dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1

    Domyślnie wylewka anhydrytowa - dziwne pęcherze

    witam
    to mój pierwszy post który postanowiłem napisać na tym forum, ale jestem w mega kropce i muszę zasięgnąć u kogoś rady!!!
    w domu zdecydowaliśmy się na wylewki anhydrytowe ze względu na pewne problemy związane z wysokościami (każdy cm się liczył), a to było najlepsze wyjście. Wszystko było w porządku, aż do oględzin wylewek na drugi gdzie naszym oczom ukazała się wylewka pokryta pęcherzami w miejscu gdzie poprowadzone zostały rurki od ogrzewania podłogowego

    https://www.fotosik.pl/zdjecie/f683e6dd4dd339b9

    wezwany na miejsce wykonawca stwierdził, że jest to normalne i związane z tym iż rurki pokryte są jakimś smarem, który absorbuje powietrze i wylewka dopiero później się odpowietrza a nie podczas układania sztangą. Mimo jego zapewnień, że jest wszystko ok kazałem wezwać technologa z firmy KNAUF, ale podejrzewam, że jego odpowiedz będzie taka sama bo jak dzwonił przy mnie do niego to byli na "TY".
    Moje pytanie: czy ktoś spotkał się z takim czymś i czy jest to faktycznie normalne??
    dodam że tam gdzie nie ma ogrzewania podłogowego wylewka wygląda nawet ok.

    https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/...ZVHbgOryYpiuUV
    Ostatnio edytowane przez dolus81 ; 15-11-2017 o 14:16

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    No ale rozumiem że wykonawca to przejedzie szlifierką i wyrówna ew ubytki? Wtedy będzie w porządku.na razie nie jest.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    u nas nie było pęcherzy na instalacji podłogowej.
    Więc to nie jest normalne.

  4. #4

    Domyślnie

    trudno powiedzieć czy cokolwiek zrobią jeżeli technolog z Knaufa powie, że wszystko jest w normie to boję się, iż to oleją uważam tak bo już rzuciłem im propozycję czy może to trzeba przeszlifować no to wykonawca powiedział "spokojnie, podejmiemy decyzję po wizycie technologa"
    przekopałem cały internet i nigdzie nie znalazłem ani zdjęcia, ani informacji na temat takich pęcherzy
    czy Ja mogę żądać od wykonawcy albo Knaufa jakiś badań czy z tą wylewką wszystko jest w porządku??

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    https://knauf.pl/porady/wylewki-anhy...u-i-mieszkaniu
    Cytat ze strony knaufa:
    Zaletą wylewki anhydrytowej Knauf FE 50 Largo jest niemal idealnie równa i gładka powierzchnia. Płynna konsystencja wylewki anhydrytowej nadaje jej naturalne właściwości samopoziomujące, co pozwala uzyskać idealnie równe i gładkie powierzchnie.

    Pogrzeb za kartą techniczną Twojej wylewki - tam też pewnie będzie mowa o "idealnej gładkości". Reklamacja bezpośrednio do wykonawcy (pisemna) na towar niezgodny z umową. Przy czym opinia technologa z knaufa nie ma dla Ciebie znaczenia jeśli nie kupowałeś tam wylewki. Dla Ciebie knauf nie jest stroną w sprawie.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Napisz która wylewka knaufa była u Ciebie wylewana.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar termolit
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Dolnyśląsk
    Kod pocztowy
    50-062
    Posty
    134
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1
    TERMOLIT Ogrzewanie Podłogowe | Wylewki Anhydrytowe | Pianobeton | Styrobeton www.termolit.pl tel. 513 148 985

    Domyślnie

    Prześlij na priv albo na biuro [at] termolit.pl więcej zdjęć, czy wszędzie są takie pęcherze w całym domu na podłogówce? nazwę wylewki, wykonawcę, kiedy była wykonana oraz zdjęcia przygotowanego podłoża łącznie z użytymi materiałami tj. jakie rury, jakie lustro/folia na styropian pod podłogówkę, podłoże gdzie nie było rur też.
    Ostatnio edytowane przez termolit ; 16-11-2017 o 14:38
    Ogrzewanie Podłogowe | Wylewki Anhydrytowe | Pianobeton | Styrobeton
    www.termolit.pl
    tel. 513 148 985

  8. #8

    Domyślnie

    szczerze to nawet nie wiem który typ wylewki czy komponenty zostały zastosowane u Nas (wszystko przyjechało tirem, a Ja nie dostałem żadnej karty produktu) - dzwoniłem teraz do wykonawcy, ale nie odebrał będę jeszcze próbował. Umowy z wykonawcą nie mam żadnej, ale też nie zapłaciłem jeszcze za tą wylewkę ani grosza.

    Prześlij na priv albo na biuro [at] termolit.pl więcej zdjęć, czy wszędzie są takie pęcherze w całym domu na podłogówce? nazwę wylewki, wykonawcę, kiedy była wykonana oraz zdjęcia przygotowanego podłoża łącznie z użytymi materiałami tj. jakie rury, jakie lustro/folia na styropian pod podłogówkę, podłoże gdzie nie było rur też.
    jak się dodzwonię i dowiem co to za wylewka oraz pozbieram wszystkie dane, dorobię zdjęć to wszystkie informację prześle na podanego meila.
    A mają Państwo jako firma zajmująca się wylewkami co mogło się stać??

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    @dolus81 Rurki podłogówki do próby szczelności zalane są wodą, czy próba była wykonana sprężonym powietrzem?
    Bo rozumiem że jastrych zalewany był jak rurki OP były pod ciśnieniem.
    Jakiej firmy rurki OP?

    Pozdrawiam
    Cezary
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  10. #10

    Domyślnie

    z racji pytań napiszę przekrój "podłogi":
    - na beton rozłożony został styropian grafitowy SWISSPOR dach/podłoga EPS100 lambda 0,030 grubości 4 cm - dom jest podpiwniczony,
    - następnie na to rozłożone zostały płyty izolacyjne IZOROL-L pokryte folią polietylenową oraz polipropylenowa metalizowaną firmy KOTAR, EPS100 lambda 0,038 grubości 3 cm,
    - na to zostały rozłożone rurki z ogrzewania podłogowego firmy COMAP, dosyć gęsto przytwierdzone spinkami,

    Rurki podłogówki do próby szczelności zalane są wodą, czy próba była wykonana sprężonym powietrzem?
    Bo rozumiem że jastrych zalewany był jak rurki OP były pod ciśnieniem.
    Jakiej firmy rurki OP?
    próba szczelności wykonana została powietrzem, i tak to zostało pod ciśnieniem do teraz - jak dobrze pamiętam to było w granicy 6,4 bar, wykonawca nie chciał wodą ze względu na sezon i zagrożenie, iż za nim zostanie zainstalowany piec może przymrozić (piec montowany będzie przełom listopada i grudnia).
    Rurki tak jak napisałem wyżej były firmy COMAP

    GENERALNIE TO JUŻ CHCĘ WSZYSTKIM PODZIĘKOWAĆ ZA ZAINTERESOWANIEM TEMATEM

  11. #11

    Domyślnie

    acha co do wylewki to nie wiem do końca jak to jest
    wykonawca zamawia materiał u dostawcy, który dostarcza go na plac budowy tirem z naczepom trans-mix która przygotowywuje cały produkt "zgodnie z normami", komponenty oraz proporcje podobno dostają od firmy KNAUF. Dopiero we wtorek mam na budowie inspekcję wykonawcy, dostawcy i gościa z KNAUFa i wtedy mam dostać kartę produktu i będę wiedział co tak naprawdę jest wylane u mnie - raczej to nie będzie taka typowa wylewka jak proponuje KNAUF pakowane w workach (chyba!?)

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Tak dopytywałem o te sprężone powietrze w rurkach OP bo na zdjęciu wygląda jakby przepuszczały powietrze i tworzyły pęcherzyki w niezwiązanej jeszcze wylewce. Ale to chyba niemożliwe.
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  13. #13

    Domyślnie

    cezar.pl jest to raczej niemożliwe bo to zdjęcie jest tylko kawałka podłogi, a efekt bąbelków jest prawie wszędzie gdzie są rurki czyli ok. 75 m2 i efekt jest dosyć równomierny jakby z jednej i drugiej strony rurki zlokalizowane były pęcherze

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar termolit
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Dolnyśląsk
    Kod pocztowy
    50-062
    Posty
    134
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1
    TERMOLIT Ogrzewanie Podłogowe | Wylewki Anhydrytowe | Pianobeton | Styrobeton www.termolit.pl tel. 513 148 985

    Domyślnie

    Cytat Napisał dolus81 Zobacz post
    jak się dodzwonię i dowiem co to za wylewka oraz pozbieram wszystkie dane, dorobię zdjęć to wszystkie informację prześle na podanego meila.
    A mają Państwo jako firma zajmująca się wylewkami co mogło się stać??
    są dwie kwestie, które mogły na to wpłynąć, natomiast, aby je określić proszę podanie danych o które prosiłem.
    Ogrzewanie Podłogowe | Wylewki Anhydrytowe | Pianobeton | Styrobeton
    www.termolit.pl
    tel. 513 148 985

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał termolit Zobacz post
    są dwie kwestie, które mogły na to wpłynąć, natomiast, aby je określić proszę podanie danych o które prosiłem.
    dziękuję za zainteresowanie - jutro uporządkuję zdjęcia, pozbieram wszystkie dane, tylko z rodzajem tej wylewki będzie problem, gdyż dopiero we wtorek będę miał kartę produktu od dostawcy po inspekcji na budowie, bo wykonawca mówi tylko, że jest to wylewka KNAUFa

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar termolit
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Dolnyśląsk
    Kod pocztowy
    50-062
    Posty
    134
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1
    TERMOLIT Ogrzewanie Podłogowe | Wylewki Anhydrytowe | Pianobeton | Styrobeton www.termolit.pl tel. 513 148 985

    Domyślnie

    Cytat Napisał dolus81 Zobacz post
    dziękuję za zainteresowanie - jutro uporządkuję zdjęcia, pozbieram wszystkie dane, tylko z rodzajem tej wylewki będzie problem, gdyż dopiero we wtorek będę miał kartę produktu od dostawcy po inspekcji na budowie, bo wykonawca mówi tylko, że jest to wylewka KNAUFa
    Dzięki za zdjęcia i informację na maila, natomiast, aby inne osoby miały wiedzę co się mogło stać, poniżej przesyłam wiadomość, którą wysłałem do dolus81 na maila.

    Sprawa jest prosta i do spokojnego wyprowadzenia - wystarczy zeszlifować delikatnie np. columbusem pęcherzyki i nic więcej z posadzką dziać się nie będzie.

    Ślady na posadzce to pęcherzyki powstałe podczas wyparcia powietrza uwięzionego wokół instalacji poprzez jastrych anhydrytowy, bezpośrednim powodem może być środek smarujący użyty przy produkcji rury lub jej sposób montażu, w tym konkretnym przypadku po obejrzeniu zdjęć i materiałów, jest to środek smarujący rury, nic z posadzką dziać się nie będzie, proszę tylko ją lekko zeszlifować
    Pozdrawiam
    Łukasz Termolit
    Ostatnio edytowane przez termolit ; 18-11-2017 o 18:06
    Ogrzewanie Podłogowe | Wylewki Anhydrytowe | Pianobeton | Styrobeton
    www.termolit.pl
    tel. 513 148 985

  17. #17

    Domyślnie

    Łukasz Termolit bardzo dziękuję za odpowiedź oraz potwierdzenie tego co mówił wykonawca mam jeszcze dwa pytania - często się tak dzieje bo nikt czegoś takiego nie widział (kierownik budowy, wykonawca instalacji itp.), a wykonawca powiedział, że to jego drugi raz, i czy mogę być spokojny, że powietrze zeszło całkowicie czy jakaś część mogła pozostać w wylewce pogarszając jej właściwości przewodzenia?

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    jeśli budujesz ogrzewanie podłogowe na międzynarodowej stacji kosmicznej i od tego zależy życie kosmonautów - należało by zrobic odwiert. W innym przypadku bym odpuscił.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    jeśli budujesz ogrzewanie podłogowe na międzynarodowej stacji kosmicznej i od tego zależy życie kosmonautów - należało by zrobic odwiert. W innym przypadku bym odpuscił.
    fajne porównanie

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    liczyłem na brak poczucia humoru i śmiertelne obrażenie się

    Pozdrawiam .

    PS
    Największe stresy przed Tobą. Wykończeniówka potrafi zabic. Oszczędzaj siły....
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony