dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 19
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 366
  1. #21
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    rafhi, fundament tradycyjny nie jest tożsamy z bloczkami fundamentowymi. Można zaszalować i wylać beton.

    micbarpia, dla mnie zdecydowanie opcja 2 tyle, że w jadalni zrobiłbym też do samej podłogi. Wygląd elewacji będzie bardziej symetryczny, a w domu będzie przyjemniej. Na mnie ciemnica działa przygnębiająco.

    Pozdrawiam
    Batek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Bogi500

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Swarzędz
    Kod pocztowy
    62-006
    Posty
    11

    Domyślnie

    Trzymam za Ciebie kciuki. Długo myślałem, czy samemu nie wziąć sprawy w swoje ręce, ale ostatecznie będę budował firmą. To musi być wspaniałe uczucie mieszkać w domu, który samemu się wybudowało.
    pozdrawiam\
    Bogi

  3. #23
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    385

    Domyślnie

    B_i_U Dzięki za sugestie, też to biorę pod uwagę ale już mowie jaki ja widzę problem:
    założeniem jednym z ważniejszych jest mieć drzwi tarasowe na ogród z kuchni lub możliwie blisko,dlatego są te wychodzące na zachód z jadalni, jeśli dodam tam jeszcze jedne od strony południowej elewacji to oczywiście zyska estetyka zewnętrzna ale ich funkcjonalność będzie wątpliwa z racji ustawienia stołu. Kolejnym problemem wydaje mi się zbyt wielka ilość stolarki, wprawdzie nie mierze w budynek pasywny ale jak najbardziej chciałbym możliwie energooszczędnie... Czy to nie będzie przesada z taka ilością drzwi tarasowych??

    Dzięki Bogi500, mam nadzieję, że będzie mi dane wypowiedzieć się za kilka lat na temat uczucia jakie temu towarzyszy ...


    tak by było po zmianie


    tak jest
    Ostatnio edytowane przez micbarpia ; 17-11-2017 o 09:08

  4. #24
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Jeśli dobrze zrozumiałem, że to ściana południowa, to większa powierzchnia przeszkleń będzie z korzyścią dla energooszczędności.
    Dlaczego zakładasz, że doradzam Ci okno otwieralne . Fixy są fajniejsze.
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Bogi500

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Swarzędz
    Kod pocztowy
    62-006
    Posty
    11

    Domyślnie

    Na moje opcja 2 i 3 dają już fajnie oświetlony salon. Opcja jeden to da salon nieco sakralny. Ale oczywiście te duże okienka to trochę kosztują , zwłaszcza HS.

  6. #26
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    385

    Domyślnie

    no właśnie, okna kosztują i poza samym wyglądem nie są mi tam potrzebne więc chyba zostanę przy takim wariancie jak na foto, ale proszę jeszcze o komentarze czy to nie za bardzo wygląda jak duży pokój w blokach...

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar zolw82
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    55-020
    Posty
    183
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wyglada jak pokój z bloku, tak mam wlasnie w mieszkaniu, daj fixa do ziemi, będzie tanio i cieplo.
    Tez chcialem budować podobny dom ale mpzp narzucił mi kąt dachu min 35st. a to to już nie podchodziło mi do tej bryły, projekt który mi się spodobał https://www.extradom.pl/projekt-domu-tytan-3-WAH1690

  8. #28
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    385

    Domyślnie

    Cześć. W oczekiwaniu na zakończenie prac nad projektem zacząłem się zastanawiać nad pewnym problemem. Otóż... garaż w moim domu będzie o 30 cm niżej niż poziom domu. W pomieszczeniu gospodarczym w którym będzie przejście do garażu, będą 2 stopnie po 15 i tu wszystko mi się zgadza przynajmniej teoretycznie... Ale... no właśnie... Jakoś nie potrafię sobie wyobrazić jak będzie wyglądało łączenie bloczka fundamentowego domu z porothermem który zacznie się wcześniej w garażu... Hm a może coś przeoczyłem?? Powinienem murować bloczkiem sciany fundamentowe garażu do poziomu tego samego co w domu? Dałbym sobie... choć może lepiej nie bo mogą mi się obie przydać do pracy ale wydaje mi się, że gdzieś u kogoś tu czytałem już o takim problemie tyle tylko, że przy ilości dzienników które śledziłem i śledzę to odkopanie tej informacji zajmie mi chyba z pół roku... Ktoś coś na szybko podpowie? Z doświadczenia? lub z oczytania?
    pozdrawiam
    Michał

  9. #29
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Ja bym murował bloczkami betonowymi z obniżeniem pod garaż. Po pierwsze murowanie z tego to katorga, po drugie ściana w garażu (wewnątrz pomieszczenia) nie będzie z różnych materiałów co mogłoby spowodować pęknięcia na tynku (na łączeniu bloczki bet./porotherm). Po trzecie będzie odrobinę cieplej w garażu, po czwarte związać to wszystko z domem możesz wieńcem żelbetowym, który notabene i tak powinien być.

    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  10. #30
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    385

    Domyślnie

    BiU - masz na mysli zeby cale sciany fundamentowe wymurowac z bloczkow na 5 warstw zamiast garaz na 5 a dom na 7? dobrze zrozumialem? i wtedy przy domu odrazu jechac z porothermu ?

  11. #31
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Nie, garaż wymurowałbym na 5, a dom na 7. Tak zresztą jest w większości gotowych projektów.
    Sam będziesz murował te bloczki? Pomyśl nad szalunkiem zamiast bloczków. Idealne dla samoroba są pustaki szalunkowe styropianowe.

    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  12. #32
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    385

    Domyślnie

    NO szczerze to jeszcze się nie orientowałem jak by to cenowo wychodziło. Mam plan murować samemu ewentualnie jakichś pomocników do rozłożenia po placu znaleźć i tak sobie potraktować to jako siłownie codziennie po kilkadziesiąt... w miesiąc powinienem skończyć. Mam około 2000 pustaków z wstępnych wyliczeń. Zdaje sobie sprawę, że nie mam pojęcia na co się porywam... Ale sprawdzę i szalunki wypożyczenie i pustaki szalunkowe skoro polecasz. Są jakieś jeszcze zalety takiego rozwiązania poza łatwiejszą pracą?

  13. #33
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Z tą siłownią, to tak nie działa. Od tego zrobisz się chudszy, żylasty i bardziej wytrzymały. Masy mięśniowej nie zbudujesz, a tylko nabawisz się garba. Na siłowni przyjmujesz prawidłową stabilną pozycję i wyginasz plecy w odwrotną stronę niż ćwicząc prawidłowo na siłowni.

    Ja ściany fundamentowe szalowałem płytą OSB-3. Wychodziłem z założenia, że wolę nosić stosunkowo lekkie płyty, niż ciężkie betonowe bloczki i zaprawę. Zaletą takiego rozwiązania jest większa wytrzymałość, szczelność, łatwiejsza późniejsza hydroizolacja, odpada robienie wieńca. Wada to większa trudność trzymania wymiarów i możliwość rozparcia szalunku przy zalewaniu.

    Droższym, ale wydaje się, idealnym rozwiązaniem są pustaki styropianowe (takie duże klocki Lego), które zalewasz betonem. Jeśli masz gdzieś blisko producenta to jest to ciekawa alternatywa szczególnie dla samoroba.

    Można też użyć szalunków systemowych ale też trochę ważą i często trzeba oddzielnie kombinować transport. Jeśli zrobi się szybko to nie wychodzi drogo. Trzeba uważać żeby nie ukradli.

    I tak najlepsza jest płyta fundamentowa. Można obejść się bez szalunków. Wystarczy parę kołków.

    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  14. #34
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    385

    Domyślnie

    Panie... masę to ja mam bo do tej pory tylko robiłem masę wedle starej zasady najpierw masa, potem masa. Chętnie schudnę... Oczywiście mówiąc "siłownia" pocieszam się tylko bo wiem, że będzie ostro. Coraz częściej myślę czy nie zrobiłem błędu rezygnując z PF na rzecz fundamentu tradycyjnego zwłaszcza ze mam tego murowania sporo... z drugiej strony byłoby trudniej robić 2 osobne płyty na różnej wysokości i jeszcze dodatkowo jeśli jedna wchodzi w drugą tak jak u mnie... (pomieszczenie gospodarcze ma ten sam poziom co garaż - są 2 stopnie w tym pomieszczeniu). Niby mógłbym od biedy wyrównać ale wtedy wnęka na drzwi w garażu licowałaby się ze stropem... różnica w kosztach też pewnie z 10k by było... temat już wiele razy wałkowany... decyzja podjęta i choć projekt jeszcze nie złożony to już nie będę nic kombinował...
    Czekam teraz na warunki od gazu i muszę zrobić projekt przyłącza i papiery złoże najwcześniej w styczniu. Potem 2 miesiące czekania (albo dłużej bo wiadomo jak jest) 1 miesiąc na uprawomocnienie i w maju zaczynam... w sumie wcześniej i tak pewnie poziom wód opadowych zniechęcałby mnie do pracy więc nie ma tego złego...

    pozdrawiam Michał

  15. #35
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    385

    Domyślnie

    5 grudnia złożyłem wniosek o warunki dla gazu... miałem czekać miesiąc....

    dzisiaj dostaje telefon z nieznanego numeru oddzwaniam a pani miłym głosem informuje mnie, że już leża i czekają...

    zaskoczenie na maxa...

  16. #36
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    To też się przywitam. I od razu zdrowia i samozaparcia życzę! Ale zdrowia przede wszystkim. Mam nadzieję, że Ci ono teraz dopisuje, bo na pewno budowa zweryfikuje...

    Bardzo dawno temu, to już jakoś rok będzie planowałem sobie co i jak i mi wyszło, że co? Ja nie postawię? Będzie Dryfix, rach ciach i chałupa stoi. Pomijając aspekt nie posiadania nawet bladozielonego pojęcia o budowlance to startowałem z motyką na słońce, o czym przekonałem się po rozpoczęciu robót, ale przez murarzy. OGROM pracy fizycznej przy stawianiu domu jak mój (weszło ok 2600szt pustaków ceramicznych 25cm, około 1100szt działówek 11.5cm, 1800szt pustaków 20cm Ackerman) okazałby się na 100% nie na moje siły - kiepskie mam stawy. Dlatego pytałem o zdrowie...

    Moje podejście było takie: czy w czasie potrzebnym na postawienie chałupy będę w stanie zarobić na fachowców? Jak się okazywało, że tak w przynajmniej 75% to się nie wahałem. Tutaj do poruszenia aspekt lokalizacji: tak w ciemno strzelam, że u mnie robocizna może połowę mnie niż w "okolicach Warszawy" . Takie realia.

    Tak czy tak będę kibicował!

  17. #37

    Domyślnie

    Cześć. Jak wiesz są zwolennicy klasycznych fundamentów i zwolennicy PF. Nawet jak oddasz projekt do PnB z fundamentami to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby kierownik zmienił wpisem w dzienniku na PF Tyle, że projekt płyty byłby potrzebny. Tak jak pisze ggdh ilość bloczków/pustaków na same ściany to licz w tysiącach. Ja wybrałem najprostszy w budowie projekt - parterowa stodoła na bazie prostokąta. Budowałem zupełnie samemu i aktualnie po blisko półtora roku już kończę. Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że nakład pracy był ogromny. Najbardziej żałuję poświęconego na to czasu gdy myślę, że zabrałem go swojej rodzinie. Jak już zacząłem to było jak nałóg. Oceniam, że przy twoim projekcie pracy będzie około 2x więcej.

    Może rafhi się wypowie na temat szczegółów przy PF i różnych poziomach podłogi pomiędzy domem, a garażem bo też tak ma u siebie. Lał jedna płytę, ale w garażu chyba nie będzie miał styro na płycie.

    Zaparcie widzę już masz, a to na początek wystarczy. Buduj samemu i nie oglądaj się na słowa krytyki. Którąkolwiek drogą byś nie poszedł to zdobyte doświadczenie życiowe jest bezcenne
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  18. #38
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    385

    Domyślnie

    Witam i dziekuje za ciepłe słowa ggdh i Daniellos.
    Fakt, że już powoli zaczynam odczuwać, że to może działać jak narkotyk (w każdej wolnej chwili szukam nowej wiedzy na forum na yt i gdzie się tylko da) ale mam takie podejście, że nie za wszelką cenę. Jeśli okaże się, że to przerasta moje możliwości to nie będę się wahał ani chwili... Gdzieś w którymś dzienniku przeczytałem, żeby myśleć nie o całej budowie (bo to może przerażać) tylko o kolejnych etapach ... i tak staram się to sobie wizualizować. Na razie fundamenty, zobaczymy jak pójdzie a potem będą kolejne decyzje.

    Czasu mam sporo i w tym czasie raczej nie zarobie na robociznę w mojej okolicy (patrzyłem na koszty to nieraz drugie tyle co materiały więc...) ale jeśli to się zmieni to też będę kalkulował i wybierał rozsądniejsze rozwiązania... póki co, aż się wyrywam do budowania ale jeszcze trzeba poczekać na pnb i lepszą pogode...
    zdrowia dla wszystkich i też dziękuję za życzenia, zdrowia nigdy za wiele

    pozdrawiam Michał

  19. #39
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    385

    Domyślnie

    Wniosek o PNB złożony. Jakoś tak mi zależało żeby dopiąć to przed świętami, bardziej chyba dla samego faktu niż coś by miało z tego wyniknąć
    Wesołych Świąt Wszystkim !!!

  20. #40
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Powoli i do przodu!

Strona 2 z 19

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony