dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 68

Temat: FLIRtuję

  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.284
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał byq84 Zobacz post
    Czym mierzysz temperaturę i zbierasz statystyki? Jakieś raspberry pi? czy własny soft?
    Domoticz, InfluxDB i Grafana.

  2. #42

    Domyślnie

    dzięki, a jak z czujnikami temp do domoticza po kablu czy wifi?
    Dom Lisandra 2M z poddaszem użytkowym po przeróbkach, około 200 m2 powierzchni użytkowej + 40 m2 nieogrzewany garaż.
    Podłogówka 180m2
    Ocieplenie 20 cm styropian grafit ściany, 15 cm EPS 100 podłoga, 25 cm wełna poddasze URSA 036
    Piec Vaillant 256/5-5 + VRC700 Multimatic 700/5 na piecu (uruchomiona pogodówka) oraz Euroster 4040 SMART + 2 obiegi + sprzęgło hyduraliczne

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.284
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał byq84 Zobacz post
    dzięki, a jak z czujnikami temp do domoticza po kablu czy wifi?
    Podpięte chwilę miałem kabelkiem, ale potem podłączyłem do ESP z zasilaniem ze sterownika reku i wszystko mam schowane w obudowie reku. Mobilna "stacja pogodowa" też na ESP.

  4. #44
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    pawel250

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    375

    Domyślnie

    Cześć Kaizen,
    patrzyłem na twoje wykresy grzania w dziennym okienku. Dobrze pamiętam że grzejesz czystym prądem ? Jąką moc masz zainstalowaną ?
    Z tego co widziałem to dwie godziny dziennego okienka starczyły ci w zupełności na reszte dnia czyli 7h, rozumiem że pomagały zyski bytowe. Czy poranne 7h również dajesz radę pokryć z nocnego okienka ?
    Jaką masz grubość wylewki ?

    Ja w projekcie mam 8cm ale zastanawiam się czy nie dać więcej np 9cm na parterze (oraz 18cm styro EPS100) aby poprawić akumulacje bo chciałbym grzać PC tylko w taniej taryfie a dom mam z gazobetonu i na fundamentach tradycyjnych więc akumulacja słaba.

    Na piętrze jednak nie dam rady zmieścić wszędzie 8cm, miejscami w korytarzu strop idzie troche w górę i bez równania styropianem będzie około 6cm wylewki.
    W garażu dam 8cm, tam będę załączał podłogówkę tylko w przypadku gdy będę chciał pomajstrować więc lepiej żeby miała mniejszą akumulacyjność, pytanie czy pod samochód 8cm nie będzie za mało.

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.284
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel250 Zobacz post
    Czy poranne 7h również dajesz radę pokryć z nocnego okienka ?
    Jaką masz grubość wylewki ?
    Wylewki mam 8-9 cm.
    Moc zainstalowana 11070W - ale z tego w kuchni i pomieszczeniu technicznym po zakończeniu wygrzewania nigdy nie odpalone, a w salonie sporadycznie (salon grzany głównie klimą, trochę kozą - ale też tu mam największe zyski bytowe i słoneczne). Więc na codzień chodziło 6,6kW@69m2.
    Najdłużej do testu odpaliłem 1:40 - to co w tym wątku opisywałem. Standardowo to tej zimy chyba nigdy nie przekroczyłem w sumie 3 godzin na dobę. Zeszłej, jak były większe mrozy to chyba dobiłem do 4,5h/24 w 3 dawkach albo równych, albo dzienna trochę dłuższa od tych na początku i na końcu nocnej taniej strefy. Ciągle mam prowizoryczne sterowanie "na sztywno" czasem (bez termostatu) i na tyle dobrze działa, że zrobienie docelowego jest daleko na liście rzeczy do zrobienia.

  6. #46

    Domyślnie

    @Kaizen

    A jaką miałeś temperaturę w domu utrzymywaną?

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.284
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Niedzielny_89 Zobacz post
    @Kaizen

    A jaką miałeś temperaturę w domu utrzymywaną?
    Wrzucałem kilka postów wcześniej wykresy. To w sypialni w z oknem na wschód (najchłodniejsze pomieszczenie w domu).

  8. #48

    Domyślnie

    To gdzie ta legendarna akumulacja tego domu? Bo narazie wykresy tylko jej zaprzeczają.

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.284
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    W innym wątku wywiązała się dyskusja jakim to mostkiem cieplnym jest komin w domu. Tak to wygląda u mnie:

    To jakieś 20 godzin po wygaszeniu kominka. Ciekawostką dla mnie było, jak dużo ciepła zmagazynował strop monolityczny i jak długo oddaje.


    A to po co najmniej 48 godzinach nie palenia:







    Za to dla porównania tak wygląda wkuta w ścianę rura napowietrzania kanalizacji (na dole jakby znikała - ale to dlatego, że to płytki polerowane i odbijają mnie jak lustro - z innej perspektywy widać, jak ten mostek idzie do samej podłogi):


  10. #50
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To jakieś 20 godzin po wygaszeniu kominka. Ciekawostką dla mnie było, jak dużo ciepła zmagazynował strop monolityczny
    Dla mnie to żadna ciekawostka.
    Trzeba było bardziej uważać na lekcjach "kominkowych "pakując kominek do domu, dlaczego warto postawić obudowę kominka z płyt akumulacyjnych i co to daje
    A taką obudowę posiadam

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.284
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Przy okazji innego wątku wstawiłem, to wrzucę też tutaj. Wielu nie wie, skąd się biorą zyski bytowe i ile ich jest. A każde urządzenie elektryczne - grzeje. Większość 100% energii zamienia na grzanie domu (część potrafi co nieco wydalić przez kanalizację - ale i wtedy co nieco zostaje).

    Prysznic - grzeje:



    Jak myjesz ręce w ciepłej wodzie, czy odcedzasz ziemniaki lub makaron - część ciepła zostaje w domu.



    5cm pianki na zasobniku wygląda tak:



    A wg producenta straty postojowe ma tylko 50W.

    Fakt, jak wentylator wywiewny rekuperatora jest za wymiennikiem - to prąd zużyty w nim nie ogrzewa domu - wylatuje ciepło wyrzutnią. Te średnio kilkanaście W przepada.

    Grzeje TV:


    Grzeje lodówka:


    Grzeją zasilacze, LEDy, świetlówki kompaktowe, drukarki, komputery - wszystkie urządzenia elektryczne grzeją. Obciążone kable zasilające też grzeją.

    Jak ktoś ma gaz - też generuje zyski bytowe. Ludzie grzeją, zwierzaki domowe grzeją.

    Oczywiście promieniowanie wpadające przez okna też grzeje.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FlirTV.jpg
Wyświetleń:	825
Rozmiar:	90,3 KB
ID:	456739  

  12. #52
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    AnonimowyAlkoholik

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-747
    Posty
    136

    Domyślnie

    ^^ Wymień ten wyłącznik czasowy przy wymienniku- nie wiem co masz tam podłączone, ale wygląda że jest to urządzenie zbyt dużej mocy jak na możliwości tego "gniazdkowego" zegara- nie powinno się tak grzać

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.284
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał AnonimowyAlkoholik Zobacz post
    ^^ Wymień ten wyłącznik czasowy przy wymienniku- nie wiem co masz tam podłączone, ale wygląda że jest to urządzenie zbyt dużej mocy jak na możliwości tego "gniazdkowego" zegara- nie powinno się tak grzać
    Dawał rade od dawna. To stare zdjęcie - wymieniłem na podobny elektroniczny. W obydwu w środku przekaźnik mechaniczny 16A a grzałka 3kW. Mniej się grzeją niż SSR 40A z radiatorem sterujący drugą grzałką. To normalne.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	download-6.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	92,2 KB
ID:	456751  
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 27-05-2021 o 14:23

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.284
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Dopiero się przyjrzałem dokładnie. Za mostek do gruntu robi tu tynk. BK tu ma zerowy mostek - widać to w drzwiach, gdzie glify nie były otynkowane. Więc całą "złą" robotę robi tu te 1,5-2cm tynku o lambdzie podobnej do silki. Jest to dla mnie też argument, dla robienia tynków po wylewkach (styropian podłogowy przylegający do BK). Dylatacje wylewki wtedy trzeba zrobić 2-3cm EPS i tynkarze muszą lepiej się przyłożyć do równania tynku na styku z wylewką - ale do zrobienia.

    Oczywiście temat nie występuje jak ktoś ma całą termoizolacje pod płytą fundamentową.

  15. #55
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Dopiero się przyjrzałem dokładnie. Za mostek do gruntu robi tu tynk. BK tu ma zerowy mostek - widać to w drzwiach, gdzie glify nie były otynkowane. Więc całą "złą" robotę robi tu te 1,5-2cm tynku o lambdzie podobnej do silki. Jest to dla mnie też argument, dla robienia tynków po wylewkach (styropian podłogowy przylegający do BK). Dylatacje wylewki wtedy trzeba zrobić 2-3cm EPS i tynkarze muszą lepiej się przyłożyć do równania tynku na styku z wylewką - ale do zrobienia.

    Oczywiście temat nie występuje jak ktoś ma całą termoizolacje pod płytą fundamentową.
    A jak ktoś ma termoizolację pod płytą i wylewki przed tynkami ?
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  16. #56
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.284
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaRa Zobacz post
    A jak ktoś ma termoizolację pod płytą i wylewki przed tynkami ?
    To płytę ma trochę zimniejszą, niż wylewki i mniejszy mostek (zależny od materiału muru).

  17. #57
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.446
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Chyba silnik forum skasował mój wpis. Więc zapytam ponownie:

    Kaizen, jaką kamerę termowizyjną byś dziś kupił?

    Czy funkcja fokusu (nastawianie ostrości na obiektywie) byłaby przydatna czy Ci jej w Flir One PRO nie brakowało?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.284
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Kaizen, jaką kamerę termowizyjną byś dziś kupił?
    Do amatorskich zastosowań najtańszą. Pewnie jakiegoś chińczyka (może telefon z termowizją?).

  19. #59

    Domyślnie

    Też będę się rozglądał za tanią kamerą na androida.
    Może ktoś zna jakiś ranking takich kamer termowizyjnych? Albo jakie kamery mają dużo pozytywów?

  20. #60
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.446
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Zrobiłem risercz i kupiłem ostatecznie Pocket 2 od HIKMICRO. Zalety:
    • bardzo niski jak na tę klasę poziom szumu termicznego: 0,04K, a wymagany do badań termicznych domów wynosi 0,1K
    • poziomy układ obrazu
    • naprawdę dobra rozdzielczość termiczna czujnika: 256x192
    • odświeżanie obrazu 25 Hz, czyli płynne
    • nagrywanie filmów i obrazów w dużej ilości (60 tys. zdjęć)
    • bezproblemowa praca z komputerem, włącznie z przesyłaniem obrazu on line (nie testowałem)
    • dobre etui, mieści się w kieszeni

    Jest to osobne urządzenie, więc niezależne od wersji oprogramowania telefonu. To był mój wymóg.
    Kilka obrazów:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG20221121191907.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	16,6 KB
ID:	462505
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG20221121192007.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	12,8 KB
ID:	462506
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG20221121192101.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	14,4 KB
ID:	462507

    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony