dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 96 z 96
  1. #81
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    madub

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Łańcut
    Kod pocztowy
    37-100
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam, jeśli jest jeszcze na gwarancji to warto powalczyć, do tego zmieniłbym firmę (człowieka) serwisującego. Może to problem z softami lub wentylatorami i łożyskami, sam wymieniałem łożyska w zeszłym tygodniu w obu wentylatorach po 5 latach, jest cisza zupełna nawet na 3 biegu, opory mniejsze.

  2. #82
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Stafik73

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Krępice
    Posty
    138

    Domyślnie

    Czy orientuje się ktoś może jaki model łożyska jest do wentylatora w rekuperatorze aeris next 350.

  3. #83
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Stafik73

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Krępice
    Posty
    138

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stafik73 Zobacz post
    Czy orientuje się ktoś może jaki model łożyska jest do wentylatora w rekuperatorze aeris next 350.
    Jak by ktoś chciał wymienić łożyska to oryginalne mają symbol 608Z.
    Parterówka na płycie 96 m2. XPS 16 cm pod + 10 EPS nad. Ściana bloczek keramzyt 24+20 cm grafit. Strop 28 cm piana. Reku+ pompa ciepła SDC05H3E5. 6,3kW Longi+SMA 5.0, azymut 114 st.

  4. #84

    Domyślnie

    Witam. Mam ten sam problem i będę zmuszony wymienić łożyska. Mógłbyś podrzucić instrukcję albo link do takowej jak to zrobić? Szukałem w necie, ale niewiele znalazłem.

  5. #85
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pdothash

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Pęgów
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    287

    Domyślnie

    Czy przed wymianą łożysk ktoś zaobserwował wysoki gwizd przy pracy na najwyższym biegu? Pojawił się u mnie i zastanawiam się czy to zapowiedź rychłej awarii.
    Piętrowy z dachem dwuspadowym własnego projektu, garaż w bryle budynku. Ławy, EPS100 18cm. Ściany Silka 24cm, styro grafit 20cm. Strop nad poddaszem wełna 20cm, dach wełna 25cm.
    Parter 70m2 + garaż z kotłownią 40m. 10cm styro między garażem a mieszkaniem, na garażu dach płaski lany, styro 20cm. Poddasze użytkowe 70m2. Podłogówka wszędzie, rzadziej w garażu. PC DeDietrich Alezio V200 11kW. Reku Aeris Next 350. PV 4,55kWp na dachu, połać S.

  6. #86
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Stafik73

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Krępice
    Posty
    138

    Domyślnie

    Cytat Napisał edgaros Zobacz post
    Witam. Mam ten sam problem i będę zmuszony wymienić łożyska. Mógłbyś podrzucić instrukcję albo link do takowej jak to zrobić? Szukałem w necie, ale niewiele znalazłem.
    https://youtu.be/LzJsA5pyDic
    Opierałem się na tym filmie.

  7. #87
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Stafik73

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Krępice
    Posty
    138

    Domyślnie

    Mam pytanie, jakie macie ustawienia w menu wyntylacja z zastosowaniem czujnika. Czy ktoś się nie orientuje jakie mają być tu ustawienia żeby jak najwięcej wilgotności do domu było nawiewane.

  8. #88
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pdothash

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Pęgów
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    287

    Domyślnie

    Patrząc na to co jest napisane w instrukcji ustawienia dotyczące wilgotności mogą co najwyżej obniżyć wilgotność w domu (poprzez automatyczne zwiększenie stopnia wentylacji), natomiast nie chronią w żaden sposób przez zbyt małą wilgotnością.
    Żeby zwiększyć wilgotność trzeba albo mieć wymiennik entalpiczny, który teoretyczni odzyskuje również wilgoć, lub stosować nawilżanie powietrza.
    Piętrowy z dachem dwuspadowym własnego projektu, garaż w bryle budynku. Ławy, EPS100 18cm. Ściany Silka 24cm, styro grafit 20cm. Strop nad poddaszem wełna 20cm, dach wełna 25cm.
    Parter 70m2 + garaż z kotłownią 40m. 10cm styro między garażem a mieszkaniem, na garażu dach płaski lany, styro 20cm. Poddasze użytkowe 70m2. Podłogówka wszędzie, rzadziej w garażu. PC DeDietrich Alezio V200 11kW. Reku Aeris Next 350. PV 4,55kWp na dachu, połać S.

  9. #89

    Domyślnie

    Cześć,
    Czy kupował ktoś części do Aeris Next?
    Pojawił mi się błąd: SENSOR_ODA ERROR oraz nie ma wskazań temperatury i wilgotności powietrza nawiewanego.
    Potrzebuję czujnik górny (ODA = OutDoorAir sensor, ETA = ExTractAir sensor). Gdzie za rozsądne pieniądze mogę go dostać? Czy są różne czujniki w zależności od wersji firmware centrali?

  10. #90

    Domyślnie

    Witam,

    Niedawno pojawił się u mnie błąd SENSOR_ODA ERROR w aeris next 350. Rozmawiam z jedną osobą z Francji, która sama zbudowała płytkę drukowaną i taki czujnik. Może uda się tanio to ogarniać żeby nie nabijać kasy serwisom i producentowi.

  11. #91

    Domyślnie

    Cytat Napisał Shavo Zobacz post
    Witam,

    Niedawno pojawił się u mnie błąd SENSOR_ODA ERROR w aeris next 350. Rozmawiam z jedną osobą z Francji, która sama zbudowała płytkę drukowaną i taki czujnik. Może uda się tanio to ogarniać żeby nie nabijać kasy serwisom i producentowi.
    Witam,

    U mnie rowniez pojawil sie ostatnio SENSOR ODA ERROR w aeris next 450 i rekuperator przestal pracowac. Gdy zamienilem sensory ODA i ETA rekuperator zaczal dzialac ale alarm ETA ERROR jest aktywny. Po zamianie obu czujnikow miejscami jestem pewien ze jeden z nich jest uszkodzony. Rowniez prosze o namiary do sklepu gdzie mozna kupic takie czujniki

  12. #92

    Domyślnie

    Cytat Napisał Damianito Zobacz post
    Witam,

    U mnie rowniez pojawil sie ostatnio SENSOR ODA ERROR w aeris next 450 i rekuperator przestal pracowac. Gdy zamienilem sensory ODA i ETA rekuperator zaczal dzialac ale alarm ETA ERROR jest aktywny. Po zamianie obu czujnikow miejscami jestem pewien ze jeden z nich jest uszkodzony. Rowniez prosze o namiary do sklepu gdzie mozna kupic takie czujniki
    Zrobiłem z czujnikami tak samo, efekt taki sam.
    Zakupiłem czujnik górny, wymieniłem i wszystko działa. U mnie konieczna jeszcze była aktualizacja oprogramowania ale udało się wykonać we własnym zakresie.

  13. #93

    Domyślnie

    Cytat Napisał megakasa Zobacz post
    Zrobiłem z czujnikami tak samo, efekt taki sam.
    Zakupiłem czujnik górny, wymieniłem i wszystko działa. U mnie konieczna jeszcze była aktualizacja oprogramowania ale udało się wykonać we własnym zakresie.
    Cytat Napisał Damianito Zobacz post
    Witam,

    U mnie rowniez pojawil sie ostatnio SENSOR ODA ERROR w aeris next 450 i rekuperator przestal pracowac. Gdy zamienilem sensory ODA i ETA rekuperator zaczal dzialac ale alarm ETA ERROR jest aktywny. Po zamianie obu czujnikow miejscami jestem pewien ze jeden z nich jest uszkodzony. Rowniez prosze o namiary do sklepu gdzie mozna kupic takie czujniki
    Witam,

    Przyczyną awarii czujnika sa skorodowane połączenia na płytce drukowanej. Producent (świadomie?) słabo lub wcale nie zabezpieczył czujnika na wpływ wilgoci. Powinni wymieniać je za darmo w akcji serwisowej, ale oczywiście psują się zazwyczaj po 3 latach, czyli po gwarancji. Znam już parę przypadków, na wszystkich czujnikach był numer 1908. Może to była wadliwa seria. Druga sprawa, że można zbudować nowy czujnik w cenie znacznie mniejszej od oryginału.

  14. #94
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    abes99

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    SRC
    Kod pocztowy
    47-400
    Posty
    328

    Domyślnie

    Cytat Napisał megakasa Zobacz post
    U mnie konieczna jeszcze była aktualizacja oprogramowania ale udało się wykonać we własnym zakresie.
    Możesz się podzielić wiedzą jak to zrobić? Mam AerisaNext 450 ERV ze starym softem R1.7.0.
    Remontuję (edit: już zamieszkuję...) dom z ok. 1973r. o pow. ok. 190m2, kubatura ok. 450m3. Posadzka na gruncie +18cm styropianu 032, ściany +18cm styropianu 032, dach płaski +30cm styropianu 032, okna trójszybowe. Ogrzewanie: kablami grzejnymi (Devi 18T ~18kW + 8cm B25), wentylacja mechaniczna z rekuperacją, PC do CWU, fotowoltaika 10kWp (Longi 11x320W + 18x360W, Fronius 8.2-3-M, azymut 27st.W, kąt 26st.). Praktycznie z domu zostały tylko ściany i stropy...

  15. #95

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stafik73 Zobacz post
    Jak by ktoś chciał wymienić łożyska to oryginalne mają symbol 608Z.
    Hej, mam wentylator R3G190-RC05-29 w Zehnderze q350, czy ktoś może potwierdzić jakie łożyska mam kupić? Czy o bedą 608z? Jaki podtyp bo oznaczeń jest sporo...

    edit:
    Dostałem odpowiedz od bmp papst... że to:
    "standardowe łożyska kulkowe ze smarem wysokotemperaturowym"

    oznaczenia nie znają...

    Tu znalazłem chyba ten sam silnik https://craftshelter.de/zehnder-comf...ge-repair.html
    Mowa o SKF 608 ZZ
    Ostatnio edytowane przez pandzik ; 25-10-2023 o 11:59

  16. #96

    Domyślnie

    Cytat Napisał abes99 Zobacz post
    Możesz się podzielić wiedzą jak to zrobić? Mam AerisaNext 450 ERV ze starym softem R1.7.0.
    Potrzebny jest moduł LAN: ZEHNDER Moduł ComfoConnect LAN C.
    Pozostałe informacje (logowanie i procedurę aktualizacji) dostałem od serwisu Aeris na e-mail.
    Serwis Aeris również może to wykonać ale cena dojazdu i usługi to połowa ceny modułu LAN.
    Ja znalazłem używany w dobrej cenie i wyszło niewiele drożej niż serwis - a moduł został. I w sumie fajnie dział z apką ComfoControl.

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony