dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 46
  1. #1
    Guest

    Domyślnie zasypywanie piaskiem fundamentow

    wlasnei jak to prawidlowo zaplanowac?

    czy po usunieciu humusu dowiezc piasek zanim wykopiemy pod lawy?
    czy moze piasek dowiezc i wsypac miedzy fundamenty kiedy te sa juz gotowe?

    pytanie wazne dla mnie, gdyz planuje zrobic fundamenty w tydzien
    i zastanawiam sie wlasnie na tym etapem
    jesli zle to zaplanuje to moze sie okazac ze tydzien nie wystarczy na te prace

    chyba raczej piasek wszyscy woza kiedy fundamenty juz sa gotowe
    ale mam obawy, ze taka tatra moze mi przy transporcie uszkodzic jeszcze nei do konca stwardniale sciany fundamentowe

  2. #2

    Domyślnie

    Na pewno nie w tydzień
    przecież to musi wyschnąc

    Leon zmiłuj się przecież masz chyba kierownika budowy albo kogoś zaufanego żeby ci tego przypilnował

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    BK
    co musi wyschnac?
    ja nie pisze ze po tygodniu bede stawial sciany
    tylko ze w tydzien chce zrobic fundament
    a potem bede oczywiscie czekal
    az on "dojrzeje"

    chodzi o to ze chcialbym o ile to sie okaze mozliwe zrobc kompletny fundament razem z ubiciem piasku i wylaniem plyty betonowej z chudego betonu

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Leon na jakim etapie budowy jesteś ?
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    na etapie czekania
    az jakis urzedas zapali zielone swiatlo
    na razie moge tylko planowac

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWA POETKA (I Wicemiss Forum 2005) Avatar osowa
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    2.477
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Podpinam się pod temat i zapytuję o zasypywanie tarasów- czy można tam wrzucić gruz budowlany? Wydaje mi się, że raczej nie ...ale fachowcy mówią, że oni by wrzucili ...
    Proszę o radę
    Pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    wylej fundamenty, wymuruj ścianki fundamentowe z bloczków (chyba że wylewasz betonem rownież nad ziemią), zabezpiecz fundamenty przed wigocia np.poprzez wymalowanie dysperbitem i wtedy niech przywioza ci piasek do zasypywania.
    Jesli nie masz zbyt wysokich scianek fundamentowych to wrzuca Ci bezposrednio piasek do nich z wywrotki - wtedy zbytnio się nawet nie namęczysz

  8. #8

    Domyślnie

    a czemu ci sie tak spieszy z chudym betonem ...

    U mnie majster przekonał mnie zeby chudy beton wylewac dopiero jak bedzie dach gotowy .. bo woda ktora bedzie wpadac do domu powinna sobie miec gdzie wsiakac i ziemia / piach sie lepiej ulezy pod posadzke . Kierownik potwierdza to samo.... wiec tak robie.

    Samo sypanie ziemi / piachu od razu jak tylko skoncza murowac sciany fundamentowe ... niestety u mnie bedzie to robila kopara gdyz jest tego calkiem sporo ....

  9. #9
    Guest

    Domyślnie

    chcialbym wylac plyte na gruncie przed murowaniem scian, bo mysle ze to bedzie duzo latwiejsze do wykonania

  10. #10
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Murowanie + malowanie dysperbitem +ocieplanie + foliowanie = chyba więcej niż 1 tydzień co ?

    Jak masz plac, a pewnie masz, to zamów sobie kilka wywrotek, nie zmarnuje się przecież ...

  11. #11
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Cytat Napisał osowa
    Podpinam się pod temat i zapytuję o zasypywanie tarasów- czy można tam wrzucić gruz budowlany? Wydaje mi się, że raczej nie ...ale fachowcy mówią, że oni by wrzucili ...
    Proszę o radę
    Pozdrawiam
    Zależy jaki gruz- jeśli betonowy to możesz śmiało wrzucać. Jeśli cegły to ja bym sobie darował..

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWA POETKA (I Wicemiss Forum 2005) Avatar osowa
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    2.477
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    cegły - i to te nieszczęsne, co w palcach się rozlatują ( czyt.w doświadczeniach -kominy )
    Czyli zdecydowanie sam żwir?
    Postrufka

  13. #13
    Guest

    Domyślnie

    osowa mam ten sam problem co ty
    czyli okolo 200 m3 cegiel z rozbiorki
    wszyscy odradzaja mi aby tego uzyc do czegokolwiek
    tak sie cieszylem ze mam tyle materialu, a teraz tak sie wkurzam, ze mam tyle odpadu do wywiezienia....

  14. #14
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Cytat Napisał osowa
    cegły - i to te nieszczęsne, co w palcach się rozlatują ( czyt.w doświadczeniach -kominy )
    Czyli zdecydowanie sam żwir?
    Postrufka
    No to nie słuchaj majstrów. Mi odradzano używanie takich "materiałów"

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWA POETKA (I Wicemiss Forum 2005) Avatar osowa
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    2.477
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    No to pójdą na utwardzenie podjazdu - chociaż widząc ich jakość nie wiem , czy są w stanie utwardzić cokolwiek

    Znikam po farby- po obiedzie malowanko pokoju dzieciaczków.
    Do zobaczonka wieczorkiem

  16. #16
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Cytat Napisał leon_z_katowic
    a teraz tak sie wkurzam, ze mam tyle odpadu do wywiezienia....
    Nie masz jakiejś drogi do utwardzenia?

  17. #17
    Guest

    Domyślnie

    mariusz chodzo o to ze ja bede sciany fund. wylewal jako monolit
    i boje sie ze od wylania np 2 dni to bedzie za malo aby ryzykowac, zeby jakis ciezki transport zblizal sie do tego fundamentu i cos tam probowal wysypywac

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał leon_z_katowic
    mariusz chodzo o to ze ja bede sciany fund. wylewal jako monolit i boje sie ze od wylania np 2 dni to bedzie za malo aby ryzykowac, zeby jakis ciezki transport zblizal sie do tego fundamentu i cos tam probowal wysypywac
    U znajomego po wylaniu monolitycznych scian budowa staneła calkiem na 1,5 tygodnia coby przeschly ... cała budowe robi mu firma - wiec jesliby nie musiala toby raczej nie czekala - (czas to pieniadz dla nich...)

    Pozdrawiam
    Pawel

  19. #19
    Guest

    Domyślnie

    no pawson ja tez mam obawy
    kurcze masa przestojow przy tym tradycyjnym fundamencie...

  20. #20
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Cytat Napisał leon_z_katowic
    mariusz chodzo o to ze ja bede sciany fund. wylewal jako monolit
    i boje sie ze od wylania np 2 dni to bedzie za malo aby ryzykowac, zeby jakis ciezki transport zblizal sie do tego fundamentu i cos tam probowal wysypywac

    Ja bym sugerował przerwę co najmniej 2 tygodniową w takim wypadku. W tydzień tego na bank nie zrobisz. Tzn da się zrobić ale jak to się zachowa za X lat - to cięzko powiedzieć ..

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony