dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 17 z 32
Pokaż wyniki od 321 do 340 z 634

Temat: Kinetic 250

  1. #321

    Domyślnie

    Popieram wraz ze wzrostem prędkości powietrza spada odzysk ciepła

  2. #322

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrek_d Zobacz post
    Witam.
    Posiadam również Kinetica 250 (Vent Axia Sentinel Kinetic BH) zakupiony w Anglii ponad pół roku temu.
    Zamontowany na nieogrzewanym strychu.Załącznik 407731 Załącznik 407733
    Ocieplony grafitem 15cm.
    Czerpnia metalowa fi160 po czym redukcja na fi125
    24/7 działa na 30%. Centrala ma wmontowany czujnik wilgotności który sygnalizuje kiedy podkręcić obroty wywiewu. Działa i nic nie cieknie- oprócz kondensatu
    Temperatur nie podam bo jestem za granicą obecnie.
    Pozdrawiam
    Temp. pewnie nie za wysokie bo kanały mają tylko 2.5cm ocieplenia...
    Jak się zachowuje podczas mrozów? PrZy jakich temp włącza się tryb antyzamrozeniowy?

  3. #323

    Domyślnie

    Tak. Nawiew, wywiew i kanały do skrzynek rozdzielczych to Termoflex 2.5 cm wełny. kanały greenflex na stropie przykryte 30cm wełny a miejscami 35-40cm. W sumie to nawiew bez większego znaczenia bo w strefie nieogrzewanej a wywiew troszkę mniej. Natomiast te do skrzynek rozdzielczych pewnie mają straty. pomierzę jak wrócę.
    Nie powiem Ci o temp ani o systemie antyzamrożeniowym bo nie ma mnie w PL.
    To było wszystko na szybko w czasie urlopu robione. Złożone, rozprowadzone i podłączone i tak zostawione bez pomiarów temp i wydajności.

    Możesz mieć racje że temp nie za wysokie przez ten termoflex. Myślałem nawet go dodatkowo docieplić ale jak wziołem t w rękę to bałem się że porozrywam prędzej niż docieplę.
    Pozdrawim
    Ostatnio edytowane przez piotrek_d ; 19-02-2018 o 21:22

  4. #324

    Domyślnie

    Cytat Napisał hektor80 Zobacz post
    Temp. pewnie nie za wysokie bo kanały mają tylko 2.5cm ocieplenia...
    Jak się zachowuje podczas mrozów? PrZy jakich temp włącza się tryb antyzamrozeniowy?
    Czy masz dodatkowo docieplone kanały termoflex lub temu podobne?

    Coś mi świta jak przeglądałem menu serwisowe to mogło tam być -10stopni C ale głowy nie dam sobie uciąć
    Ostatnio edytowane przez piotrek_d ; 19-02-2018 o 21:17

  5. #325

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejczapla Zobacz post
    Pomiary po nocy:
    od 23-07 pracował na 30%, na dworze -1 stopień. na anemostatach:
    -najdalszy 14,6 stopnia
    -najbliższy 15,1 stopnia.

    Po wrzuceniu na 100% temperatura wzrasta do tych 17,5=18,2 stopni i się utrzymuje. Widać że powietrze na 30 procentach schładza się w drodze. Muszę ustawić autmatycznie BOOST co jakieś 4 h na 10 minut i zobaczymy jaki będzie tego efekt.

    Nie jest najgorzej ale nie jest też super, nie sprawdzałem na reku temperatur bo nie chce mi się tego znów na razie rozkręcać.

    I tak jest lepiej niż 10-11 stopni po nocy.

    Zastanawiam się czy to co mamy w nowych kineticach to cały czas wymienniki Recair RS160 czy czasem nie jakiś chiński chłam :?
    Nie trzeba całkowicie rozkręcać. Można odkręcić srubkę i wyjąc zaślepkę kanału (poziomego) i tam włożyć termometr.
    Ja tak u siebie mierzę.

    Czyli zachowuje się identycznie jak u mnie
    Miałem nadzieję że uszczelnienie pomoże ale widać jest jakiś innny problem ...

    U mnie zauważyłem że jak jest bardzo duża wydajność to słychać jak zaczyna spływać woda z rekuperatora do kanalizacji. Przy małej wydajności nie idą skropliny do kanalizacji i zaczyna robić się mokry wymiennik a co za tym idzie zaczyna spadać wydajność.
    Wystarczy ustawić na 100% i po chwili słychać zaczyna wzrastać sprawność i "schodzić" woda z wymiennika ...

    Nie znam konstrukcji ale wygląda jakby było coś nie tak z odprowadzeniem skroplin. Moze niechlujnie został wklejony odpływ i dopiero przy bardzo dużym ciśnieniu woda idzie do kanalizacji ?

    Jak dla mnie winowajcą jest odprowadzenie skroplin ...
    Powinna woda się lać a przy normalnej pracy nie słyszą aby się coś lało a dopiero zaczyna na naprawdę dużej wydajnosci.

    Nie jest to wina syfonu , bo najpierw woda mi się lała do dużej butelki 5L , później miałem syfon samoróbkę , według schematu robiony i przetestowany a teraz mam jeszcze inny , ale oczywiście wymiana nie pomogla.

    Myślę że warto spróbować wysłać emaila do producenta w Anglii , może oni coś pomogą i zasugerują ?
    Bo na polski serwis nie ma co liczyć ani dystrybutora ..
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  6. #326
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.293

    Domyślnie

    Teraz po nocy mam takie temperatury
    W domu ok 22,4
    Na zewnątrz -6

    Czerpnia -2,4
    Nawiew 16,8
    Wyciąg 18,2

    Na najdalszym anemostacie ok 17,4

    Odpalając reku na 100% woda lała się jakby kran odkręcił.

    Nadal nie jestem w stanie dojść skąd były te spadki odzysku sprzed kilku tygodni gdzie na nawiewie było 13st. Pisałem do serwisu i temat urwał się po wysłaniu informacji o montażu i zdjęć. Kiedyś też pisałem to też olewka. Lindab.
    Pozdrawiam,
    Marek
    Gryf-domowe klimaty
    P.u. 98.25m²+garaż 18.01m².OP 100%PC WPS 6k1, DZ 2x90m,WM,OZC(asolt)EAH:62,5kWh/m2rok,ΦHL:3640W, QH:6379 kWh/rok, Grzanych podłóg~98m2,kubatura 265m3
    PV 8,69, azymut 240st, dach 23st.
    cwu~80-100kWh msc.
    2017-2379kWh
    2018-2089kWh
    2019-2375kWh
    2020-2384kWh
    2021-1896kWh
    2022-1785kWh
    2023-1823kWh

  7. #327

    Domyślnie

    Cytat Napisał cob_ra Zobacz post
    Teraz po nocy mam takie temperatury
    W domu ok 22,4
    Na zewnątrz -6

    Czerpnia -2,4
    Nawiew 16,8
    Wyciąg 18,2

    Na najdalszym anemostacie ok 17,4

    Odpalając reku na 100% woda lała się jakby kran odkręcił.

    Nadal nie jestem w stanie dojść skąd były te spadki odzysku sprzed kilku tygodni gdzie na nawiewie było 13st. Pisałem do serwisu i temat urwał się po wysłaniu informacji o montażu i zdjęć. Kiedyś też pisałem to też olewka. Lindab.
    No u mnie było -4 na zewnatrz a nawiew +13 stopni ... Wywiew pokazywał około 22 stopnie ..
    Jak dam na 100% nawet na 2 minuty to bardzo szybko temperatura nawiewu rośnie o kilka stopni a woda się leje z rekuepraotra jak z kranu.

    Widzę że nie jedyny mam problem , bo maciejczapla ma identyczny problem ...

    W moim przypadku mam fatalne doświadczenia z firma Lindab i serwisem który ją obsługuje ..
    Tyle że ja nadal "walczę" z Lindabem , ale przy pomocy hurtowni w jakiej kupowałem. Mam nadzieję że będzie miała lepsza firmę przebicia
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  8. #328

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrek_d Zobacz post
    Czy masz dodatkowo docieplone kanały termoflex lub temu podobne?

    Coś mi świta jak przeglądałem menu serwisowe to mogło tam być -10stopni C ale głowy nie dam sobie uciąć
    tak kanały Sonodec mam dodatkowo obsypane granulatem styropianowym. Sądzę że ten tryb włącza się zdecydowanie wcześniej niż dopiero przy -10 gdyż reku znajduje się na nieocieplonym strychu..
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

  9. #329
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maciejczapla

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-553
    Posty
    37

    Domyślnie

    U mnie to samo, dzisiaj spadło do 12 stopni na anemostacie. Pomierzę na kroccach reku/ muszę kupić jakieś zwykle termometry i tam wrzucić . Oczywiście jak zwiększę nawiew to wraca do 15 stopni i się rozkreca.
    Nie wiem co tak wychładza powietrze , jedyna myślą jest to że kanały 3-4 metrowe od skrzynek do reku mam zwykłym termoflexem na poddaszu gdzie panuje około 8-10 stopni- swoją drogą tylko to mi zostało - jutro wydam ta ostatnia stówkę na rolkę wełny i delikatnie docieple termoflex jeszcze 5cm ale podejrzewam że nic to nie da.

    Wygląda jakby rzeczywiście woda zbierała się w rekuperatorze i przez to spada jego sprawności , ale sprawdzę to po dociepleniu kanałów nawiewu/wywiewu do domu.

    Oczywiście sądząc po tym że kaszpir ma wszystko pochowane w celulozie to obstawiam jakiś problem z wymiennikiem... Szkoda że nie mam od kogo pożyczyć na podmianke

    W ostateczności spróbuję trochę podwyższyć lewa stronę reku na wieszakach może po przechyleniu oddawać więcej wody ze środka

  10. #330

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejczapla Zobacz post
    U mnie to samo, dzisiaj spadło do 12 stopni na anemostacie. Pomierzę na kroccach reku/ muszę kupić jakieś zwykle termometry i tam wrzucić . Oczywiście jak zwiększę nawiew to wraca do 15 stopni i się rozkreca.
    Nie wiem co tak wychładza powietrze , jedyna myślą jest to że kanały 3-4 metrowe od skrzynek do reku mam zwykłym termoflexem na poddaszu gdzie panuje około 8-10 stopni- swoją drogą tylko to mi zostało - jutro wydam ta ostatnia stówkę na rolkę wełny i delikatnie docieple termoflex jeszcze 5cm ale podejrzewam że nic to nie da.
    (
    to jak? masz tylko 2.5cm ocieplenia na tych rurach?? i jeszcze dziwisz się niską temp. na anemostacie....
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

  11. #331

    Domyślnie

    Ja mam kanały z reku do skrzynek pod 20/30cm wełny, zależy do miejsca i zastanawiałem się czy to nie za mało...
    Stary dom z poddaszem przerobiony na parterówkę 100m2 / Styro ściany - 5cm / Sufit - 30-40cm wełny 0,44 / Podłoga - perlit 30/40cm / Immergas Terra 2f 28kW / Podłogówka / Rekuperator Kinetic 250 / Według "ciepło właściwe" 5,5kW

  12. #332

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejczapla Zobacz post
    U mnie to samo, dzisiaj spadło do 12 stopni na anemostacie. Pomierzę na kroccach reku/ muszę kupić jakieś zwykle termometry i tam wrzucić . Oczywiście jak zwiększę nawiew to wraca do 15 stopni i się rozkreca.
    Oczywiście sądząc po tym że kaszpir ma wszystko pochowane w celulozie to obstawiam jakiś problem z wymiennikiem... Szkoda że nie mam od kogo pożyczyć na podmianke

    W ostateczności spróbuję trochę podwyższyć lewa stronę reku na wieszakach może po przechyleniu oddawać więcej wody ze środka
    Niestety wątpie że to wina kanałów i słabego ocieplenia ...
    Ja mam wszystko zasypane w celuozie ...

    Robiłem jakiś czas temu pomiary na anemostatach nawiewnych i wywiewnych i przy nadmuchu miałem nawet +2/+3 więcej na anemostatach niż na centrali , wiec widać że powietrze się ogrzewało po drodze , a nie wychładzało ...
    Na wywiewie temperatura zbliżona do tej na centrali , ale u mnie jeden wywiew jest w wiatrołapie a tam trochę zimniej więc może lekko obniżyć temperaturę wywiewu.

    Pomiary mam bezpośrednio na centrali , mam zamontowane 2 termometry jeden na nawiewie a drugi na wywiewie , więc wiem ile idzie z centrali (nadmuch) i ile wraca do centrali (wywiew).

    Jak dla mnie jest coś nie tak z odpływem skroplin. Może kiepsko zamontowany fabrycznie (wklejony) ? Już sam nie wiem ...

    Szczerze też się zastanawiam czy pochylenie nie pomoże , choć jak wyjmie się wymienik to widać że jest fabrycznie zrobiony spadek ...

    Ale w instrukcji jest że ma być wypoziomowany ...
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 20-02-2018 o 11:52
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  13. #333

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejczapla Zobacz post
    Zastanawiam się czy to co mamy w nowych kineticach to cały czas wymienniki Recair RS160 czy czasem nie jakiś chiński chłam :?
    Pokaż fotkę.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  14. #334

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Przeglądając kiedyś dane tech. kilku central pamiętam, że w każdej im większy był przeplyw powietrza, tym bardziej spadała sprawność rekuperatora. Może
    fabryka jakoś inaczej to liczy albo ciepło umyka przewodami?
    Jak to jest u innych użytkowników ?
    Przecież to normalne. Powietrze ma mniej czasu na przekazanie energii więc sprawność spada. Thessla publikuje wykresy sprawności w funkcji przepływu. Warto zajrzeć.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  15. #335

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    U mnie zauważyłem że jak jest bardzo duża wydajność to słychać jak zaczyna spływać woda z rekuperatora do kanalizacji. Przy małej wydajności nie idą skropliny do kanalizacji i zaczyna robić się mokry wymiennik a co za tym idzie zaczyna spadać wydajność.
    Wystarczy ustawić na 100% i po chwili słychać zaczyna wzrastać sprawność i "schodzić" woda z wymiennika ...

    Nie znam konstrukcji ale wygląda jakby było coś nie tak z odprowadzeniem skroplin. Moze niechlujnie został wklejony odpływ i dopiero przy bardzo dużym ciśnieniu woda idzie do kanalizacji ?

    Jak dla mnie winowajcą jest odprowadzenie skroplin ...
    Powinna woda się lać a przy normalnej pracy nie słyszą aby się coś lało a dopiero zaczyna na naprawdę dużej wydajnosci.
    To normalne. Jest rezultatem "przyklejania się" wody w wąskich kanałach wymiennika. Jest po prostu zbyt gęsta w stosunku do wielkości kanału i zostaje. U mnie jest to samo. AiPack w programie auto ma codzienną wentylację na 100% przez kilka minut między innymi po to żeby wydmuchać wodę. Wyłączanie rekuperatora przy dodatnich temperaturach jest natychmiastowe. Wyłączanie przy temperaturach ujemnych to automatyczne uruchomienie przepływu 100% w celu wydmuchania wody i wtedy też leje się duża ilość sporym strumieniem.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  16. #336
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.926

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    Przecież to normalne. Powietrze ma mniej czasu na przekazanie energii więc sprawność spada. Thessla publikuje wykresy sprawności w funkcji przepływu. Warto zajrzeć.
    Tak, normalnie tak powinno być. Tymczasem koledzy jak dają max prędkość, to i cieplejsze powietrze wieje niż na 30% Pytaniem jest, czy sprawka wymiennika, strat ciepła przez nieocieplone rury czy innej cholerki

  17. #337

    Domyślnie

    Dziś dostałem odpowiedź z hurtowni że mam zapakować rekuperator i kurier podjedzie i go odbierze i dostanę zwrot pieniędzy.
    Najgorsze że wcale ta informacja mnie nie zachwyciła bo miałem nadzieję że serwis naprawi rekuperator i znajdzie powód takiego działania , ale widać chyba nie było chęci znalezienia przyczyny ..

    No cóż zaczynam szukać coś innego , ale boję się że nic lepszego w cenie Kinetica nie dostanę
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  18. #338

    Domyślnie

    kaszpir007, fajnie jak byś miał od kogo pożyczyć na parę dni jakiś reku, sprawdził byś jak ten się będzie zachowywał w Twojej instalacji.
    Stary dom z poddaszem przerobiony na parterówkę 100m2 / Styro ściany - 5cm / Sufit - 30-40cm wełny 0,44 / Podłoga - perlit 30/40cm / Immergas Terra 2f 28kW / Podłogówka / Rekuperator Kinetic 250 / Według "ciepło właściwe" 5,5kW

  19. #339

    Domyślnie

    Cytat Napisał hektor80 Zobacz post
    tak kanały Sonodec mam dodatkowo obsypane granulatem styropianowym. Sądzę że ten tryb włącza się zdecydowanie wcześniej niż dopiero przy -10 gdyż reku znajduje się na nieocieplonym strychu..
    masz obsypane granulatem czyli co? idą po stropie?
    Też muszę coś lepszego wymyśleć z ich dociepleniem tylko że u mnie wiszą pod więźbą - ale to jak wróce do kraju.

    Centrala wydziela ciepło i jeśli jest w szczelnym termosie (jak u mnie)to tryb rozmrażania możliwe że włącza się przy -10

    15cm grafitu - skrzynka z OSB - 5cm białego i centrala

  20. #340
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maciejczapla

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-553
    Posty
    37

    Domyślnie

    Kolejny dzień walki.

    Dzisiaj dociepliłem kanał idące do skrzynek rozprężnych. Dodatkowo zainstalowałem jeszcze lepsze uszczelki okienne. Kolejno wymyłem wymiennik.

    Temperatura na zewnątrz -3 stopnie.

    Od kilku godzin mam na wydajności 35/35 procent:
    -nawiew do domu na króćcu- 16,9-17,4
    -wyciąg z domu na króćcu- 20.5

    Przy 100% wydajności:
    -nawiew do domu na króćcu- 17,9-18,5
    -wyciąg z domu na króćcu- 20.2

    Widać że wymiennik działa nawet sprawnie.

    Teraz najlepsze:

    Kanały mam ocieplone 10cm wełny na poddaszu gdzie jest 7-8 stopni. Najdłuższy kanał nawiewu mam z 5,5- 6metrów i temperatura na anemostacie wynosi 13,3 stopnia(jutro zmierzę na innych które są bliżej ( 4-5metrów). Czyli spadek wynosi aż 4 stopnie między reku a finalnym anemostacie.. cholera czy mam dokładać tam wełny że te przewody będą średnicy metra?!

    Cały plus w tym że reku działa chyba jak powinien, jedynie gdzieś na instalacji mi traci dużo... przez ostatnie 2 tyg wyrzuciłem na wełne 450zł, a końca nie widać- szczególnie że nie mam pojęcia gdzie może się ta temperatura tak ochładzać

Strona 17 z 32

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony