dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomtom30

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Elbląg
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    14

    Domyślnie Defro Bio Slim - ustawienia, uźytkowanie, pellet

    Witam, od niedawna uźytkuje Bios Slima 15 kW, zapewne sporo jest użytkownikow tego pieca więc warto chyba założyć ten wątek i porozmawiać o ustawieniach, ogólnych odczuciach na temat tego pieca.
    Piszcie jak macie ustawiony piec, czy macie z nim jakieś problemy, czy macie już jakiś sprawdzony pellet (najlepiej dostępny na Wsrmi )

  2. #2

    Domyślnie

    To może napisz jeszcze jaką powierzchnię ogrzewasz i jak masz ocieplony dom.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomtom30

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Elbląg
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    14

    Domyślnie

    U mnie wychodzi ok. 115 m2 do ogrzania w tym jakieś 50 w podłogowce, reszta grzejniki (+ może w przyszłości garaż jakies 20m, który narazie nie ma grzejnika - zobaczymy) + bojler 300l.
    Na ścianach mam 15cm grafit, 25 wełny, troche ciała specy dali na podłodze bo tam tylko 10 cm.
    Grzeje jakieś 3 tygodnie i na razie zjada mi 20 kg na dobę ale w domu ciepło (jeszcze nie mieszkamy) 21 stopni.
    Często wyskakuje błąd zanik ognia w rozpalaniu - ktoś miał podobnie?

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jukon49

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Frank
    Kod pocztowy
    83-260
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam tomtom 30
    a jakie masz ustawienia, ja też z tym walczę użytkuje od miesiąca Defro Duo EkoPell 15 kw ,też wskakuje mi taki monit, zanik ognia w rozpalaniu
    dzwoniłem do serwisu i powiedział że mam zmienić w meni ustawień czas podsypu u mnie było 20 sekund zmieniłem 23 s, zobaczę jutro co będzie ?

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomtom30

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Elbląg
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    14

    Domyślnie

    w serwisie powiedzieli mi to samo tylko zmieniłem czas podsypu z 20 na 25. Zmieniło się to, że monit teraz występuje nie regularnie czyli raz na kilka dni, wcześniej nawet dwa razy dziennie.
    Może ktoś kto użytkuje bio slima napisze jakie ma ustawienia?

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jukon49

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Frank
    Kod pocztowy
    83-260
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam ja o tej pory jak zmieniłem ustawienia jest oki żadem monit jak do tej pory nie wyskoczył mi, ja ustawiłem na 23s morze zmień na jakiś czas morze byś musiał jeszcze w ustawieniach pogrzebać ? ja mam kocioł Defro duo ekopell 15 kw. jak na razie jest dobrze teraz kombinuje żeby jak najmniej spalał temperatura u mnie to w dzień 22 od 13-nastej do 22-drugej potem 21 stopni do 13-tej mam regulator pokojowy Techa ST 292 v2
    do grzania mam 145 m2 grzejniki tylko cwu 220l jak do tej pory to tak jakieś 21/23kg na dobę. jak by ktoś z was miał taki sam kocioł to morze byśmy się wymienili ustawieniami .

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Ja właśnie mam zamiar w marcu (jako że jest dotacja) kupić Bio Slima. Rodzice mają Sigme na ekogroch 16kw i są zachwyceni, ale tam nowsza buda, 4 poziomy grzane, piecyk se pyrka 24h i spalal teraz przy tych mrozniejszych dniach 25kg na dobę. Ja szukam oszczędności. Mam tutaj firmę niedaleko która robi dobry pellet, który miał bym w dobrych pieniądzach, dkstego też decyzja o pelleciaku. Myślałem o Delcie ale trochę jej brakuje do Bio Slima w kwestii możliwości i dodatkowych funkcji. Chcę Bio Slima 10KW. Mój domek to mniej więcej http://cieplowlasciwie.pl/wynik/326y

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Madzior66

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witajcie , również jestem użytkownikiem defro bio slim 15 , użytkuję go od września ( cały czas się uczę ) ogrzewam dom 200m2 +woda, spalanie do grudnia było na poziomie 15-18 kg na dobę ,obecnie jak jest zimniej spalanie do 20 kg na dobę , palę pelletem sylva, nie posiadam pokojówki do sterowania ale się nad tym zastanawiam ..a jak jest u Was ???
    Ostatnio edytowane przez Madzior66 ; 18-01-2018 o 18:32

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Cytat Napisał Madzior66 Zobacz post
    Witajcie , również jestem użytkownikiem defro bio slim 15 , użytkuję go od września ( cały czas się uczę ) ogrzewam dom 200m2 +woda, spalanie do grudnia było na poziomie 15-18 kg na dobę ,obecnie jak jest zimniej spalanie do 20 kg na dobę , palę pelletem sylva, nie posiadam pokojówki do sterowania ale się nad tym zastanawiam ..a jak jest u Was ???
    Czyli co ?Piec jedzie na swojej histerezie a zapotrzebowanie cieplne domu żyje swoim życiem Wyłuskaj 300stówki nie żałuj na regulator.Napisz jaką temp. w domu masz przy tym spalaniu.Ja też mogę zejść poniżej dychy jak se nastawię 20 stopni w domu.
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  10. #10
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Madzior66

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barliniak Zobacz post
    Czyli co ?Piec jedzie na swojej histerezie a zapotrzebowanie cieplne domu żyje swoim życiem Wyłuskaj 300stówki nie żałuj na regulator.Napisz jaką temp. w domu masz przy tym spalaniu.Ja też mogę zejść poniżej dychy jak se nastawię 20 stopni w domu.
    no na tą chwilę faktycznie żyje swoim własnym życiem , te trzy stówki to nie problem wyłuskać..tylko problem jaki sterownik wybrać aby był najbardziej optymalny...jedni radzą , aby brać taki prosty włącz/wyłącz podłogówkę i na tym się skupić ??? czy zamontować siłowniki na zaworze 4 drogowym i zakupić Tech 280 ???? co radzicie ???? temperatura w domu przy takim spalaniu 21 stopni

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Można jechać tylko na histerezie pieca ale warunki na zewnątrz i w środku chatki się zmieniają.Więc nie chodzi o to abyś biegał co jakiś czas do pieca. Od tego jest automatyka Optymalny regulator to taki który sprosta Twoim wymaganiom.Przypatrz się jakie mają funkcje i przemyśl.Czy będzie Ci potrzebne programowanie czasowe, w dni tygodnia itd.,obniżenie nocne temp. w pomieszczeniu, z jak małą histerezą temp.jest regulator? U mnie najmniejszą można ustawić 0,2 stopnia tak dla przykładu.Mam też piec na jednym levelu w domu a nie na zewnątrz więc taki za 800-1000 stówek z podglądem parametrów kotła nie był mi potrzebny.Przykukaj więc spokojnie i porównaj każdy.Bezprzewodowy spokojnie przebija się przez 3 ściany w prostej linii 7m.Co do siłownika na zaworze 4D osobiście posiadam ale ciężko mi to porównać do nastaw stałych.Zrobiłem tak jak w instrukcji było aby wyeliminować potencjalne problemy.
    Ostatnio edytowane przez Barliniak ; 19-01-2018 o 21:42
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  12. #12
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Madzior66

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    4

    Domyślnie

    dzięki za info..pokukam..polukam i pewnie coś wyszukam a Ty jaki masz sterownik ??? chodzi mi o model ...

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Posiadam dwustanowy techa https://www.techsterowniki.pl/p/st-292-v2
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  14. #14
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Madzior66

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    4

    Domyślnie

    Barliniak[ dzięki za info

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcinwlkp2014

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    srem
    Kod pocztowy
    63-100
    Posty
    108

    Domyślnie

    Witam uzytkownikow BIO Slima 15 . Poszukuje pieca na pellet dla moich 230 m o zapotrzebowaniu na CO-8500. Jak wyglada spalanie w tym piecu np za Luty? Jak czyscicie ten piec bo widze ze jest poziomy uklad w piecu. Na ile dni wystarczy zasobnik? Pozdrawiam

  16. #16
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Bio Slim 15 kw

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Kedzierzyn
    Kod pocztowy
    47-220
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam posiadam pięć Defro bio slim 15 kw proszę o kontakt jak najlepiej ustawić parametry na sterowniku, proszę o kontakt tel.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bio Slim 15 kw Zobacz post
    Witam posiadam pięć Defro bio slim 15 kw proszę o kontakt jak najlepiej ustawić parametry na sterowniku, proszę o kontakt tel.
    Nie rozumiem Twojego pytania. Od dokonywania regulacji pracy kotła jest Twój instalator, który za to wziął od ciebie pieniądze. Chyba, że sam kupiłeś kocioł z zamiarem własnoręcznego ustawienia, bo się na tym znasz. A jeżeli nie, to wezwij serwis Defro. Wystawią ci fakturę, ty za nią zapłacisz i będziesz miał dobrze ustawiony kocioł. A serwisant będzie miał zarobek. On pewnie też ma rodzinę i kasa się przyda. Zwłaszcza wiosną.

    Pzdr

  18. #18

  19. #19
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    marci22

    Zarejestrowany
    Jun 2018
    Skąd
    Kamienna Góra
    Kod pocztowy
    58-400
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam , od kilku dni użytkuję ten piec i często wyskakuje mi taki komunikat
    Ruszt wymaga oczyszczenia
    kod ; K29
    Czy miał ktoś podobny problem ?

  20. #20
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bialy122

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Koszalin
    Kod pocztowy
    75-367
    Posty
    1

    Domyślnie Ustawienia

    Cytat Napisał Pello Zobacz post
    Nie rozumiem Twojego pytania. Od dokonywania regulacji pracy kotła jest Twój instalator, który za to wziął od ciebie pieniądze. Chyba, że sam kupiłeś kocioł z zamiarem własnoręcznego ustawienia, bo się na tym znasz. A jeżeli nie, to wezwij serwis Defro. Wystawią ci fakturę, ty za nią zapłacisz i będziesz miał dobrze ustawiony kocioł. A serwisant będzie miał zarobek. On pewnie też ma rodzinę i kasa się przyda. Zwłaszcza wiosną.

    Pzdr
    Witam, jestem nowym "forumowiczem", zgadzam, się że odpalenie pieca i początkowe ustawienie powinno być wykonane przez serwisanta, uzytkuje bs15 3rok i caly czas sie uczę jego obslugi aby dopasowac i ograniczyć jego spalanie w trybie letnim i zimowym. Ogrzewam 146m2 (70 m podlogowki, + 3 grzejniki 3 komorowe, zasobnik na wode 300l)+ garaż 30m2. Temp. Cwu(woda)ustawiona na 45°c +- 2°c histerezy. W sezonie letnim włączone tylko ogrzewanie wody przy ustawieniu (plan pracy kotla) w godzinach 5:30 do 8:00odpala sie raz i dogrzewa do wymaganej temperatury później od h 18:00 do 20:00. Fakt jest taki, że spala ok 90 kg pelletu (ja kupuje sosnowy firmy drewexim, zero spieków mało popiołu)na 3 do 4 tygodni. Moim zdaniem wynik okej. W okresie zimowym temp w dom 22°c do 22,4°c sterownik w domu jeden z tanszych i prosty w obsłudze "tyl box" dodatkowo piec ustawiony na pompy równoległe z priorytetem na cwu. Sterowanie tygodniowe (plan pracy kotla)ustawione tak, że piec pracuje 11 h na dobe.(musicie zabawic sie w "napoleona" i dobrze to przemyslec, zeby mialo to sens i nie wyziebic chalupy) Jak nie mialem tego ustawionego to rozpalanie bylo co 40 min i zasobnik na pelet znikal migiem teraz to ograniczylem nie tracac ciepla w domu. Spalanie na dzień dzisiejszy to ok 7kg pelletu na 24h przy temp w dzien ok 10°c w nocy okolo 3-5°c dodam jeszcze, ze mieszkam na górce i wieje od morza dość intensywnie) p.s. dom ocieplony 14 cm styropian, nie pamiętam jaki współczynnik przenikania ale byla to srednia półka, strop ocieplony piana pur. Dach bez ocieplenia. Dom bez skosow równe pietra. Pozdrawiam jak o czyms zapomnialem to dopiszę. Aaa nie zapominajcie czysxic rury wylotowej i wentylatora z tylu może być nieciekawie.(ogien może sie cofnac do podajnika, mialem ten problem, lenistwo i niewiedza, coz czlowiek uczy sie cale zycie)

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony