dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    magisterson

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    lodz
    Kod pocztowy
    93-000
    Posty
    85

    Domyślnie Poprawianie gładzi po wesołej ekipie

    Słuchajcie mam problem z gładzią. Ekipa która zrobiła mi gładź w całym domu sp***** robotę i są fale jak na morzu. Dodatkowo okradli mnie z farby mieszając farbę z wodą co wyraźnie widać na ścianach. Wszystko wygląda źle. O ile w dzień jest jako tako to przy zapalonym świetle wychodzą wszystkie kwiatki. Niestety nie było mnie przy odbiorze i budowy niektórych elementów domu doglądało osoba z rodziny.Teraz do ekipy nie da się dodzwonić. Taka to wesoła gromada patałachów mi się trafiła.

    Nie będę szukać drugich specjalistów bo mam dość tych wszystkich fachowców a poza tym nie odzyskałem kasy za spartaczoną robotę. Wolę zająć się tym samemu. Pytanie do Was jak to ogarnąć? Skopana gładź została "pomalowana" wodą z farbą. Czy wystarczy zeszlifować to wszystko i wyrównać ubytki masą szpachlową i następnie pomalować? Ręcznie chyba nie ma co? Może lepiej kupić jakąś szlifierkę do gładzi?

    Jak będziecie chcieli to wrzucę fotki tej fuszerki i namiary na tych fachowców ku przestrodze.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Bez szlifowania się nie obejdzie. Jeśli to cały dom to żyrafą bo inaczej się zajedziesz. Można wypożyczyć choć przy całym domu do roboty, zwłaszcza jeśli będziesz to po kawałku i popołudniami robił, to rozważył bym zakup. Najtańsza pewnie z 250 zł, najtańsza która do czegoś się nadaje jakieś 500 zł, firmowa z odkurzaczem od 1000 zł wypożyczenie jakieś 40-50 zł doba, z odkurzaczem 1,5 raza tyle. Po szlifowaniu zobaczysz czy tych fal położyli na tyle grubo że jest OK, czy trzeba kłaść gładź na nowo. I nie zapomnij przed kładzeniem nowej warstwy że jak piszą odpylić podłoże, to trzeba odpylić a nie machnąć pędzlem dwa razy, bo potem jest problem że się gładź na wałek przy malowaniu nawija, albo spada po paru miesiącach.

  3. #3

    Domyślnie

    Nie zwalaj na ekipe, ale weź to na klate ... ileż to ja budów przerobiłem gdzie zajmuje się nią ktoś z rodziny bo właściciel za granicą. Przychodzi taki ktos na budowę i zadaje różne pytania jak np. czy na to wapno pojdzie tylko czy jakis kolor? bo ja nie wiem Panowie ... jak ktokolwiek to slyszy to juz wie, ze moze splycic robote, a u Ciebie jeszcze trafiło na cwaniaków. Tak jak przedmówca pisał, zyrafa to minimum ale jak stwardniało to i może trzeba będzie gruntować i finiszem to objechać wszystko. Jaką cene powiedzieli? Bo juz przy podawaniu ceny nie raz moze sie lampka zapalic, choc jak ktos z rodziny pilnowal to pewnie i cena niska nie byla jak widzieli co jest grane. NIe gniewaj się o ten troche atakujacy wpis ale znam zycie i takie przypadki jak Twój i nie raz mowie ludziom - uważajcie co mowicie i do kogo bo nie zawsze traficie na uczciwego co Wam uczciwie odpowie

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Pod

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    GOP
    Kod pocztowy
    44-120
    Posty
    586

    Domyślnie

    Jak to juz było pomalowane to bedzie masakra ze zeszlifowaniem. Gładz sie fajnie szlifuje ale farbe bardzo trudno, nawet jak ja rozcieńczyli. Według mnie zostaje ci zrobienie gładzi od nowa tam gdzie jest bardzo źle, niestety zmniejsza ci sie pomieszczenia o te kolejne centymetry jak jest bardzo nierówno.
    Niestety ale przedmówca ma rację, nie da się budować domu na odległość chyba że masz KB ktoremu płacisz ciezkie pieniądze że pilnowanie budowy nawet na etapie malowania ścian.
    Pow. grz. podlóg 100m2 (93m2 ogrzewane) Sciany Porotherm 24cm+16cm styro(λ0.032), posadzka na gruncie styro 12-13 cm (λ0.037), stropodach 35cm (ekofiber λ0.037), fundament 8cm XPS okna 3S Uw=0,75, 100% OP, WM+reku,
    Pci Samsung EHS 9KW.

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    magisterson

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    lodz
    Kod pocztowy
    93-000
    Posty
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysiek88 Zobacz post
    Nie zwalaj na ekipe, ale weź to na klate ... ileż to ja budów przerobiłem gdzie zajmuje się nią ktoś z rodziny bo właściciel za granicą. Przychodzi taki ktos na budowę i zadaje różne pytania jak np. czy na to wapno pojdzie tylko czy jakis kolor? bo ja nie wiem Panowie ... jak ktokolwiek to slyszy to juz wie, ze moze splycic robote
    Nie do końca się z tym zgodzę. Nie miałem innej opcji. Dom powstał pod moim okiem, "SPECJALIŚCI" od gładzi byli na końcu i tutaj musiałem niestety wyjechać w delegacji. Cenę mieli dość wysoką. Facet który później robił mój gabinet skasował mniej za m2 a wyszło genialnie. Firma która mi zrobiła fuszerkę zamknęła się jak się okazuje, teraz mój prawnik ich szuka bo im nie popuszczę. Monitoring który miałem zamontowany w domu zarejestrował jak wynosili cement, gips i farbę którą zamówiłem. Teraz już wiadomo dlaczego na ścianach jest woda z farbą. Ukradli mi materiały na jakieś 4000 zł. Oni robili im też taras który zapadł się pod moimi nogami gdy siedziałem ze znajomymi na kawie. Okazało się, że pod płytkami nie było cementu tylko dziurawy ser. Tez juz było to poprawiane.

    Przeszukując internet trafiłem na wiele opinii negatywnych na ich temat które pokrywają się z moimi doświadczeniami. Kradną sprzęt, materiały. W CEIDG firma istniała 2 lata. Zamknęli się dość niedawno. Widocznie szef fachowiec w końcu dostał po mordzie. Wieczorem przy świetle sztucznym zrobię zdjęcia to zobaczycie jak to pięknie wygląda. Co lepsi to wyjechali na wyspy a w kraju zostały chyba same głąby, teraz bądź tu mądry i zatrudnij kogoś.

    Zatrudniając firmę zakładam, że znają się na swojej robocie. Sam prowadzę działalność w PL i jeśli czegoś nie jestem wstanie zrobić informuje, że takich usług nie świadczymy. Większość fachowców po prostu myśli tak: "aaaa tam co nie zrobię? Zawsze jakaś kasa wpadnie. Powiem, że umiem." No i robią, a wychodzi jak wychodzi. Wydaje mi się, że trafiłem na ekipę która się uczyła a udawała doświadczoną. Dodatkowo jeszcze złodzieje.

    Nawet sobie nie wyobrażacie jak bardzo czekam na czasy gdy będzie można zlecić remont robotowi ze sztuczną inteligencją.

  6. #6

    Domyślnie

    Bo Polak taki wlasnie jest. Nienawidzę takich porównań, że na zachodzie lepiej itp, bo wg mnie poza pieniądzem nic tam lepszego nie ma, ale przyjdzie Ci niemiec elektryk na budowę, ma przerobić gniazdko, baba mu mówi, telefon mi nie działa, a On powie, owszem proszę panią mogę to zrobić ale od tego są fachowcy od telefonii, a jakby to był polak to zaraz by to zrobił, jeszcze by babce i pranie powiesił, niekoniecznie z dobrym skutkiem, zawsze mnie to denerwowało.

    trafiłeś na straszną świnię, u mnie w wiejskiej okolicy raczej by się tacy nie uchowali, ludzie czasem nie znają się na rzeczy i jarają się, że ktoś mało bierze, nie myśli wtedy czy ktoś mu zrobi za tą kasę ładnie czy nie i to jest norma w mojej okolicy, fachowców jest mało, potwierdzam, sam znam tylko dwóch co bym polecił w ciemno bo widziałem ich roboty wielokrotnie i oboje raczej zagranica.

    rozumiem coś popsuć ale te kradzieże to rzeczywiście przegięcie, najgorsze jest to, że byćmoże resztę tj. kable, rurki w ścianach itp masz cycuś glancuś a malowanie Ci spieprzyli :/ jak zmasakrowane to jak przedmówca - trzeba jeszcze raz szpachlować bo nie zedrzesz tego
    Ostatnio edytowane przez Krzysiek88 ; 09-11-2017 o 20:58

  7. #7
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Szanowny Panie,

    jeżeli na gładź nałożona jest farba to może być problem ze szlifowaniem. Rekomendowałbym jednak najpierw, „na próbę” przeszlifować ścianę w jednym z pomieszczeń z użyciem „żyrafy”. Kolejny krok to zagruntowanie podłoża gruntem ACRYL-PUTZ® GU40 oraz nałożenie gotowej gładzi szpachlowej ACRYL-PUTZ® FS 20 FINISZ (w dwóch warstwach). Jeżeli będzie Pan zadowolony z efektu, to w ten sam sposób należy poprawić resztę pomieszczeń.

    Pozdrawiam serdecznie,
    E-rzecznik FFiL Śnieżka

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony