dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Struktura Caparol silikon w wiadrach - jak długo może stać

    Witam, po budowie z zeszłego roku zostały nam trzy wiadra tynku strukturalnego caparol silikonowego. Za ok 3 -4 lata planujemy wykonczyc niewielkie pomieszczenie - czy do tego czasu ten tynk może stac w piwnicy? tam jest kolo 10-15 stopni, sucho itd. Czy on nie wyschnie do tego czasu? moze wodą zalać albo coś? szkoda zeby się miał zmarnować, troche kosztował

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KolorowySłoń

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    222

    Domyślnie

    Z tego co pamiętam, to amphisilan ma 2 lata przydatności, jednakże znam przypadki że stał dużo dłużej i nic się z nim nie stało. Na pewno odradzałbym dolewanie wody i innych specyfików bo go szlak trafi. Zaschnąć nie zaschnie jeśli będzie zamknięty. Jest biały czy barwiony?

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Dobrze byłoby przechowywać wiadra w suchym, chłodnym miejscu.
    Podobnie jak Ty przechowuję tynki w piwnicy i ostatnio miałem okazję ponownie użyć mozaiki do poprawek na elewacji. Wszystko było w porządku.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  4. #4

    Domyślnie

    Tynk jest barwiony z mieszalnika - beżowy kolor. W piwnicy jest sucho i chłodno, z dala od światła itp. Sytuacja jest taka,że wiaderko kosztowało 180 zł, sąsiad chce je kupić za 50zł do wykończenia garażu ale mnie też by się za te 3-4 lata przydał-tym bardziej,że kolor by mi idealnie pasował. Nie wiem czy zostawić i zaryzykować czy jednak sprzedać i chociaż te pare groszy mieć W castoramie pytałam przy okazji zakupów i powiedzieli,że zakładanie tynku po terminie ważności to mogą byc plamy/przebarwiania i odpadnie po jednym sezonie. jeszcze straszyli ,że to wtedy trzeba ekipe do ściągniecia tego i zalożenia nowego drugi raz wolac i koszty potrójne. No ale oni tam różne głupoty gadają więc wole jeszcze zapytać tutaj

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    daanjaan

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    1

    Domyślnie

    U mnie po tynkowaniu zostało 4,5 wiadra Caparol Carbon. Po pół roku struktura w tej "połówce" wygląda w zasadzie identycznie jak kiedy był prosto z mieszalnika. Mam nadzieję że trochę pożyje bo totalnie nie mam koncepcji co z nim robić, nawet wyrzucić > 100 kg nie jest łatwo. Może zdążę drugi dom wybudować.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony