dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 10
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 186

Temat: Ustawienia dla Vitodens 222-F z Vitotronic200

  1. #161
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał liquid_ Zobacz post
    Do końca nie wiem czy ten post był do mnie skierowany. Mi chodziło o to, że Vitotrol 200-E który miał korygować ustawienia krzywej grzewczej u mnie tylko pogarsza działanie systemu. Dlatego został wyłączony. Dzieje się tak ponieważ błędnie mierzy temperaturę pomieszczenia tzn. zawyża ją o 1.2 stopnia Celsjusza. Przez co kocioł wcześniej się wyłączał. Na samej krzywej grzewczej po wyłączeniu wpływu temperatury z zewnątrz, temperatura zadana utrzymuje się w pomieszczeniu.

    Jest opcja podłączenia zewnętrznego czujnika temperatury do Vitotrola. Spróbuję podłączyć ten czujnik i dam znać czy sytuacja się poprawi. Dziwne że w takim sprzęcie brak możliwości kalibracji wewnętrznego czujnika temperatury.
    Post był skierowany do innego uzytkownika który najwyraźniej go w międzyczasie usunął.
    Tak jak wcześniej wspomniałem rozbudowywujemy możliwości naszych urządzeń. Zdalne sterowniki wyprodukowane przed 04.2020 niemiały opcji kalibracji czujnika.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  2. #162

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    tak, mozna zaprogramować funkcję dezynfekcji termicznej. Będzie to wymagało wizyty serwisu, gdyż w kodowaniu nalezy zdjąć ogranicznie maksymalnej temepratury CWU, ustwić wymaganą temperaturę dezynfekcji oraz zaprogramować pracę pompy cyrkulacyjnej CWU w czasie dezynfekcji.
    Po dokonaniu powyższych zmian kocioł będzie realizował wygrzew termiczny w 4 cyklu pracy ciepłej wody.
    Gdzieś wyczytałem, że obecnie można ustawić jeden dzień w tygodniu.
    Czwarty cykl pracy ciepłej wody to chyba bardzo często.
    Nawet raz w tygodniu to jest dość często.

  3. #163
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Gdzieś wyczytałem, że obecnie można ustawić jeden dzień w tygodniu.
    Czwarty cykl pracy ciepłej wody to chyba bardzo często.
    Nawet raz w tygodniu to jest dość często.
    Automatyka Vitotronic w kotłach Viessmann pozwala ustawić 4 czasy pracy oddzielnei dla każdego dnia tygodnia. Dezynfekcja termiczna będzie przeprowadzana w czwartym czasie, i można ja ustawić dla każdego dnia jak też dla dowolnej liczby dni (od 7 do 1).
    Oczywiście polskie przepisy nigdzie nie nakladają obowiązku dezynfekcji termicznej, można stosować dezynfekcję chemiczną (Chlorowanie wody w wodociagach miejskich). Niemniej jednak dla własnego bezpieczeństwa, szczególnie w instalacjach cwu z zasobnikiem, wygrzew antybakteryjny powinien byc robiony minimum raz w tygodniu (w budynkach mieszkalnych). Co więcej dezynfekcja to nie tylko wygrzanie zasobnika ale także przelanie całej instaalcji przez okres conajmniej 20-30 min.
    Polecam poczytać: https://legionella.pl/zwalczanie-legionelli/
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  4. #164

    Domyślnie

    Dzięki za link.
    Wynika z niego, że moja instalacja ma dość niski stopień kolonizacji = 2.

  5. #165
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    jeżeli parametr B0 jest ustawiony na 0 to niemaznaczenia ustawienie parametru B5. Kod A5 jest odpowiedzialny za automatyczne wł i wył ogrzewania - przełączenie "lato"/"zima"
    Oczywiście, że jest możliwość takiego ustawienia by ustawione 20*C na automatyce odpowiadało 20*C w pomieszczeniach. Przy kodzie B0 ustawionym na 0 (jeżeli w pomieszczeniach są Vitotrole to nalezy na nich ustawić 20*C) i nalezy własciwie (zgodnie z projektem) ustawić krzywą grzewczą. Jeżeli niema projektu to nalezy ją dobrac metodą prób i błedów.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  6. #166

    Domyślnie

    Vitodens 200W 19.5/1.9 kW, 3-ci rok, podłogówka + grzejniki, mieszacz, sprzęgło, reg.pogodowy, dom b. dobrze izolowany.
    1. Problem z pomiarem temperatury zew., który jest po stronie północnej domu, a dom ma ekspozycję południową i przy słonecznej pogodzie super się nagrzewa, pomimo, że termometr wskazuje niskie temperatury. Czy w takiej sytuacji termometr nie powinien być po stronie południowej, żeby wręcz blokował załączanie się palnika?
    2 Którym parametrem mogę ustawić, żeby po wyłączeniu palnika, kolejne jego załączenie wystąpiło np. dopiero za min.1h a nie za 5 min? Wg ustawień autoryzowanego serwisanta miałem kilka razy więcej rozruchów niż godzin pracy kotła. -Czy to ekonomiczne?
    3. W jaki sposób można wyłączyć tryb ochrony przed zamarzaniem?, bo nie widzę tego. Zrezygnowałem z ciągłej pracy pomp cyrkulacyjnych (brak sensu!) -ustawiłem Tzred =3'C i ustawiłem kilka okien grzewczych. Jednak tryb ochronny przed zamarzaniem załącza mi pompy niepotrzebnie - w dobrze izolowanym domu nie ma możliwości zamarznięcia instalacji nawet w ciągu całej doby przy obecnych T<-10'C, a urządzenia (pompy) się zużywają i pobierają drogą energii elektrycznej.

  7. #167
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    1. czujnik powinien byc od strony północnej. Przeniesienie czujnika na stronę południowa spowoduje że kociol mocno obizy parametry zasilania i pomieszczenia nie bedące wystawione na dzialenia promieni słonecznych beda mocno niedogrzane. Polecam w nasłonecznionych pomieszczeniach montaz głowic termostatycznych odcinających nadmiar ciepła.
    2. niema takiej nastawy
    3. niezalecane jest wyłaczanie ochrony, grozi to uszkodzeniam zarówno kotła jak i instalacji. (opis jest w instrukcji urządzenia)
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  8. #168

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź Konsultant Viessmann -mamy w końcu zimę i weryfikację nastaw kotłów
    1. wg mnie to klasyczne/standardowe podejście dla domów słabo izolowanych, jednak u mnie nie zdaje to egzaminu - cały dom fajnie się nagrzewa nawet dzisiaj przy -10'C i słoneczku. -mam już 25'C i idzie w górę -dzisiaj musiałem wyłączyć kocioł przyciskiem!
    2. bardzo potrzebna (mi na pewno ) -Panie Konsultancie jaki sens jest w tym, że kocioł ma 10 startów/1h - zużycie elementów, spiętrzenia (MAX moc rozruchowa _>-MIN moc), straty rozruchowe, gaz wędruje w komin, itp.
    3. OK, może być niezalecane, ale szkoda, że gdzieś głęboko (ekspercko) nie można tego wyłączyć, jeśli kocioł znajduje się w pomieszczeniu o temperaturze np. 20'C

    Posiadam ViCare i muszę przyznać, że obecnie jest już dużo b. trafionych użytkowych funkcji. Jedynie nie mogę znaleźć w ViCare skopiowania kalendarza pracy cyrkulacji pompy CWU wg kalendarza CWU -czy nie może być analogicznie jak dla obiegów grzewczych?
    Poza tym w apl. modulacja palnika odświeża się bardzo szybko (co kilka sekund?), a na wyświetlaczu kotła co kilka minut - z apl już można analizować zachowanie kotła.
    Ostatnio edytowane przez Adaxis ; 18-01-2021 o 12:50

  9. #169
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    1, dotyczy każdego typu budynku, zarówno słabo izolowanego jak i prawie zeroenergetycznego
    2. długość pracy palnika zależy od odbioru ciepła, od zładu zatem raczej nigdy nie bedzie odgórnego sterowania długościa czasu pracy planika gdyż to nie ma sensu
    Procesy grzewcze to nie formuła1 więc niema tu nigdzie pośpiechu z odczytami, dodatkowo aplikacja kliencka nie jest do diagnostyki kotła i pokazywane tam odczyty to tylko gadżety. Pełną diagnostykę kotłów może przeprowadzić serwis fabryczny odczytując wszystkie parametry w czasie rzeczywistym.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  10. #170

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adaxis Zobacz post
    Vitodens 200W 19.5/1.9 kW, 3-ci rok, podłogówka + grzejniki, mieszacz, sprzęgło, reg.pogodowy, dom b. dobrze izolowany.
    Problem z pomiarem temperatury zew., który jest po stronie północnej domu, a dom ma ekspozycję południową i przy słonecznej pogodzie super się nagrzewa, pomimo, że termometr wskazuje niskie temperatury. Czy w takiej sytuacji termometr nie powinien być po stronie południowej, żeby wręcz blokował załączanie się palnika?
    Który termometr? Na zewnątrz czy w pomieszczeniach?
    Wydaje mi się, że gdybyś miał dodatkowo regulację pokojową, to po nastawieniu np. 23C dana pętla wyłączyłaby się.

  11. #171

    Domyślnie

    Panie Konsultant Viessmann dziękuję za cd. dyskusji.
    1, mam inne odczucia -zgadzam się, że to subiektywne, ale na pewno domów z ekspozycją południową jest dużo więcej i przenikanie ciepła pomiędzy ściankami działowymi jest b. duże
    2. nie chodzi o czas pracy palnika, ale o czas jego postoju po wyłączeniu - serio przydałby się dodatkowy kod -skoro się wyłączył to opcjonalnie powinienem mieć możliwość wydłużyć postój -na pewno nie da się tego zrobić za pomocą istniejących ustawień? Tylko z serwisowego punktu widzenia jest b. dobrze jeśli palnik "tańczy" kilka-kilkanaście razy na godzinę -ale co z ekonomią/optymalizacją pracy, itp. Ponadto z gazu ciągle jest b. dużo CO2, szczególnie przy tych wielu startach. I czy będzie możliwość adaptacji do wodoru?
    3. Jeśli tylko serwisant ma się zbliżać do kotła to oczywiście usunąć panel i sterowanie z ekranu, będzie przynajmniej taniej -apka odświeża modulację 20x szybciej (pomimo wifi/net/serwer..) niż wbudowany panel -niech Pan nie żartuje że to OK, no ale czasami nie popsujcie super aplikacji
    4. co z kopiowaniem kalendarza CWU do cyrkulacji w viCare?
    5. Robinson74 -mam regulację pogodową. ale również trola 200 z pom. temp. w salonie -pewnie trzeba coś pomieszać, ale co?
    Ostatnio edytowane przez Adaxis ; 19-01-2021 o 15:36

  12. #172
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Aplikacja jest cały czas rozwijana, być może i czasy pracy pompy cyrkulacyjnej będą w niej dostępne. Na tą chwilę niemam takich informacji.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  13. #173
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Aququ

    Zarejestrowany
    Sep 2021
    Skąd
    Przemyśl
    Kod pocztowy
    37-700
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam. Mam pytanie do Konsultanta Viessmann. Zakupiłem do kilkunastoletniego domu piec Vitodens 222-F typ. B2TB od 1,8 do 35,0 kW + Vitotrol 300-A ( regulator zamontowany na parterze) + czujnik temperatury zewnętrznej.. Ściany domu to max + 10 cm styropian. Dom około 250 m2. CWU z zasaobnika + jeden obieg grzewczy w większości grzejnikowy (2 piony). Hol + łazienki mają podłogówki ale w systemie zintegrowanym z grzejnikami (bardzo słabe grzanie). Serwisant uruchamiając piec stwierdził, że sam sobie powinienem ustawić krzywą grzania obserwując temperaturę w domu. Moje pytanie.
    1. Jakie powinny być parametry Nachylenia i Poziomu krzywej grzewczej aby osiągnąć w domu temperaturę 22% i nie płacić gigantycznych rachunków za gaz. Grzejniki były dobierane na "oko" przez montującego więc raczej są przewymiarowane.
    2. Piec dobrano mi za "mocny" więc czy zmniejszyć w piecu moc aby praca była efektywniejsza?
    3. Czy powinno się zmienić parametr B0:0 na B0:3 aby sterownik miał wpływ na grzanie?
    4. Jak obniżyć na krzywej grzewczej temperaturę na zasilaniu (teraz mam 70'C przy tem. zewnętrznej -30'C) ? Przy kotle na paliwo stałe miałem bardzo niskie temperatury w kotle więc przy temperaturze zewnętrznej -30'C wystarczy mi temperatura zasilania na poziomie 50-55'C.

  14. #174
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    1.
    i tu niestety jest problem. Bez obilczeń ozc i projektu instalacji ustawić krzywą grzewczą można tylko i wyłącznie metodą prób i błędów


    nachylenie wylicza się na podstawie zalożeń z projektu


    aby to zrobić "doświadczalnie" trzeba czasu i chęci:
    - rozkęcamy na maksa wszystkie głowice
    - wyłączamy wpływ temperatury pomieszczenia B0:0

    i teraz mamy 2 parametry pochylenie i przesuniecie rownoległe
    - na początku i końcu sezonu grzewczego (temp zew, 10 - 0*C) zmieniamy przesunięcie równoległe co 2-3 dni o 2-3*C do uzyskania temperatury komfortowej w pomieszczeniu (za zimno w pomieszczeniu krzywa rownoloegle do góry, za ciepło - w dół)
    - przy dużych mrozach (temp niższe niż -10*C) zmieniamy pochylenie (za zimno zwiększamy wartoś, za ciepło zmieniejszamy) zmiany max o 0.2 co 2-3 dni

    nie krecimy 2 parametrami w tym samym czasie!

    2.
    moc maksymalna kotła niema znaczenia gdyż i tak sam on zmoduluje do aktualnie potrzeben mocy.

    3.
    czy będzie włączony czy wyłączony wpływ pomieszczenia to tylko i wyłącznie decyzja użytkownika

    4.
    automatyka pokazuje krzywą grzewczą do -30*C w rzeczywistości max osiągany jest przy -20*C, przy większych mrozach kociol pracuje już ze stałą temepraturą.
    Parametry krzywej grzewczej ustawiamy w ustawieniach obiegu grzewczego (dla kazdego z obiegów indywidualnie)
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  15. #175
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Aququ

    Zarejestrowany
    Sep 2021
    Skąd
    Przemyśl
    Kod pocztowy
    37-700
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź, chociaż jak dla mnie (laika) niewiele ona mówi. Proszę mi podpowiedzieć od jakich parametrów Nachylenia i Poziomu powinienem rozpocząć.

  16. #176
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Aququ

    Zarejestrowany
    Sep 2021
    Skąd
    Przemyśl
    Kod pocztowy
    37-700
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    1.
    i tu niestety jest problem. Bez obilczeń ozc i projektu instalacji ustawić krzywą grzewczą można tylko i wyłącznie metodą prób i błędów


    nachylenie wylicza się na podstawie zalożeń z projektu


    aby to zrobić "doświadczalnie" trzeba czasu i chęci:
    - rozkęcamy na maksa wszystkie głowice
    - wyłączamy wpływ temperatury pomieszczenia B0:0

    i teraz mamy 2 parametry pochylenie i przesuniecie rownoległe
    - na początku i końcu sezonu grzewczego (temp zew, 10 - 0*C) zmieniamy przesunięcie równoległe co 2-3 dni o 2-3*C do uzyskania temperatury komfortowej w pomieszczeniu (za zimno w pomieszczeniu krzywa rownoloegle do góry, za ciepło - w dół)
    - przy dużych mrozach (temp niższe niż -10*C) zmieniamy pochylenie (za zimno zwiększamy wartoś, za ciepło zmieniejszamy) zmiany max o 0.2 co 2-3 dni

    nie krecimy 2 parametrami w tym samym czasie!

    2.
    moc maksymalna kotła niema znaczenia gdyż i tak sam on zmoduluje do aktualnie potrzeben mocy.

    3.
    czy będzie włączony czy wyłączony wpływ pomieszczenia to tylko i wyłącznie decyzja użytkownika

    4.
    automatyka pokazuje krzywą grzewczą do -30*C w rzeczywistości max osiągany jest przy -20*C, przy większych mrozach kociol pracuje już ze stałą temepraturą.
    Parametry krzywej grzewczej ustawiamy w ustawieniach obiegu grzewczego (dla kazdego z obiegów indywidualnie)
    Czy jest szansa uzyskać odpowiedź od jakich parametrów Nachylenia i Poziomu powinienem rozpocząć?

  17. #177
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    poziom: 0
    nachylenie: 0,9 (to będzie odpowiadało ok. 55*C na zasileniu przy -20*C)
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  18. #178
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MaciejN

    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Skąd
    Stanisławowo
    Kod pocztowy
    15-604
    Posty
    1

    Domyślnie

    Dzień dobry, mam pytanie do konsultanta Viessmanna.

    - dom 170 m2 pow. grzewczej, parterowy,
    - zapotrzebowanie na energię 38 kWh/rok
    - rekuperacja
    - tylko podlogowka
    - piec Vitodens 222-F
    - jeden obieg
    - pogodowka
    - Vitotrol 200
    - podlogowka odpowietrzona
    - B0:3, było B5:0 dziś zmieniłem czytając forum na B5:5.
    - krzywa grzewcza 0,4; 0.
    - nastawiona temperatura 21, w domu 19-20
    - na podłodze 20 styropianu, na ścianach 25 styropianu + ceramika porotherm + na stropie 40 cm wełny.
    - na podłodze panele o bardzo dobrych parametrach.

    Zanim zmieniłem B5:0 na B5:5 w domu nie było zbyt ciepło. Teraz nie wiem jak będzie. Czytam na forum, że temperatura u pozostałych forumowiczów jest zbyt wysoka, u mnie na odwrót, zimno.

    Co powinienem zrobić, jak ustawić piec. Serwisanta Viessmana ściągnąć do mojego domu graniczy z cudem. Jak już przyjdzie to jego uczeń, który mam wrażenie, nie ma pojęcia o piecu.

    Proszę o pomoc.

  19. #179
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    najsensowniej to by było ustawić kod B0 na wartość 0 czyli calkowicie wylaczyc wpływ temperatury pomiweszczenia oraz sprawdzić czy ustawienia krzywej grzewczej sa zgodne z projektem.
    Jesli nie sa zgodne z porjektem to ustaić właściwe. W przypadku braku projektu nalezy się zglosić do autora instalacji by podal wlasciwe parametry. W przeciwnym razie zostani ezabawa metodą prób i błędów.
    Serwisant tu nic nie pomoże, gdyz nie zna zalożeń instalacji.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  20. #180

    Domyślnie

    Witam
    proszę o informację co oznacza pojawiający się błąd: "Sygnał jonizacji SCOT rozbieżny" i błąd E8. Piec był serwisowany 10.2021r. Taki błąd już drugi raz wyskoczył w ciągu tygodnia. Naprawia go reset jednak piec nie działa w tym czasie.


    pozdrawiam
    Szymon
    Ostatnio edytowane przez PatiJ ; 04-01-2022 o 17:31

Strona 9 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony