dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 29 z 32
Pokaż wyniki od 561 do 580 z 634

Temat: Kinetic 250

  1. #561

    Domyślnie

    ....Valloxa .... JAkby jaka przecena gdzieś była, to kupię mimo że budowa domu jeszcze nie ruszyła
    co prawda wpis z lutego ale

    Jest promocja na sprzety powystawowe niestety w danii
    http://venti.dk/ventilation/ventilat.../venti-outlet/

  2. #562

    Domyślnie

    Potrzebuję Waszej pomocy :

    Otóż używam w domu rekuperator Kinetic B (z bypassem, bez czujnika wilgotności, ta wersja softu w której pomylone jest tłumaczenie "wł/wył") i od jakiegoś czasu chyba padł sterownik ponieważ cały czas włącza się w trybie osuszania. W ustawieniach mogę zmienić tryb osuszania na wyłączony ale prawie natychmiast przełącza się ponownie na tryb osuszania (na wyświetlaczu przestawiam na "off" i natychmiast przeskakuje na "on"). Oczywiście nie da się używać takiego rekuperatora , który cały czas pracuje na 100%.

    U siebie mam skonfigurowany ten rekuperator do pracy z zewnętrznym czujnikiem CO2 i na odpowiedni zacisk podaję sygnał sterowania (chyba 0-10v - chyba się to nazywa "control mode 2").

    Przed awarią pozwalało to sterować nim płynnie w określonym zakresie ale teraz nie reaguje na nic poza sygnałem włączenia (po zwarciu określonych styków włącza się od razu na 100% i nie reaguje na sygnał sterujący). Nie zmienia się nic nawet po zmianie trybu sterowania na "zwykły" (control mode 1) - z zadanymi godzinami w jakich ma pracować z określoną wydajnością.

    Resetowanie do fabrycznych nie pomogło.

    Czy ktoś z Was ma pomysł jak to naprawić ?

  3. #563
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pawelek321

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    suwalki
    Posty
    176

    Domyślnie

    Cześć.
    Jest tu jakiś użytkownik centrali kinetic advance s? https://ventaxia.lindab-polska.pl/pl...je-ogolne.html
    Można go nabyć za nieco ponad 6000zł. W porównaniu do wersji 250 ma modulowaną nagrzewnicę 2kW oraz max wydajność 350.
    Dla zimnych Suwałk chyba lepiej kupić urządzenie z nagrzewnicą?

  4. #564

    Domyślnie

    W tych pieniądzach kupisz też IZZi 300 ERV i zmieścisz się w zakładanym budżecie nawet dokupując do niego nagrzewnicę, której akurat ten model nie posiada.
    Oba urządzenia są tak samo głośne.
    Izy natomiast ma:
    - wymiennik odzyskujący wilgoć
    - wentylatory znanego producenta
    - lepsze filtry powietrza

    Oba te urządzenia miałem w rękach.

  5. #565
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pawelek321

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    suwalki
    Posty
    176

    Domyślnie

    Interesowałem się centralą IZZI 300. Kupuje na dofinansowanie, a ta centrala niestety nie spełnia wymagań.
    Kinetic advance to niezbyt pewny sprzęt? Lepiej dołożyć do np wanasa?

  6. #566

    Domyślnie

    Kinetic jest pewny.
    Jest głośny (to cecha każdej małej/kompaktowej centrali)
    Trzeba dać dobry tłumik.
    Poza tym, nie ma większych wad.
    Filtry F7 jakbyś chciał, to już tylko jako dodatkowa skrzynia filtracyjna.

  7. #567
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ja mam Kinetica 250, bez tłumików i nie słychać nic przy 30, 50%, dopiero powyżej 70% wydajności w cichym domu (nocą) można usłyszeć szum z anemostatów.
    Centrala zamkniętą w szafce w pom. technicznym.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #568

    Domyślnie

    Ile masz mb kanału elastycznego pomiędzy centralą a skrzynkami?

  9. #569
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    6-8m
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  10. #570

    Domyślnie

    8 mb elastycznej rury nazywasz brakiem tłumików?
    Nawet najtańsza elastyczna rura, w takiej długości to całkiem przyzwoity tłumik.

  11. #571
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    W takim razie głośnośc nie jest jakimś problemem, skoro bezkosztowo można sobie z nią poradzic.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  12. #572
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.918

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    W takim razie głośnośc nie jest jakimś problemem, skoro bezkosztowo można sobie z nią poradzic.
    Pod warunkiem, że ma się miejsce. U mnie od reku (izzi) do skrzynek to ok 1,5m sonodeca. Oby nie za mało ...;/

  13. #573
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pawelek321

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    suwalki
    Posty
    176

    Domyślnie

    To chyba zdecyduje się na kinetic advance.
    Filtry wystarczą mi najsłabsze, bo u mnie brak smogu.
    Sama centrala kosztuje najtaniej jak znalazłem 6058zł. Za 450zł można dokupić moduł wifi. Warto mieć takie sterowanie? Centrala będzie w piwnicy, przez którą przechodzę kilka razy dziennie.
    Centrala ta z wyjściami na 125 poradzi sobie z 7x63 nawiew i 6x63 wywiew? Czy lepiej zrobić 6 do 6? Jakie w swoich centralach montowaliście rozdzielacze?
    Póki co nie potrafię znaleźć pasujących rozdzielaczy.

  14. #574

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Pod warunkiem, że ma się miejsce. U mnie od reku (izzi) do skrzynek to ok 1,5m sonodeca. Oby nie za mało ...;/
    Ja mam metr

  15. #575
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.918

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Ja mam metr
    I jakie wrażenia? Masz odczucie...że za mało czy jest OK?

  16. #576
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    No wiesz, pandzik jeszcze nie mieszka, a jak pamiętam, w pustym domu, bez drzwi, bez szafki na reku dźwięk rozchodził się zupełnie inaczej.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  17. #577
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.918

    Domyślnie

    https://cennik.peflex.pl/static//att...1_28906071.pdf
    Sądząc po tej tabelce, lepiej mieć dwa metry niż jeden a najlepiej trzy. Tylko qrka nie mam gdzie tego upchnąć.

  18. #578

    Domyślnie

    Nie mieszka i nie ma reku... Jak sie upre to moge zrobic jakąś petle nad reku. Ale udów nie zrobie bo skrzynki mam zaraz nad/za reku. Nie pomyslałem o tym.

  19. #579

    Domyślnie

    Bawił się ktoś z podłączaniem rekuperatora do "inteligentnego domu"?

    W planach mam podłączenie reku pod kostkę wifi Shelly (12-24V) dokładnie taka:
    https://allegro.pl/oferta/shelly-1-v...pak-8029533160

    która będzie uruchamiana czujnikiem wilgotności w toalecie. Oraz pod Sonoffa dzięki któremu będę mógł włączyć i wyłączyć reku (grille/ogniska).

    Jak z drugą opcją nie mam problemu, bo Sonoff będzie na kablu zasilającym, tak z drugą nie do końca wiem i wolę się poradzić

    Podpiąć go pod S/W1, czy SW4, czy P1?
    Ta kostka musi dawać ciągły prąd? czy wystarczy chwilowe (jak dzwonek)?
    Bistabilny czy monostabilny?

    Ktoś poradzi?
    Ostatnio edytowane przez daamiann88 ; 30-09-2020 o 18:17
    Stary dom z poddaszem przerobiony na parterówkę 100m2 / Styro ściany - 5cm / Sufit - 30-40cm wełny 0,44 / Podłoga - perlit 30/40cm / Immergas Terra 2f 28kW / Podłogówka / Rekuperator Kinetic 250 / Według "ciepło właściwe" 5,5kW

  20. #580

    Domyślnie

    Również muszę się w końcu zając dodatkowym sterowaniem tego reku. Oprócz możliwości zdalnego wyłączania urządzenia (kopciuchy) chciałbym również powiązać Kinetica z okapem bo jak go włączę straszne podciśnienie robi się w domu.
    Wyobrazam sobie to tak ze w momencie uruchomienia okapu, nawiew reku przełączał się na 100%. HA to ogarnie tyko kwestia jego integracji reku. Udało się komuś coś takiego ??
    I jeszcze jedno. Czy ktoś robił dodatkowa skrzynke filtracyjna (G5+G7) na filtrach kieszeniowych ? Czy nasz reku, mający jednak bardzo lichy spręż, to uciągnie ?

Strona 29 z 32

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony