dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 90
  1. #21

    Domyślnie

    Czyli sprawność na poziomie 85%?
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    No z pewnością nie należy tego brać ściśle, w punkt i na zicher, raczej jako wartość orientacyjną. Z pewnością jest jakiś błąd pomiaru ( chociaż czujniki skalibrowane w jednakowych warunkach ), z pewnością też jest jakiś błąd wynikający z deklarowanej wartości opałowej węgla. Ja wpisuję zgodnie z normą - wartość opałowa 24 MJ znaczy że węgiel ma od 24 do 24,999. I przeważnie ma więcej niż minimum, tym bardziej że ja palę zawsze suchutkim.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rider99

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Kraków->Myślenice->Podhale
    Kod pocztowy
    31-546
    Posty
    24

    Domyślnie

    Witam. Zastanawiam się nad zakupem Sztokera + 12kw lub innego kotła max 15kw w cenie jak Sztoker z Vklasą i eko design : ). Posiadam aktualnie piec ogniwo eko plus m 20kw. Pracuje on przykładowo cały grudzień z mocą 3.5kw-5.5kw. Dom 150m powierzchni grzewczej/użytkowej z oknami 60%dwu szybowe/40%trzy szybowe. Strop 20cm wełny skalnej 039(dwie warstwy na krzyż). Ściana 41cm(pustak ,pustka powietrzna, cegła). W domu trzymam +/-20*.

    Jeśli aktualnie moje ogniwo pracuje cały czas nawet przy mrozie(max-10*C)ze średnią mocą 5.5kw to sztoker + 12 poradzi sobie z moim budynkiem 150-160m? hm myślę że tak. (statystyki co prawda z ecoal 3.5 a nie z ciepłomierza itp. spalam 21-25kg dziennie groszku 24-26mj ciągle grzejąc grawitacyjnie cwu 140L )

    Aktualnie CO 70*C, powrót 52*C, spaliny w ciągu dnia podczas pracy ciągłej 100-120*C a w nocy przy wyłączonej pompce CO podczas pracy z podtrzymaniami i sporo mniejszym podawaniem, 70-90*C.(gdy wyłącze pompkę C.O to dogrzewa mi grawitacyjnie tylko lekko kilka grzejników.

    Zastanawiam się czy nie będę miał problemu z niskimi temperaturami spalin w Sztoker'ze. Mam komin z cegły i żadnych złych oznak od 13miesięcy nie widzę. Nawet gdy paliłem latem i piec grzał tylko cwu 140L a korzystały z niego tylko dwie osoby sporadycznie wiec piec prawie cały czas w potrzymaniu.

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Nie wiem tylko po co wymieniać nowy kocioł?
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rider99

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Kraków->Myślenice->Podhale
    Kod pocztowy
    31-546
    Posty
    24

    Domyślnie

    Praca 20kw kotła z mocą 1.7kw przez 12h a drugie 12h z mocą 5.2kw to chyba lekko bez sensu. Komin będzie nie zadowolony. Kocioł myślę że też pożyje krócej. Podejrzewam że gdy pale z mocą 9%-26% mocy nominalnej/maxymalnej to sprawność jest słaba więc i zużycie będzie większe w stosunku do sytuacji gdzie miałbym piec 12-15kw. Planuje docieplić budynek w najbliższym czasie i wtedy problem będzie jeszcze większy.

  6. #26

    Domyślnie

    Witam ......doJarecki79.chce kupic sztokera +12 , dom z lat 60-tych. Powierznia uzytkowa 136 m2. Dom nieocieplony okna plastki 2xszyba ,drzwi takze plastikowe. Instalacja co jest cala w miedzi grzejniki paneloweSciany zew. 40 cm z bloczkow samorobek w bloczku pustak.Prosze o pilna odpowiedz czy ten sztokerek 12 kw da rade, poniwaz w kwietniu musze kupic nowy piec. Mieszkam kolo Opola gdzie zimy sa w miare lagodne a dom jest w miare cieply.Prosze o opinie wazne. Pozdrawiam

  7. #27

    Domyślnie

    Odezwij się do Karoki, nie wiem, czy nie ma tego małego Sztokera u siebie na wystawce a jest z opolskiego
    Stary Grodków
    albo zadzwoń do producenta i powiedz jaki dom masz, okna itp. odpowie czy jeszcze 12 czy myślec już w przypadku tej konstrukcji kotła i paleniska o większym modelu +18 na taki dom bez ocieplenia z lat 60-ych
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  8. #28

    Domyślnie

    Witam slyszalem od jareckiego79 ze ma pan sztokera +12 wiec mam pytanie bo jestem przed kupnem tego kotla czy ogrzeje dom 136 m2 z lat 60-siatych nie ocieplony okna plastiki 2xszyba sciany zew.40 cm z bloczkow samorobek z otworami w srodku. Mieszkam kola opola i dom jest w miare cieply.instalacja co w miedzi 3 osoby i bojler 100 l do grzania.prosze o odpowiedz czy da rade ten sztoker. Pozdrawiam Juraszek Andrzej

  9. #29

    Domyślnie

    12kW nie ogrzeje Ci tego domu, poszukaj większej mocy

  10. #30
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Panie minimum 20kw bo zamarźniesz a najlepiej to 30kw,bo co Pan zrobi jak -20przyjdzie?
    Ogrzeje.
    Wypełnij http://cieplowlasciwie.pl

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Panie minimum 20kw bo zamarźniesz a najlepiej to 30kw,bo co Pan zrobi jak -20przyjdzie?
    Ogrzeje.
    Wypełnij http://cieplowlasciwie.pl

    Dokładnie, najlepiej to policzyć. Ale 12 kW nie pociągnie domu 136m nie ocieplonego z lat 60 tych, więc nie ma co drzeć łacha.

    Parę lat temu zamontowałem kocioł na ekogroszek 15kW do mieszkania w domu wielorodzinnym powierzchnia 90m2. Teoretycznie 2 razy za mocny, a finał jest taki że dom ma takie straty że ta 15 ka ledwo ciągnie

  12. #32
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    A czym to jest aktualnie ogrzewane? Jeżeli węglem, to ile tego węgla idzie za sezon?
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  13. #33

    Domyślnie

    Witam aktualnie pale brykietem 2 tony wegla i 2 tony mialu na sezon piec 17 kw zasypowy tem.trzymam 44-46. W tym roku brykiet drzewny i zasypuje czeskim weglem. Tmp.w domu dzis 23. Czy sztokerek + 12 da rade? W kwietniu musze kupic nowy dlatego pytam a bardzo misie podoba ten piecyk. Pozdawiam

  14. #34

    Domyślnie

    Sorry
    2 tony węgla i trzy tony mialu na sezon.
    To byly poprzednie lata a teraz kupilem 3 tony brykietu i 2 tony wegla czeskiego i praktycznie piec chodzi na okraglo.

  15. #35
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Od południa trwa u mnie test spalania miału - dość drobna frakcja 21 z Janki. Idzie przyzwoicie, ale myślę że tak powyżej 7 kW na takim miale ten palniczek już by nie dał rady
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  16. #36

    Domyślnie

    Kobra co ile kg spalonego ekogroszku czyscisz kocioł?

  17. #37

    Domyślnie

    Dzień dobry! (mój pierwszy post )
    Pytanie ode mnie jak kocioł się sprawował podczas ostatnich mrozów?

  18. #38
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Poradził sobie spoko, nawet na słabiutkim Jarecie. A z którego Ty kolego jesteś Lubomierza?
    Ostatnio edytowane przez kobra64 ; 06-03-2018 o 20:33
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  19. #39

    Domyślnie

    Tak, ale tego na Dolnym Śląsku - od "Samych Swoich". Będę się teraz przeprowadzał na inne mieszkanie (służbowe) i montują mi tam właśnie tego sztokera, więc pewnie będę miał sporo pytań, bo to mój pierwszy kocioł na ekogroszek.

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kroitz Zobacz post
    Dokładnie, najlepiej to policzyć. Ale 12 kW nie pociągnie domu 136m nie ocieplonego z lat 60 tych, więc nie ma co drzeć łacha.

    Parę lat temu zamontowałem kocioł na ekogroszek 15kW do mieszkania w domu wielorodzinnym powierzchnia 90m2. Teoretycznie 2 razy za mocny, a finał jest taki że dom ma takie straty że ta 15 ka ledwo ciągnie
    Nie mam nic doliczenia jak piszesz ale co do tego że Twój kocioł 15kW ledwo ciągnie 90m to jeśli chodzi na mocy nominalnej te 15kW powinien Ci palić około 75 czy 80kg groszku na dobę. Ile spalasz?
    Może tylko Ci się wydaje że ledwo ciągnie bo jak spalasz mniej to znaczy że uciągnie jeszcze więcej niż te 90m chyba że to taki "dziwny" kocioł
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony