dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 19
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 367
  1. #121

    Domyślnie

    Świetna robota i świetna fotorelacja.
    Tak trzymaj.

    Jak wyznaczałeś poziom desek?
    Jechałeś całość do sznura czy używałeś jakiś wspomagaczy typu "poziomica wodna" / niwelator.

    Poziom zero wyznaczyli Ci geodeci czy samodzielnie go "wybrałeś" ?

    Będę obserwował.

  2. #122
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    386

    Domyślnie

    Dzieki za mile slowa. U mnie wygladalo to tak:
    1. Swoim niwelatorem sprawdzilem ile mniej wiecej ziemi bedzie musial wybrac koparkowy zeby zblizyc sie do poziomu zero.
    2. Koparkowy wykonal zbieranie humusu (poglebione o jeszcze troche piasku)w miare dokladnie ale w jednym miejscu zostawil troche za wysoko.
    3. Zadzwonilem do geodety zeby sie umowic I dowiedzialem sie ze to ja musze przygotowac lawy drewniane wiec ustalilem ze ja nabije tylko paliki pionowe I przygotuje deski a juz z nimi na miejscu ustawimy poziom I dokrecimy deski poziome.
    4. Ze wzgledu na niedokladnosc w kilku miejscach w wyrownaniu terenu nie moglismy wyznaczyc odrazu poziomu gory lawy fundamentowej wiec wyznaczylismy troche wyzej tj 50cm wyzej ( "zeby latwo sie odejmowalo panu" ).
    5. Od zanaczonych osi wyznaczylem I opisalem markerem ( nie kumam czemu uzywac olowka budowlanego zamiast markera) os zewnetrzna I wewnetrzna kazdej sciany.
    6. Potem od tych osi poziomica uwazajac na pion obnizylem I nabilem deski odpowiednio 50cm nizej, wiberajac ziemie tam gdzie to konieczne. Tak samo przenioslem w dol kazda os.
    Jesli chodzi o poziom zero to od poczatku chcialem 117.2 czyli okolo 40cm wyzej niz ziemia wokolo ale jakas pinda w urzedzie zle spojrzala na mape nie uwzgledniajac spadku wzdluz dzialki oraz faktu ze garaz mam 30cm nizej niz poziom pologi domu I obnizyla mi do 116.9. Zapytalem o to geodety a on mi na to ze wlasnie sie zdziwil ze taki poziom bo 117.2 to jego zdaniem minimum. Wiec wbrew projektowi wyznaczylismy tak a w miedzyczasie bede probowal zlozyc projekt zamienny ponownie z tym poziomem. Przy odbiorze ponoc toleruja zmiany do 15cm wiec nie mozna przesadzac.

  3. #123
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    386

    Domyślnie

    Żeby nie było, że u mnie nic się nie dzieje to:
    1. Ostatnie dni w chwilach wolnych wyrównałem brzegi wykopu tak żeby całość miała te 60cm... powiem Wam, że przez glinę u mnie to wszystko były męczarnie... ale na szczęście z braku czasu robiłem to małymi kroczkami i jakoś poszło.
    2. Powstał MEGADESK tylko dla wielkich fachowców dosłownie... może przesadziłem z tą wysokością jest okolo 115cm nad ziemią blat ale po tych wszystkich wykopach jest dla moich pleców idealne, zero schylania... zginałem dziś strzemiona przez 30min... coś pięknego... ptaki śpiewają, mi się nie spieszy... super sprawa...
    3. ale żeby nie było tak pięknie musiałem też dziś rozłożyć chudziaka z suchego betonu b10... zamówiłem 1m3... bo więcej nie dałbym rady zrobić w 2 godziny... i słusznie... było ciężko... ale z tego 1m3 wyszło około 16mb więc jeszcze tylko 5-6 razy tak się przemęczę i będzie można wkładać zbrojenie...

    na zdjęciach jeszcze widać poza MEGADESK, SUPERPRZYMIAR ( wg pomysłu Łukasza budowlańca) oraz SUPERBABE konstrukcji własnej... chodź pewnie nie pionierskiej...




  4. #124
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Co do cięcia prętów to używałem głównie dużej Makity z soft-startem. Ale to tylko przy cięciu hurtem kilku(nastu) prętów na raz. Drut na strzemiona cięty był wielkimi naręczami nożycami to by się sporo namachał...

    Poza tym gites i oby tak dalej

  5. #125

    Domyślnie

    Problemów z wodą opadową nie masz?
    Nie pada u was?
    A może masz jakąś inną glinę i w Twojej woda nie stoi tylko wsiąka

    Te 2 godziny na rozłożenie chudego wynikały z czasu jego "przydatności" czy po prostu nie miałeś więcej czasu na prace?

  6. #126
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    386

    Domyślnie

    Cytat Napisał _vviktor_ Zobacz post
    Problemów z wodą opadową nie masz?
    Nie pada u was?
    A może masz jakąś inną glinę i w Twojej woda nie stoi tylko wsiąka

    Te 2 godziny na rozłożenie chudego wynikały z czasu jego "przydatności" czy po prostu nie miałeś więcej czasu na prace?
    Przez działkę przechodzą dwa dreny... chyba muszą dobrze działać bo wody nigdy jeszcze na działce nie spotkałem.. nawet krótko po deszczu... chociaż ostatnio nie było jakoś dużo opadów ale coś tam padało...

    Co do 2 godzin to masz racje, chodzi o przydatność. Dostałem info w betoniarni, że po dwóch godzinach zaczyna zasychać. Mi to co przywożą (1m3) zajmuje 2godziny dokładnie. Dzisiaj zamawiałem 2 x po jednym metrze doliczając jeszcze godzinna przerwę pomiędzy dostawami, żeby plecy zdążyły odpocząć (w tym czasie kręciłem zbrojenie).

    update z dziś:
    kolejne 32 metry bieżące rozłożone... jestem mniej więcej w połowie... reszta jutro i w poniedziałek...




  7. #127
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    386

    Domyślnie

    W poniedziałek z żoną układaliśmy suchy co przy 34 stopniach które pokazywał termometr w aucie może nie było najlepszym pomysłem... Nie mam fotek ale po tej robocie byliśmy ledwo żywi... do ułożenia został już tylko ostatni metr3. Za to wczorajszy dzień został uczczony przez nas wybornie. Przyjechali teściowie i szwagierka z chłopakiem. pracując w 4 osoby udało nam się: dokończyć strzemiona (brakujące 300 sztuk to fachowa robota szwagierki) oraz skręcić najdłuższe odcinki zbrojenia: odpowiednio 12m, 11m, 11m (Ja teść i chłopak szwagierki) i oczywiście zostały ułożone w szalunkach. Ciesze się mega bo pozostałe krótsze mam wrażenie, że będę w stanie ułożyć samemu a tutaj bez pomocy nie dałbym rady. Ogólnie wczoraj duży postęp za co jestem im niezmiernie wdzięczny! Jednak nie ma to jak kilka par rąk na budowie i aż trudniej będzie wracać przez kolejne dni do pracy solo

    Tutaj EKIPA:



    oraz efekty pracy:







    Oczywiście po wszystkim było grillowanie i wspaniałe jedzenie przygotowane przez żonę i teściową
    Ostatnio edytowane przez micbarpia ; 02-05-2018 o 07:55

  8. #128

    Domyślnie

    Brawo dla ekipy A z chudym to sam sobie robotę wymyśliłeś
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  9. #129

    Domyślnie

    Co to za podkłady pod zbrojeniem? I co ile je dawałeś?

    Na budowie chyba się dzieje bo w dzienniku pustki

  10. #130
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    386

    Domyślnie

    Daniellos, masz racje na wlasne zyczenie vviktor te podklady to kostka betonowa z castoramy o grubosci 4cm. Fajne przylega wiec mysle ze perfekcyjnie spelni swoja role fundamentow mam ponad 100mb a kostek kupilem 150. Ustawiam na oko zeby zbrojenie sie nie uginalo srednio okolo 2m. Co do ostatnich dni to troche sie rozleniwilem ale powoli sune do przodu. Dzis ukonczylm suchy na calosci. Mam juz wiekszosc zbrojenia gotowa. Jak bedzie czas dokonczyc wszystko, zwiazac zbrojenie, oganac bednarke... to w sb zalewam... zobaczymy

  11. #131

    Domyślnie

    Fajnie to wygląda, równo i w ogóle. Nie ma to jak robić dla siebie Podziwiam dokładność i walkę z chudym
    Z281 własnymi siłami czyli walczę o nasze miejsce

    Parterówka na płycie, 10cm XPS pod i 10cm EPS nad, silikat 24cm+20cm grafitu, 35cm celulozy w stropie.

  12. #132
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    386

    Domyślnie

    Dzisiaj właśnie wróciłem po 12 godzinach na budowie... ogólnie fajnie tylko zmęczenie spore... Jutro postaram się wstawić fotosy bo dzisiaj nawet nie miałem czasu zrobić. Ogólnie całe zbrojenie już prawie związane dosłownie ostatnie 2 pręty zostały ale komary tak już dawały się we znaki że odpuściłem. Na plac boje wracam jutro o 6, dokończyć wiązanie zbrojenia oraz wypuścić starter pod schody. o .8 .30 ma być beton b25 w ilości 24m3. Ostatecznie z BUDOKRUSZU. Oferta dobre choć nie tania ale ponoć jakość najlepsza w okolicy... ciekawe ile w tym prawdy... tak czy inaczej decyzja podjęta. Uczynny sąsiad pomoże mi z przyspawaniem bednarki (chciałem sam ale dziś brakowało czasu żeby się nauczyć obsługi spawarki a jutro na ostatnią chwilę za duże ryzyko próbować samemu). Taka pomoc to skarb. Ogólnie strasznie nakręcony jestem dniem jutrzejszym. Będzie to koniec jakiegoś tam pierwszego malutkiego etapu... trzymajcie kciuki

  13. #133
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    386

    Domyślnie

    Witam.Nie mam siły za dużo pisać więc w wielkim skrócie:
    Na placu byłem o 6 żeby posprawdzać zbrojenia i dokończyć starter pod schody oraz przyspawać (z pomocą sąsiada) bednarkę.
    Beton przyjechał o 8.35 zaczęliśmy zalewać około 9.
    Ja obsługiwałem pompę, teściu wibrował a żona wyrównywała do poziomu w szalunkach. Wszystko się udało!
    MAMY wylane ławy! bardzo się ciesze z tego pierwszego domkniętego etapu
    zdjęcia poniżej:




































    Ostatnio edytowane przez micbarpia ; 12-05-2018 o 21:53

  14. #134

    Domyślnie

    To mały krok dla człowieka,ale wielki skok budowy jak to powiedział jeden kosmonauta

    Gratuluję. Teraz to już górki
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  15. #135
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    386

    Domyślnie

    Hehe
    Wprawdzie zaraz zabieram sie za przegladanie wiekszej ilosci dziennikow w poszukiwaniu odpowiedzi na moje pytanie ale zadam je tez tu... jaka papa na lawe fundamentowa I czy ja zgrzewac czy tylko polozyc jak sugeruje lukasz budowlaniec? Najchetniej jakbyscie zlinkowali... ps Daniellos sprawdz wiadomosci I daj znac jak z ta lokalizacja

  16. #136

    Domyślnie

    Od razu uderz do dziennika Karstera. On jest bogaty w doświadczenia na tym polu

    PS.Wiadomości odczytane.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  17. #137
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    386

    Domyślnie

    Nie będę ukrywał, że ściągam materiały trochę po Kamil_ więc dziś poszło zamówienie na papę BITUKOP 250 s 47 , bloczki też chciałem jak najlepsze ale w naszej okolicy BETARDU nie widziałem więc skończy się na bloczkach CERTUS no i oczywiście "malowidła scienne " od ADW czyli R-W B-W i W-KL. Cały czas w głowie powtarzam sobie dla pocieszenie hasło " na fundamentach nie oszczędzaj " .... w weekend ruszam coś dalej z robotą zobaczymy też kiedy będą bloczki i reszta zamówienia... muszę jeszcze przekopać kabel z wodą i rozebrać szalunki.

  18. #138

    Domyślnie

    No w moim dzienniku znajdziesz dużo odpowiedzi, bo sam ich szukałem u kilku osób


    Ładnie to wygląda

  19. #139
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    386

    Domyślnie

    Po tygodniowym przestoju... coś tam drgnęło... przywieźli bloczki i preparaty ADW









  20. #140
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    386

    Domyślnie

    Kolejny etap: PAPA BIKUTOP podkładowa 250 (PYE PV250 S47) 40mb wczoraj sam i dzisiaj reszta 65mb z pomocą TEŚCIA.
    Papa wygodna do cięcia nożem do tapet i wydaje się być solidna. Oczywiście zgrzewana wypożyczonym palnikiem (koszt 20zł) plus butla 11kg propan butan(około 60zł),







    Ostatnio edytowane przez micbarpia ; 26-05-2018 o 20:19

Strona 7 z 19

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony