozycji i chętnie odpowiem na pytania.
    Przed wyborem polecam sprawdzić warunki gwaranci i serwisu - warto wiedzieć, że firma Viessmann zapewnia wszechstronną opiekę nad urządzeniami, począwszy od jego pierwszego uruchomienia, a skończywszy na przeglądach i czynnościach serwisowych. Przez cały czas do dyspozycji pozostają doradcy techniczno-serwisowi, doradcy 24-godzinnej Infolinii oraz sieć autoryzowanych Firm Serwisowych.
    Przez 365 dni w roku i 24 godziny na dobę udostępniamy pomoc techniczno-serwisową. Pomoc skierowana jest zarówno do użytkowników naszych urządzeń, jak i do instalatorów oraz serwisantów. - TUTAJ więcej informacji.

    Pozdrawiam!
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  7. #7

    Domyślnie

    Witam
    a czy są jacyś polecani na śląsku ??

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Na śląsku jest kilku którzy mają spore doświadczenie , gorzej w małopolsce;-(
    GHS znany tutaj na forum,
    Bartłomiej Wysocki z Gliwic( byłem oglądać jego pracę klient mocno zadowolony z pompy jak i profesjonalizmu instalatora.)

  9. #9

    Domyślnie

    a jakaś strona www ? od Wysocki bo od GHS znalazłem
    pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie

    Wejdź na https://www.panasonicproclub.com/PL_pl/ tam jest wykaz instalatorów
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Michalgosc
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    lubelszczyzna
    Posty
    108

    Domyślnie

    Cytat Napisał gwilkolek Zobacz post
    To juz jest nas dwoch, ja tez szukam kogos kto by mi dostarczyl i zainstalowal Panasonica T-cap, woj lubelskie.
    To już trzech może będzie taniej tylko ja w przyszłym roku pewnie czerwiec.
    W budowie. Bilbo z małymi zmianami, pow 218m2; 160m2 użytkowej +33m2 garaż w bryle nie ogrzewany; 558m3, okna ms evolution większość fixy.W planach podłoga 18cm styro sciana suporek + 20cm grafit, skosy od 30 do 40cm wełny, 100 % podłogówki + drabinki w łazienkach, WM airpack 400, ozc by Asolt 6,1KW, panasonic t-cap 9kw 3f.

  12. #12

    Domyślnie

    Podpinam się pod temat. Szukam dobrego instalatora w kujawsko - pomorskim.

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Widocznie nie ma takich

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Swego czasu (3 lata temu) miałem podobny do waszego problem ze znalezieniem kumatego instalatora w naszym rejonie.
    Biłem się z myślami czy zlecić kosztowną jakby nie było instalację PC fachowcowi z Lubelszczyzny, czy też podjąć ryzyko i ściągnąć doświadczonego instalatora z drugiego końca kraju. Wybrałem drugą opcję, jak na razie nie żałuję wyboru..
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  15. #15

    Domyślnie

    Mam ten sam problem. Na razie robię we własnym zakresie styropian i podłogówkę . Zakupiłem pompę w hurtowni i za 1100 zł netto mam dostać autoryzowanego instalatora do spięcia i uruchomienia pompy. Z pomocą speca od hydrauliki i FM składam poszczególne klocki. Decyzję o PC Panasonic przyznam że podjąłem po lekturze forum Muratora i niechęci PGNiG na doprowadzenie gazu do działki. A jakie miny robią ludzie jak mówię czym będę grzał . U nas w okolicy dominuje grzanie węglem, trochę gazem a pompa to abstrakcja.
    Parterówka "Dom pod Kakaowcem" by archon, powierzchnia 116 m2 plus garaż 36 m2, piwnica 36 m2, kotłownia 6 m2. OZC projektowe 6,8 kw po modyfikacjach plan na 5,8 kw . 100% podłogówka. PC Panasonic 9 kw SDC 1-faza. Mocny nacisk na ocieplenie. Rekuperator : Aeris NEXT 350 Standard. Użytkownicy 2+2

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar loot
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-713
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    61

    Domyślnie

    kogoś dobrego, kto zrobi gruntówkę w 2018 w mazowieckim poleci ktoś?

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał loot Zobacz post
    kogoś dobrego, kto zrobi gruntówkę w 2018 w mazowieckim poleci ktoś?
    Witaj, w tym temacie chętnie się powtórzę: zapraszam do autoryzowanych partnerów firmy Viessmann z woj. mazowieckiego, a znajdziesz ich TUTAJ.

    PS. Masz już wybrane urządzenie?
    Jeśli się zastanawiasz, zapraszam po bezpłatną i niezobowiązującą wycenę systemu opartego na urządzeniach firmy Viessmann!

    Jestem do dyspozycji!
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Swego czasu (3 lata temu) miałem podobny do waszego problem ze znalezieniem kumatego instalatora w naszym rejonie.
    Biłem się z myślami czy zlecić kosztowną jakby nie było instalację PC fachowcowi z Lubelszczyzny, czy też podjąć ryzyko i ściągnąć doświadczonego instalatora z drugiego końca kraju. Wybrałem drugą opcję, jak na razie nie żałuję wyboru..
    Możesz podać namiary ?

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Poszło na priv.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  20. #20

    Domyślnie

    Cześć, długo szukałem firmy w lubuskim i nie znalazłem - jak tylko mówiłem, że instalacje już położone to gonili mnie na drzewo
    Na FM reklamuje się kilka firm, u mnie padło na moderowano, kontakt z wykonawcą po podpisaniu umowy i wpłaceniu zaliczki na bardzo dobrym poziomie, ekipa przyjechała w terminie, zapłaciłem tyle na ile się umówiliśmy a urządzenie działa (Dopiero 2 tygodnie), jedyne do czego mógłbym się przyczepić to ewentualnie estetyka wykonania w jednym czy dwóch miejscach, ale to szczegół, który da się poprawić przy minimalnym nakładzie czasu i pracy. Podsumowując - polecam!
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 08-11-2017 o 10:56 Powód: Reklama jest niezgodna z regulaminem Forum.
    Budujemy Afrodytę z drobnymi zmianami.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony