dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 10
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 186

Temat: Ustawienia dla Vitodens 222-F z Vitotronic200

  1. #141

    Domyślnie

    Witam

    posiadam kocioł gazowy Vitodens 333-f FS3B od 9 lat. Serwisuje go co roku w autoryzowanym serwisie fimy.

    Aktualnie wymieniony został regulator /to już drugi raz w ciągu 9 lat - pierwszy na gwarancji/. Przyczyna teraz taka, że piec nie wyświetlał błędów, a przestał grzać bez przyczyny zewnętrznej /poprowadzone oddzialne zasilanie do pieca, specjalny ups dla pieca itp/. Serwis stwierdził że do wymiany to wymieniłem. Jednak piec nie ruszył, a zaczął pokazywać błędy EE,E5. Serwis wymienił obie elektrody także na nowe i spradził przewody, gaz, czujniki itp.... Teraz pozostał błąd E5 - błąd wzmacniacza sygnału płomienia - automat palnikowy /to się wyświetla na aplikacji vicare/. Serwis nie wie co to oznacza i będzie dalej wymieniał inne podzespoły. Aktualnie koszt ca 3tys i rośnie.

    Wygląda to tak, że dmuchawa włącza się, coś bucha i startuje, ale płomienia brak i tak trzy razy i błąd.... Czy może jakiś fachowiec z tego forum poprowadzić gdzie szukać rozwiązania problemu? Mój serwisant nie wie.... A już 6 dzień bez ciepłej wody....

    Szymon z Bydgoszczy
    Ostatnio edytowane przez PatiJ ; 07-09-2020 o 17:12

  2. #142
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    bardzo proszę o info na PW co to za firma serwisowa
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  3. #143

    Domyślnie

    wysłane

  4. #144

    Domyślnie

    Jeszcze mam pytanie dotyczące fazy w gniazdku. Mam standardowo z lewej. Czy tak jest ok? Czy to bez znaczenia dla pieca?

    Wciskam przycisk reset, zapala się na chwilę zielona lampka i ponownie czerwona miga. Nie działa funkcja reset. Po wielu razach zadziała reset. Natomiast błąd cały czas E5.

    PS. Regulator był wymieniony na nowy ze starym wtykiem kodującym wyjętym z poprzedniego regulatora. Wtyk kodujący został wymieniony na nowy później jak został dosłany z magazynu, ale nie zmienił błędu.
    Ostatnio edytowane przez PatiJ ; 09-09-2020 o 12:56

  5. #145

    Domyślnie

    Serwis zamówił nowy regulator z wtykiem kodującym. Nie ma w Polsce więc czas oczekiwania do 10 dni roboczych.

    Czy można liczyć na wsparcie w tym problemie? jeszcze trochę i wywalę ten piec Viessmann !

    Szymon
    Ostatnio edytowane przez PatiJ ; 09-09-2020 o 13:44

  6. #146
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    U mnie był serwis, i wychodzi na to że pada płyta główna, koszt ok 2,5tys. SUPER.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  7. #147
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał PatiJ Zobacz post
    wysłane
    dziękuję, przesłałem temat do szefa serwisu by wyjasnił sprawę z firmą
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  8. #148
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Misiekki

    Zarejestrowany
    Aug 2020
    Skąd
    Wielkie Drogi
    Kod pocztowy
    32-051
    Posty
    4

    Domyślnie

    Podepnę się pod ten temat. Jestem aktualnie na doborze kotła gazowego do domu, dom 132m2, w całym grzanie podłogowe, 20cm styropian grafitowy. Faworytem na ten moment jest Vitodens 222-F z Vitotronic 10. Planuję w przyszłości, za jakieś 3 lata zamontować instalację fotowoltaiczną, więc fajnie by było jakby zasobnik na ciepłą wodę posiadał jakiegoś rodzaju grzałkę elektryczną. Czy w tego typu modelach takie rozwiązanie jest dostępne, lub czy można ewentualnie w taką grzałkę je doposażyć? Może powinienem szukać kotła i zasobnika oddzielnie?

  9. #149
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    żaden z kotłów kompaktowych (wbudowany zasobnik) nie posiada miejsca na podłączenie grzalki elektrycznej.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  10. #150
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Misiekki

    Zarejestrowany
    Aug 2020
    Skąd
    Wielkie Drogi
    Kod pocztowy
    32-051
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź! Rozumiem, że w takim razie powinienem szukać Vitodens 200 plus zasobnik minimum 180 l? Do tego muszę oddzielnie dokupić automatykę (sterownik) - jaki? Biorąc pod uwagę, że interesuje mnie również sterowanie zdalne?
    Myślę, że nim będę musiał podjąć ostateczną decyzję minie jeszcze ze 2 miesiące - zdecydowanie muszę się doszkolić

  11. #151
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Jeżeli zasobbnik ma byc magazynem energii (energia elektryczna ma być zmieniana w ciepło zamiast być wysyłana do sieci państwowej) to im większa pojemnośc tym lepiej. Co do sterowników to potrzebuję więcej informacji, co i jak chciałby Pan mieć sterowane.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  12. #152

    Domyślnie

    Witam.
    Od początku roku jestem posiadaczem Vitodens 222-F B2TE o mocy 19kW i mam kilka pytań odnośnie jego działania.

    Dom parterowy, na całości ogrzewanie podłogowe. Instalacja wyposażona w sprzęgło hydrauliczne oraz dodatkowy moduł EM-P1, który steruje dodatkową pompą obiegową za sprzęgłem hydraulicznym.

    1. Dlaczego pompa obiegowa sterowana poprzez moduł EM-P1 działa non stop? Po osiągnięciu docelowej temperatury palnik wyłącza się, a po jakimś czasie wewnętrzna pompa obiegowa. Natomiast pompa obiegowa za sprzęgłem pracuje cały czas. Dopiero po wyłączeniu ogrzewania z poziomu regulatora e3 pompa wyłącza się. Nie udało mi się uchwycić momentu aby pompa nie pracowała.

    2. Regulator umożliwia pogląd zużycia gazu jak i energii elektrycznej zużytej przez kocioł. Kocioł był odpalony z początkiem stycznia i wygrzewał budynek oraz podłogówkę przez 2-3 miesiące. Następnie na czas wykańczania domu kocioł przez kilka miesięcy był wyłączony. Z jakiegoś powodu cała historia zużycia została przesunięta i w historii jest widoczne zużycie w miesiącach kwiecień-maj, gdzie kocioł był całkowicie wyłączony. Czy do kotła są dostępne jakieś aktualizacje oprogramowania?

    3. W tej chwili staram się dobrać krzywą grzewczą dla instalacji, projektu instalacji niestety brak. Czy na czas dopasowywania krzywej grzewczej należy ustawić wpływ temperatury z sterownika vitotrol 200-e na 0? Czy są jakieś instrukcje/reguły dotyczące ustawiania kotła, aby taktowanie było jak najmniejsze.

    Z góry dziękuję za pomoc

  13. #153
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    ad.1 zgodnie z zalożeniami sterowania pogodowego, ciepło do pomieszczeń dostarczane jest dokładnie w takich ilościach jakie w danej chwili uciekają przez przegrody budowlane. Zgodnie z tym ciepła woda musi caly czas krązyć w instalacji i dla tego pompa pracuje non ston przez cały sezon grzewczy.

    ad.2 nie, aktualizacji nie sa dostęne

    ad.3 jeżeli brak projektu to na czas "walki" z krzywa grzewczą powinny być usunięte wszystkie elementy zakłócające (sterowniki z pomieszczenia, głowice na grzejnika... itp)
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  14. #154

    Domyślnie

    Witam.
    Mam pytanie do Pana Konsultanta Viessmann. Posiadam od ubiegłego roku piec gazowy Vitodens 242f, o oznaczeniu kodowym B2UB-13, z Vitotronic 200 H02C. Czy w tym piecu istnieje opcja włączenia automatycznej dezynfekcji termicznej CWU? Pytam, bo w bieżącym wątku pisał Pan wcześniej, że w piecach serii 200 można to włączyć na drugim poziomie parametrów serwisowych (viexpert). Nie znalazłem w swoim kotle podawanych przez Pana wcześniej funkcji (tj. maksymalnej temperatury wygrzewu CWU, zdjęcia ograniczenia max. temp CWU). Nic o tym nie wspomina też instrukcja obsługi, którą posiadam do tego pieca, a jest ona dość szczegółowo napisana.

  15. #155
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał x_men1 Zobacz post
    Witam.
    Mam pytanie do Pana Konsultanta Viessmann. Posiadam od ubiegłego roku piec gazowy Vitodens 242f, o oznaczeniu kodowym B2UB-13, z Vitotronic 200 H02C. Czy w tym piecu istnieje opcja włączenia automatycznej dezynfekcji termicznej CWU? Pytam, bo w bieżącym wątku pisał Pan wcześniej, że w piecach serii 200 można to włączyć na drugim poziomie parametrów serwisowych (viexpert). Nie znalazłem w swoim kotle podawanych przez Pana wcześniej funkcji (tj. maksymalnej temperatury wygrzewu CWU, zdjęcia ograniczenia max. temp CWU). Nic o tym nie wspomina też instrukcja obsługi, którą posiadam do tego pieca, a jest ona dość szczegółowo napisana.
    tak, mozna zaprogramować funkcję dezynfekcji termicznej. Będzie to wymagało wizyty serwisu, gdyż w kodowaniu nalezy zdjąć ogranicznie maksymalnej temepratury CWU, ustwić wymaganą temperaturę dezynfekcji oraz zaprogramować pracę pompy cyrkulacyjnej CWU w czasie dezynfekcji.
    Po dokonaniu powyższych zmian kocioł będzie realizował wygrzew termiczny w 4 cyklu pracy ciepłej wody.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  16. #156

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    ad.1 zgodnie z zalożeniami sterowania pogodowego, ciepło do pomieszczeń dostarczane jest dokładnie w takich ilościach jakie w danej chwili uciekają przez przegrody budowlane. Zgodnie z tym ciepła woda musi caly czas krązyć w instalacji i dla tego pompa pracuje non ston przez cały sezon grzewczy.

    ad.2 nie, aktualizacji nie sa dostęne

    ad.3 jeżeli brak projektu to na czas "walki" z krzywa grzewczą powinny być usunięte wszystkie elementy zakłócające (sterowniki z pomieszczenia, głowice na grzejnika... itp)
    Czy jest możliwość korekcji wskazań temperatury pomieszczenia wyświetlanej na manipulatorze Vitotrol 200-E? Zawyża on temperature zmierzoną o co najmniej jeden stopień względem temperatury realnej w pomieszczeniu. Czy jest on fabrycznie kalibrowany czy robi się to samemu? Na razie wyłączyłem jego wpływ na działanie samego systemu grzewczego.

  17. #157
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał liquid_ Zobacz post
    Czy jest możliwość korekcji wskazań temperatury pomieszczenia wyświetlanej na manipulatorze Vitotrol 200-E? Zawyża on temperature zmierzoną o co najmniej jeden stopień względem temperatury realnej w pomieszczeniu. Czy jest on fabrycznie kalibrowany czy robi się to samemu? Na razie wyłączyłem jego wpływ na działanie samego systemu grzewczego.
    sterowniki są fabrycznie kalibrowane, niema możliwości samodzielnej kalibracji.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  18. #158

    Domyślnie

    Z jakiegoś powodu mój sterownik zawyża temperature. Dla pewności sprawdziłem z kilkoma czujnikami w tym jeden wzorcowany. Temperatura jest zawyżona o 1.2 względem wzorcowego czujnika temperatury.

  19. #159
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Opisana sytuacja oznacza, że źle jest ustawiona krzywa grzewcza. Zamiast blokować kocioł kodami lepiej jest właściwie ustawić krzywą grzewczą. Jeżeli mamy na zewnątrz temperaurę ok 5-10 *C a wpomieszczniu mamy zbyt ciepło to nalezy przesunąć krzywą grzewczą równolegle w dół. Skoro przegrzew jest o 4 stopnie to krzywa powinna pójść w dół o 8-12K. Oczywiście potem należy poczekać ze 1-2 dni na ponowne ustabilizowanie się układu. Swoją drogą to w podłodze musi być duuuużo za duuużo rury....

    Oczywiście pewnie instalacja będzie wymagała dodatkowej korekty jak pojawią się mrozy, czyli jak się zrobi -10*C albo więcej, wtedy trzeba będzie korygować pochylenie.

    W przypadku ogrzewania płaszczyznowego stosowanie ograniczeń wynikających z ustawień kodu B5 spowoduje wahania się temepratury w pomieszczneniu (ze względu na dużą pojemnosć cieplną) a co za tym idzie dyskomfort cieplny.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  20. #160

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Opisana sytuacja oznacza, że źle jest ustawiona krzywa grzewcza. Zamiast blokować kocioł kodami lepiej jest właściwie ustawić krzywą grzewczą. Jeżeli mamy na zewnątrz temperaurę ok 5-10 *C a wpomieszczniu mamy zbyt ciepło to nalezy przesunąć krzywą grzewczą równolegle w dół. Skoro przegrzew jest o 4 stopnie to krzywa powinna pójść w dół o 8-12K. Oczywiście potem należy poczekać ze 1-2 dni na ponowne ustabilizowanie się układu. Swoją drogą to w podłodze musi być duuuużo za duuużo rury....

    Oczywiście pewnie instalacja będzie wymagała dodatkowej korekty jak pojawią się mrozy, czyli jak się zrobi -10*C albo więcej, wtedy trzeba będzie korygować pochylenie.

    W przypadku ogrzewania płaszczyznowego stosowanie ograniczeń wynikających z ustawień kodu B5 spowoduje wahania się temepratury w pomieszczneniu (ze względu na dużą pojemnosć cieplną) a co za tym idzie dyskomfort cieplny.
    Do końca nie wiem czy ten post był do mnie skierowany. Mi chodziło o to, że Vitotrol 200-E który miał korygować ustawienia krzywej grzewczej u mnie tylko pogarsza działanie systemu. Dlatego został wyłączony. Dzieje się tak ponieważ błędnie mierzy temperaturę pomieszczenia tzn. zawyża ją o 1.2 stopnia Celsjusza. Przez co kocioł wcześniej się wyłączał. Na samej krzywej grzewczej po wyłączeniu wpływu temperatury z zewnątrz, temperatura zadana utrzymuje się w pomieszczeniu.

    Jest opcja podłączenia zewnętrznego czujnika temperatury do Vitotrola. Spróbuję podłączyć ten czujnik i dam znać czy sytuacja się poprawi. Dziwne że w takim sprzęcie brak możliwości kalibracji wewnętrznego czujnika temperatury.

Strona 8 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony