dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 32 z 32
Pokaż wyniki od 621 do 634 z 634

Temat: Kinetic 250

  1. #621
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Standard to 30% jak napisałem powyżej

  2. #622

    Domyślnie

    A jak przestawić na 20%?

  3. #623
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Masz instrukcję ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  4. #624

    Domyślnie

    Mam. Ale nie doczytałem się nigdzie. Widzę tylko, że jest ten obniżony 20%, ale nie wiem jak go uaktywnić.

  5. #625
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    No to przeczytaj o programowaniu harmonogramu dziennego.
    Ja to robiłem 6 lat temu, na podstawie instrukcji właśnie.
    Od tego czasu nie miałem potrzeby zmieniać.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #626

    Domyślnie

    Ok, będę się bawił. Czyli rozumiem że po takim zaprogramowaniu nie miałeś potrzeby korzystania z zewnętrznego panelu sterowania?

  7. #627
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Nie
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #628

    Domyślnie

    Witam, gdzie można kupić dedykowany czujnik wilgotności i czy musi być dedykowany?

  9. #629

    Domyślnie

    Witam, w moim kineticku mam w przewodzie podłączeniowym cztery kable, żółty i niebieski wiadomo jak podłączyć, natomast jest też czarny Ls i brązowy L. Który z nich podłączyć do fazy..i po co są aż 2 kable do fazy?

  10. #630
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar morelowy
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Grudziądz
    Kod pocztowy
    86-300
    Posty
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacogi Zobacz post
    Witam, w moim kineticku mam w przewodzie podłączeniowym cztery kable, żółty i niebieski wiadomo jak podłączyć, natomiast jest też czarny Ls i brązowy L. Który z nich podłączyć do fazy..i po co są aż 2 kable do fazy?
    Brązowy ta tradycyjnie Faza 230V do zasilania urządzenia.
    Natomiast ten czarny Ls to dodatkowa opcja, możliwość włączenia trybu przewietrzenia w reku.
    Jeśli podasz na ten przewód zasilanie to reku włączy tryb przewietrzenia.
    Ja tego używam np w taki sposób że jeśli czujnik wilgotności w łazience ma stan > 80% to przekaźnik Shelly podaje faze na to wejście Ls i uruchamia tryb zwiększonego przepływu (sterowane z Domoticza).

  11. #631

    Domyślnie

    OK, czyli co mam zrobić, jak nie mam czujnika wilgoci? Zostawić ten kabel wolno? Czy ręczne przewietrzanie będzie działać?

  12. #632
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar morelowy
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Grudziądz
    Kod pocztowy
    86-300
    Posty
    34

    Domyślnie

    Zostawiasz niepodłączony. Przewietrzenie normalnie aktywujesz przyciskiem na panelu sterującym.

  13. #633

    Domyślnie

    dziękuję, jeszcze gdyby ktoś pomógł mi w znalezieniu czujnika wilgotności.... jak pytałem we wcześniejszym poście..

  14. #634
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zieli
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Nowe Dąbie
    Kod pocztowy
    89-210
    Posty
    946

    Domyślnie

    Witam wszystkich
    długo nie odwiedzałem forum bo niebyło takiej potrzeby, ale od kilku dni jestem posiadaczem Vent Axia, i pojawiło się pytanie, co prawda inny model niż w temacie ale może jest ktoś kto posiada Kinetic Advance s.
    W sterowniku urządzenia znalazłem coś takiego jak temp. nawiewu i temp. wywiewu tylko nie pokazuje mi tam żadnych temperatur czy gdzieś się coś ustawia ? czy tych czujników nie ma?
    Ostatnio edytowane przez zieli ; 04-11-2023 o 11:35
    Dom parterowy , całość podłogówka 145 m2(obecnie grzane 115 m2)+ jedna drabinka, ściany BK+20cm styro grafitowego 031, posadzki i strop 15cm styro 038 , okna 3szyby V90+ , kominek "ala" koza, wentylacja mechaniczna Brookvent air cycle 1.2
    Ogrzewanie Pompa Ciepła 7 kW made by Wihajster Dz odwierty 4x50m

Strona 32 z 32

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony