dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 10
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 186

Temat: Ustawienia dla Vitodens 222-F z Vitotronic200

  1. #121

    Domyślnie

    A ja dalej próbuje ustawień kotla pod kątem ilości traktować. Ostatnie wnioski. Na początku miałem ok 200 startów palnika na dobę. Vitotrol dużo robi w tej kwestii. Wpływ vitotrol miałem ustawiony na 32 czyli 50% skali. Starty różnie czasem 10 czasem 50 ale już nie 200.
    W efekcie temp kotla rosla do ok 60 st. Zasilanie ok 40 st. W domu cały czas równo 23 st ale odczuć się dało efekt stygniecia posadzki.
    Wczoraj kolejna zmiana. Zwiekszylem moc pompy na 3 bieg i przepływy między 2-3 l/m. Wplyw vitotrola na 16 czyli 25%.
    Teraz pięć chodzi na 35 stopniach i jak wczoraj wystartował tak dzisiaj dalej idzie.
    Konsultanci viessmann co lepsze dla pieca i ekonomii?

  2. #122
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał mnowak5615 Zobacz post
    A ja dalej próbuje ustawień kotla pod kątem ilości traktować. Ostatnie wnioski. Na początku miałem ok 200 startów palnika na dobę. Vitotrol dużo robi w tej kwestii. Wpływ vitotrol miałem ustawiony na 32 czyli 50% skali. Starty różnie czasem 10 czasem 50 ale już nie 200.
    W efekcie temp kotla rosla do ok 60 st. Zasilanie ok 40 st. W domu cały czas równo 23 st ale odczuć się dało efekt stygniecia posadzki.
    Wczoraj kolejna zmiana. Zwiekszylem moc pompy na 3 bieg i przepływy między 2-3 l/m. Wplyw vitotrola na 16 czyli 25%.
    Teraz pięć chodzi na 35 stopniach i jak wczoraj wystartował tak dzisiaj dalej idzie.
    Konsultanci viessmann co lepsze dla pieca i ekonomii?
    ustawienie wpływu temperatury pomieszczenia na 32 powoduje że praktycznie została wyłączona idea sterowania pogodowego a kocioł będzie 0/1.
    Zamiast kręcić na chybił trafił kolejnymi parametrami kotła wystarczy właściwie ustawić krzywą grzewczą
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  3. #123
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał daniel.w Zobacz post
    Konsultant Viessmann -doszedłem już do tego, ale wprowadzacie w błąd, bo czemu mają służyć kombinacje ikon wybierane na ekranie: kran /kran+grzejnik / wyłącz ? Tyle kasy i sterowanie tylko 1 obiegiem?
    Nikogo nie wprowadzamy w błąd, wszystko jest dokładnie opisane w instrukcji dostępnej na naszej stronie internetowej. Dodatkowo wystarczy do nas zadzwonić i tez o tym poinformujemy.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  4. #124

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    ustawienie wpływu temperatury pomieszczenia na 32 powoduje że praktycznie została wyłączona idea sterowania pogodowego a kocioł będzie 0/1.
    Zamiast kręcić na chybił trafił kolejnymi parametrami kotła wystarczy właściwie ustawić krzywą grzewczą
    Właśnie o to chodzi ze krzywa miałem ustawiona idealnie, a vitotrol i opisane ustawienia są po to by zminimalizować ilość startów palnika a tych miałem na samej pogodowe ok 200 dziennie

  5. #125

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Nikogo nie wprowadzamy w błąd, wszystko jest dokładnie opisane w instrukcji dostępnej na naszej stronie internetowej. Dodatkowo wystarczy do nas zadzwonić i tez o tym poinformujemy.
    OK, mam już sterownik Vitotrol 200, więc pytańko czy ew. można go na lato przełączyć w tryb sterowania CWU? Trzeba jakoś dostać się do konfiguracji, tak? Ale jak i jak to zmienić?

  6. #126

    Domyślnie

    Cytat Napisał mnowak5615 Zobacz post
    Właśnie o to chodzi ze krzywa miałem ustawiona idealnie, a vitotrol i opisane ustawienia są po to by zminimalizować ilość startów palnika a tych miałem na samej pogodowe ok 200 dziennie
    Oj kolego, pisałem Ci już, że miałem podobnie i podałem nawet rozwiązanie. Musisz wejść na hasłach i sparwdzić całe ustawienie, a w tej sytuacji to nawet RESET do ust. fabrycznych i ponowna konfiguracja. Optymalnie to kocioł ma się załączyć/wyłączyć kilka/-naście razy na dobę a nie 200!

  7. #127
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Przyjmuje się, że dobrze jest dopiero wtedy jak średni czas pracy jednego cyklu jest większy od 1h. Niestety przy dzisiejszych instalacjach a których jest "parę kropli" wody nawet modulacja Vitodensa 200 dochodząca do nieosiągalnych dla konkurencji wartości 1:19 jest niewystarczająca.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  8. #128

    Domyślnie

    Cytat Napisał daniel.w Zobacz post
    Oj kolego, pisałem Ci już, że miałem podobnie i podałem nawet rozwiązanie. Musisz wejść na hasłach i sparwdzić całe ustawienie, a w tej sytuacji to nawet RESET do ust. fabrycznych i ponowna konfiguracja. Optymalnie to kocioł ma się załączyć/wyłączyć kilka/-naście razy na dobę a nie 200!
    Wytlumasz mi co zrobic

  9. #129

    Domyślnie

    Po aktualizacji aplikacji vicare pojawiła się informacja o pompie cyrkulację cwu. Ustawienia wskazywały że pracują bez przerwy. Wyłączyłem harmonogram żeby ogóle nie działała. Czy dobrze?
    Mam osobna pompę na cyrkulację cwu i pracuje wg timera. Po co w piecu zatem na pompa cyrkulacyjna?

  10. #130
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    pompa cyrkulacyjna c.w.u. może być zarówno sterowana za pomocą zewnętrznego zegara jak również z poziomu automatyki kotła. To drugie rozwiązanie jest o tyle lepsze, że kocioł może uruchomić automatycznie pompę cyrkulacyjną w czasie gdy realizowany jest cykl dezynfekcji termicznej, można też w łatwy sposób skorelować czasy pracy pompy c.w.u. z "czasami pracy zasobnika". Praca pompy cyrkulacyjnej c.w.u. to oprócz komfortu oczywiście straty bo płynąca woda się wychładza, automatyka kotła pozwala dodatkowo zoptymalizować pracę pompy tak by te straty maksymalnie zminimalizować.
    No i na koniec w przypadku sterowania pompą c.w.u. z kotła mamy możliwość jej zdalnej kontroli przez aplikację ViCare.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  11. #131

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    ...To drugie rozwiązanie jest o tyle lepsze, że kocioł może uruchomić automatycznie pompę cyrkulacyjną w czasie gdy realizowany jest cykl dezynfekcji termicznej, można też w łatwy sposób skorelować czasy pracy pompy c.w.u. z "czasami pracy zasobnika"....
    Panie Konsultacie Viessmann - Vitodens 200W:
    1. jak i co ustawić, żeby cyrkulacja była dokładnie wtedy jak kalendarz grzania CWU? Obecnie muszę ustawiać w trbie indywidualnym obyda kalendarze dla cwu -grzaenie i cyrkulację.
    2. dezynfekcja termiczna -nie widze tego u mnie, co tzreba ustawić i jak to zaprogramować? 1x/rok wystarczy taka dezynfekcja ?

  12. #132
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adaxis Zobacz post
    Panie Konsultacie Viessmann - Vitodens 200W:
    1. jak i co ustawić, żeby cyrkulacja była dokładnie wtedy jak kalendarz grzania CWU? Obecnie muszę ustawiać w trbie indywidualnym obyda kalendarze dla cwu -grzaenie i cyrkulację.
    2. dezynfekcja termiczna -nie widze tego u mnie, co tzreba ustawić i jak to zaprogramować? 1x/rok wystarczy taka dezynfekcja ?
    ad.1 kotły z serii vitodens 2xx z automatyką pogodową, aby czasy pracy cyrkulacji cwu pokrywały się automatycznie z czasami pracy cwu należy w trybie pracy cyrkulacji ciepłej wody ustawić tryb "automatyczny"

    ad.2 aby kocioł wykonywał dezynfekcję termiczną należy wykonać kilka czynności:
    w kodowaniu 2
    - zdjąć ograniczenie maksymalnej temepratury c.w.u.
    - ustawić wymaganą temperaturę wygrzewu c.w.u.

    po ustawieniu powyższych wartości wygrzew antybakteryjny będzie realizowany w czwartym czasie pracy c.w.u.

    aby dezynfekcja była skuteczna musi być przprowadzana regularnie. Przepisy niewskazują jak często ją należy wykonywać, przepisy mówią ile może być maksymalnie bakterii w wodzie. Polecam artykuł: https://legionella.pl/zwalczanie-legionelli/
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  13. #133

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    ad.1 kotły z serii vitodens 2xx z automatyką pogodową, aby czasy pracy cyrkulacji cwu pokrywały się automatycznie z czasami pracy cwu należy w trybie pracy cyrkulacji ciepłej wody ustawić tryb "automatyczny"
    No to muszę jeszcze coś zmienić w ustawieniach gdyż grzanie c.w.u. mam wg kalendarza , a pompę cyrkulacji jako "Automatyczny" to cyrkulacja działa mi tylko wtedy gdy występuje grzanie c.w.u. a nie w całym oknie kalendarza. Jak to dopasować lepiej?

  14. #134
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    niema czegoś takiego jak "lepiej", ma być tak byś był zadowolony. Jeżeli teraz nie odczuwasz dyskomfortu to bym czasów pracy nie zmieniał. Jedyne co warto ustawić to by w okresie kiedy może pracować cyrkulacja pompa pracowała z przerwami. Kod 73 jeśli jest ustawiony na 0 pompa cyrkulacyjna pracuje ciągle w zaprogramowanych godzinach. Gdy ustawione jest 7 pompa pracuje 24h/dobe niezlaeżnie od tego jak ustawione są czasy pracy. I wartość 1 do 6 mówi le razy w ciagu godziny ma się pompa załaczyć na 5 minut pracy oczywiście w czasie kiedy może. Jak cyrkulacja jest dobrze zaizolowana to można ustawić 3 lub 4. 3 oznacza że w ciągu godziny pompa załączy się 3 razy na 5 minut, czyli 5 minut pracy - 15 minut przerwy. Cyrkulacja się nie schłodzi w tym czasie zbytnio a zaoszczędzimy trochę na prądzie.... trochę bo dzisiejsze pompy cyrkulacyjne to pojedyncze W mocy.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  15. #135

    Domyślnie

    Konsultant Viessmann niechcący wpadłem na to: Wystarczy Pompę cyrkulacji przełączyć 2x: 1-automat, 2-indywidualnie -wtedy kalendarz pompy ustawi się dokładnie tak samo jak okno cwu -i takiej odpowiedzi oczekiwałem...

    Ustawienie "automatyczny" -pompa cyrkulacji pracuje tylko wtedy, gdy pracuje pompa kotłowa ładowania zasobnika cwu -tak jest u mnie, nie wiem jak u innych, ale to nie jest komfortowe ustawienie.
    Ostatnio edytowane przez Adaxis ; 15-02-2020 o 19:19

  16. #136
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    jeżeli ustawimy pompę CWU w trybie automatycznym to będzie ona pracowała w czasie utrzymywania wymaganej temperatury w zasobniku. Czyli jeśli ustawimy że CWU ma być np od 7 do 23 to przy ustawienu cyrulacji w tryb automatyczny pompa cwu będzie pracowała nonstop w godz 7-23.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  17. #137

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    jeżeli ustawimy pompę CWU w trybie automatycznym to będzie ona pracowała w czasie utrzymywania wymaganej temperatury w zasobniku. Czyli jeśli ustawimy że CWU ma być np od 7 do 23 to przy ustawienu cyrulacji w tryb automatyczny pompa cwu będzie pracowała nonstop w godz 7-23.
    Hmmm, jeśli jest tak jak Pan pisze to mam coś "skopane". U mnie dla proponowanego przez Pana ustawienia pompa cyrkulacji załącza się nie w całym oknie CWU, ale wyłącznie wtedy gdy zasobnik jest ładowany Co powinienem zmienić?

  18. #138
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    za prace pompy cyrkulacyjnej odpowiadają aż 3 kody. Pierwszy kod odpowiada za to jak ma pracowac pompa kiedy są ustawione cykle pracy, czyli ile razy w ciągu godziny pompa ma się właczyć na 5 minut. Tu można całkowicie zblokowac pompę cyrkulacyjną albo wymusić jej pracę przez 24h na dobę niezaleznie od tego co mówią ustawione cykle czasowe. Drugi kod mówi co ma robić pompa cyrkkulacyjna w czasie ładowania zasobnika (ten kod najprawdopodobniej został przestawiony) oraz 3 kod który mówi co ma robić pompa cyrkulacyjna gdy jest realizowany wygrzew antybakteryjny.
    Polecam kontakt z serwisem by sprawdził nastawy i dokonał ew korekt.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  19. #139

    Domyślnie

    Dzięki, własnie mam instrukcje serwisową i ustawienia:
    ad1. 73:6
    ad2. 71:0
    czyli powinno być OK, ale nie jest.

  20. #140
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adaxis Zobacz post
    Dzięki, własnie mam instrukcje serwisową i ustawienia:
    ad1. 73:6
    ad2. 71:0
    czyli powinno być OK, ale nie jest.
    w takim razie bez diagnozy przy kotle cięzko jest mi cokolwiek powiedzieć, proszę wezwać serwisanta niech zdiagnozuje przyczynę takiej pracy przy urządzeniu.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

Strona 7 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony