dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Nadzór budowlany

    Miałem dzisiaj kontrole z nadzoru budowlanego. Goście kontrolowali czy moja inwestycja jest zgodna z projektem. Wszystko by było ok gdyby nie przyczepili sie do mojej pergoli na tarasie. Faktycznie zrobiłem ją większą niż w projekcie, ale czy tojest tak wielki odstępstwo . Kontrolujący stwierdzili że jest to istotna zmiana w stosunku do projektu i nakazali rozebrać lub robic rysunki zamienne do projektu i wystąpić do nich o zatwierdzenie. Co wy na to?

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    a miales budowe odbierana etapami ???
    bo normalnie podobno kontrole nie chodza????

  3. #3

    Domyślnie

    nie miałem jeszce żadnych odbiorów.
    A kontrole chyba jednak chodzą.

  4. #4

    Domyślnie

    chyba masz uczynnego sąsiada. zastanów się, komu z sąsiadów nadepnąłeś na odcisk? najlepiej sprawdź sobie w prawie budowlanym, co to jest "istotna zmiana", bo oni lubią koloryzować (ale nie wiem jak wygląda ta pergola). niektóre rzeczy można wcześniej wpisać w dzienniku budowy, ale nie po kontroli. dla ciebie najlepiej zrobić tzw. rysunki powykonawcze i dostarczyc je do nadzoru. napewno dali ci termin.
    według mnie nie jest to istotne odstępstwo od projektu.
    bajzi
    "budowaliśmy, budowaliśmy, aż wybudowaliśmy" - kiwaczek- dziwaczek

  5. #5

    Domyślnie

    U mnie też byli. Kazali powiesić tablicę informacyjną. A przyszli z własnej inicjatywy, bo buduję w większym skupisku i kontrolując w jednym miejscu mogli się wykazać. Za brak tablicy dali mandat.

  6. #6

    Domyślnie

    Bajzi nie nastawiaj negatywnie Impulsa do sąsiadów.Wiedz,że Nadzór Budowlany stał się ostatnio bardzo aktywny.U mnie w okolicy nie ma praktycznie budowy,której by nie odwiedzili.Myślę,że kontrolerzy u Impulsa zachowali się OK,powiedzieli co ma zrobić,żeby wszystko grało w papierach no i nie dali mandatu!

  7. #7

    Domyślnie

    A w jakim rejonie kraju nasiliły sie kontrole - do tej pory rzadko sie to zdarzało

  8. #8

    Domyślnie

    no i może coś do kieszonki wpadnie... inicjatywa się czsem opłaca - mówiłam o premii oczywiście.
    bajzi
    "budowaliśmy, budowaliśmy, aż wybudowaliśmy" - kiwaczek- dziwaczek

  9. #9

    Domyślnie

    [quote="Boo" Za brak tablicy dali mandat.[/quote]

    Tobie???
    Kierownik Budowy odpowiada za tablicę!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony