dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 32
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 634

Temat: Kinetic 250

  1. #161

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    No u mnie -7 stopni na zewnątrz i + 10 stopni idzie do pomieszczeń. Tragedia.

    Jak dla mnie użyte uszczelki są zbyt kiepskie. Wygląda jakby użyto jakiś miękkich które się lekko zdeformowały i dają zbyt mały docisk , ale to takie gdybanie.
    W starym rekuperatorze (Sentinel Kinect) pamiętam że wymiennik dużo ciężej się wyjmował i uszczelki dawały większy opór. Tutaj wychodzi bez żadnego oporu , więc podejrzewam uszczelki , ale czy to dobry trop to nie wiem , ale z drugiej strony to nowy rekuperator kupiony legalnie , więc niech serwis lub gwarant się tym zajmie ...

    Napisałem do sprzedawcy i zobaczymy co napiszą , a jak nie napiszą to zadzwonię ...

    Mam nadzieję że wezwą serwis i przyjedzie jakiś kumaty serwisant i ogarnie problem ..

    PS. Dziś rano na zewnątrz - 8stopni , nawiew +6 stopni !.
    Masakra. Rekuperator wyłączyłem . Dziś dzwonię z reklamacją do sprzedawcy.
    Być może mamy ten sam problem, pytałem ponad miesiąc temu w innym wątku.
    Miałem temperatury jak na zdjęciu poniżej.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0356.jpg
Wyświetleń:	158
Rozmiar:	90,9 KB
ID:	405017

    jak by było -7 na czerpni to pewnie też by mi nawiewało około 10C

    Sprawdzałem prędkości powietrza anemometrem na anemostatach i przy wydajności ustawionej 30/30 nawiew był dużo większy niż wyciąg.
    Myślałem że to wina oporów instalacji i filtrów. Odpiąłem wszystkie króćce i wyjąłem filtry, sprawdziłem prędkości anemometrem bezpośrednio na króćcach i wynik wyszedł taki jak na zdjęciu poniżej.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	01_pl.jpg
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	76,8 KB
ID:	405018

    żeby zrównoważyć bilans musiałem zwiększyć prędkość wentylatora wywiewnego na 42% w stosunku do 30% nawiewnego i dopiero teraz prędkości się zgadzają i sprawność wzrosła. nie czuć zimnych powiewów, wilgotność 40%. Też rozważam reklamację.

  2. #162

    Domyślnie

    khaos, co to za ustrojstwo podłączyłeś do Kinetica? Napisz parę słów, bo wygląda bardzo ciekawie

    Zaczynam się martwić czy dokonałem właściwego wyboru jeśli chodzi o rekuperator...

  3. #163

    Domyślnie

    Cytat Napisał daamiann88 Zobacz post
    khaos, co to za ustrojstwo podłączyłeś do Kinetica? Napisz parę słów, bo wygląda bardzo ciekawie

    Zaczynam się martwić czy dokonałem właściwego wyboru jeśli chodzi o rekuperator...
    To termometr zrobiony na zamówienie, 4 czujniki zamontowane na króćcach reku + jeden wewnątrz domu i 1 na zewnątrz.

  4. #164

    Domyślnie

    Cytat Napisał khaos Zobacz post
    Być może mamy ten sam problem, pytałem ponad miesiąc temu w innym wątku.
    Miałem temperatury jak na zdjęciu poniżej.


    żeby zrównoważyć bilans musiałem zwiększyć prędkość wentylatora wywiewnego na 42% w stosunku do 30% nawiewnego i dopiero teraz prędkości się zgadzają i sprawność wzrosła. nie czuć zimnych powiewów, wilgotność 40%. Też rozważam reklamację.
    W menu serwisowym podaje mi 30% 39% , ale ustawiony mam domyślnie na 30% ..

    Nawiew z zewnątrz i wywiew na zewnątrz mają dość krótkie odcinki (nawiew chyba z 1,5m , wywiew z 3m) i raczej jakiś wielkich oporów nie ma ani zwężek , bo czerpnia/wyrzutnia jest fi200 z redukcją do fi125.

    Najgorsze że gdybym nie kupił termometru dalej bym żył w błogiej nieświadomości że mam super sprawność..

    Gdybym chciał tani , nieszczelny rekuperator z przeciętną sprawnością to bym kupił sobie Lunę 200 za niecałe 2000zł a nie rekuperator za ponad 4000zł
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  5. #165

    Domyślnie

    Oficjalnym dystrybutorem na Polskę firmy VentAxia jest LIndab.

    Już od dawna powtarzam, że VentAxia w Polsce serwisu nie ma.
    Najszybciej dostaniecie o=pomoc bezpośrednio u producenta.
    Im więcej takich maili dostaną, tym bardziej nacisną na Lindab.

    Jakby nie patrzeć tak samo Lindab, jak i jego pośrednicy (sklepy internetowe) to tylko hurtownie i nie posiadają oni mobilnego serwisu, który podjedzie i naprawi urządzenie.
    Piszcie do VentaXIa niech wymuszą na Lindab wymianę urządzenia.

  6. #166

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Przekleiłem z mojego dziennika budowy ...

    Dziś zadzwoniłem do sklepu (hurtowni) z której kupowałem (Dom-Went) Powiedziałem jaki jest problem i że wysłałem do nich emaila.
    Pani poinformowała że jak nie montowała mi rekuperatora specjalistyczna firma to nie mam gwarancji.
    Nie ukrywam że się wkurzyłem , bo to nie jest moja pierwsza centrala jaką instalowałem i naprawdę montaż nie wymaga jakiś niesamowitych zdolności. Dodatkowo dowiedziałem się że aby jeszcze była ważna gwarancja trzeba co roku wykonać minimum 2 przeglądy w roku , oczywiście też przez specjalistyczną firmę inaczej gwarancji brak.
    Zatem każdy kto sam montował lub nie zrobił minimum 2 przeglądów nie ma gwarancji ...

    Nie ukrywam że się wkurzyłem. Napisałem pisemko z reklamacją i skorzystam z rękojmi i niech naprawiają albo wymieniają.

    Więc jak ktoś myśli o Kineticu i samodzielnym montażu to przestrzegam i lepiej szukać czegoś innego , bo wygląda że dystrybutor na Polskę robi wszystko aby nie naprawiać i serwisować tych centrali ...

    Gdybym wiedział że są takie "warunki' to bym nawet nie spojrzał na taką centralę ..
    Dzwoniłem do głównego importera i pytałem, czy sprzęt musi być podłączony przez specjalistę, otrzymałem odpowiedz iż nie ma takiej konieczności (http://ventaxia.lindab.com.pl/pl,kontakt.html). Teraz już sam nie wiem jaka jest prawda...
    W sobotę uruchamiałem sprzęt pierwszy raz, pochodził kilka minut i włączył się system przeciwzamrożeniowy. W domu jeszcze nie mieszkam, trwają prace wykończeniowe, temperatura wewn. ok 17-18 st. C. Reku na poddaszu docieplonym 25cm wełny, nie wiem jaka temperatura była na poddaszu ale było odczuwalnie zimniej, na zewnątrz termometr samochodowy pokazywał ok.2 st.C.
    Możecie "wrzucić" na szybko jakieś wskazówki / uwagi, dlaczego tak szybko się wyłączył. Dodam, że ruszył na fabrycznych ustawieniach, nic nie grzebałem.

  7. #167
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.293

    Domyślnie

    U mnie decyzja zapadła, znoszę reku na parter. Szkoda centrali na zimnym strychu. A i wentylacja w domu prawie nie działa.

    Teraz tak, muszę zejść na parter kotłownia z tempe jak w domu chyba bedzie najlepszym rozwiązaniem? Garaz ma ok 8st obecnie.
    Pozdrawiam,
    Marek
    Gryf-domowe klimaty
    P.u. 98.25m²+garaż 18.01m².OP 100%PC WPS 6k1, DZ 2x90m,WM,OZC(asolt)EAH:62,5kWh/m2rok,ΦHL:3640W, QH:6379 kWh/rok, Grzanych podłóg~98m2,kubatura 265m3
    PV 8,69, azymut 240st, dach 23st.
    cwu~80-100kWh msc.
    2017-2379kWh
    2018-2089kWh
    2019-2375kWh
    2020-2384kWh
    2021-1896kWh
    2022-1785kWh
    2023-1823kWh

  8. #168
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Tak. Ja wczoraj nie zauwazylem zatrzymania sie reku, jak bylo -7, dzialal albo normalnie, albo z nawiewem zredukowanym z 30 do 24%
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #169

    Domyślnie

    Kurcze a myślałem, ze wybór reku mam z głowy. Co polecacie zamiast Kinetica? Brink posiada bypass i nagrzewnice. Jak oceniacie te produkty?
    http://allegro.pl/rekuperator-rekupe...069961078.html

  10. #170
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Byl watek, ze cieknie
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  11. #171

    Domyślnie

    Mi się zdaje, że Kinetic z założenia jest centralą która powinna być umieszczona w pomieszczeniu ogrzewanym. Zaprojektowali go tak, że można umieścić go w szafce, panel sterowania też do tego dostosowany...
    Ale to tylko moje domysły
    Sam bedę go kupował i u mnie będzie wisiał w korytarzu gdzie mam 22C. Mam nadzieję, że mu to wystarczy

  12. #172

    Domyślnie

    Cytat Napisał hektor80 Zobacz post
    jaką temp. nawiewaną masz przy anemostacie ?
    Wsadziłem czujnik do anemostatu i temperatura wynosiła w zależności od odległosci
    w salonie 19,1
    w sypialni 18 (najniższa jaką zanotowałem w sypialni była 17,1) więc znacząco się różni z tym co pokazują czujniki w kanałach przy rekuperatorze. Ale wiem, ze są one sprawne i wszystkie pokazują jednakową temperaturę (błąd 0,1 stopnia)
    Dom parterowy 100m2, porotherm 24 + 20 cm 0,033, podłoga 12 cm, strop drewniany 35 cm wełny, Piec Immergas Victrix 12 kw, okna 3 szyby, Rekuperator Kinetic 250
    Instalacja fotowoltaiczna: Growatt 3000 MTL, 11 paneli mono Maysun 315 W - 3,465 kWp
    Sezon od 6.2017-6.2018 - 703 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1
    Sezon od 6.2018-6.2019 - 693 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1

  13. #173

    Domyślnie

    Cytat Napisał khaos Zobacz post
    Być może mamy ten sam problem, pytałem ponad miesiąc temu w innym wątku.
    Miałem temperatury jak na zdjęciu poniżej.

    żeby zrównoważyć bilans musiałem zwiększyć prędkość wentylatora wywiewnego na 42% w stosunku do 30% nawiewnego i dopiero teraz prędkości się zgadzają i sprawność wzrosła. nie czuć zimnych powiewów, wilgotność 40%. Też rozważam reklamację.
    U mnie w menu serwisowym mimo że mam ustawiony nawiew/wywiew na 30% pokazuje mi 30% i 39% ...
    Co ciekawe jak zwiększę nawiew aby spróbować zrównać nawiew z wywiewem to wygląda jakby elektronika tez z "automatu" podnosiła ?
    Czyżby jakieś oszustwo elektroniki aby był lepszy odzysk ???

    U mnie raczej oporów nie powinno być wielkich (nawiew z zewnatrz budynku i wyrzut na zewnątrz budynku) bo rury krótkie i jakiś wielkich oporów zapewne nie mają ...

    Wczoraj zdemontowałem rekuperaor , wylałem wodę z wymiennika i jeszcze raz spokojnie go złożyłem.
    Sprawność podskoczyła i było naprawdę nieźle , ale po kilku godzinach sprawnośc zaczęła spadać i spadła o kilka stopni
    jak włączę na max tryb oczyszczanie to słychać świst wody i więcej wody idzie do kanalizacji (na razie testowo idzie bezpośrednio do 5l butli abym mógł widzieć czy woda 'schodzi" z rekuperatora.. Po przedmuchaniu sprawnośc wzrasta o około 2 stopnie ...

    Jednakże ciągle jest nie tak jak powinno bo chyba ciagle gdzieś jest nieszczelne , ale sprawdzałem , oglądałem i nie mam pojęcia.

    Reklamację moją hurtownia wysłała do producenta ? Choć zapewne chodzi o dystrybutora ...
    Ciekawy jestem jaki będzie efekt , bo szczerze mówiąc od kilku dni jestem "niewolnikiem" rekuperatora

    Tak z ciekawości.
    Czy ktoś z Was "obracał" rekuperator aby z modelu "prawego" zrobić lewy ? Pytam bo jak obracałem i jestem lekko zdziwiony bo według instrukcji powinny się zgadzać nadruki na obudowie (strzałeczki na górze obudowy) i tak zrobiłem , ale wtedy logo firmy znajduje się od strony ściany ?
    Trochę dziwne że napisu nie ma z obu stron , bo po zmianie z wersji prawej na lewej napis jest od tyłu ?

    I jeszcze jedno pytanie. Do czego służą te czarne gumowe "kółeczka" jakie są dołączone ? Są 4 sztuki i chyba są to kółeczka antywibracyjne do montażu rekuperatora w dołączonych listwach montażowych ? Pytam bo nigdzie nie znalazłem do czego to służy ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  14. #174
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Jak na ustawie nawiew i wywiew na 30%, to mam w menu serwisowym nawiew 30% i po przekliknieciu na kolejna pozyzje wywiew tez 30%
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 17-01-2018 o 15:10
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  15. #175

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Byl watek, ze cieknie
    Czyli wszystko cieknie. Brink ma przynajmniej nagrzewnice to jak pocieknie to już nie zamarznie. A na serio to co kupić na moje 400m3?

  16. #176

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Jak na ustawie nawiew i wywiew na 30%, to mam w menu serwisowym nawiew 30% i po przekliknieciu na kolejna pozyzje wywiew tez 30%
    A ja mam 30% i 39% w menu serwisowym. A sam rekuperator ma ustawiony nawiew/wywiew na 30%/30% , więc widać że chyba coś nie tak. Wyjąłem króćce z rurami i nic się nie zmieniło.

    Dodatkowo widzę że "zalewa" mi rekuperator. Zbiera się w wymienniku woda i później jak wyjmę wymiennik to sporo wody z niego wylewam do wanny.
    Jak wyleję wodę to sprawność od razu wzrasta ale więcej niż 80-82% nie udało mi się uzyskać , ale później powoli , powolutku temperatura nawiewu spada i tak samo sprawność ..

    Wygląda że jest jakaś nieszczelność i zapewne gdzieś sie miesza powietrze i zapewne to powoduje że za dużo wody jest w wymmieniku i spada sprawność.

    Ale żadnych modyfikacji i przeróbek nie będę robił bo urządzenie nowe i chce aby wymienili na inne bez wad albo naprawili ...

    Sprawdzałem czy spust skroplin działa prawidłowo bo myślałem że może być zapchany albo coś nie tak z spadkiem , ale działa ok i spadek też jest ok.

    Już nie mam sił. Już go dokładnie z każdej strony oglądałem. Wygląda jakby obudowa była niezbyt szczelnie sklejona bo widzę jakieś szpary , ale gdzie dokładnie jest ta "największa" nieszczelność to nie wiem ...

    A jest bo słyszać jakiś szum i świst ...

    Czekam na rozpatrzenie mojej reklamacji , bo mam już dość tego rekuperatora
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 17-01-2018 o 21:31
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  17. #177
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    A ja mam 30% i 39% w menu serwisowym. A sam rekuperator ma ustawiony nawiew/wywiew na 30%/30% , więc widać że chyba coś nie tak. Wyjąłem króćce z rurami i nic się nie zmieniło.

    A ja mam 29 i 39, obroty 1205 w pozycji 00 menu serwisowego, oraz oraz 30 i 39 obroty 1225 w pozycji 01 menu serwisowego.
    Nawiew / wywiew mam ustawiony na 29/30%
    Wiec wszystko sie zgadza.
    Patrzysz na to, co jest napisane jedno, obok drugiego, czy przeklikujesz na kolejna pozycję ?
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 17-01-2018 o 21:57
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  18. #178

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A ja mam 29 i 39, obroty 1205 w pozycji 00 menu serwisowego, oraz oraz 30 i 39 obroty 1225 w pozycji 01 menu serwisowego.
    Nawiew / wywiew mam ustawiony na 29/30%
    Wiec wszystko sie zgadza.
    Patrzysz na to, co jest napisane jedno, obok drugiego, czy przeklikujesz na kolejna pozycję ?
    Mam tak:

    00 - 030/039 % 1182
    01 - 030/039 % 1158

    W konfiguracji mam ustawiony nawiew i wywiew na 30% , czyli jak w ustawieniach domyślnych
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 17-01-2018 o 22:24
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  19. #179
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Mam tak:

    00 - 030/039 % 1182
    01 - 030/039 % 1158

    W konfiguracji mam ustawiony nawiew i wywiew na 30% , czyli jak w ustawieniach domyślnych
    Czyli masz 30/30, wiec wywiew nie jest podbity, dla poprawienia osiągów, jak pisałeś.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  20. #180

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Czyli masz 30/30, wiec wywiew nie jest podbity, dla poprawienia osiągów, jak pisałeś.
    A te 39% co oznacza ?

    Ale i tak nie zmienia to faktu że trafił mi się jakiś felerny egzemplarz
    Cieknie z niego , zapewne jakieś są nieszczelności , ale jak go dokładnie oglądałem (sklejenie obudowy styropianowej) to do doskonałości dużo brakuje i sądzę że po prostu małymi szparkami robią się nieszczelności i spada sprawność.
    Zastanawiam się też czy czasami czy nie winny jest bypass , bo dziura na kasetę bypassa duża i nie wiem czy całkowicie uszczelki ją zakrywają i uszczelniają ...
    Chociaż jak wziąłem latarkę i zaczałem patrzeć to jest tyle miejsc gdzie może być nieszczelność że byłem przerażony ...

    Na razie "ratuję" się tym że włączyłem "przedmuch" i co 8 godzin przez kilka minut centrala działa na 100% i dzięki temu pozbywa się nadmiaru wilgoci i wzrasta sprawność , ale i tak waha się pomiędzy 70-80% max ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

Strona 9 z 32

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony