dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 19 z 32
Pokaż wyniki od 361 do 380 z 634

Temat: Kinetic 250

  1. #361
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar St@nley
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    woj. mazowieckie
    Posty
    645

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Po co Viessmana ? Przeciez to Brink
    Alnor też Brink jakby nie patrzeć.

  2. #362

    Domyślnie

    Ja tam ze swojego Kinetica jestem zadowolony mimo tego, że czujnik powietrza nawiewanego nie pokazuje poprawnej temperatury. (ale nigdy bym się o tym nie dowiedział, gdybym nie zagłebił się w ten wątek). Teraz na dworze jest - 5 stopni. Powietrze w najdalszym anonmostacie 18,3 stopnia.
    Z soboty na dzielę ma być fajny mrozik ok -10 to zdam raport. Uważam, że nie koniecznie trzeba spisywać Kinetica na straty.

    Przypadek Kolegi Kaszpira jest ciekawy, ponieważ dwa rekuperatory nie działały poprawnie dlatego też nie wykluczam innej przyczyny niepoprawnego działania aniżeli sam rekuperator.

    Rekuperator Vut mini ma całkiem inną sprawność.
    Dom parterowy 100m2, porotherm 24 + 20 cm 0,033, podłoga 12 cm, strop drewniany 35 cm wełny, Piec Immergas Victrix 12 kw, okna 3 szyby, Rekuperator Kinetic 250
    Instalacja fotowoltaiczna: Growatt 3000 MTL, 11 paneli mono Maysun 315 W - 3,465 kWp
    Sezon od 6.2017-6.2018 - 703 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1
    Sezon od 6.2018-6.2019 - 693 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1

  3. #363

    Domyślnie

    Cytat Napisał meczesiu Zobacz post
    Ja tam ze swojego Kinetica jestem zadowolony mimo tego, że czujnik powietrza nawiewanego nie pokazuje poprawnej temperatury. (ale nigdy bym się o tym nie dowiedział, gdybym nie zagłebił się w ten wątek). Teraz na dworze jest - 5 stopni. Powietrze w najdalszym anonmostacie 18,3 stopnia.
    Z soboty na dzielę ma być fajny mrozik ok -10 to zdam raport. Uważam, że nie koniecznie trzeba spisywać Kinetica na straty.

    Przypadek Kolegi Kaszpira jest ciekawy, ponieważ dwa rekuperatory nie działały poprawnie dlatego też nie wykluczam innej przyczyny niepoprawnego działania aniżeli sam rekuperator.

    Rekuperator Vut mini ma całkiem inną sprawność.
    No i mnie -10 na dworzu a nawiew +6 stopni ?

    Czy zadowolony ? NIE ...

    Zamiast przywieźć nowy reku , całkowicie sprawdzony i przetestowany dostałem gorszy od poprzedniego , z źle działajacymi czujnikami i całkowicie nie działającym z tego powodu ukłądem antymrożeniowym i oczywiście firma idzie w zaparte że calkowicie nowy i sprawdzony i przetestowany ...

    Jak tak ma wyglądać "całkowicie przetestowany i sprawdzony i nowy" to szczerze mówiąc nie chce takiego rekueperatora i nic nie mieć wspólnego z tą firmą i jej serwisem ..

    Być może mam pecha , być może jest jakis powód czemu u mnie źle działa , ale jak dotąd nikt nie mógł mi tego powiedzieć

    Gdyby problem był źe jest duże zimniejsze powietrze na anemostatach to bym wiedział że wina instalacji , ale problem z niską temp nawiewu jest już na samym rekueperatorze ..

    Żałuję jedynie że pierwszy rekuperator reklamowałem. Myślałem że naprawią i wróci. Gdybym wiedział że mnie tak urządzą to zapewne bym olał gwarancję , rozebrał na części , wszystko uszczelnił , wymienił uszczelki i zapewne problem by zniknął , bo jak dla mnie jest ciągle jakaś nieszczelność w samym rekueperatorze bo przykładając rękę do obudowy czuję że wieje z obudowy i słychać świst ...

    Ja obsrtawiam że ze względu że nawiew jest zaraz przy wywiewie a wejscie czerpni zaraz przy wyjściu na wyrzutnie to tam mogą byc nieszczelniości ktore powodują zalewanie wymiennika i potem zamrażanie.
    Ale ja nie jestem od tego , od tego jest serwis ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  4. #364

    Domyślnie

    Czego ty oczekiwałeś?

    Urządzenie jest produkowane w GB (koszty pracy)
    Ściągane do PL (koszty transportu)
    Sprzedawane w sklepach internetowych (minimalna marża)
    I dalej ma jedną z najlepszych cen, jeśli się spojrzy na komponenty z jakich jest wykonane.
    Myślałeś że kupisz Mercedesa i będziesz brylował w wątku Thessli, jak to ludzie przepłacili za Polskie konstrukcje?

    Nie widziałem, by w wątku o LUNIE ktokolwiek wylewał tyle jadu, że to urządzenie to g...o.
    Jakoś wszyscy kupowali je świadomie.

    Thessla też idealna nie jest.

    Chcąc kupić rekuperator który nie cieknie i nie zamarza trzeba mieć w kieszeni pięciocyfrową kwotę.

  5. #365
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.293

    Domyślnie

    Cytat Napisał meczesiu Zobacz post
    Ja tam ze swojego Kinetica jestem zadowolony mimo tego, że czujnik powietrza nawiewanego nie pokazuje poprawnej temperatury. (ale nigdy bym się o tym nie dowiedział, gdybym nie zagłebił się w ten wątek). Teraz na dworze jest - 5 stopni. Powietrze w najdalszym anonmostacie 18,3 stopnia.
    Z soboty na dzielę ma być fajny mrozik ok -10 to zdam raport. Uważam, że nie koniecznie trzeba spisywać Kinetica na straty.

    Przypadek Kolegi Kaszpira jest ciekawy, ponieważ dwa rekuperatory nie działały poprawnie dlatego też nie wykluczam innej przyczyny niepoprawnego działania aniżeli sam rekuperator.

    Rekuperator Vut mini ma całkiem inną sprawność.
    Teraz na dworze jest -11. Czujniki na króccach pokazują nawiew 16,5 wywiew 17,6, czerpnia -7,4. W domu 22,5. Czujnik w reku -2, 18. Tryb przeciwzamrożeniowy 25%.
    Ostatnio edytowane przez cob_ra ; 23-02-2018 o 06:12
    Pozdrawiam,
    Marek
    Gryf-domowe klimaty
    P.u. 98.25m²+garaż 18.01m².OP 100%PC WPS 6k1, DZ 2x90m,WM,OZC(asolt)EAH:62,5kWh/m2rok,ΦHL:3640W, QH:6379 kWh/rok, Grzanych podłóg~98m2,kubatura 265m3
    PV 8,69, azymut 240st, dach 23st.
    cwu~80-100kWh msc.
    2017-2379kWh
    2018-2089kWh
    2019-2375kWh
    2020-2384kWh
    2021-1896kWh
    2022-1785kWh
    2023-1823kWh

  6. #366

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Czego ty oczekiwałeś?.
    Że będzie działał prawidłowo.

    Dziś u mnie -14 stopni , nawiew -2 stopnie ..
    Układ natymrożeniowy wogóle się nie uruchomił a czujnik pokazuje temp +1 stopień ...

    Tak jak pisałem kilka lat temu tez miałem rekueperator Kinetica , tyle że w wersji bez bypassu i na rynek angielski (Sentinel) . problemów nie było ..
    Teraz patrząc jak jest to wykonane i złożone stwierdzam że nie ma żadnej kontroli i nic niczego nie sprawdza. Na linii montazowej kleją (oszczędnie) , montują byle jak , byle szybko i do kartonu i na sprzedaż. Jak ma ktoś szczęście to trafi na taki który będzie miał prawie dobrze skalibrowane czujniki i lepiej sklejony , z lepszymi uszczelkami i będzie ok.

    Ja widać mam pecha i mocno się zraziłem do tego producenta jak ich serwisu. Z tego co wywnioskowałem z kontaktu te produkty sa traktowane po macoszemu i dystrybutorowi zbytnio nie zależy ..

    Dla mnie urządzenie które wychodzi nie sprawne , nie przetestowane z linii producenta całkowicie skresla dla mnie takiego producenta ...
    Serwis który nie potrafi dokładnie zdiagnozować urządzenia i jego naprawić też skreśla takiego producenta , bo dla mnie po prostu gwarancja jest wtedy "iluzją" ..

    Dla mnie po opinie jednego z użytkowników Kinetic to taka droższa "Luna". Jak samodzielnie się uszczelni (sklei) obudowę , wymieni uszczelki na nowe , znajdzie wszelkie nieszczelności to można liczyć na dobry reku w dobrej cenie ...

    No chyba że ktoś ma szczescie i trafi na taki przyzwoicie wykonany i złożony , gdzie nie oszczędzali na kleju i uszczelkach a sam montaż był staranny.

    W niedzielę pakuje to cholerstwo , w poniedziałek kurier zabiera do fabryki
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  7. #367

    Domyślnie

    Cytat Napisał meczesiu Zobacz post
    Ja tam ze swojego Kinetica jestem zadowolony mimo tego, że czujnik powietrza nawiewanego nie pokazuje poprawnej temperatury. (ale nigdy bym się o tym nie dowiedział, gdybym nie zagłebił się w ten wątek). Teraz na dworze jest - 5 stopni. Powietrze w najdalszym anonmostacie 18,3 stopnia.
    Z soboty na dzielę ma być fajny mrozik ok -10 to zdam raport. Uważam, że nie koniecznie trzeba spisywać Kinetica na straty.

    Przypadek Kolegi Kaszpira jest ciekawy, ponieważ dwa rekuperatory nie działały poprawnie dlatego też nie wykluczam innej przyczyny niepoprawnego działania aniżeli sam rekuperator.

    Rekuperator Vut mini ma całkiem inną sprawność.
    pomimo fatalnej decyzji o umieszczeniu reku na nieogrzewanym strychu, co powoduje bardzo często wchodzenie w tryb rozmrażania wymiennika, również jestem na razie zadowolony z tego reku. w domu mam ok. 18 stopni, wg reku temp. wywiewana to 16 a temp. na anemostacie najniższą zaobserwowałem ok 14.5 stopnia...
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

  8. #368

    Domyślnie

    Gdzie Wy odczytujecie temperaturę z czujników reku? Jest jakieś ukryte menu? Jest to opisane w instrukcji czy przeoczyłem?
    Stary dom z poddaszem przerobiony na parterówkę 100m2 / Styro ściany - 5cm / Sufit - 30-40cm wełny 0,44 / Podłoga - perlit 30/40cm / Immergas Terra 2f 28kW / Podłogówka / Rekuperator Kinetic 250 / Według "ciepło właściwe" 5,5kW

  9. #369
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał St@nley Zobacz post
    Alnor też Brink jakby nie patrzeć.
    Wiem. A jest tanszy
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  10. #370
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał daamiann88 Zobacz post
    Gdzie Wy odczytujecie temperaturę z czujników reku? Jest jakieś ukryte menu? Jest to opisane w instrukcji czy przeoczyłem?
    Na 5s wciskasz ^ i * i masz dostep do menu serwisowego.
    Pierwsze 4 ekrany to predkosc obrotowa wentyli i temperatury nawiewu i wywiewu.
    Dalej czarna magia

    Wychodzisz przez ^
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  11. #371

    Domyślnie

    Sprawdziłem temperatury z czujnika reku... na dworze -5,5C, reku pokazuje -3C (pewnie powietrze ogrzewa się o te 2C w kanale na strychu), natomiast temperatura z domu to 21C, i tutaj się zgadza niemalże idealnie bo jest 21,5C.
    Stary dom z poddaszem przerobiony na parterówkę 100m2 / Styro ściany - 5cm / Sufit - 30-40cm wełny 0,44 / Podłoga - perlit 30/40cm / Immergas Terra 2f 28kW / Podłogówka / Rekuperator Kinetic 250 / Według "ciepło właściwe" 5,5kW

  12. #372

    Domyślnie

    U mnie dzisiaj tak Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180223_062751.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	76,8 KB
ID:	407983 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180223_062830.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	77,3 KB
ID:	407984
    Na czujniku nawiewu w pokoju 17,2


    Kaszpir u Ciebie wygląda tak jakby powietrze mieszało się z tym z dworu i w ogóle nie przechodziło przez wymiennik, albo jest duża nieszczelność i powietrze z dworu w jakiś sposób dostaje się do powietrza nawiewanego.
    Dom parterowy 100m2, porotherm 24 + 20 cm 0,033, podłoga 12 cm, strop drewniany 35 cm wełny, Piec Immergas Victrix 12 kw, okna 3 szyby, Rekuperator Kinetic 250
    Instalacja fotowoltaiczna: Growatt 3000 MTL, 11 paneli mono Maysun 315 W - 3,465 kWp
    Sezon od 6.2017-6.2018 - 703 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1
    Sezon od 6.2018-6.2019 - 693 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1

  13. #373

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Myślałeś że kupisz Mercedesa i będziesz brylował w wątku Thessli, jak to ludzie przepłacili za Polskie konstrukcje?
    Thessla kosztuje dokładnie 1700 zł drożej.
    Warto było oszczędzać?

    Wymiennik krzyżowy...
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  14. #374
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Co "wymiennik krzyzowy" ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  15. #375

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Co "wymiennik krzyzowy" ?
    Archaiczne rozwiązanie wymiennika ciepła opisany w aukcji poniżej:
    http://allegro.pl/oxy-centrala-rekup...131598043.html
    "• wymiennik krzyżowy przeciwprądowy - odzysk do 92%,"
    Jeśli krzyżowy to nie przeciwprądowy, bo to dwie różne konstrukcje.
    Niestety szukając Googlami obrazków wnętrza tego rekuperatora nie znalazłem żadnych zdjęć wnętrza.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  16. #376
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Czyli standardowo, "nie znam sie, ale sie wypowiem"
    Tam jest RS160

    Przeciez wiadomo, ze skoro podane jest 92% to nie może byc krzyżowy...
    Ja naprawde nie widze potrzeby wydawania 2k wiecej na rekuperator...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  17. #377

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Czyli standardowo, "nie znam sie, ale sie wypowiem"
    Tam jest RS160

    Przeciez wiadomo, ze skoro podane jest 92% to nie może byc krzyżowy...
    Ja naprawde nie widze potrzeby wydawania 2k wiecej na rekuperator...
    Producent się nie chwali, a sprzedawca jak byk pisze że krzyżowy. Rzekome 92% sprawności wymienników krzyżowych to standard w materiałach reklamowych producentów przestarzałych urządzeń.

    Rzeczywiście nie ma sensu wydawać więcej jeśli wszystko działa. A co jeśli nie działa?
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  18. #378
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    Producent się nie chwali, a sprzedawca jak byk pisze że krzyżowy. Rzekome 92% sprawności wymienników krzyżowych to standard w materiałach reklamowych producentów przestarzałych urządzeń.

    Rzeczywiście nie ma sensu wydawać więcej jeśli wszystko działa. A co jeśli nie działa?
    Gdzie Ty widzisz, ze pisze "krzyżowy " ???
    Pokaż mi jakikolwiek matetial reklamowy reku, ktory ma faktycznie krzyzowy wymiennik, a producent podaje 92%

    Czy Airpack dzialal poprawnie U WSZYSTKICH jego uzytkownikow ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  19. #379

    Domyślnie

    http://ventaxia.lindab.com.pl/pl,pro...je-ogolne.html

    Cytuje:
    "Wymiennik ciepła jest urządzeniem przeciwprądowym..."
    Stary dom z poddaszem przerobiony na parterówkę 100m2 / Styro ściany - 5cm / Sufit - 30-40cm wełny 0,44 / Podłoga - perlit 30/40cm / Immergas Terra 2f 28kW / Podłogówka / Rekuperator Kinetic 250 / Według "ciepło właściwe" 5,5kW

  20. #380

    Domyślnie

    Cytat Napisał meczesiu Zobacz post

    Kaszpir u Ciebie wygląda tak jakby powietrze mieszało się z tym z dworu i w ogóle nie przechodziło przez wymiennik, albo jest duża nieszczelność i powietrze z dworu w jakiś sposób dostaje się do powietrza nawiewanego.
    Wiesz nie chce gdybać bo przypuszczam że sa nieszczelności boi słuchać świst z obudowy i jak przyłoży się rękę od dołu obudowy to też czuć.
    Rekuperator przyjechał z fabyki niby całkowicie przetestowany i w 100% sprawny , ale to jedna wielka ściema.
    U mnie -14 na zewnatrz a w menu diagnostycznym +2 stopnie no i odczywiście system antyzamrożeniowy nie działa.
    tak cudownie przetestowany i sprawdzony ...

    Jak były temperatury plusowe to nawiew miałem od 12 do nawet 17 stopni ..

    Co do czerpni i wyrzutni to już tyle razy kombinowałem , nawet dawałem nowe przewody i nic to nie dawało ...

    Wywiew z pomieszczeń 22 stopnie !!! na centrali a nawiew do pomieszczeń -2 stopnie .
    Zapewne cały wymiennik zamrożony ...

    Ja mam już dość i nie chce mieć już nic wspólnego z produktami marki Vent-Axia.
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 23-02-2018 o 11:33
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

Strona 19 z 32

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony