dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 7
Pokaż wyniki od 121 do 137 z 137
  1. #121
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Papucy

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    355

    Domyślnie

    Tutaj i VAT 23 % ( ceny netto )

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dystr.JPG
Wyświetleń:	88
Rozmiar:	33,8 KB
ID:	422101
    Projekt Indywidualny 154m2 po podłogach ściany porotherm, 20 cm grafit 0.33, podłoga 15 cm grafit 0.31, skosy 30 cm wełna 0.33, sufit poddasza 35 cm wełna 0.33, PC PW SDC 9kW, AirPack 300h, brak kominka i kominów.

  2. #122
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    Odnośnie do Tauronu...są różne oferty, z róznymi cennikami...z tego co widze, to ceny nie poszły do góry tak bardzo jak się tu pisze (ale to może zależeć od OSD)
    bo ceny dopiero pojda w góre, Nie ma jeszcze zgody odpowiedniego urzędu zatwierdzającego podwyżki dla osob prywatnych. Jak kopną to az zaboli.

  3. #123
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jack3030

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Poznań
    Posty
    174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ifarrg Zobacz post
    A jak tak trochę z innej beczki. Załóżmy, że podpisze umowę na czas okreslony z PGE z gwarancją ceny np na dwa lata. A w przyszłym roku podepną mi PV w domu. CO wtedy dzieje się z umową? Jest jakoś aneksowana? Dostaję nową? Chodzi mi o rozliczenie prądu
    Jak PGE się zgodzi na zawarcie umowy kompleksowej to będziesz rozliczony jak prosument.
    Jak PGE nie zgodzi się, to do końca trwania umowy sprzedaży energie wprowadzoną prawdopodobnie odkupią od ciebie za średnia wartość hurtową z poprzedniego kwartału, aktualnie chyba 0,18zł/kWh. Doliczysz sobie do przychodu i zapłacisz podatek. Jeszcze coś pokombinowali z VAT-em, ale na razie nikt nie wie jak to będą stosować.
    Dom A.D. 1990 bliźniak, pow.~300m2, ogrzewana ~210m2 + wewnętrzne schody o kubaturze 66m3. tylko grzejniki żeliwne, rocznie zapotrz. ~30MWh. Od marca 2015 PC P/W 14kW on/off + szczyt. źródło kocioł DS.
    cwu : zbiornik: 350L z PC do 49 st. C, 300L dogrzewa grzałka do 80 st.C, termostat miesza do 54 st. C
    Od 01-01-2017 prąd rozliczany półrocznie tzw. opusty.
    PV i zużycie Dom bez PC http://pvmonitor.pl/user.php?idinst=100024
    Zużycie PC http://pvmonitor.pl/user_pc.php?r=2&idinst=100024

  4. #124
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwiecegly Zobacz post
    bo ceny dopiero pojda w góre, Nie ma jeszcze zgody odpowiedniego urzędu zatwierdzającego podwyżki dla osob prywatnych. Jak kopną to az zaboli.
    Dużej podwyżki nie będzie góra kilkanaście %. Zwykłym ludziom tak od razu nie dowalą 40% podwyżki Ale oczywiście należy się spodziewać co roku te ok 10% drożej i za parę lat będzie kwh za ponad 1 zł.

  5. #125
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jack3030

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Poznań
    Posty
    174

    Domyślnie

    http://gramwzielone.pl/trendy/33398/...st-cen-energii

    Nasz złotousty minister ma budżet z gumy, zapłaci wszystkim wyrównanie.
    Tylko mowa jest o wzroście cen w 2019 roku, a później to już z górki?

    Fakt za sprzedaż praw do emisji CO2 budżet skasuje w przyszłym roku około 5 mld zł, więc mają z czego dopłacać.
    Dom A.D. 1990 bliźniak, pow.~300m2, ogrzewana ~210m2 + wewnętrzne schody o kubaturze 66m3. tylko grzejniki żeliwne, rocznie zapotrz. ~30MWh. Od marca 2015 PC P/W 14kW on/off + szczyt. źródło kocioł DS.
    cwu : zbiornik: 350L z PC do 49 st. C, 300L dogrzewa grzałka do 80 st.C, termostat miesza do 54 st. C
    Od 01-01-2017 prąd rozliczany półrocznie tzw. opusty.
    PV i zużycie Dom bez PC http://pvmonitor.pl/user.php?idinst=100024
    Zużycie PC http://pvmonitor.pl/user_pc.php?r=2&idinst=100024

  6. #126
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    W 2020? przeciez to juz po wyborach. Przywali się podwyzke o 60% jak sie nie mogło w 2019r 40%.

  7. #127

  8. #128
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    Kolejne podwyżki

    Począwszy od roku 2022 wymóg dotyczący zwiększenia częstotliwości odczytów w związku z koniecznością rozliczenia na podstawie rzeczywistego zużycia energii elektrycznej ma spowodować wzrost średnich kosztów odczytu – według wyliczeń ME – z obecnych 18,72 zł/licznik/rok do poziomu 56,18 zł/licznik/rok, czyli sumarycznie o dodatkowe 4,24 mld zł.

    Według szacunków resortu, całkowity koszt funkcjonowania warstwy licznikowo-inkasenckiej w latach 2019-2028 dla OSD może osiągnąć wartość rzędu 10,89 mld zł, a finalnie koszty obsługi liczników mogą zostać przeniesione na odbiorcę końcowego.

    http://m.gramwzielone.pl/trendy/3307...my-miliardy-zl
    gdzieś pisałem niedawno o opłacie mocowej (strzelałem) rzędu około 20-30 zł , coś się klaruje
    Koszty mechanizmu mocowego mają pokryć odbiorcy energii w ramach tzw. opłaty mocowej, która ma wejść na rachunki odbiorców od 2021 r. Mniejsze koszty poniosą gospodarstwa domowe, które zużywają najmniej energii – poniżej 500 kWh rocznie. Ich liczbę ME szacuje na 3 mln. Dla nich koszt ma wynieść w skali miesiąca około 2 zł. Gospodarstwa domowe zużywające najwięcej energii – powyżej 2,8 MWh w skali roku – ich liczba według Ministerstwa wynosi około 1,5 mln – mają dopłacać do rynku mocy 9,5 zł miesięcznie.
    http://gramwzielone.pl/trendy/33810/...la-ostroleki-c

  9. #129
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    toommm

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    922

    Domyślnie

    dla mnie 1 kw może kosztować 100 zł , ale niech ja spokojnie zarobie na to w zwykłej pracy w PL
    dom Z216 + , OP 14 pętli , po podłogach 114 m2 , ytong 24 cm + 25 styro grafit , poddasze betonowe + 40 cm piany , fundamenty zwykłe + 20 cm styropianu hydro , wylewki : parter 20 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , piętro 5 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , balkon zlikwidowany , okna 3 szyby Veka , dachowe 3 szyby Velux , drzwi drewniane 4 szyby , rekuperacja Wanas 350 , pompa SDC allinone 1 f 9 kw , 100% płytek na podłogach , w planie kominek rekreacyjny.

  10. #130
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał toommm Zobacz post
    dla mnie 1 kw może kosztować 100 zł , ale niech ja spokojnie zarobie na to w zwykłej pracy w PL
    kW dla klientów z grupy G są za darmo. Płaci się za kWh.

  11. #131
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    toommm

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    922

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    kW dla klientów z grupy G są za darmo. Płaci się za kWh.
    zwał jak zwał ... wiadomo o co chodzi
    dom Z216 + , OP 14 pętli , po podłogach 114 m2 , ytong 24 cm + 25 styro grafit , poddasze betonowe + 40 cm piany , fundamenty zwykłe + 20 cm styropianu hydro , wylewki : parter 20 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , piętro 5 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , balkon zlikwidowany , okna 3 szyby Veka , dachowe 3 szyby Velux , drzwi drewniane 4 szyby , rekuperacja Wanas 350 , pompa SDC allinone 1 f 9 kw , 100% płytek na podłogach , w planie kominek rekreacyjny.

  12. #132
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    gdzieś pisałem niedawno o opłacie mocowej (strzelałem) rzędu około 20-30 zł , coś się klaruje http://gramwzielone.pl/trendy/33810/...la-ostroleki-c
    zaczyna się


    https://globenergia.pl/oplata-mocowa...kuja-portfele/
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  13. #133
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Apator dostarczy trzem państwowym spółkom dystrybucyjnym liczniki 3-fazowe, dzięki którym będą one mogły rozliczać tzw. opłatę mocową, która w tym roku pojawi się na rachunkach odbiorców końcowych.
    https://www.gramwzielone.pl/trendy/1...-oplate-mocowa
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  14. #134

    Domyślnie

    I...?
    Zakupione w ramach przetargu 3-fazowe bezpośrednie liczniki energii elektrycznej są przeznaczone do opomiarowania odbiorców grupy taryfowej C1, czyli małych i średnich przedsiębiorstw.

  15. #135

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    I...?
    Stawka opłaty mocowej dla gospodarstw domowych, które nie są wyposażone w układy pomiarowo-rozliczeniowe z rejestracją co najmniej godzinową, ma być ryczałtowa i płatna za punkt pomiarowy.
    Na razie tylko tyle.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

Strona 7 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony