dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17

Temat: Vitodens222

  1. #1

    Domyślnie Vitodens222

    Dzień Dobry chciałbym się dowiedzieć jakie jest godzinne zapotrzebowanie na gaz w momencie minimalnej pracy kotła vitodens222 zakładając pracę 1,9 Kw i współczynnik konwersacji gazu Pgnig.

    Serdecznie dziękuje
    Błażej

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Jeśli kocioł będzie pracował ciągle przez 1 godzinę z mocą 1,9 kW, to zużyje 1,9 kWh energii (w tym wypadku gazu). Jeśli będą przerwy w pracy palnika (kocioł będzie się wyłączał), to oczywiście mniej.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    około 0,2-0,25 m3 gazu

  4. #4

    Domyślnie

    Jeżeli mam piec kondensacyjny 1,8-14Kw(znanej niemieckiej firmy nie Viessmann)a przy ciągłej pracy palnika z minimalna modułowaną mocą piec zużywa 0,380m3 gazu to czy producent oszukuje produkt w danych technicznych? Co w takim przypadku sugerujecie?

  5. #5

    Domyślnie

    Zostala wymuszona praca z najnizsza moca byl rowniez u mnie serwis 3 krotnie i jednoznacznie stwierdzil ze piec pracuje z najnizsza moca wedlug zuzycia gazu na poziomie okolo 4 kw zas dyrektor generalny i dyrektor techniczny nabieraja wody w usta wiec wyglada to na wprowadzanie ludzi w blad chwalac i deklarujac minimalna moc od 1,8 Kw.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Ciężko mi się wypowiadać bo skoro to kocioł nie Viessmann tym bardziej że nie został nawet podany typ kotła ani dodatkowe szczegóły. W kotłach Viessmann np moc minimalna wynosi w kotle Vitodens 200-W o mocy 35 kW - 1,8 kW ale na gazie ziemnym, wystarczy że kocioł będzie użytkowany na gazie płynnym a jego moc będzie musiała być zwiększona 3,5kW (by nie zniszczyć palnika). Mogą być też inne przyczyny takiej pracy ale tu już powinien wypowiedzieć się dział techniczny producenta.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  7. #7

    Domyślnie

    dziekuje za odpowiedz

    kocioł to WOLF CGB2 14

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    jeszcze raz zaznaczam, że nie znam wyrobów konkurencji ale zgodnie z dokumentacją w/w/ kotła (http://www.wolf-polska.pl/fileadmin/...tr_montazu.pdf)

    Kocioł na gazie ziemnym ma moc minimalną 2,1 kW (tab str 8 ) ale juz na gazie płynnym 5,4 kW.... jaki ty masz gaz? jeśli masz gaz ziemny może źle zostały zrobione nastawy i kocioł pracuje z nastawami dla gazu płynnego.... ciężko jest mi cokolwiek podpowiadać. Ja bym zaprosił innego serwisanta.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  9. #9

    Domyślnie

    byl u mnie 3 razy serwis w tym dwu krotnie jeden serwisant ktory na poczatku zrobil pomiary zuzycia gazu przy wymuszonej pracy minimalnej (zuzycie gazu 0,370m3/h ) nastepnie przy drugiej wizycie wymienil palnik z koscia parametryzujaca lecz piec wciaz ma za duza moc dolna trzeci serwisant rowniez stwierdzil za duza moc dolna jednak problemu nie rozwiazano!!! Po wielu mailach i telefonach dyrektor generalny,techniczny jak rowniez obsada Wolfa milczy i nabrali wody w usta.Obecnie sprawe zlozylem do Rzecznika Praw Konsumenckich a w dalszych krokach bedzie kierowana sprawa na droge sadowa.Dziwi mnie fakt postepowania i podejscia do klienta przez firme Wolf

  10. #10
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    sino

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Jabłonka
    Kod pocztowy
    34-480
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Ciężko mi się wypowiadać bo skoro to kocioł nie Viessmann tym bardziej że nie został nawet podany typ kotła ani dodatkowe szczegóły. W kotłach Viessmann np moc minimalna wynosi w kotle Vitodens 200-W o mocy 35 kW - 1,8 kW ale na gazie ziemnym, wystarczy że kocioł będzie użytkowany na gazie płynnym a jego moc będzie musiała być zwiększona 3,5kW (by nie zniszczyć palnika). Mogą być też inne przyczyny takiej pracy ale tu już powinien wypowiedzieć się dział techniczny producenta.
    Mam kocioł Viessmann vitodens 222w 1,9kW - 19kW ale nigdy nie działa od mocy 1,9 kW na gazie ziemnym!!!!
    Menu pokazuje 25% mocy modułacii ale, powinno być 10%.
    Zuzycie gazu jest 0,5 m3.
    Nie tylko Wolf oszukuje, ale także Viessmann nie mówi prawdy.

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    To z jaką mocą chwilową kocioł pracuje w danej chwili zależne jest od wielu czynników, na jakiej podstawie twierdzisz,że Viessmann nie mówi prawdy? Czy kocioł był testowany przez serwis fabryczny?
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    robert22m

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Kozienice
    Kod pocztowy
    26-900
    Posty
    56

    Domyślnie

    Witam

    Chciałbym się podpytać się dwóch rzeczy jak to jest.

    1. Mam ustawiona krzywą grzewczą 0,5k0 a na piecu zadana temperatura pomieszczenia 19* /domek na piecu/ i grzeje pomieszczenie do 21* i utrzymuje tą temperaturę...Palnik można powiedzieć że chodzi cały czas.A nie powinien się wyłaczać palnik? Sterowanie pogodowe B0:0... /czemu jest taka rozbierzność temperatury 19* pomieszczenia a do uzyskania 21* to aż + 2 stopnie..Czy to prawidłowo?

    2. Ta sama krzywa grzewcza na piecu zadana temperatura pomieszczenia 19* i grzeje pomieszczenie do 20* ale wtedy sterowanie z pomieszczenia B0:3 wtedy palnik się wyłacza jesli dojdzie do 20* a załacza się palnik wtedy jesli spadnie temperatura do 18,9* piec się załacza. Parametr dodatkowo ustawiony B5:5

    Jak tu prawidłowo ustawić...

    Terminarz mam ustawiony od 6-10 i 15-20 temperatura zadana dla pomieszczenia 19 stopni a zredukowana 18

    Jeszcze nie mieszkamy. Pierwszy rok grzejemy budynek
    Dom 160m3, Viessmann Vitodens 222-f Vitotronic 200, szary pustak 25cm, okna 3 szybowe OKNOPLAST EVOLUTION2, ocieplenie poddasza 25cm wełna Ursa 0,32, ocieplenie z zewnatrz styropian 12 frezowany grafit Termoorganika 0,31, podłoga na dole 9cm grafit + góra 5cm

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    ad1
    skoro ustawione 19C jako żądane a wyliczony parametr rozgrzewa pomieszczenia do 21C tzn że źle dobrana krzywa grzewcza (zbyt duże pochylenie albo zbyt wysoko przesunięta do góry)

    ad2
    kod B0 ustawiony na 3 to "dodatkowy kaganiec" mówiący do kotła co się dzieje w rzeczywistości z temperatura w pomieszczeniach. np gdy normalnie użytkujemy budynek jest w nim temperatura komfortowa i nagle przychodzi dużo gości. Jakby kocioł utrzymał parametry to dodatkowe ciepło od ludzi podniosłoby temperaturę pomieszczenia ponad wymaganą a tak kocioł widząc dodatkowe ciepło zmniejsza temperaturę instalacji co.

    Po objawach sugeruję, że instalacja zrobiona bez projektu (wyliczeń) więc teraz pozostaje regulacja metodą prób

    przy temperaturach zew na poziomie miedzy 5 a 10C przesuwamy krzywą grzewczą równolegle, przy temperaturach zewnętrznych -10 do -20 zmieniamy nachyleniem. Oczywiście nie wprowadzamy dużych zmian (przesunięcie max 3K, zmian kąta o 0,2) a zmian dokonujemy nie częściej niż co 3-4 dni.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    robert22m

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Kozienice
    Kod pocztowy
    26-900
    Posty
    56

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    ad1
    skoro ustawione 19C jako żądane a wyliczony parametr rozgrzewa pomieszczenia do 21C tzn że źle dobrana krzywa grzewcza (zbyt duże pochylenie albo zbyt wysoko przesunięta do góry)

    ad2
    kod B0 ustawiony na 3 to "dodatkowy kaganiec" mówiący do kotła co się dzieje w rzeczywistości z temperatura w pomieszczeniach. np gdy normalnie użytkujemy budynek jest w nim temperatura komfortowa i nagle przychodzi dużo gości. Jakby kocioł utrzymał parametry to dodatkowe ciepło od ludzi podniosłoby temperaturę pomieszczenia ponad wymaganą a tak kocioł widząc dodatkowe ciepło zmniejsza temperaturę instalacji co.

    Po objawach sugeruję, że instalacja zrobiona bez projektu (wyliczeń) więc teraz pozostaje regulacja metodą prób

    przy temperaturach zew na poziomie miedzy 5 a 10C przesuwamy krzywą grzewczą równolegle, przy temperaturach zewnętrznych -10 do -20 zmieniamy nachyleniem. Oczywiście nie wprowadzamy dużych zmian (przesunięcie max 3K, zmian kąta o 0,2) a zmian dokonujemy nie częściej niż co 3-4 dni.
    Dziekuje za wyjaśnienie.

    Zobaczymy za kilka dni jak to będzie. Przestawiłem krzywą na 0,4k4 i jak na razie na Vitiotrolu 200A w pokoju na dole pokazuje 20,6 stopni niby utrzymuje tą temperature. A tak na marginesie to jaka powinna byc w granicach temeratura pomieszczenia +/- jesli zadana temp, na iecu to 19 stopni?

    Co do podpunktu to nie miałem żadnego projektanta do wyliczzeń a tacy są?
    Dom 160m3, Viessmann Vitodens 222-f Vitotronic 200, szary pustak 25cm, okna 3 szybowe OKNOPLAST EVOLUTION2, ocieplenie poddasza 25cm wełna Ursa 0,32, ocieplenie z zewnatrz styropian 12 frezowany grafit Termoorganika 0,31, podłoga na dole 9cm grafit + góra 5cm

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Jeśli wymagana na kotle 19 a w pomieszczeniu 20 no to jeszcze trzeba obniżać, jak ma być 19 to 19
    tak, są tacy projektanci
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    robert22m

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Kozienice
    Kod pocztowy
    26-900
    Posty
    56

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Jeśli wymagana na kotle 19 a w pomieszczeniu 20 no to jeszcze trzeba obniżać, jak ma być 19 to 19
    tak, są tacy projektanci
    Tak jak pisałem w innym posćie. Obecnie mam krzywą grzewczą 0,4K2 ale jak zmniejsze o dwie jednostki poziom to prawie całkowicie mi zamyka mieszacz /AFRISO 7-8 skala na 10 grze 10 całkowicie zmkniety obieg na podłogówkę i jest zasilanie ledwo ciepłe za pompą Grundfos a powrót prawie zimny czy tak powinno byc?
    Dom 160m3, Viessmann Vitodens 222-f Vitotronic 200, szary pustak 25cm, okna 3 szybowe OKNOPLAST EVOLUTION2, ocieplenie poddasza 25cm wełna Ursa 0,32, ocieplenie z zewnatrz styropian 12 frezowany grafit Termoorganika 0,31, podłoga na dole 9cm grafit + góra 5cm

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Ciężko mi wyrokować skoro zawór jest prawie zamknięty (rozumiem nie doprowadza ciepła do obiegu) a w pomieszczeniach jest ciepło to może to być spowodowane wieloma względami. Może być inny obieg który żąda bardzo wysokiego parametru a może być przewymiarowany zawór 3drogowy
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony