dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 31 z 32
Pokaż wyniki od 601 do 620 z 634

Temat: Kinetic 250

  1. #601
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ale dlaczego miałby zamarzać ? Po prostu będzie na dłużej, niż w moim teście wyłączał nawiew.
    A mniejsza wilgotność będzie plusem w tej sytuacji.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  2. #602
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał norbitek Zobacz post
    Ja WM będę miał w domu który w zimie przynajmniej przez najbliższe lata nie będzie zamieszkiwany. Czyli będę utrzymywał w nim temp. ok 10st.
    Zastanawia mnie jak rekuperator bez nagrzewnicy będzie się wtedy zachowywał. Bez ludzi z tak niską temperaturą w budynku. Czy będzie zamarzał czy też z braku wilgoci (nie mówię to o okresie zaraz po budowie) zamarzanie będzie rzadsze?
    U mnie przy mrozach nie leci woda z reku i nie ma co zamarzać.
    Jestem na etapie suchej wykończeniówki, podłogi, meble itp. bez zysków bytowych, kąpieli czy innego wprowadzania wilgoci w domową przestrzeń.
    Wietrzę, reku pracuje na najniższym biegu, a w domu 20*C.
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  3. #603

    Domyślnie

    Cytat Napisał cezary.pl Zobacz post
    U mnie przy mrozach nie leci woda z reku i nie ma co zamarzać.
    Nie odnosisz wrażenia, że jesteś osamotniony tu na forum, ze swoimi spostrzeżeniami?
    Z tego co piszesz, twojego rekuperatora nie dotyczą problemy znane wszystkim innym rozwiązaniom konstrukcyjnym na rynku.

    Przekładając to co piszesz, na parametry fizyczne powietrza.
    By na wymienniku przeponowym nie wytrącała się żadna wilgoć to powietrze wewnątrz twojego domu musiała by zawierać niemal ZERO wilgoci.
    Jeśli zatem na zewnątrz masz -10 st.C a w domu +20 st.C to powietrze wywiewane musiało by mieć wilgotność względną na poziomie 10% a to jest wręcz niemożliwe w nowo zbudowanym domu - nawet niezamieszkałym.

    Jesteś przekonany o tym, że rekuperator pracuje non stop z tą samą intensywnością po stronie nawiewu i wywiewu?

  4. #604
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    @John

    Dom jest suchy jak przysłowiowy pieprz, a buduję go już od 5 lat. Ostatnio, na jesieni i wczesną zimą odbywały się mokre prace: malowanie, gipsowanie i glazury.
    W trakcie tych prac woda z reku. lała się strumieniami, króćcami do tego przeznaczonymi jak również innymi szparami.
    Tak, ten rekuperator cieknie bokami, ale uszczelnię. Znaczy to, że mam te same problemy z reku. co inni użytkownicy forum.

    Swoim wpisem dla forumowicza norbitek, chciałem zwrócić uwagę, że w niezamieszkałym suchym domu nie będzie występowała kondensacja w reku, a tym samym problem jego zamarzania.

    Z moich obserwacji rekuperatora wynika że przy ostatnich mrozach nie leciał żaden kondensat.
    Reku pracuje cały czas na najniższym biegu od momentu instalacji i nie mam jeszcze zrobionego odpływu kondensatu do kanalizacji. Jak kapie to do wiadra.

    Uważam że dom mam bardzo szczelny, z gniazdek elekt. nie wieje nawet dach ze ścianami mam uszczelniony tak jak okna ciepły montaż (taśmami).
    Niestety szczelność domu nie jest zweryfikowana pomiarami.

    PS: Oczywiście u mnie problem cieknącego reku dotyczy O3OZON, a nie KINETIC
    Ostatnio edytowane przez cezary.pl ; 24-02-2021 o 19:51 Powód: PS
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  5. #605

    Domyślnie

    Witam, czytałem, że jest jakaś opcja z okapem. jak to wygląda od strony połączenia z reku, jakiś schemat? Pozdrawiam

  6. #606
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacogi Zobacz post
    Witam, czytałem, że jest jakaś opcja z okapem. jak to wygląda od strony połączenia z reku, jakiś schemat? Pozdrawiam
    nie jest zalecane takie rozwiazanie.

  7. #607

    Domyślnie

    OK, a jakie są przeciwskazania?

  8. #608
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał cezary.pl Zobacz post
    Dom jest suchy jak przysłowiowy pieprz, a buduję go już od 5 lat. Ostatnio, na jesieni i wczesną zimą odbywały się mokre prace: malowanie, gipsowanie i glazury.
    30%@20* = punkt rosy 1,88*
    40%@22*= punkt rosy 7,77*
    Jak na wyrzutni masz mniej (a w mrozy powinieneś mieć - nawet przy wymienniku o niskiej sprawności) to musi się skroplić. Wszystkim się leje z wymienników nie odzyskujących wilgoci.

  9. #609
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacogi Zobacz post
    OK, a jakie są przeciwskazania?
    poczytaj , google nie gryzie.

  10. #610
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ronifcb

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    WW
    Posty
    124

    Domyślnie

    Witam.W kinetic b padł mi wentylator,a konkretnie na płytce w wentylatorze cos sie upaliło.Czy mozna to jakos naprawic? Cena na ebayu to około1300zł około... Co jak za chwile padnie drugi ? Wytrzymało to około 4lata .Czy ktos miał podobne problemy z tym rekuperatorem?Nie wiem co robic teraz bo jak wymienie jeden i za chwile padnie drugi to bedzie 2600 zł za same wentylatory .W miedzyczasie rodzina sie powiekszyła z 2 do 4 osob i moze warto kupic od razu cos wiekszego?

  11. #611
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ronifcb

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    WW
    Posty
    124

    Domyślnie

    Kupiłem za mniej niż pół ceny Kinetic advance . Niestety prawa stronę zamiast lewej.Podlaczylem reku rura spiro z ociepleniem (termoflex)Czerpnia i wyrzutnia idzie lekko na skos do góry ,a w instrukcji jest napisane że minimum 0.7m ma iść pionowo w górę .Czy trzeba się koniecznie do tego stosować ? Po uruchomieniu wielką ulga i wydaje się że działa dużo lepiej niż poprzedni kinetic b .Wiele rzeczy można sprawdzić na wyświetlaczu czego nie było w poprzedniku .Posiada nagrzewnice i dzięki temu przy dużych mrozach reku będzie działał bez przerw co się zdarzało w kinetic bo niestety.Zastanawiam się nad modułem wifi bo możnaby sprawdzać wszystko w tel i zmieniać ustawienia .Prosze o poradę dotyczącą montażu kogos kto się zna na tym.

  12. #612
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maciejczapla

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-553
    Posty
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ronifcb Zobacz post
    Witam.W kinetic b padł mi wentylator,a konkretnie na płytce w wentylatorze cos sie upaliło.Czy mozna to jakos naprawic? Cena na ebayu to około1300zł około... Co jak za chwile padnie drugi ? Wytrzymało to około 4lata .Czy ktos miał podobne problemy z tym rekuperatorem?Nie wiem co robic teraz bo jak wymienie jeden i za chwile padnie drugi to bedzie 2600 zł za same wentylatory .W miedzyczasie rodzina sie powiekszyła z 2 do 4 osob i moze warto kupic od razu cos wiekszego?
    U mnie też padł jeden wentylator. Rozebrałem i wykręciłem co jest banalne. Do wymiany były 2 małe łożyska wentylatora. Od razu wymieniłem też w drugim.
    Zdziwienie bo w tym co padł były jakieś chińskie no namy. W drugim skf i te ani grama zużycia, ale jak miałem dłoni to poszła wymiana na nowe SKF po 5 zł . Wymiana prosta i wentylatory chodzą jak złoto.

  13. #613
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    raxon

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Krosno
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    335

    Domyślnie

    Mam takie pytanie. Czy ktos ma nagrzewnice kanalowa spoeta z tym reku? Jako ze w okresach jesien wiosna w dzien w domi cieplo, w nocy reku delikatnie wychladza sypialnie a pradu w PV troche zostaje to pomyslalem zeby na wylocie reku zalozyc nagrzewnice kanalowa ale kompletnie nie mam pojecia jaka. Wolalbym zeby pracowala dluzej z mniejsza moca. Wystarczy ze podniesie temp o 2-3 stopnie przy nawiewie na 1 biegu. Ma ktos jakies doswiadczenie z tym? Taka 400W wystarczy? Czy moze lepiej dac sobie spokoj z takimi wynalazkami?

  14. #614
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    raxon

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Krosno
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    335

    Domyślnie

    Wywala mi blad sprawdz filtry. Filtry zmienione, czyste i dalej to pokazuje. Co to moze byc? Mozliwe ze sie wymiennik zabrudzil przez pyly ktore przechodza przez filtr?

  15. #615
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Komunikat po wymianie filtrów należy ręcznie skasować.
    Sprawdź w instrukcji
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  16. #616
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Czy wymiennik należy myć? Jak go wyjąć?

  17. #617
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Można. Ja co dwa lata myję, trochę kurzu się wypłukuje.
    Ściągasz obudowę i wyciągasz wymiennik.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  18. #618

    Domyślnie

    Witajcie.
    Zakupiłem rekuperator Kinetic. Co prawda jest to wersja Plus B, ale moje pytania bedą chyba analogiczne jak przy 250.
    1. W zestawie nie było listw montażowych. Będę kombinował z montażem na szynach do mebli. Cy mógłby mi ktoś pokazać na zdjęciu w jaki sposób wsuwa się te wystające bolce w listwy montażowe?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Schowek02.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	9,0 KB
ID:	458890
    2. W jaki sposób reguluje się obroty rekuperatora? W panelu mogę tylko ustawić 30 lub 50% oraz wymusić 100% do przewietrzania. Czy rekuperator sam reguluje obroty? Nie da się ustawić np 20%?

  19. #619
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Generalnie programujesz trzy tryby - standardowy ,(domyślnie 30%) booster (50) i obniżony (20).
    Te wartości możesz dowolnie ustawić po wejściu w menu programowania (strzałki gór-dół wciśnięte razem na 5 sekund,)
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  20. #620

    Domyślnie

    Mam wersję z higrometrem i po wykryciu zwiększonej wilgotności powinno wchodzić na 50%.
    A standardowo działa na 20 czy 30%?
    I jeszcze jedno pytanie. Czy jest sens inwestowac w regulator ścienny? Z tego co piszecie ma dokładnie takie same funkcje jak panel na urządzeniu. Rekuperator bedzie w "kotłowni" więc będę miał do niego dość bliski dostep.

Strona 31 z 32

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony