dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jolprzem

    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    8

    Domyślnie

    cześć! zawsze chciałam się budować i przymierzam się już do tego od jakiegoś czasu. ostatnio zaproponowano mi zakup szeregówki ( działka oczywiście mała , ale to bez znaczenia 4ary)stan ma być zamknięty bez c.o ,podłóg,kafelek i tzw.białego montażu cena 250000 zł. ma być zrobione : ogrodzenie , chodniki, taras, rynny miedziane, dachówka ceramiczna, okna drewniane mahoń (dwuszczelinowe), brama garażowa na pilota, ściany do malowania, lektryka , kanalizacja i wszystkie pozwolenia oczywiście z projektem . czy mógłby mi ktoś powiedzieć czy ta cena jest mocno zawyżona? ile kosztuje wybudowanie takiego domku ok.120 m (podpiwniczony , garaż na 2 samochody), bo nie wiem czy warto się w to pakować czy lepiej sobie budować samemu?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    TO zalezy w jaki sposob bedzie prowadzona budowa i ile zrobisz sam. Cena m2 z bialym montazem moze wyniesc 1500-2200 PLN w zaleznosci od standardu, wrunkow na dzialce itp.

  3. #3

    Domyślnie

    wszystko zależy od wielu rzeczy: od lokalizacji, sposobu budowy, finansowania. Osobiście odradzam wszelkie szeregówki i bliźniaki. Tylko i wyłącznie wolnostojący, chociażby mniejszy, czy w gorszej lokalizacji.

  4. #4

    Domyślnie

    wszystko zależy od wielu rzeczy: od lokalizacji, sposobu budowy, finansowania. Osobiście odradzam wszelkie szeregówki i bliźniaki. Tylko i wyłącznie wolnostojący, chociażby mniejszy, czy w gorszej lokalizacji.

  5. #5

    Domyślnie

    Pamientajmy równiez o cenie działki, mediach, ogrodzeniu itp.
    Ja również jestem za domem wolnostojącym ale i tak najczęściej zwycięża rachunek ekonomiczny.
    Pozdrawiam (za miesiąc właściciel wolnostojącego domu --> i zacznie się remont )

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jolprzem

    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    8

    Domyślnie

    też bym wolała wolnostojący , ale ceny działek są koszmarne w mieście , a wyprowadzka za miasto przy dwójce dzieci w wieku szkolnym wydaje mi się trochę uciążliwa.na razie postanowilośmy zostać w mieście .ten dom tak się po prostu przytrafia, chociaż nie jest to jakaś okazja nadzwyczajna. chciałam wiedzieć jakie są ceny takiej budowy , o ile jest tańszy szereg od wolnostojącego?co może być w standardzie za 1500zł za metr a co za 2200zł.z tego co się dowiadywałam cena działki na tym osiedlu waha się w granicach 35 tys.(oczywiście małej)

  7. #7

    Domyślnie

    Poszukaj dobrze, może jednak znajdziesz działkę w dzielnicach obrzeżnych za niską cenę? Wszędzie są modne dzielnice i ceny b.wysokie. Te mniej modne za chwilę zrobią się prestiżowe i wtedy za małe pieniądze będziesz mieszkała w elitarnej dzielnicy.
    My kupiliśmy działkę w dzielnicy o złej sławie, ale za nieduże pieniądze. W chwili obecnej, ta część dzielnicy robi się coraz bardziej atrakcyjna. Kto wie co będzie za 2-3 lata?

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jolprzem

    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    8

    Domyślnie

    pewnie to i racja tylko te mało popularne dzielnice też są drogie . ta dzielnica , dgzie chcemy kupić dom jest już u schyłku popularności lbo i nawet jej sława już przebżmiała i to jest kompletne obrzeże miasta , co prawda nie dużego . mój problem polega jeszcze na tym ,że cała budowa byłaby tylko moim zajęciem , od pierwszego do ostatniego gwoździa . a pracując w różnych godzinach i mając dwójkę dzieci wygodniej byłoby mi ( tak myślę) kupić dom.mamn już pewne doświadczenie w tej kwestii, bo wybudowałam domek(8xna działce letniskowej.niestety taki mamy podział ról jeden zarabia , a drugi zajmuje się wszystkim innym . mam teraz tylko smyrawki czy to nie jest dużo za dużo , bo że trochę musi być to mamn świadomość .tylko ile???

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jolprzem

    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    8

    Domyślnie

    to jeszcze razja zrobiłam kilka strasznych błędów , bardzo przepraszam , ale szybciej nacisnęłam wyślij niż przeczytałam sorry

  10. #10

    Domyślnie

    Ja też nie mam czasu i kasy na działkę, przyłącza, budowanie, wykańczanie itp. Dlatego też znaleźliśmy 15-sto letni dom za 190 tys. (powierzchnia 200 m całkowitej, działka 600 m). Z kosztami zakupu wyjdzie ok 200 tys. Zamieszkamy prawie od razu (pomalować, kupić meble do kuchni) a z biegiem dni będziemy unowocześniać. Rozwiązanie ma swoje wady i zalety jak każde, ale decyzja zapadła --> do notariusza idziemy jeszcze w tym roku a wprowadzamy się mniejwiecej w lutym.

    Pozdrawiam.

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: zachtomasso dnia 2002-11-15 16:20 ]</font>

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony