dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 27 z 32
Pokaż wyniki od 521 do 540 z 634

Temat: Kinetic 250

  1. #521

    Domyślnie

    Tylko tak informacyjnie ...

    Wymiana u mnie rekuperatora na inny (Alnor) rozwiązała całkowicie problem. Odzysk bardzo dobry , system antyzamrożeniowy działa poprawnie a woda z wymiennika jest dobrze odprowadzona.
    Więc widać chyba miałem 2 x pecha i tamte rekuperatory nie "polubiły" naszego domu ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  2. #522

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Tylko tak informacyjnie ...

    Wymiana u mnie rekuperatora na inny (Alnor) rozwiązała całkowicie problem. Odzysk bardzo dobry , system antyzamrożeniowy działa poprawnie a woda z wymiennika jest dobrze odprowadzona.
    Więc widać chyba miałem 2 x pecha i tamte rekuperatory nie "polubiły" naszego domu ...
    Na który model sie zdecydowales? Kupiles bezposrednio od nich w siedziebie w Woli Mrokowskiej?

    Ja sie waham miedzy kinetic 250 a Alnor Minstair 250.

  3. #523

    Domyślnie

    Cytat Napisał PeterE46 Zobacz post
    Na który model sie zdecydowales? Kupiles bezposrednio od nich w siedziebie w Woli Mrokowskiej?

    Ja sie waham miedzy kinetic 250 a Alnor Minstair 250.
    Wybrałem mniejszy model 250. Kupiłem przez internet.
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  4. #524
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kuusamo

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Gdynia
    Posty
    204

    Domyślnie

    Możesz podesłać kilka zdjęć zamontowanej jednostki? Też chyba kupię ten rekuperator - może warto założyć nowy wątek na forum?

  5. #525

    Domyślnie

    Cytat Napisał kuusamo Zobacz post
    Możesz podesłać kilka zdjęć zamontowanej jednostki? Też chyba kupię ten rekuperator - może warto założyć nowy wątek na forum?
    Nie chcę zaśmiecać wątku
    W moim dzienniku budowy (link w podpisie) jest zdjecie + opis
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  6. #526
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Beskidziak

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Kod pocztowy
    43-330
    Posty
    507

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Więc widać chyba miałem 2 x pecha i tamte rekuperatory nie "polubiły" naszego domu ...
    + moje wadliwe dwa ........to mamy normalnie pecha do kwadratu.
    117m2 powierzchni użytkowej +42m2 garażu (nieogrzewane), fundament 10 cm Xps, ściany 20 cm 0,038, podłoga 14 cm 0,035, strop terriva 45cm wełna, WM, gaz 100%podłogówka

  7. #527

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Nie chcę zaśmiecać wątku
    W moim dzienniku budowy (link w podpisie) jest zdjecie + opis
    Warto dodać, że znalazłeś prawdopodobną przyczynę zamarzania wymiennika w Kineticu.
    Dom parterowy 100m2, porotherm 24 + 20 cm 0,033, podłoga 12 cm, strop drewniany 35 cm wełny, Piec Immergas Victrix 12 kw, okna 3 szyby, Rekuperator Kinetic 250
    Instalacja fotowoltaiczna: Growatt 3000 MTL, 11 paneli mono Maysun 315 W - 3,465 kWp
    Sezon od 6.2017-6.2018 - 703 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1
    Sezon od 6.2018-6.2019 - 693 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1

  8. #528

    Domyślnie

    Cytat Napisał meczesiu Zobacz post
    Warto dodać, że znalazłeś prawdopodobną przyczynę zamarzania wymiennika w Kineticu.
    Tyle że ta przyczyna w niczym nie przeszkadza w Alnorze ...
    Ciągle ten problem "drzwiowy" występuje bo czekam aż jaśnie Pan serwisant znajdzie czas i wyreguluje drzwi wejściowe ...

    Ciekawy jestem czy po usunięciu problemu z drzwiami odzysk jeszcze wzrośnie czy już na więcej liczyć nie mogę.
    Temperatura nawiewu jest bardzo stabilna . Obecnie mam około 19,5 stopnia nawiewu (na anemostacie na samym końcu domu)
    Kinetic był "zalewany" i po kilku godzinach odzysk spadał drastycznie a jak był mrozy to już całkowita tragedia była.
    Pomagało włączenie przedmuchu na 100% na kilka (naście) minut , ale oczywiście na pewien czas ..
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 07-03-2018 o 14:47
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  9. #529

    Domyślnie

    Cytat z Twojego bloga

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Ale teraz po nocy mam już 12 stopn i zapewne zamroził mi sie wymiennik

    Ale podejrzewam że winowajcą są całkowicie nieszczelne drzwi wejściowe przez które dostaje sie olbrzymia iość powietrza z zewnatrz (szron na drziwach od wewnątrz) a dodatkowo nad drziwami jest jeszcze anemostat wywiewny który pięknie "wyciąga" powietrze z zewnatrz i robi za drugą "czerpnie" ..
    Plus dużych mrozów że od razu "pojawił" się problem i było go widać ...

    I zapewne to też ma wpływ na zamrażenie i dodatkową wodę w rekuperatorze , bo zimne powietrze dostaje sie tam gdzie nie powinno ..
    To w końcu a Alnorze zamarzł ten wymiennik czy nie zamarzł?
    Dom parterowy 100m2, porotherm 24 + 20 cm 0,033, podłoga 12 cm, strop drewniany 35 cm wełny, Piec Immergas Victrix 12 kw, okna 3 szyby, Rekuperator Kinetic 250
    Instalacja fotowoltaiczna: Growatt 3000 MTL, 11 paneli mono Maysun 315 W - 3,465 kWp
    Sezon od 6.2017-6.2018 - 703 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1
    Sezon od 6.2018-6.2019 - 693 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1

  10. #530

    Domyślnie

    Cytat Napisał meczesiu Zobacz post
    Cytat z Twojego bloga

    To w końcu a Alnorze zamarzł ten wymiennik czy nie zamarzł?
    Zamarzł z mojej winy , bo nie był włączony system antyzamrożeniowy. Następnego dnia włączyłem i już problemu nie było a odzysk duuużo wyższy.
    System antyzamrożeniowy działa bardzo sprawnie.
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  11. #531

    Domyślnie

    hej
    Gdzie w kineticu sprawdzić ilość przepracowanych godzin?

  12. #532

    Domyślnie

    Witam szanownych użytkowników WM Kinetic 250
    Mam taki oto problem z tym reku.
    Reku zamontowane w ogrzewanym pomieszczeniu w kotłowni.Przewody znajdują się w przestrzeni między sufitem a podłogą nieogrzewanego poddasza około 70cm oczywiście przestrzeń ta jest wypełniona wełna i gdzieś w środkowej części idą przewody PE-FLEX i skrzynki rozdzielające.Długość rury125 spiro ocieplona 2,5cm wełny od czerpni w ścianie północnej to 3m,ocieplona rura idzie w tym ocieplonym stropie.
    I teraz o problemie,zmierzyłem temp na wejściu czerpni późnym wieczorem 15st na wlotach w pokojach 20,7 na wyciągach 24,7(za gorąco w domu,,duszno). Czy to jest normalne zjawisko?Chciałbym wychładzać dom w nocy korzystając z niższych temperatur na zewnątrz.Reku jest nastawione nawiew 39% wywiew 30% i od 8 do 10 rano przewietrzanie na 50 % i to samo od 19 do 21.Jak to zrobić aby otrzymać na wylotach te 15 st ?

  13. #533
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Sprawdź sobie temperature, jaka masz na poddaszu, w miejscu, gdzie ida rury.
    Bo, rozumiem, ze bypass otwarty (jest komunikat na wyświetlaczu) ?

    Jezeli od momentu przejscia przez czerpnie, powietrze o temp 15C jet caly czas ogrzewane (rura z czerpni, wentylator nawiewny, rura do skrzynki rozdzielczej, rury do pomieszczeń, to jakim cudem ma mieć nadal 15C ?

    Chcesz miec 15C naplywajace do domu, to otwórz okna.
    Rekuperacja to nie klimatyzacja.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  14. #534
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.291

    Domyślnie

    W tamtym roku mieliśmy podobnie, ale w tym robimy tak:
    Nocą wentylacja na min 60% na zewnątrz jest chłodno baypas otwarty. Przez kilka dni wysokich temperatur w domu nie przekraczała temp 23st. rano ok 21-21,5 w ciągu dnia wentylacja na 30%. Przewietrzanie czasami tylko uruchamiane, czasami otwieramy okno aby przedmuchać dom z rana. Tak to wszystko pozamykane szczelnie.

    Zobaczymy jak to się sprawdzi w typowe lato i wysokie temperatury panujące dłuższy czas.
    Pozdrawiam,
    Marek
    Gryf-domowe klimaty
    P.u. 98.25m²+garaż 18.01m².OP 100%PC WPS 6k1, DZ 2x90m,WM,OZC(asolt)EAH:62,5kWh/m2rok,ΦHL:3640W, QH:6379 kWh/rok, Grzanych podłóg~98m2,kubatura 265m3
    PV 8,69, azymut 240st, dach 23st.
    cwu~80-100kWh msc.
    2017-2379kWh
    2018-2089kWh
    2019-2375kWh
    2020-2384kWh
    2021-1896kWh
    2022-1785kWh
    2023-1823kWh

  15. #535

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Sprawdź sobie temperature, jaka masz na poddaszu, w miejscu, gdzie ida rury.
    Bo, rozumiem, ze bypass otwarty (jest komunikat na wyświetlaczu) ?

    16C jest na poddaszu prawie tyle samo co na zewnątrz (dachówka ceramiczna na membranie) Obejście letnie włączone

    Jeżeli od momentu przejscia przez czerpnie, powietrze o temp 15C jet caly czas ogrzewane (rura z czerpni, wentylator nawiewny, rura do skrzynki rozdzielczej, rury do pomieszczeń, to jakim cudem ma mieć nadal 15C ?

    Czyli mam rozumieć ze 30 cm wełny pod jaką umieszczone sa rury od czerpni(3m) i do rozdzielacza(2,5 nic nie daje? Na poddaszu przypominam jest 16C,więc czym jest ogrzewane?

    Chcesz miec 15C naplywajace do domu, to otwórz okna.
    Rekuperacja to nie klimatyzacja.
    Czy możesz podać tempry jakie masz ustawione w pomieszczeniu i na zewnątrz. Podejrzewam ze coś jest nie tak z moim urządzeniem. Cały czas odzyskiwane jest ciepło z pomieszczenia. Jakiś sposób n sprawdzenie tego?

  16. #536
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Summer Mode: ON
    Indoor temp: 22C
    Outdoor temp: 17C
    Można to sprawdzić, odkręcając obudowę i spoglądając na bypass.

    UWAGA: jedna z wersj softu miała błąd w tłumaczeniu przy polskiej wersji językowej !
    Wybranie opcji Obejście letnie: Wł., powodowało WYŁACZENIE bypassa

    Dopiero ustawienie na Wył. włączało bypass
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  17. #537

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Summer Mode: ON
    Indoor temp: 22C
    Outdoor temp: 17C
    Można to sprawdzić, odkręcając obudowę i spoglądając na bypass.

    UWAGA: jedna z wersj softu miała błąd w tłumaczeniu przy polskiej wersji językowej !
    Wybranie opcji Obejście letnie: Wł., powodowało WYŁACZENIE bypassa

    Dopiero ustawienie na Wył. włączało bypass

    Sprawdziłem i po wejściu w menu (dwukrotne naciśnięcie strzałki w dół ) jest u mnie Letnie Obejście - Wył.-Standard-Przewietrzanie-Czas przewietrzania,
    Po wypróbowaniu każdej z opcji nic się nie zmienia z bypassem. Ale w teście SBP na chwilę się zamykają łopatki środkowe więc chyba sam bypass działa.
    Dodam ze na ekranie głównym jak jest napisane w instrukcji powinno wyświetlać sie co 3 sek ze letnie obejście włączone,u mnie teraz brak,a wcześniej było.
    Jakieś pomysły.
    Z góry dzięki.
    Ostatnio edytowane przez robhec ; 03-06-2018 o 17:28

  18. #538
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Skoro było, to dlaczego jeszcze kombinujesz ? Zostaw te ustawiania, które miałeś.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  19. #539

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Skoro było, to dlaczego jeszcze kombinujesz ? Zostaw te ustawiania, które miałeś.
    Było, miałem na myśli komunikat na wyświetlaczu,to nie zmienia faktu ze po włącz/wyłącz nic się nie zmieniało z bypassem.

  20. #540
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Jesli podczas wyswietlania komunikatu o otwartym bypassie, widziales, ze lamelki byly zamkniete, to zgloś usterkę do serwisu.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Strona 27 z 32

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony