dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 17 z 19
Pokaż wyniki od 321 do 340 z 367
  1. #321
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    386

    Domyślnie

    Parter 286 to co widac to nie bylo dokonczone. Ogolnie mam 12 warstw plus poduszka z cegly 7cm plus opuszczony ze stropu wieniec na brakujace centymetry.

  2. #322

    Domyślnie

    Aha ok. 2,86 to już całkiem fajnie

  3. #323
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    386

    Domyślnie

    Witam ponownie. Szczerze mówiąc zastosuje opisy maksymalnie skrótowe bo jakoś nie mam weny opisywać krok po kroku ( a działo się sporo ) ale w razie pytań postaram się odpowiedzieć zainteresowanym Kolejne uzupełnienie:
    Murowanie bliskich narożników przy wejściu, dużo docinek niekoniecznie przyjemnych





    No i zacząłem szalować nadproże garażowe... też ciężki temat więc powolutku, małymi krokami do przodu...





    Dzień po dniu ściany trochę jakby wyższe... i więcej ich... w końcu zaczęły dawać upragniony cień









    cdn

  4. #324
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    386

    Domyślnie

    cd:





    pojawił się kolejne zarysy okien:















    przed zaszalowaniem stropu garażu oczywiście dokładne wyliczenia osb w sketchupie:













    Polecam szalunki systemowe, czemu? bo sam rozlozylem 50m2 podpor i dok oraz deskowania w jedno przedpoludnie i sie przy tym za bardzo nie zmeczylem.... sprobujcie tak z normalnymi stemplami to zrozumiecie roznice... koszty? 80gr z m2 dziennie kompletu (stalowe podpory regulowane, glowice, doki gorne i dolne oraz deska szalunkowa czyli wszystko co potrzebne)























    ciemność w garażu...
    Ostatnio edytowane przez micbarpia ; 18-08-2019 o 22:18

  5. #325
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    386

    Domyślnie

    cd:

    jeszcze troche murowania i skrecania szalunków, nic szczegolnego











    wyciagnelismy z tesciem narozniki na finalne 12 warstw:









    polaczenie scianki dzialowej z nosna... tylko daltego teraz murowane





























    cdn

  6. #326
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    386

    Domyślnie

    na ostatnim foto widać troche bardziej pomaranczowe porothermy, i tu taka mala dygresja.
    Niby wszystko to samo bo weinenberger porotherm 25 klasa itd wszystko to samo ale mam na tej budowie juz doczynienia z 3 rodzajem cegly. Pierwsza byla cegla odkupiona od sasiada (zostalo mu prawie 5 palet). Troche wieksze wpusty na palce niz ta ktora zamawialem juz sam sobie ze skladu ale krzywaaaa panie.... lo matko jaka krzywa i krucha... no nic w wiekszosci idzie na docinki bo lezy najblizej miejsca gdzie docinam ;P, Cegla nr 2 przyjechala prosto z fabryki wymiary takie samo wszystko ladnie pasuje ale po kolorze i nieco mniejszych wpsutach na palce widac ze gdzie indziej produkowana... KRZYWA NADAL ale jakby mniej.... JAKIEZ bylo moja zdzwienie keidy zamowilem ostatnie 2 palety 25 porothermu. na poczatku nawet sie jej nie przygladalem ale potrzebowalem sobie ustawic jakies tam stopnie... i polozylem jedna na druga potem 3 i 4... i doznalem szoku... JA PRDL myslac... PROSTY POROTHERM!!!!??? jakto?? to taki istnieje???? wczesniej gdy kladlem jedna na druga cegla nr 1 lub nr 2 bujalo jak na statku a tu nagle sie okazuje ze prosta... I JAK TU Z TEGO TERAZ MUROWAC jak czlowiek sie juz przywyczail do niwelowania tych wszystkich bananow... nie da sie tego opisac slowami... no ale chcialem sie bardzo podzielic... tak bardzo i tak szybko ze nawet nie dbajac o polskie litery... (im sorry)

  7. #327
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    386

    Domyślnie

    ostatni etap do zbrojenie stropu, myslalem ze bedzie latwiej ale do rzeczy: po ulozeniu deskowania i docieciu z osb brakujacych kawalkow wrzucilismy z tesciem prety i kolejengo dnia zaczalem je sam sobie wiazac.... 70 pretow w jedna i 70 w druga.. czyli prawie 5000 tys wiazan gdyby wiazac kazde oczko wiec pomyslalme ze jak zwiaze co drugie to bedzie git:

    i tak po dwoch dniach roboty (12 godzin + 8 godzin ) mialem dopiero tyle...






    szybka refleksja ze tak przeciez to sie zaje*** a nie zrobie tego... rece bola, pokancerowane ale to nie problem mozna sie przywyczaic ale ta pozycja z wypieta d**a schylony tyle czasu ... nie to nie mozna tak... wiec wieczorem usiadlem do netu z mysla o zakupie wiazarki ale szczesliwym trafem udalo sie wypozyczyc i nastepnego dnia bylo u mnie juz to:



    ludzie, jak ktos nie uzywal to porownam to tak... wkrecic 2500 srubek recznym srubokretem lub wkretarka... i tyle w temacie... a KOSZTY? wypozyczenie 125zl dziennie to jest zaden koszt... DRUT na szpuli ktory jest do kompletu robi koszty ale i tak moim zdaniem warto... na 50m2 stropu czyli dolna siatka oczko 10 i gorna siatka oczko 15 poszlo mi 23 szpulki drutu po 10zl kazda... dla mnie WARTO, gdyby ktos chcial mam kontakt do goscia i moge sie podzielic, a efekty? w ciagu kolejnych 3 godzin zrobilem tyle co przez poprzednie 20













    a we wtorek 13 nastapilo szczesliwe zalanie stropu i to jest etap na ta chwile...










    teraz czas na strop 125m2... ale wizja ze ze zbrojarka bedzie latwiej pociesza...


  8. #328
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Miałeś w projekcie siatkę górą w obydwie strony z prętów 12mm? Po całości?
    Ten projekt musiał być tani... Za to na materiały wydasz wielokrotnie więcej, niż oszczędziłeś na projekcie.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 18-08-2019 o 22:58

  9. #329
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    386

    Domyślnie

    Wiem co masz na mysli ale to nie tak. Gorna siatka fi10, pozatym.duza rozpietosc.stropu. projekt indywidualny wiec raczej przewymiarowanie minimalne...

  10. #330
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał micbarpia Zobacz post
    Wiem co masz na mysli ale to nie tak. Gorna siatka fi10, pozatym.duza rozpietosc.stropu. projekt indywidualny wiec raczej przewymiarowanie minimalne...
    Na środku stropu, między podparciem, nie ma sensu zbrojenie - tu działają tylko siły ściskające z którymi beton sobie radzi.
    To, że indywidualny o niczym nie świadczy - wręcz przeciwnie. Jesteś pierwszym i ostatnim betatesterem. Projekt katalogowy jest oglądany przez wielu projektantów adoptujących, kierbudów, inwestorów - i uwagi są dostępne w necie. Czasami uwzględnia je autor projektu i poprawia - ale ma też może to poprawić każdy projektant adaptujący projekt.

    Tu masz przykład typowego zbrojenia stropu:



    Czyli górne zbrojenie tylko w okolicach podparcia, pręty główne grubsze, rozdzielcze cieńsze i w większych odstępach.

  11. #331

    Domyślnie

    Cytat Napisał micbarpia Zobacz post
    na ostatnim foto widać troche bardziej pomaranczowe porothermy, i tu taka mala dygresja.
    Niby wszystko to samo bo weinenberger porotherm 25 klasa itd wszystko to samo ale mam na tej budowie juz doczynienia z 3 rodzajem cegly. Pierwsza byla cegla odkupiona od sasiada (zostalo mu prawie 5 palet). Troche wieksze wpusty na palce niz ta ktora zamawialem juz sam sobie ze skladu ale krzywaaaa panie.... lo matko jaka krzywa i krucha... no nic w wiekszosci idzie na docinki bo lezy najblizej miejsca gdzie docinam ;P, Cegla nr 2 przyjechala prosto z fabryki wymiary takie samo wszystko ladnie pasuje ale po kolorze i nieco mniejszych wpsutach na palce widac ze gdzie indziej produkowana... KRZYWA NADAL ale jakby mniej.... JAKIEZ bylo moja zdzwienie keidy zamowilem ostatnie 2 palety 25 porothermu. na poczatku nawet sie jej nie przygladalem ale potrzebowalem sobie ustawic jakies tam stopnie... i polozylem jedna na druga potem 3 i 4... i doznalem szoku... JA PRDL myslac... PROSTY POROTHERM!!!!??? jakto?? to taki istnieje???? wczesniej gdy kladlem jedna na druga cegla nr 1 lub nr 2 bujalo jak na statku a tu nagle sie okazuje ze prosta... I JAK TU Z TEGO TERAZ MUROWAC jak czlowiek sie juz przywyczail do niwelowania tych wszystkich bananow... nie da sie tego opisac slowami... no ale chcialem sie bardzo podzielic... tak bardzo i tak szybko ze nawet nie dbajac o polskie litery... (im sorry)
    Dlatego nie wierzę juz od dawna w solidność porotherma i na swoją budowę wybrałem leiera. Tańszy i tak samo krzywy to po co przepłacać..

  12. #332
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    386

    Domyślnie

    Nie było czasu ani checi na uzupełnianie dziennika. Przyznaję... Ale czas to nadrobic... na czym to skonczylismy... to juz tyle czasu.
    Po wylaniu poprzedniego stropu przyszedl czas na ten wiekszy wiec trzeba bylo wymurować reszte scian i wylac nadproza. Wiem wiem ze mozna tez kupic gotowe ale jakos uznalem ze zrobic sobie takie OOO solidniejsze i jeszcze z xpsem zatopionym wiec do dziela





    w to upalne lato bardzo przydawal sie cien w garazu i chlod jaki tam panowal w porownaniu z reszta otoczenia



















    cdn

  13. #333
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    386

    Domyślnie

    W miedzyczasie rozszalowałem poprzedni strop i jestem bardzo zadowolony z efektow zreszta ocencie sami .







    cdn

  14. #334
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    386

    Domyślnie

    Moj najwiekszy strach był wlasnie przed projektem schody... ale teraz po fakcie musze przyznac ze to byla fajna przychoda.
    PROJEKT SCHODY:









































    Ostatnio edytowane przez micbarpia ; 29-10-2019 o 21:16

  15. #335
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    386

    Domyślnie

    kolejny etap to szalowanie wienca i stropu... myslalem ze pojdzie to szybciej (wstepnie planowalem zalac koniec wrzesnia a przesunelo sie o miesiac... i to nie z powodu pogody...no coz takie zycie
























  16. #336
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    386

    Domyślnie

    Wiazanie z pomoca kolegi przez kilka dni a pozniej tescia i maszynki poszlo calkiem sprawnie lecz nie bez przeszkod ale o tym za chwile...












  17. #337
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    386

    Domyślnie

    tak sobie wiazalismy w sobote to zbrojenie az tu nagle nadepnalem na cos i poczulem ze mnie "ugryzło" calkiem porzadnie ... zdjalem but a tam cala skarpetka czerwona...





















    okazalo sie ze strzemie ktore widzialem i mialeem dociac (ale cos mnie odciagnelo i potem zapomnialem) weszlo mi okolo 4 cm w strope przez but specjalistyczny ((nie moge narzekac ogolnie dobre buty) ... takze niedziela z glowy i bez szanse na lanie stropu w poniedzialek, trzeba bylo przesuwac... na zdjeciach widac dziure w podeszwie buta oraz sterzace ramie strzemiona ktore przykleilo mi sie do wnetrza stopy...

  18. #338
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    386

    Domyślnie

    Ostatecznie jednak udalo sie dzisiaj zalac ten strop wreszcie i byl to zdecydowanie trudny etap... schody rowniez w zalewaniu to kawal roboty ktorej niedoszacowalem, i jak sie okazuje zamowilem za malo betonu o okolo 1m3 mimo ze bralem z wyliczen bardzo dokladnych z komputera i jakosc wykonania u mnie co do mm. jednak na samym rownaniu stropu o pow 129m2 kazde 0,5 cm na srodku i to co poleci w dziury porotermu moze spowodowac taka niespodzianke...













    ogolnie jestem HAPPY bardzo i ide chyba w sen zimowy bo tym razem czuje sie serio zmeczony

    pozdrawiam wszystkich

  19. #339

    Domyślnie

    Tak jak kiedyś pisałem - strop wykańcza do dna!
    Gratuluje ze masz już to za sobą!
    Teraz dobrze oblać heh

  20. #340
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Laczak

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Podleszany/Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    138

    Domyślnie

    Jeden z najbardziej czasochłonnych etapów przy ssz za Tobą. Jak zawsze na bardzo wysokim poziomie. Gratulacje!
    Jeszcze jakieś plany na ten rok, czy już zimowy odpoczynek?

Strona 17 z 19

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony