dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 28 z 32
Pokaż wyniki od 541 do 560 z 634

Temat: Kinetic 250

  1. #541

    Domyślnie

    Witam. Mam pytanie odnośnie filtrów. Mianowicie standardowo centrala posiada filtry G3. Czy ktoś ma złożoną matę filteracyjną G4? Jak się ona sprawdza? Planuję zakupić matę na mb.

  2. #542
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Mam akurat f5 i jest OK. Dopiero przy F7 trzeba mocno zwiekszać obroty, aby zrownowazyc opory.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #543

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Mam akurat f5 i jest OK. Dopiero przy F7 trzeba mocno zwiekszać obroty, aby zrownowazyc opory.

    Dzięki. Jak zawsze można liczyć na Twoją odpowiedź. Pozdrawiam.

  4. #544

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Jesli podczas wyswietlania komunikatu o otwartym bypassie, widziales, ze lamelki byly zamkniete, to zgloś usterkę do serwisu.
    U siebie sprawdzałem lamelki już prędzej, i po włączeniu bypassu otwierają się po kilku minutach, więc trzeba chwilę odczekać.
    Dom parterowy 100m2, porotherm 24 + 20 cm 0,033, podłoga 12 cm, strop drewniany 35 cm wełny, Piec Immergas Victrix 12 kw, okna 3 szyby, Rekuperator Kinetic 250
    Instalacja fotowoltaiczna: Growatt 3000 MTL, 11 paneli mono Maysun 315 W - 3,465 kWp
    Sezon od 6.2017-6.2018 - 703 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1
    Sezon od 6.2018-6.2019 - 693 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1

  5. #545

    Domyślnie

    U mnie dzisiaj rano termometr przed wejściem do reku pokazywał 15 stopni, nawiew do domu 19 przy otwartym bypassie, czyli z tego wynika, że tak czy siak cześć powietrza przechodzi przez wymiennik. U was też tak jest?
    W domu 23,3
    Dom parterowy 100m2, porotherm 24 + 20 cm 0,033, podłoga 12 cm, strop drewniany 35 cm wełny, Piec Immergas Victrix 12 kw, okna 3 szyby, Rekuperator Kinetic 250
    Instalacja fotowoltaiczna: Growatt 3000 MTL, 11 paneli mono Maysun 315 W - 3,465 kWp
    Sezon od 6.2017-6.2018 - 703 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1
    Sezon od 6.2018-6.2019 - 693 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1

  6. #546
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał meczesiu Zobacz post
    U mnie dzisiaj rano termometr przed wejściem do reku pokazywał 15 stopni, nawiew do domu 19 przy otwartym bypassie, czyli z tego wynika, że tak czy siak cześć powietrza przechodzi przez wymiennik.
    Nie musi przechodzić przez wymiennik w reku. Ale przecież przewody masz poprowadzone w ciepłej przestrzeni - i same przewody odbierają ciepło.

  7. #547

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Nie musi przechodzić przez wymiennik w reku. Ale przecież przewody masz poprowadzone w ciepłej przestrzeni - i same przewody odbierają ciepło.
    Tak, tylko, że ja czujniki mam zainstalowane na króćcach, więc temperatura wzrosłaby o 3-4 stopnie tylko w rekuperatorze?
    Dom parterowy 100m2, porotherm 24 + 20 cm 0,033, podłoga 12 cm, strop drewniany 35 cm wełny, Piec Immergas Victrix 12 kw, okna 3 szyby, Rekuperator Kinetic 250
    Instalacja fotowoltaiczna: Growatt 3000 MTL, 11 paneli mono Maysun 315 W - 3,465 kWp
    Sezon od 6.2017-6.2018 - 703 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1
    Sezon od 6.2018-6.2019 - 693 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1

  8. #548
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Cytat Napisał meczesiu Zobacz post
    Tak, tylko, że ja czujniki mam zainstalowane na króćcach, więc temperatura wzrosłaby o 3-4 stopnie tylko w rekuperatorze?
    Aby podgrzać 200m3/h powietrza o 3 *C potrzeba 200W mocy. Wentylator trochę daje, reszta przenika przez obudowę z otoczenia i sąsiadujących komór wywiewnych. Bajpas jest 100% czy tylko równoległy do do wymiennika? Jak równoległy to część powietrza przechodzi przez wymiennik i też się ogrzewa.

  9. #549

    Domyślnie

    Czy w cenie do 5k to nadal najlepsza opcja? Czy może pojawiło się coś na rynku lepszego.

  10. #550
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał szkutnik Zobacz post
    Czy w cenie do 5k to nadal najlepsza opcja? Czy może pojawiło się coś na rynku lepszego.
    Ja bym brał Lossnay.

  11. #551
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    fihalhohi

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Koszalin
    Kod pocztowy
    75-511
    Posty
    12

    Domyślnie

    Ja tez zakupiłem Mitsubishi i w najbliższych dniach będę instalował, nie przekonały mnie argumenty przeciwników. Jak trochę protestuje to zdam relacje.

  12. #552

    Domyślnie

    A oprócz tego Mitsubishi? (nie jestem przekonany do papierowego wymiennika.)

  13. #553

    Domyślnie

    Cytat Napisał szkutnik Zobacz post
    Czy w cenie do 5k to nadal najlepsza opcja? Czy może pojawiło się coś na rynku lepszego.
    Zapytaj w Lindab,
    Mają nowy model tej centrali w niezłej cenie http://ventaxia.lindab.com.pl/pl,pro...advance-s.html

  14. #554

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Zapytaj w Lindab,
    Mają nowy model tej centrali w niezłej cenie http://ventaxia.lindab.com.pl/pl,pro...advance-s.html
    Korzysta ktoś z tej centrali ??

  15. #555

    Domyślnie

    Taki sam plastikowo / styropianowy model jak 250.
    W porównaniu do produktów premium jest ona znacznie głośniejsza.
    Trzeba ją zatem umiejętnie zamontować z dużą ilością elastycznych kanałów tłumiących.
    Ma wbudowaną grzałkę i wentylatory EC.
    Filtry są niestety trochę kiepskie - niewielkie i płaskie - czyli wymieniać je będzie trzeba często.

  16. #556

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Taki sam plastikowo / styropianowy model jak 250.
    W porównaniu do produktów premium jest ona znacznie głośniejsza.
    Trzeba ją zatem umiejętnie zamontować z dużą ilością elastycznych kanałów tłumiących.
    Ma wbudowaną grzałkę i wentylatory EC.
    Filtry są niestety trochę kiepskie - niewielkie i płaskie - czyli wymieniać je będzie trzeba często.
    To jaki rekuperator proponujesz w podobnym budżecie ?

  17. #557

    Domyślnie

    Nie zaproponuję NIC bo każda konstrukcja ma swoje wady i to Ty musisz wiedzieć czego od centrali oczekujesz.

    Jeśli masz problem z wyborem, pojeździj po hurtowniach wentylacyjnych i pooglądaj (posłuchaj) tych central na własne ucho.
    W tym przedziale cenowym Kinetic wyróżnia się dopracowanym sterownikiem, prawidłową pracą w niskich temperaturach, niewielką kompaktową obudową i czujnikiem wilgotności w standardzie.
    Reszta:
    - spręż
    - serwis
    - dostęp do części zamiennych
    - koszt serwisu i napraw
    - jakość filtrów
    - hałas
    Na minus.

  18. #558

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Nie zaproponuję NIC bo każda konstrukcja ma swoje wady i to Ty musisz wiedzieć czego od centrali oczekujesz.

    Jeśli masz problem z wyborem, pojeździj po hurtowniach wentylacyjnych i pooglądaj (posłuchaj) tych central na własne ucho.
    W tym przedziale cenowym Kinetic wyróżnia się dopracowanym sterownikiem, prawidłową pracą w niskich temperaturach, niewielką kompaktową obudową i czujnikiem wilgotności w standardzie.
    Reszta:
    - spręż
    - serwis
    - dostęp do części zamiennych
    - koszt serwisu i napraw
    - jakość filtrów
    - hałas
    Na minus.
    Zdecydowanie niski spręż jest jego największym minusem

  19. #559
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar 80x86
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    67

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrek_d Zobacz post
    Witam. Mam pytanie odnośnie filtrów. Mianowicie standardowo centrala posiada filtry G3. Czy ktoś ma złożoną matę filteracyjną G4? Jak się ona sprawdza? Planuję zakupić matę na mb.
    U siebie zastosowałem G3 na wywiewie i F5 na nawiew - absolutnie żadnych negatywnych skutków.
    Fakt, mam większą wersję - Kinetic B Plus.

    Mam za to inną zagwozdkę - jaką sprawność temperaturową uzyskujecie przy temperaturach na zewnątrz rzędu 5-10 stopni?
    Rekuperatora używam od wiosny, także test z niskimi temperaturami dopiero przede mną

    Na pewno muszę doszczelnić klapki, bo świszczą, pytanie gdzie jeszcze warto poprawić fabrykę?
    150m2 + garaż, ściany Silka + 17cm EPS 0,031, okna Vetrex V90+, podłoga EPS 0,031, wylewki anhydrytowe, dach Rockwool 30cm, PC Daikin Altherma 7,4 kW, WM Kinetic B Plus, PV 7,38kWp 18xHyundai 410 + FoxEss T8

  20. #560
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar 80x86
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    67

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejczapla Zobacz post
    W weekend powalczyłem.

    1.Dociepliłem kanały na poddaszu bo nie mam ich w celulozie, ani w ociepleniu na stropie tylko na poddaszu leżały luźno w wełnie ze sreberkiem 5cm, teraz łącznie każdy ma po 10cm ocieplenia wełną
    2. Rozp... rekuperator na części ( praktycznie rozebrałem wszystko oprócz styro i wentylatorów bo nie chciały siłowo wyjść
    3. Wszystkie łączenia styro przejechałem klejem MAMUT by zapchać kanały i doszczelnić
    4. Wyj.... uszczelki ze styro i zamieniłem je na uszczelki piankowe do okien. (są wyższe i powodują to że wkładając wymiennik wchodzi on bardzo ciężko)
    5. Wytrzepałem wymiennik z wody po stronie wywiewu ( trochę dużo z niego wyleciało ale pewnie to standard biorąc pod uwagę różnice w temperaturach)
    6. Dokleiłem trochę gąbki na obudowie ( miałem taką cieńką jak tamta sam nie wiem skąd)
    7. Wymieniłem filtry ( zamówiłem z allegro włókninę do reku EU4 i wydaję mi się że jest z dobre 5 razy grubsza niż to co było w standardzie, gdzie zamawiacie filtr do owijania??? )
    8.Złożyłem wszystko do kupy.
    Masz może jakieś zdjęcia z tej operacji?
    150m2 + garaż, ściany Silka + 17cm EPS 0,031, okna Vetrex V90+, podłoga EPS 0,031, wylewki anhydrytowe, dach Rockwool 30cm, PC Daikin Altherma 7,4 kW, WM Kinetic B Plus, PV 7,38kWp 18xHyundai 410 + FoxEss T8

Strona 28 z 32

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony