dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 96
  1. #41
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.926

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Urządzenie prawdopodobnie jest ok. Zlokalizowane usterkę instalacji, może z czasem wróci praca do normy.

    Przypomniałem sobie że miałem czasem info opór gdy włączałem maks obroty. Pomyszkowalem i w kanale na poddaszu znalazłem wodę. Muszę przerobic ten kanal aby był w spadku do reku. Najlepiej zamienić elastyczny kanał na sztywny. Próba wyłania wody na zewn poskutkowała zawilgoceniem ściany i pokoju poniżej. krociec poprowadzony na zewnątrz ma spadek do wewnatrz i przecieklo
    Pierwsza awaria wodna .
    Przyczyna - źle ocieplony kanał czy jakaś inna ?

  2. #42
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Przynajmniej zlokalizowałeś problem. Teraz to wróci wszystko do normy.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  3. #43

    Domyślnie

    No może wróci.


    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Przyczyna - źle ocieplony kanał czy jakaś inna ?
    Sam kanał jest kiepski, bo za mało ma otuliny z wełny. Po wprowadzeniu za miesiąc , jeśli to co zrobiłem da poprawę, wymienię na poddaszu kanały na sztywne i ocieplę porządnie wełną min 5cm. Dziś od nowa podpiąłem do czerpni oba kanały, ociepliłem te miejsca grubo wełną. Kanały skróciłem i wyprostowałem podwieszając do konstrukcji dachu, tak aby był spadek w kierunku reku. jak sie ma juz skraplac to niech idzie w tym kierunku. Nawiewny wymieniłem na długosci 3m na suchy, bo tak skróciłem że był za krótki. Dziwne ze w nawiewnym też zebrała sie woda w załomie. Mniej niż w wywiewnym ale była. Widać przy zakrzywionych w pionie kanałach zawsze bedzie sie skraplać woda.
    Myślę , że naszpanowany kanał w spadku będzie teraz ok. Musi być lepiej, bo reku po restarcie ustawien pokazał sprawność wentylacji na poziomie 300m3. przy instalacji miał 290 i instalator powiedział ze ma małe opory. Wentylator wywieny pracuje jednak dalej o min 100 obortów wyżej.

  4. #44
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.435
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cześć wszystkim!

    Jak to możliwe, że reku z górnej półki, z certyfikacją Passiv Haus, tak się psuje? Rozmawiam właśnie z m.in. firmą rekuperatory.pl o instalacji wentylacyjnej i jestem zdziwiony aż taką awaryjnością.

    Kto Wam montował te rekuperatory?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  5. #45
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Tak się dziej gdy w pogoni za zyskami firma sprzedaje produkt bez odpowiednich testów.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  6. #46

    Domyślnie

    Spoko spoko. Instalacje ja robiłem. Bez sensu bo finalne wyszłoby na to samo gdyby firma robiła.
    Tak czy siak praca went się ustabilizowała. Chodzą równo, kanały na strychu jak struna prościutko do czerpni i wyrzutni idą. Myślę że nie będzie się teraz skraplała woda. Tak czy siak zamienię je na sztywne z grubą warstwą ocieplenia.

  7. #47
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ironsmith

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Jarocin
    Kod pocztowy
    63-200
    Posty
    576

    Domyślnie

    ja mam duże różnice pomiędzy prędkościami obrotowymi ale to raczej różnice oporów niż zła praca centrali

  8. #48

    Domyślnie

    U mnie zaczęło wywalać dzisiaj błąd ext_pressure_sup
    Wydaje mi się, że taki też był przed zimą, jak były filtry zapchane.

    Teraz mam filtry (zamienniki, ale dobrej jakości, plisowane oczywiście) zaledwie 3 tygodnie i już alarm wywala.
    Filtr na wejściu jest już mocno brudny (śląsk) ale nie tak jak stare gdy wywalało błąd. Przy obu filtrach różnica w prędkości went. wynosi nawet 500-600 (600 do 1100-1200). Po wyjęciu filtra od strony "domu"- nawiew o ile dobrze je opisuję, to prędkości obrotowe się ustabilizowały prawie idealnie i przestał błąd wyskakiwać. Tak na razie zostawiłem- został filtr na wejściu, jako dużo ważniejszy, a wręcz konieczny dla czystości wymiennika.
    Zamówiłem dzisiaj oryginalne filtry, żeby reklamację zgłosić

    Kratka na czerpni czysta, nawiewy wszystkie dmuchają.

  9. #49

    Domyślnie

    Przyszły oryginalne filtry. Założyłem i alarm przestał wyskakiwać, Wentylatory też mają mniejszą różnicę w prędkości- może to wynikać z tego, że miałem filtry F7 i G4 zamienniki. Teraz założyłem G4 i G4 oryginały. Widocznie zamienniki miały większe opory, które system już wyłapywał jako zbyt duże i alarmował.

  10. #50

    Domyślnie

    Może ktoś z użytkowników będzie potrafił odpowiedzieć na takie pytania:

    1) Przy jakich różnicach w obrotach rekuperator zaczyna wywalać błąd związany z filtrami/przytkanymi przewodami?

    2) Co w przypadku jak na wejściu jest skrzynka z dodatkowymi filtrami F7, F9, G5 to czy ten rekuperator potrafi to ogarnąć czy zaraz wywala błąd, że filtry zapchane? - przypadek instalacji, gdzie dla zrównoważonego przepływu prędkość nawiewu musi być wyższa o np. 500 obrotów bo w systemie są filtry na smog?

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Cześć wszystkim!

    Jak to możliwe, że reku z górnej półki, z certyfikacją Passiv Haus, tak się psuje? Rozmawiam właśnie z m.in. firmą rekuperatory.pl o instalacji wentylacyjnej i jestem zdziwiony aż taką awaryjnością.

    Kto Wam montował te rekuperatory?
    Tak, niestety awaryjność jest bardzo duża. U mnie w ciągu dwóch i pół roku eksploatacji:
    - wymieniono płytę główną
    - wymieniono wentylator nawiewny
    - wymieniono czujniki ciśnienia
    - kilkukrotnie wgrywano nowe oprogramowanie
    - naprawiano nie działającą nagrzewnicę
    - wentylator nawiewny chodzi u mnie o 600 obrotów szybciej niż wywiewny i nikt nie jest w stanie stwierdzić dlaczego tak się dzieje - ten typ tak ma...

    Z samego rekuperatora oryginalna została już chyba tylko obudowa i wymiennik, a reszta była w mniejszym lub większym stopniu wymieniana.
    Od kilku dni jedne z wentylatorów zaczął chodzić bardzo głośno - szykuje się kolejna wymiana...

    Mój znajomy ma model 450 i też miał awarie wentylatora (jeszcze na gwarancji).

    Ogólnie - bardzo nie polecam tej firmy i tego modelu rekuperatora. Strata pieniędzy i nerwów.

    Pozdrawiam

  12. #52

    Domyślnie

    U mnie to jednak była wina filtra. jedyny minus zle poprowadzonego kanału wyrzutowego był zwiekszony opor na maksymalnych obrotach. Po naprawieniu przebiegu wszystko sie ustabilizowało na pare godzin. Szybko zatkał sie niestety filtr wywiewny, choć niewiele w domu już miałem cięzkiego do roboty a i wyączłąem ustrojstwo. Po wymianie wentylator wywiewny chodzi przy 100m3/h jakies 50-100 obrotów wyżej. Wiec jest OK.
    Ciekawe, że wywiewny chodził wyzej o 300-400 obrotów, a nie miałem żadnego sygnału że filtry do wymiany.

    Ale jakością jestem zawiedziony. Na początku - tydzien , dwa, na 50m3/h urzadzenie nie było słyszalne. przy 100m3/h , ledwo. A teraz, po 4 miesiacach jest dużo głośniejsze. Filtry kupiłem oryginalne, G4 i G7. Chodzą 4 tydzien. iG7 sądze ze jest do wymiany. A i tak sprzęt kilka razy wieczorem zgasiłem przy 300-400 procent normy w centrum wsi. kupie chyba po taniości dużego Mocarza i bede wymieniał filtry za 50 zł co miesiac. Śląsk.

  13. #53
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zdolnyslazak

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    zgorzelec
    Kod pocztowy
    59-900
    Posty
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Cześć wszystkim!

    Jak to możliwe, że reku z górnej półki, z certyfikacją Passiv Haus, tak się psuje? Rozmawiam właśnie z m.in. firmą rekuperatory.pl o instalacji wentylacyjnej i jestem zdziwiony aż taką awaryjnością.

    Kto Wam montował te rekuperatory?
    Jeśli centrala jest awaryjna - kto by nie montował, będzie nawalać. Mnie montował doświadczony montażysta, z jego pracy jestem zadowolony, jednak mimo wszystko wentylator padł.

  14. #54

    Domyślnie

    Montaż centrali wentylacyjnej to chyba jakiś kosmos. Dobrze, że jak to sam robiłem, to wcześniej forum nie czytałem

  15. #55

    Domyślnie

    Reku 350 next...mam ponownie bład Exe.pressure.sup ,co moze byc powodem ,że ten bład wyskakuje mi na 1 biegu,a jak zwieksze na 3 bieg bład znika?
    Czy ma ktos jakis filmik ewentualnie moglby pomoc jak samemu wyczyscic wymiennik?
    Dzieki za pomoc

  16. #56

    Domyślnie

    Czyscilem kratki na zewnatrz odkurzaczem. Dodatkowe pytanie ,Moze tam zakladacie na zewnatrz cos na te kratki/siatki stalowe jako dodatkowy filterek?

    Cytat Napisał Aeris Zobacz post
    Reku 350 next...mam ponownie bład Exe.pressure.sup ,co moze byc powodem ,że ten bład wyskakuje mi na 1 biegu,a jak zwieksze na 3 bieg bład znika?
    Czy ma ktos jakis filmik ewentualnie moglby pomoc jak samemu wyczyscic wymiennik?
    Dzieki za pomoc
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 02-11-2020 o 10:26 Powód: Korekta cytowanej formuły postu.

  17. #57

    Domyślnie

    Pojawił mi się błąd sensor_oda error. Teoretycznie czujnik, ale instalator namawia mnie do wyczyszczenia kratki nawiewnej zanim przyjedzie ekipa serwisowa. Wczoraj wbiłem do środka i czujnik wyczyściłem. Dalej wyskakuje. Czy przyczyną może być coś jeszcze?
    Mam zbudowany dom Jantar II wersja odbicie lustrzane bez szczególnych zmian w architekturze. Zmieniłem wentylację grawitacyjną na rekuperację Zehnder QBasic, ogrzewam pompą ciepła PW Panasonic T-Cap 9kW. Nie mam kominów, izolacja 20cm styropiany oraz piana PUR.

  18. #58
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marek2122

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    43

    Domyślnie

    U mnie wyskoczył błąd FAN EHA ERROR i przestał działać wentylator wywiewny. Nawiewny zresztą też się wyłącza co jakiś czas, dopiero po skasowaniu błędu TEMP SUP MIN rusza do pracy. Gwarancja kończy się za niecały miesiąc na szczęście, więc jeszcze zdążę to zrobić bez kosztów.

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał ktocipowie Zobacz post
    Tak, niestety awaryjność jest bardzo duża. U mnie w ciągu dwóch i pół roku eksploatacji:
    - wymieniono płytę główną
    - wymieniono wentylator nawiewny
    - wymieniono czujniki ciśnienia
    - kilkukrotnie wgrywano nowe oprogramowanie
    - naprawiano nie działającą nagrzewnicę
    - wentylator nawiewny chodzi u mnie o 600 obrotów szybciej niż wywiewny i nikt nie jest w stanie stwierdzić dlaczego tak się dzieje - ten typ tak ma...

    Z samego rekuperatora oryginalna została już chyba tylko obudowa i wymiennik, a reszta była w mniejszym lub większym stopniu wymieniana.
    Od kilku dni jedne z wentylatorów zaczął chodzić bardzo głośno - szykuje się kolejna wymiana...

    Mój znajomy ma model 450 i też miał awarie wentylatora (jeszcze na gwarancji).

    Ogólnie - bardzo nie polecam tej firmy i tego modelu rekuperatora. Strata pieniędzy i nerwów.

    Pozdrawiam
    Jakbym czytał problemy u mnie. Nie powiem, ale przez 2 lata używania rekuperatora (montaż z rekuperatory.pl panie uchowaj) i oczywiście kilka miesięcy po zakończeniu gwarancji zaczęły się akcje.

    1. EXT _PRES_ERR to jest stale. Kratki czyszczone, filtry nowe, a nawet sprawdziłem przy otwartym reku i wyciągniętym wymienniku. Ten sam problem.
    2. Nagrzewnicę szlag trafił i nie działa. (jak ktoś ma patent jak ją sprawdzić czy działa, a zwyczajnie płytka się zepsuła to proszę o namiar)
    3. Obroty wentylatorów rozjechały się równo. Na pierwszym biegu przy 53m2 nawiewny pracuje z prędkością 1800 obr/min, a wywiewny 650 obr/min. Sprawdziłem łożyska i nie ma strasznych oporów. Różnica pomiędzy nimi jest, ale kręciłem chyba kilka razy i nie wiem czy ostatecznie już sobie czegoś nie wmawiam. Poza tym to właśnie wywiewny generuje większy hałas.

    No i chyba będę musiał zadzwonić po serwis, ale zwyczajnie nie wierzę, że sprzęt na który dałem więcej kasy, renomowany, aby nie było z nim problemów odstawia takie cyrki.

  20. #60
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    arturlasoj

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-935
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cześć
    Mam podobne problemy z Zehnder q350. Minęły dwa lata i są problemy. Mam mały przepływ bo maksymalnie tylko około 100m/h i mały odzysk ciepła. Kratki czyste, filtry czyste, czujniki czyste. Wymiennik też czyściłem woda. Błędy które się pojawiały to za wysokie ciśnienie ale to jak było zimno poniżej zera. Mam dostęp przez aplikację i widzę znaczną różnicę prędkości wentylatorow. Przy tej samym przepływie to wentylator nawiewu pracuje dwa razy szybciej niż wywiew.

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony