dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 32
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 634

Temat: Kinetic 250

  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał hektor80 Zobacz post
    jaką temp. u was nawiewa? Nie mam zbyt dużo informacji ale w domu utrzymuje ok 18,5 stopnia, na zew. ok 5 stopni, nawiew mam ok 15,5 stopnia. Kanały w warstwie styro 36cm, do skrzynek kanały elastyczne są w zabudowie ze styro 12cm + obsypane granulatem styropianowym, jednostka również obudowana styro 12cm. Całość znajduje się na nieogrzewanym, nieocieplonym strychu.
    U mnie na najdalszym anemostacie jest 2.5-3C mniej, niz temp w domu, na najblizszym 1,5-2C mniej
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    U mnie na najdalszym anemostacie jest 2.5-3C mniej, niz temp w domu, na najblizszym 1,5-2C mniej
    czyli mam podobnie. dzięki za info
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nass

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    62-400
    Posty
    288

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Termometrem ?
    Spodziewałem się instrukcji jak dobrać się do parametrów serwisowych zabezpieczonych hasłem i kombinacją przycisków a tu zwykły termometr

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał nass Zobacz post
    Spodziewałem się instrukcji jak dobrać się do parametrów serwisowych zabezpieczonych hasłem i kombinacją przycisków a tu zwykły termometr
    Kinetic chyba nie ma możliwosci sprawdzenia temperatury bezpośrednio z poziomu rekuperatora. Chyba, że nie jesteśmy wtajemniczeni.
    Taki czujnik z 4 termoparami koszuje ok 80 zł i się zastanawim czy nie kupić.
    Dom parterowy 100m2, porotherm 24 + 20 cm 0,033, podłoga 12 cm, strop drewniany 35 cm wełny, Piec Immergas Victrix 12 kw, okna 3 szyby, Rekuperator Kinetic 250
    Instalacja fotowoltaiczna: Growatt 3000 MTL, 11 paneli mono Maysun 315 W - 3,465 kWp
    Sezon od 6.2017-6.2018 - 703 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1
    Sezon od 6.2018-6.2019 - 693 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał nass Zobacz post
    hektor80, fotohobby - zauważyliście może u siebie roszenie na obudowie wymiennika? U mnie zauważyłem rosę na obudowie (panelu przednim) mniej więcej w okolicach filtra, od strony czerpni i to przy temp zewnętrznej +2. Same króćcie i kanały do czerpni i wyrzutni są suche - porządnie ogacone
    Ciekawe co będzie przy -15?
    nie zauważyłem żadnego szronu na obudowie
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

  6. #26
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar morelowy
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Grudziądz
    Kod pocztowy
    86-300
    Posty
    34

    Domyślnie

    Witam,
    Ja również kupiłem rekuperator Vent Axia Kinetic B. Mam pytanie odnośnie komunikatu który się pojawia na wyświetlaczu. Odpaliłem go narazie na strychu "na krótko" bo nie mam jeszcze dokończonej instalacji w garażu bo tam będzie docelowy zainstalowany. I po odpaleniu po 2 lub 3 minutach pracy rekuperator zatrzymuje wentylatory i wyświetla:
    "Niska temp Wyw
    Wentylator Wyl."
    Kanały wywiewne biegną częściowo w ocieplonym stropie a a pozostałe odcinki zostały ocieplone matą wełniana z ekranem aluminiowym aż do rozdzielacza. A zatem strat ciepłą nie powinno być. Od rozdzielacza do reku podpiąłem tymczasowo kanał elastyczny izolowany. Czerpnie i wyrzutnie pozostawiłem niepodłączona. Temperatura w domu 20st C. Co oznacza ten komunikat dokładnie? Miał może ktoś taki problem?

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nass

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    62-400
    Posty
    288

    Domyślnie

    Cytat Napisał morelowy Zobacz post
    Witam,
    Ja również kupiłem rekuperator Vent Axia Kinetic B. Mam pytanie odnośnie komunikatu który się pojawia na wyświetlaczu. Odpaliłem go narazie na strychu "na krótko" bo nie mam jeszcze dokończonej instalacji w garażu bo tam będzie docelowy zainstalowany. I po odpaleniu po 2 lub 3 minutach pracy rekuperator zatrzymuje wentylatory i wyświetla:
    "Niska temp Wyw
    Wentylator Wyl."
    Kanały wywiewne biegną częściowo w ocieplonym stropie a a pozostałe odcinki zostały ocieplone matą wełniana z ekranem aluminiowym aż do rozdzielacza. A zatem strat ciepłą nie powinno być. Od rozdzielacza do reku podpiąłem tymczasowo kanał elastyczny izolowany. Czerpnie i wyrzutnie pozostawiłem niepodłączona. Temperatura w domu 20st C. Co oznacza ten komunikat dokładnie? Miał może ktoś taki problem?
    Dzisiaj się okazało, że ktoś ma. Zajrzałem na budowę sprawdzić czy grzanie i wietrzenie chodzi a tu zonk. Dokładnie ten sam komunikat, wentylatory stoją, przyciski nie działają. Ruszył po resecie - odpięciu na chwilę od zasilania, potem przez prawie godzinę działał, później nie wiem bo musiałem się zbierać.
    Sprawdzałem w instrukcji i tam nie widzę takiego błędu. Piszą tam, że "jeżeli usterka spowodowała wyłączenie się urządzenia wyświetla się ekran serwisowy na przemian z kodem usterki..." A mam ten sam komunikat co morelowy
    U mnie instalacja jest już docelowa, wszystko ocieplone i pospinane na gotowo. Przez ok. 2tygodnie reku działał prawidłowo, albo przynajmniej podczas mojej obecności wszystko było ok.

    Indywidualna parterówka 152m2;ściany silka24+20cm Etixx; podłoga 25cm EPS100 0,036, strop monolit+30cm EPS80 0,031; Kinetic250; 100% podłogówka, PC 6kW HCT

  8. #28
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar morelowy
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Grudziądz
    Kod pocztowy
    86-300
    Posty
    34

    Domyślnie

    O widzę że nie tylko ja mam ten problem. Trochę mnie zmartwiło to że u kolegi się pojawia ten komunikat pomimo wykonanej już instalacji.
    Ja u siebie kończę już izolowanie wszystkich kanałów i dziś podpinam reku na gotowo. Zobaczymy jak będzie.
    Najgorsze jest to że jak się zatrzyma na tym komunikacie to tylko odłączenie od zasilania pomaga, na nic nie reaguje.
    Jeśli będzie się to powtarzało to trzeba będzie uderzyć do serwisu z zapytaniem, może oni wyjaśnią o co chodzi.

  9. #29

    Domyślnie

    Reku na nieocieplonym strychu, reku ocieplone 12cm styro, na zew. 0 stopni a mój Kinetic tak się zachowuje
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20171202_184526.jpg
Wyświetleń:	210
Rozmiar:	81,6 KB
ID:	402269
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20171202_184611.jpg
Wyświetleń:	158
Rozmiar:	84,3 KB
ID:	402270

    strach pomyśleć co będzie przy -20 Chyba pozostaje mi tylko ocieplenie strychu bo raczej przeniesienie reku do kotłowni jest zbyt destrukcyjne (przekuwanie się przez 2 stropy przy położonych panelach, podłogówce.... )
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kuusamo

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Gdynia
    Posty
    204

    Domyślnie

    a nie lepiej nagrzewnicę elektryczną wpiąć w kanał za czerpnią?

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Dokładnie, co da ocieplenie strychu ? Trzeba bu go jeszcze ogrzać.
    Na Twoim miejscu to albo nagrzewnica, albo kable samoregulujący, między obudową reku, a jego ociepleniem, ze szczegolnym uwzględnieniem kroćca z czerpni. Ocieplenie warto wowczas zrobic z welny, przynajmniej wewnetrzną warstwę.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  12. #32
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar morelowy
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Grudziądz
    Kod pocztowy
    86-300
    Posty
    34

    Domyślnie

    Skoro macie już takie problemy z tym reku przy 0 st C to może faktycznie trzeba by się zawczasu rozejrzeć za nagrzewnicą kanałową elektryczną.
    Jaką moc wybrać? 1kW czy 2kW? Mam taki regulator jumo z czujnikiem + stycznik, który by załączał grzałkę w zależności od temperatury na czerpni.

  13. #33

    Domyślnie

    nagrzewnicy nie mam zamiaru dawać bo pójdę z torbami jak mi już zacznie grzać przy 0 stopni na zew.. a miało być tak pięknie..
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

  14. #34
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nass

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    62-400
    Posty
    288

    Domyślnie

    Cytat Napisał hektor80 Zobacz post
    nagrzewnicy nie mam zamiaru dawać bo pójdę z torbami jak mi już zacznie grzać przy 0 stopni na zew.. a miało być tak pięknie..
    Dokładnie, ja też wolę powietrze w domu grzać z cop4 zamiast cop1

    Indywidualna parterówka 152m2;ściany silka24+20cm Etixx; podłoga 25cm EPS100 0,036, strop monolit+30cm EPS80 0,031; Kinetic250; 100% podłogówka, PC 6kW HCT

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał hektor80 Zobacz post
    nagrzewnicy nie mam zamiaru dawać bo pójdę z torbami jak mi już zacznie grzać przy 0 stopni na zew.. a miało być tak pięknie..
    Przecież nie musi grzac non-stop. Wymiennik nie zamarza w 5 minut
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  16. #36
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar morelowy
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Grudziądz
    Kod pocztowy
    86-300
    Posty
    34

    Domyślnie

    Ja jestem załamany. Podłączyłem wszystko pod izolowane kanały na gotowo. Odpaliłem reku. Wszystko pięknie może jakieś 10 minut i znowu ten sam komunikat o zbyt niskiej temp wyw. W domu mam temp 20,5 stopnia. W tym ustrojstwie nie ma nawet podglądu temperatur jakie ma na wlocie i wylocie. Nie wiadomo czy szukać przyczyny w instalacji czy wadliwy jest reku.

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    No to musisz pomierzyc temperatury. Sprawdż jeszcze raz podłączeane, czy nie jest na opak, przy odrotnie zamontowanym reku (panel sterownika moze byc po jednej, albo drugiel stronie obudowy), wtedy odplyw skrolin wyznacza sposób podlączenia
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  18. #38
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nass

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    62-400
    Posty
    288

    Domyślnie

    Cytat Napisał morelowy Zobacz post
    Ja jestem załamany. Podłączyłem wszystko pod izolowane kanały na gotowo. Odpaliłem reku. Wszystko pięknie może jakieś 10 minut i znowu ten sam komunikat o zbyt niskiej temp wyw. W domu mam temp 20,5 stopnia. W tym ustrojstwie nie ma nawet podglądu temperatur jakie ma na wlocie i wylocie. Nie wiadomo czy szukać przyczyny w instalacji czy wadliwy jest reku.
    Napisałem do producenta, dostałem taką odpowiedź:
    Thank you for your email. If the dwelling temperature is below 5 degrees this would cause the unit to stop. Causes for this message would be:
    -The internal temp is below 5 degrees.
    -The ducting is the wrong way round and the internal temp sensor is actually reading the external temp.
    -The sensors have been installed onto the main pcb the wrong way round
    -A faulty sensor.

    It is normally one of the first two points.

    Please do not hesitate to contact me if you need any further advice.
    Punkty 1 i 2 wykluczyłem - wygrzewam posadzki i w domu mam chyba ze 25stopni. Sprawdziłem też jeszcze raz podłączenie i czy czujnik jest tam gdzie powinien - wszystko ok, mierzy temp powietrza wywiewanego. Żeby było śmieszniej od soboty działa ok. Teoretycznie mógł się wyłączyć np w nocy ale wilgotność poniżej 50%, a w piątek jak stanął skoczyla do ponad 70%.
    Może wyjątkowo załapaliśmy się na punkt 3 lub 4

  19. #39
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar morelowy
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Grudziądz
    Kod pocztowy
    86-300
    Posty
    34

    Domyślnie

    Nass bardzo dziękuje za wklejoną odpowiedź serwisu.
    Sprawdziłem jeszcze raz instalacje, i wszystko wygląda ok. Zablokowałem jeszcze anemostaty przy wyjściu do garażu i przy wejściu do domu tak by ewentualnie stamtąd nie podciągał narazie chłodniejszego powietrza bo do garażu mam tymczasowe wejście a drzwi wej. czekają na montaż progu.
    Ja czerpnię i wyrzutnie mam podłączona po stronie gdzie jest odpływ skroplin. Po przeciwnej nadmuch i wyciąg.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	01_pl.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	19,9 KB
ID:	402350
    Czyli w układzie RH jak na obrazku. Niestety, i kto wie czy to nie będzie przyczyną komunikatu, mam wodę w kanałach wentylacyjnych flex tych które idą w stropie i częściowo biegły po nieocieplonym strychu. Musiała się tam wykropić jak jeszcze nie miałem ocieplonych tych przewodów. Jak włączyłem wczoraj rekuperator na max nawiew to zaczęło bulgotać i wylewać się woda. Masakra. Muszę teraz coś wymyśleć jak się tej wody najszybciej pozbyć.
    Myślałem żeby go zostawić włączonego na max to w końcu odparuje ta woda. Wszedłem wczoraj do tego trybu serwisowego i jest opcja osuszanie, wg instrukcji reku powinien działać na max obrotach przez tydzień, ale po załączeniu tej opcji po 2 sek. się wyłącza. Działa to u Was?
    Zauważyłem też ze jest opcja sterowania nagrzewnicą, ale z tego co pamiętam ktoś pisał na forum że do tego potrzebny jest dodatkowy moduł Preheater

  20. #40
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nass

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    62-400
    Posty
    288

    Domyślnie

    Cytat Napisał morelowy Zobacz post
    Ja czerpnię i wyrzutnie mam podłączona po stronie gdzie jest odpływ skroplin. Po przeciwnej nadmuch i wyciąg.
    No to ok - jeśli odpływ skroplin masz po lewej to czerpnie też po lewej z przodu a wyrzutnię z tyłu (stojąc vis-à-vis reku)

    Zapytałem jeszcze producenta czy i jak można wykluczyć punkty 3 i4, zobaczymy co odpowiedzą

    Indywidualna parterówka 152m2;ściany silka24+20cm Etixx; podłoga 25cm EPS100 0,036, strop monolit+30cm EPS80 0,031; Kinetic250; 100% podłogówka, PC 6kW HCT

Strona 2 z 32

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony