dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 18 z 19
Pokaż wyniki od 341 do 360 z 366
  1. #341
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Przynajmniej dużo zdjęć bez zbędnego pitolenia .
    Czym ciąłeś te pustaki?
    80gr/m2 to daje minimum 2000PLN za wypożyczenie na średni dom, a bardziej tak pewnie ze 3000PLN (kwestia jak szybko zrobimy i rozszalujemy). Może to nie dużo biorąc pod uwagę oszczędność pracy ale wszystko trzeba oddać i nie zostaje nic. Normalnie masz kilka kubików desek i stemple. Jak wygląda rozliczanie się za docięte płyty? Samemu trzeba to wszystko przywieźć, czy transport w cenie?

    Brawo za efekty
    Bartek
    Ostatnio edytowane przez B_i_U ; 31-10-2019 o 12:40
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  2. #342
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    385

    Domyślnie

    1. Porotherm cialem na dwa sposoby, jak potrzebowalem na dlugosc to jechalem.duzym flexem dookola.pustaka i reszte puknalem i odpadalo na rowno, do.ciecia w poziomie kupilem lisice i lisi ogon bardzo fajnie.sie tnie (wczesniej nie mialem moze tez bym cial),
    2. Wypozyczenie tak jak mowisz 3000, docinki brakujace robi sie z.wlasnych plyt nie.mozna cisc wypozyczonych, transport normalnie jak za.transport mi wyszlo 250zl. Nic nie zostaje poza docinkami ale prawda tez taka ze.latwiej zaszalowac i rozszalowac... niestety wygoda kosztuje ale w wypadku budowy solo warto za nia zaplacic

  3. #343
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedz. A teraz do roboty. Zima nadchodzi i wtedy samoroby trochę odpoczywają

    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  4. #344

    Domyślnie

    Hej, z czego planujesz elewacje? Na wizualizacji wygląda jak klinkier?

  5. #345
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    385

    Domyślnie

    Nie wiem jeszcze, planuje z kamienia lub imitacji ale tynku tez nie wykluczam

  6. #346
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał B_i_U Zobacz post
    Dzięki za odpowiedz. A teraz do roboty. Zima nadchodzi i wtedy samoroby trochę odpoczywają

    Pozdrawiam
    Bartek
    Nie odpoczywają tylko marzną.
    Samorób nie odpoczywa.

  7. #347
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    385

    Domyślnie

    po okolo pol roku nieobecnosci trzeba by cos tu naskrobac zeby ci co sie zastanawiaja czy da rade sie budowac w pojedynke nie zwatpili!!
    u mnie teraz tak to wyglada... jest okolo 800 bloczkow z 1700niecalego wiec blisko polowy:

    Ostatnio edytowane przez micbarpia ; 27-05-2020 o 17:24

  8. #348
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Normalnie zamczysko

  9. #349
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    385

    Domyślnie

    Strasznie zaniedbałem dziennik, ale sezon zamknięty więc niedługo uzupełnię jakieś fotki

  10. #350
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    385

    Domyślnie

    Dawno nie byłem więc zaraz uzupełniam, ogólnie rzeczy biorąc działam bardzo powoli ale ciągle do przodu

  11. #351
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    385

    Domyślnie

    Wiec efekty widac na zdjeciach ponizej:
    nie obyło sie bez wpadek, najwieksza niestety dotyczy gladkosci stropu a raczej jej braku... niestety tego dnia jakos ciezko nam sie wyrownywalo beton listwa (2m spalinowa) Albo beton byl za gesty albo sam juz nie wiem generalnie wyszedl ten strop najgorzej pod tym wzgledem ze wszystkich 3. No coz... nast razem bardziej bym sie postaral ale poki co mam nadzieje ze to ostatni moj strop
    W 2 miejscach na wiencu nie dokrecilem szpilki i wypchnelo delikatnie 1cm i zrboil sie zabek... do zeszlifowania oczywiscie przed polozeniem styropianu ale i tak taka wpadka denerwujaca... na szczescie wyleczylem sie juz z tych milimetrow z poczatku dziennika... inaczej juz dawno trafilbym do piachu... pozdrawiam wszystkich budujacych !!!








































































  12. #352
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    385

    Domyślnie

    Niedlugo bedzie pierwsza ekipa na mojej budowie. Panowie od dachu maja przyjsc jeszcze w tym roku... zobaczymy czy sie im ta sztuka uda i jak wykonaja wiezbe. Na zime zostawiam deskowoanie i pape,
    na wiosne jak bedzie $ to chce sam polozyc dachowke.... ale kto to wie co bedzie w dzisiejszych covidowych czasach

  13. #353

    Domyślnie

    I jak tam? udało się z dachem?
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  14. #354
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Cytat Napisał micbarpia Zobacz post
    Dawno nie byłem więc zaraz uzupełniam, ogólnie rzeczy biorąc działam bardzo powoli ale ciągle do przodu
    O, i to jest najważniejsze - byle do przodu. Jak się robi rzeczywiście samemu (a jesteś chyba nieliczną taką osobą na tym forum) to wszystko trwa naprawdę miesiącami. Tylko ściany idą stosunkowo szybko.
    Ja w dzienniku mam też niekiedy półroczne dziury albo nawet dłuższe.

    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  15. #355
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    385

    Domyślnie

    Cytat Napisał boconek03 Zobacz post
    I jak tam? udało się z dachem?
    Jest dach, właściwie był tuż przed swiętami. Jakoś mało czasu na forum ale uzupełnienie jutro lub niedługo
    Teraz ocieplenie sciany wwschodniej (od strony garazu) i reszta dachu jakos niedługo.

  16. #356
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    385

    Domyślnie



























    w skrócie: bardzo porządna ekipa górali, bez zbędnych słów i problemów. 2 dni robili i załatwione. Jestem bardzo zadowolony. Póki co nie widzę problemów
    Ostatnio edytowane przez micbarpia ; 29-01-2021 o 00:21

  17. #357

    Domyślnie

    Pięknie! Czekamy na dachówkę
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  18. #358
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Rewelka, dom zaczyna wyglądać, jeszcze garaż i będzie pięknie

  19. #359
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar bcgarage
    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Żagań
    Posty
    106

    Domyślnie

    Szacun za samorobienie hehe ja już 4 lata walczę, a jedyne co mi robili obcy to więźba, wstawienie okien i drzwi oraz montaż klimy Tak więc wiem co czują Twoje plecy w tej robocie hehehehe

  20. #360

    Domyślnie

    Jak tam u Ciebie, dzieje się coś?
    ściany z porotherma murowałeś na zaprawę z betoniarki czy z gotową z worka?
    Ostatnio edytowane przez boconek03 ; 18-04-2021 o 23:00
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

Strona 18 z 19

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony