dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    KlaudzynaJ

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    22-345
    Posty
    1

    Domyślnie Czy cena odpowiada jakości w przypadku materacy?

    Witam. Mam spory problem z wyborem materaca do sypialni. Wybór jest ogromny, ceny też bardzo różne i już się gubię. Chcę na pewno kupić materac prozdrowotny, żeby dobrze podpierał kręgosłup, najlepiej piankowy i dobrze, żeby cena oscylowała wokół 1500-2000 zł. Póki co znalazłam mnóstwo ofert ale ceny są tak różne, wkład niby ten sam. Nie chcę płacić za samą markę, raczej za jakość. I tu pojawia się moje pytanie, możecie polecić jakieś dobre materace medyczne w dobrej jakości w rozsądnej cenie? Orientacyjnie chodzi np o firmy Hilding, Sleepmed, Ikea, Jysk?

  2. #2

    Domyślnie

    Producent chce zarobić . A może samoróbka z sianem i ziołami, są tez materace gryczane. Są tez producenci i możesz się zorientować co wyjdzie taniej hurt centrum handlowego zakup bezpośredni u producenta czy zakup z raichu po świętach i obniżce cen. A swoją droga spotkałem się z opinia że łóżko w głowie powinno byc jakieś 20 cm wyżej niz nogi . ponoć to się sprawdza rewelacyjnie

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    gnago - kardiolog powie ci, że powinno być na odwrót.

    Jyska bym odpuściła.

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    klaudiszonekk

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-300
    Posty
    1

    Domyślnie

    A próbowałaś u producenta? Zobacz na sami wykonują materace i wysyłają, dostajesz go do domu i gotowe. Wiem że robią też specjalne materace na zamówienie więc może znajdziesz coś dla siebie.
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 28-05-2020 o 17:25

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar CafeDelTom27
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Morskie Oko
    Dzielnica
    Rysy
    Posty
    490

    Domyślnie

    Mam taki z Ikea http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/pr...2227.Wczesniej mialem sprezynowy a ten jest piankowy i dla mnie rewelacja.Ale to tylko moja i zony opinia a wazymy odpowiednio 85kg i 65 kg
    Projekt Jarzebina1.Kociol Vaillant ecotec pro vc 226/3-3 zasilany LPG.Dom 90m2.Kubatura 250m3.Podlogowe 55m2 reszta grzejniki.WG

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Luncja

    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    Małopolska
    Kod pocztowy
    45-456
    Posty
    1

    Domyślnie

    Można zwrócić uwagę na wszelkie certyfikaty. Faktycznie materace mają ich sporo i na tej podstawie można już podejrzewać, że będą dobrej jakości. Sama mam model Rumba i nie narzekam, jakość bez zarzutów, a mam go już 4 lata.
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 28-05-2020 o 17:26

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Żona mnie namówiła na materac za 2tyś ( dla świętego spokoju kupiłem) i muszę przyznać , że jest spora różnica . Przede wszystkim materac jest kilka razy cięższy od zwykłego ( w dwójke go na górę targaliśmy) . No i wreszcie nie budzę się połamany jak to wcześniej bywało.

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Fakija

    Zarejestrowany
    Jul 2020
    Skąd
    Krakówek
    Kod pocztowy
    44-566
    Posty
    1

    Domyślnie

    Ja mam medyczny i w sumie jestem zadowolona, bo jest całkiem wygodny i czuć, że jest zdrowy. Z perspektywy czasu myślę, że jednak materace ze sprężyną kieszeniową są dużo bardziej wytrzymałe i lepszej jakości. Mam Pasodoble od Hildinga i bardo polecam

  9. #9

    Domyślnie

    My kupiliśmy, po wnikliwej analizie produktów na rynku i ich danych technicznych, rok temu do sypialni z firmy Hevea materac lateksowy na łóżko 160x200. Cenowo sporo wyszło (ok 2 tys.) - subiektywnie patrząc, bo są droższe, ale od razu poczuliśmy co znaczy komfort snu. W przyszłości również wybierzemy materac lateksowy

  10. #10

    Domyślnie

    Wiecie co, ostatnio się nad tym zastanawiałam. Wiadomo, ze materac za 300 zł piankowy, nie będzie tak wygodny jak porządny materac lateksowy za 2000 zł. Jednak czy rzeczywićśie materac za 2000 zł będzie tak dużo gorszy od materaca za 6000 zł? Jestem nieco w temacie bo ostatni przeglądałam sobie materace wielu firm i cenowo w sumie nie ma tutaj górnej granicy bo mozna kupić sobie materac naprawdę drogi. Trzeba sobie przekalkulować po prostu na co nas stać. Ze swojej strony polecam lóżka kontynentalne, są bardzo wygodne

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bajprzeznet

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Łódź
    Posty
    157

    Domyślnie

    Miałem styczność z materacami do 500-600zł i z reguły po pewnym czasie odkształcały się, traciły sprężystość oraz elastyczność - ogólnie bardzo spadał komfort użytkowania.

    Sam jestem ciekaw jednak wyrobów za ok 1000-1300zł, czy jest to już rzeczywiście niezła półka czy jednak aby mieć komfort i spokój na lata trzeba wydać te 2000zł?

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał bajprzeznet Zobacz post
    Miałem styczność z materacami do 500-600zł i z reguły po pewnym czasie odkształcały się, traciły sprężystość oraz elastyczność - ogólnie bardzo spadał komfort użytkowania.

    Sam jestem ciekaw jednak wyrobów za ok 1000-1300zł, czy jest to już rzeczywiście niezła półka czy jednak aby mieć komfort i spokój na lata trzeba wydać te 2000zł?
    Nie

    https://www.ikea.com/pl/pl/p/moshult...ialy-00272331/

  13. #13

    Domyślnie

    Myślę, że może Cię zainteresować materac . Sama mam i jestem bardzo zadowolona ze stosunku ceny do jakości. Bardzo dobrze działa na kręgosłup, a we wkładzie ma trzy rodzaje pianku, w tym jedną chłodzącą, która ułatwia zasypianie. Według mnie super sprawa!!!
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 05-03-2021 o 20:58

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony